nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.15. 18:33

Stunde76, el kellene gondolkodni a magáncsődön.

Grave7 # 2017.05.15. 20:40

@Seriffke: Össze-vissza beszélsz. Mit értesz azalatt, hogy "kifizetni édesanyádék házát"? A banki hitelt? Ha a tartozás ki van fizetve, akkor végrehajtó törölteti a végrehajtási jogot, a bank pedig zálogjogot. Mit jelentene le az eszközkezelő, ha jelzálogos tartozás ki van fizetve?

Seriffke # 2017.05.16. 03:02

Grave7 Akkor ne haragudj hogy nem voltam egyertelmu! Tehat adott 1 haz eszkozkezelos!A hazat nem tudja kifizetni csak az akinek a neven van a szerzodes illettve annak is megy vissza a nevere! De mivel anyameknak ki tudja milyen tartozasai vannak hogy nem eri öket utol a vegrehajto amig az foldhivatalba bejegyzik nekik a tulajdonjogot?!? El lesz ajandekozva de annak is van ideje mig bejegyzi visszajegyzi az eszkozkezelo!!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.16. 05:21

Azt akarja mondani, hogy a szülei élnének a visszavásárlási joggal, és ehhez ő adná nekik a pénzt (ajándékba vagy kölcsön).

gerbera317 # 2017.05.16. 07:10

És más, folyamatban lévő végrehajtásokban a végrehajtó rögtön le is foglalná az ingatlant. Nagy ötlet.

drbjozsef # 2017.05.16. 09:16

Seriffke,

tökmind1, ezt nem lehet megcsinálni, amit akarsz.

Ha visszaveszik a lakást az eszközkezelőtől, és neked ajándékozzák, akármennyivel azelőtt, hogy a végrehajtó vagy bármilyen hitelező be tudná jegyezni a jogát rá, nem számít, mert bármelyik hitelező megtámadhatja az ajándékozást, és fedezetelvonó ügyletnek fogják minősíteni, és semmis lesz az ajándékozás.

Ha jogszerűen vissza akatjátok venni az ingatlant, a többi tartozást is ki kell fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.16. 11:57

és semmis lesz az ajándékozás.
Nem. Csak a megajándékozottnak tűrnie kell, hogy a hitelezőt az ajándékból kielégítsék.

drbjozsef # 2017.05.16. 12:50

Köszönöm a javítást.

Seriffke # 2017.05.17. 07:59

Van volt itt mar olyan aki vissza vasarolta a lakasat hazat?Akkor feleslegesen fizetem ki x millio forintot!! Akkor semmi ertelme vissza vasarolni mert senki nem tudja majd kifizetni azt a felhalmozodott tartozast!!

gerbera317 # 2017.05.17. 08:25

Nem látom be, miért kell egy eszközkezelős lakást visszavásárolni, ha a bérlő élete végéig élhet benne 7-8 ezer forintos havi bérleti díjért. Ha én ennyiért bérelhetnék lakást, vagy 10-12 ezerért háromszintes családi házat, eszembe nem jutna ingatlant vásárolni.

Grave7 # 2017.05.17. 09:28

@gerbera317: Piaci árnál olcsóbban lehet visszavásárolni (2011. évi CLXX. törvény 9-10. §), aztán piaci áron lehet adni - normális adós ebből az esetleges többi tartozását fizetné ki.
A bérleti jogot nem lehet olyan szabadon "örökíteni" (Net. tv. 23. § d) pont), vagy egyébként átruházni/rendelkezni vele, mint a tulajdonjogot.

Az Eszközkezelőnek és magáncsődnek is az lenne az értelme, hogy az adós új életet tudjon kezdeni, tartozások nullázódjanak / kezelhető szintre csökkenjenek.

Szóval Seriffke kérdésére válaszolva: a többi tartozást is fizesd ki, utána édesanyádék visszaveszik az ingatlant és neked ajándékozzák hálából, amiért rendezted az életüket. Így korrekt és tisztességes.

Seriffke # 2017.05.17. 09:39

Koszonom a valaszokat!! Az nem igazan megy mert annyi penzem nincs egyenlore hitelt meg nem skarok felvenni!

Mendyke55 # 2017.05.23. 07:22

Üdv. Érdekelne hogy Eszközkezelôs hâzat ha megvan rá a vevô el lehet e adni?Ugy hogy a vevô elôlegébôl kifizetem az Eszközt és miután a nevünkre kerül a hâz megtörtênne a végleges eladãs...

gerbera317 # 2017.05.23. 07:37

Ha az ingatlan már az államé, akkor azt ne nagyon akard eladni. Ha még nem vette meg az állam, akkor pedig kérni kell a NET-eljárás megszüntetését.

drbjozsef # 2017.05.23. 10:31

Szerintem ugy erti, hogy mar az Eszkozkezeloe a haz, de visszavasarolnak, es ha a nevukon van, akkor tovabbadnak.

gerbera317 # 2017.05.23. 13:04

Lehet, hogy így érti, de ne mi találgassunk, hanem adja elő a kérdező.

Mendyke55 # 2017.05.24. 08:02

Igen ugy gondoltam :)

gerbera317 # 2017.05.24. 14:14

Hurrá, akkor már ezt is tudjuk. Akkor most fogd a kérdésedet, és költözz el vele vagy az ingatlankérdésekhez, vagy a polgárjoghoz, ugyanis ez nem végrehajtási kérdés.

monit34 # 2017.05.28. 15:52

Érdeklődnék!
Ha valakinek jelzálogkölcsön tartozása miatt a bank a házát átadja az Eszközkezelőnek, akkor el lehet a házat adni vagy nem?

gerbera317 # 2017.05.28. 17:56

A házat nem a bank adja el, és nem az Eszközkezelőnek. Hanem a Magyar Állam veszi meg az Eszközkezelőtől, mint végrehajtó hatóságtól. Mindezt az adós kérelmére, és a jelzálogjogosult bank beleegyezésével. Mivel az a ház már másé, logikus, hogy te nem adhatod el.
De miért nem olvasol vissza egy kicsikét? Ugyanezen a képernyőn (gy.k.: még lapozni sem kell) ugyanez a kérdés már elhangzott, a két lehetséges válasszal. Nos, menni fog?

monit34 # 2017.05.28. 18:10

gerbera317 Ha az adós állítja azt, hogy a bank adta az Eszközkezelőnek, te pedig írtad, hogy az adós kérelmére és a jelzálogjogosult bank beleegyezésével.Akkor most kié a ház és mért árulja az adós?

monit34 # 2017.05.28. 18:15

gerbera317 Még egy kérdésem lenne,hogy lehet az ingatlanba albérlő és májusban került a házaz Eszközkezelőhöz, így hogy kérhet tulajdonosként az adós még júniusban is albérleti díjat?

gerbera317 # 2017.05.28. 18:30

Nem voltam elég világos? A ház a Magyar Állam tulajdona. Árulhatja akárki, akár még meg is veheti tőle valami lúzer, de a tulajdonjogát soha nem fogják bejegyezni.
És az adós kiadta albérletbe? Végre egyszer helyesen használja valaki a kifejezést: az adós bérlő, tehát az ő bérlője valóban albérlő. Hogy ez mennyire törvényes, nem tudom, meg kéne nézni a NET-törvényben, hogy ez lehetséges-e. Csakhogy én azt nem fogom megnézni, sem most, sem később.

monit34 # 2017.05.29. 13:35

Érdeklődnék! Ha az Eszközkezelőhöz május 22-e után kerül a baktól az adóskérésére az ügy, de még nem vette meg az Eszközkezelő a banktól ki a tulajdonos ?

monit34 # 2017.05.29. 13:36

Érdeklődnék! Ha az Eszközkezelőhöz május 22-e után kerül a baktól az adóskérésére az ügy, de még nem vette meg az Eszközkezelő a banktól a házat ki a tulajdonos és az adós eladhatja a házat?