nemzeti eszközkezelõ - végrehajtó


gerbera317 # 2017.05.29. 13:56

A házat nem az Eszközkezelő vásárolja meg a banktól, hanem a Magyar Állam az Eszközkezelőtől, mint végrehajtó hatóságtól, a bank beleegyezésével. Nehéz ezt felfogni? Harmadszor írom le.

Amíg a ház nem az Államé, addig az adósé. Amíg az övé, annak adja el, akinek akarja, feltéve, hogy akad olyan hülye, aki megveszi.

Sztiki # 2017.06.01. 17:08

Üdvözlet !
Segítséget szeretnék kérni , tavaly márciusban beadtam az MKB banknál az eszközkezelős kérelmünket.
2016 júniusában nagy nehezen befogadták , hogy minden feltételnek megfelelünk, már csak a bizottság döntése kell , hogy igen vagy nem. De azóta bármennyi emailt írtam telefonáltam csak a türelmemet kérik , hogy még mindig nem ült össze a bizottság!!! Mit tudok tenni , hiszen ha jól tudom 30 nap a válaszadási határidő a bankoknak mindkét esetben ha igen ha nem .Most már több mint 365 napnál tartunk .
Válaszukat előre is köszönöm
Tisztelettel
Kaufmann Eszter

gerbera317 # 2017.06.02. 08:48

Ez nem végrehajtási kérdés. A válasz pedig rém egyszerű: Sürgesd az Eszközkezelőt. Pont. Esetleg: felkiáltójel.

Sztiki # 2017.06.02. 09:06

Sajnos nem tudom sürgetni az eszközkezelőt, mert a bank nem adott még választ, hogy átadja az eszközkezelőnek vagy folytatja a végrehajtást.

Sztiki # 2017.06.02. 09:14

Az ingatlan végrehajtás alatt van , és le is tiltják édesanyán nyugdíját. Azt a választ kaptuk amíg a bank nem dönt addig ez így is marad. De most már több mint egy éve nem akarnak dönteni.Amire ha jól tudom 1 hónapjuk volt.

gerbera317 # 2017.06.02. 09:32

Ja, a jelzálogjogosult bank nem döntött? Akkor azt kell sürgetni. Egyébként a kérelem beérkezésétől 15 nap a határidő. Ha addig nem kérte a végrehajtás szünetelését, akkor valószínűleg már nem is fogja. De legyen szerencséd.

Sztiki # 2017.06.02. 09:55

köszönöm az eddigi válaszokat.

gerbera317 # 2017.06.03. 06:07

Ez igazán témába vágó, mélyenszántó, magvas, de mindenek előtt hasznos hozzászólás volt. Köszönjük szépen.

napsi99 # 2017.06.06. 07:02

Tisztelt Fórumozók!
Most lenne lehetőségem, visszavásárolni a lakásom a Nemzeti Eszközkezelő Zrt._től CSOP-ra De nem engedik mert közben anyukám elhunyt ő rész tulajdonos volt itt/ a jelzáloghitelt sem én vettem fel/, nem itt lakot, nem is ide volt bejelentve, hogy lehet az eszközkezelőnél valaki bérlő ha nem az adott lakásban lakik? Nekem ez az egyetlen esélyem, hogy lakásom legyen, és nem engedik, hogy kedvezményesen, de még teljes áron sem ha letelik a hat év. Esetleg lenne erre valami kiskapu? Köszönöm szépen.

Immaculata # 2017.06.06. 07:45

Az én kérdésem az, ha az ingatlan a Nemzeti eszközkezelőé, és van egy 5 éves közös költség követelés, a korábbi tulajdonos miatt, kitől lehet követelni?

gerbera317 # 2017.06.06. 11:58

Imma
Az a korábbi tulajdonos tarotzása. Az állam árverés hatályával vette meg az ingatlant az Eszközkezelőtől, ezért ő nem felel semmilyen korábbi tartozásokért.

Immaculata # 2017.06.06. 18:30

Árverés hatályával, értem. Köszönöm szépen.

solidago # 2017.06.08. 13:14

Tisztelettel,kerdesem a kovetkezo.
Nemzeti eszk. kezelo megvasarolta egy eve nagymamam hazat ,aki idokozben varatlanul elhunyt.
en voltam a hitelados es szeretnem tovabb berelni az ingatlant majd lehetosegem lesz ,visszavasarolni.
Mivel nem voltam bejelentkezve mamamhoz hivatalosan elutasitottak.Van e mod meltanyossagi megoldasra mivel nem akajuk elbukni az ingatlant 3,7 millio forint miatt,ugyanis ennyi volt a teljes tartozas.

Dudui # 2017.06.14. 19:38

Érdeklődni szeretnék hogy kinek mennyi idő volt még jelentkezett az Eszközkezelő miután a Bank átadta az ügyet?Köszönöm

gerbera317 # 2017.06.14. 21:20

Hogy micsoda?

Berlo2017 # 2017.06.16. 20:41

Tisztelt "Fórumozók".
2017 ben svájci frank alapú Állami kezességvállalásos, jelzáloggal biztosított,fészekrakó hitelünket még 2013ban bebuktuk. Azóta a net trv. által az eszközkezelő elfogadta a szándéknyilatkozatot, állam megvette a lakást. A hitelintézet pedig minden további követeléséről lemondott. Az akkori ügyvédet illetve az eszközkezelőt is külön kérdeztük akkor hogy biztos h mindent elengedtek? Mindkettő válasza az volt h nyugodjunk meg mert minden nemű tartozás ami ebből a hitelemből származik megszünt!!!! A hét elején megkerestek a navtól hogy tiltják a fizetésem 2 606 791 ft erejéig a kezességbehajtás végett. Mivel nem hiába kértem szociális helyzetemre való tekintettel anno se a net trv érvényesìtést beadtam mai nappal a navhoz a tartozásom mérséklési illetve rédzletfizetési kérelmét is ( ha a mérséklés netán elutasításra kerül) hivatkoztam és dokumentumokkal alá is támasztottam h semmilyen más ingatlanom ingóságom/unk nincs. Autónk se. Egy fizetésből élünk. (100.000). És a fizetésletiltás is főleg ha felét letiltják, súlyosan veszélyezteti a helyzetünket. A lakhatás is veszélybe hisz ha elmaradok számlákkal az eszközkezelő felmondja a szerződést, stb. Kérdésem az hogy ha ezt is elutasìtják milyen lehetőségem van még.????

Berlo2017 # 2017.06.17. 12:11

Bocsánat elìrtam 2007ben felvett :)

gerbera317 # 2017.06.18. 12:45

Elég lett volna annyit írni, hogy a NET-programban az állam megvásárolta a kölcsönből vásárolt ingatlanodat, és a NAV most mégis végrehajtást indított.

Ha az ingatlan vételára nem fedezi valamennyi jelzálogjogosult hitelező követelését, a hitelezőre eső vételárhányadból meg nem térülő, hiteladóssal szembeni követelését véglegesen elengedni csak a pénzügyi intézmény (értsd: bank) hitelező köteles. A nem pénzügyi intézmény hitelező (pl. állam) nem köteles elengedni a fennmaradt követelését, így az adók módjára behajtható. Ha volt ilyened, akkor ezt hajtják be most.

Berlo2017 # 2017.06.18. 17:12

Köszönöm gerbera317. de a kérdésemre ezzel nem kaptam választ

Vadsuhanc # 2017.06.18. 17:28

Kedves Berlo2017!

Azért elárulhatnád, hogy a NAV tartozás mikor keletkezett!

Azért mert 2013-ban a NET- programban részt vettél, az nem mentesít a jövőbeni adósságait miatt is. Mikori a NAV tartozásod pontosan ?

Ugye ?

gerbera317 # 2017.06.18. 18:41

a kérdésemre ezzel nem kaptam választ
Ja, ha nem érted... Nincs túl sok lehetőséged. Behajtják.

gerbera317 # 2017.06.18. 18:44

Vadsuhanc, léccí! A másik topikban is parkolási bírságozol, meg szabálysétésezel, mintha nem is írtam volna semmit.
Ez sem adótartozás, hanem valami állami támogatás az ingatlanhoz, amit most adók módjára behajtanak.
Léccí...

Berlo2017 # 2017.06.18. 18:49

Rosszul értelmezte az îrást, de lehet én fogalmaztam rosszul. 2013ban buktuk be. De a net programba tavaly, azaz 2016ban léptőnk. A nav tartozás ugyanebből a hitelemből ered hiszen anno a bank csak úgy adta meg a hitelt ha állami kezesség is társul hozzá. Persze azt a hitelintézethez való beváltás után ráterhelte a házra. Csakhogy ilyen esetben jelzálog nem érvényesíthető, ezért adók módjara hajtják be.számunkra az a felháborító hogy a hitelintézet dulplán jól járt,az állam pedig annak ellenére hogy rászorultság végett ugymond az ingatlanába lakom még követeli ezt is. De esetemben a kérdés az hogy a tartozás megfizetése veszélyezteti az anyagi helyzetünket azaz méltányosságra hivatkozva mérséklést kértem. Illetve részletfizetést. (Max 20-25000 forintot tudnánk kiszűkìteni egy fizetésből). De ha ezeket is elutasítják akkor hova fordulhatok. ???? És köszönöm a türelmét gerbera317!

Grave7 # 2017.06.19. 18:49

@Berlo2017: Írod:
Egy fizetésből élünk. (100.000). És a fizetésletiltás is főleg ha felét letiltják, súlyosan veszélyezteti a helyzetünket.
Ha csak egy végrehajtás van, akkor 33% a max ilyen tartozásnál (és fizetésnél), legjobb tudomásom szerint. Miért tiltanák le a felét? Van más tartozás is?

Berlo2017 # 2017.06.19. 19:52

Nincsen csak ez. Bőven elég ez is. :/ és köszönöm a tájékoztatást. De ottvtartok hogy megvárom a nav levelét,addig nem bújok se netet se fórumot mert mindenki mást mond..