Épp ezért vagyok itt.Hogy erre ne kerüljön sor.Próbálok valami megoldást találni
Intrum Justitia
Esetleg Ön,Kovács Béla Sándor foglalkozik felmondott forinthitellel?
„El is felejtettem egy fontos mondatot:azt mondta az ügyvéd,hogy jóba kell lenni az ügyintézővel !!!!!akkor most fizessük ke az ügyintézőt és akkor minden megoldható???vagy hogy van ez??”
Hát sok oda nem való ügyvéd van. Ez komolytalan felejtsd el.
Hanna20
Neked nem ügyvéd kell. Újra ki akarsz adni 30-50 ezret a semmire?
Ezt inkább a tartozásodra fizesd be.
Köszönöm Végrehajtó1 a segitséget...
Tiszteletem!
Behajtóhoz (Intrum Justitia) került az ügyünk. Lassan 10 éve, hogy az Erste Banknál jelzáloghitelt vett fel a testvérem a lakásra, amit 1/2 - 1/2 arányban birtoklunk. Én vagyok a fedezet vállaló. A testvérem másfél évig fizette a hitelt, majd nem tudta. Jelenleg külföldön él. A behajtónak úgy nyilatkoztam, értékesítem az ingatlant, de az eladási értéke nem fogja fedezni a követelést.
Mi van olyankor, ha mondjuk fenn marad 4 millió a lakás értékesítése után? Vonhatnak a testvérem külföldi fizetéséből is, vagy csak az enyémnek a harmadát fogják levonni?
Mire eladom a lakást, nem lesznek lefoglalható dolgaim sem, mert eladok mindent. Lehetőségem lenne lakást venni, ha veszek fel hitelt és önrészt tolok bele, de ugyebár akkor eleve jelzálog lesz az új ingatlanon. Ha a behajtó érvényesíteni akarja követelését a fenn maradó összegre, ráterhelheti az új lakásra úgy, hogy azon már eleve van jelzálog? Vagy akkor a fizetésemet célozzák meg? (Most kérdezhetné bárki, ha van bármennyi pénzem, miért nem a hitelt törlesztem és miért lakást vennék, de ha odaadom a behajtónak, akkor se lesz letudva a teljes tartozás és lakni sem tudok majd hol, így készpénzt tőlem csak a jelenlegi ingatlan eladásából látnak majd - illetve a fizetésem levonásából.)
Ki tudok-e jönni nullásan bárhogy ebből? Eszközkezelőre eddig nem voltunk jogosultak. Létezik-e bármilyen megoldás, hogy csak a lakást bukjam és utána ne maradjon fent tartozás?
Válaszukat előre is köszönöm!
„Én vagyok a fedezet vállaló”
Úgy érted, hogy zálogkötelezett?
S gondolom, a testvér az adós. Na, ha ebből indulunk ki, akkor:
„A behajtónak úgy nyilatkoztam, értékesítem az ingatlant, de az eladási értéke nem fogja fedezni a követelést.”
Úgy érted, hogy szeretnéd értékesíteni? Nem szik olyan forrón...
„Mi van olyankor, ha mondjuk fenn marad 4 millió a lakás értékesítése után? Vonhatnak a testvérem külföldi fizetéséből is, vagy csak az enyémnek a harmadát fogják levonni?”
Már megbántam, hogy belekezdtem. Ha csak zálogkötelezett vagy, akkor a te fizetésed megmarad. Testvéredéből vonhatják, persze.
„Ha a behajtó érvényesíteni akarja követelését a fenn maradó összegre, ráterhelheti az új lakásra úgy, hogy azon már eleve van jelzálog? Vagy akkor a fizetésemet célozzák meg?”
Mondom: te zálogkötelezett vagy. Persze, ha itt valaki megcáfol, hogy a fedezet vállaló (sic!) az más, akkor visszavonok mindent.
„Ki tudok-e jönni nullásan bárhogy ebből? Eszközkezelőre eddig nem voltunk jogosultak. Létezik-e bármilyen megoldás, hogy csak a lakást bukjam és utána ne maradjon fent tartozás?”
Nullásan? Persze. Mire elárverezik, nem lesz lakásod.
Köszönöm a választ!
Igen, zálogkötelezett vagyok. Amikor a behajtót kérdeztem, azt mondta, az adóssal együtt felelünk a követelés megtérítéséért. És azért nem értem teljesen, mert az egyik rokonom szerint azzal, hogy a fedezetet (a lakást) elárverezik, vagy eladom, egyenlítve van a számla. Kutatásaim szerint pedig, mivel nem jön be annyi pénz a lakásból, mint amennyit ki kell fizetni, a többivel továbbra is adósok maradunk.
A testvérem (az adós) úgy gondolja, mivel külföldön él, nem jutnak el hozzá és a fizetéséhez, és néhányan azt mondták, a követelést azon hajtják be, akin tudják. Jelen esetben rajtam.
Ezért aggódok, hogy a fizetésem harmada bánja, vagy ráterhelik esetleg arra a lakásra, amit hitelre veszek.
@Bíkéj: A szerződést (közjegyzői okiratot) kell megnézned, hogy neved után mi szerepel, miként jelölnek meg téged. Ha csak zálogkötelezett szerepel, akkor valóban csak az ingatlannal felelsz, de adós is (pl. adós/zálogkötelezett), akkor minden vagyonoddal.
Az ingatlan eladásához kell a másik tulajdonos is, hogy az ő részét is meg tudja venni a vevő; valamint (valószínűleg) a zálogjogosult Intrum engedélye is.
Köszönöm Önnek is a választ!
Felhívtam az Intrumot, ők is megerősítették: én csak a jelzálog fedezetével, vagyis az ingatlannal felelek.
Vigyázat, ezt a végrehajtónak is tudomására kell hozni! Ugyanis, ha a vh-okiratból ez nem derül ki egyértelműen, akkor a végrehajtó teljes körben fog eljárni. Tehát az Intrum jelentse ezt be a végrehajtónak (ne veled üzenje meg neki)!
Először is köszönöm, hogy ide írhatok.
Nagyon égető segítségre lenne szükségem és nagyon nagyon kevés az időm. Ebben az ügyben nem csak rólam van szó, hanem még kettő fiatal párról.
A helyzet a következő:
Van egy panellakásom, amit hitel miatt és mivel egyedül maradtam nekem nagy el akarok adni és venni a hiteltörlesztés
után egy sokkal kisebbet. Az ingatlanon ERSTE hitel van bejegyezve. Amikor 2016.10. hónapban felhívtam a bankot hogy végtörleszteni szeretnék, kaptam 2016.10.21-én egy feltételes nyilatkozatot hogy mennyi a tartozás. Akkor még nem volt vevőm a lakásomra. Rá pár napra találtam vevőt és szóltam is hogy meglesz a pénz. Akkor mondták nekem, hogy időközben eladták a követelést az INTRUM Zrt-nek, így innentől kezdve náluk érdeklődjek.
Napi kb. három telefon hogy kérem szépen az okiratokat mert az ügyvédhez kell az adás-vételhez. Nagy nehezen elküldték levélben plusz megkértem e-mailben is hogy gyorsabb legyen és mire megjön az eredeti az ügyvédnek be tudjam mutatni az összeget.
Kaptam egy Éretesítést követelés engedményezésről ami 2016.11.15-én kelt itt leírják hogy az ERSTE és személyemmel kötött kölcsönszerződést 2016.11.10.-i dátummal az INTRUM Zrt-re Engedményezte és értékesítette. Plusz egy Felszólító levelet amely 2016.11.16-án kelt.
Ezzel idáig nem is lenne gond. Mivel eladtam a lakást, közben találtam egy kisebb ingatlant folyamatában mindenki igényli a hitel felvételt amihez kell az adás-vételi papír.
Most az ügyvédnő aki írná az okiratot azt mondta, hogy nem fogja megírni mert a tulajdoni lapon még ERSTE Bank van bejegyezve és neki olyan széljegyes tulajdoni lap kell ami az ERSTE és az INTRUM között jött létre, mert most úgy állunk hogy az ERSTE-vel már nem, az INTRUM-mal még nem szerepelek a tulajdoni lapon.
Nem tudom most mit tegyek! Mert az idő sajnos nagyon kevés. Szerdán nekem meg kell szereznem ezt az engedményezői szerződést ami az a két cég között jött létre vagy ugye ezt nekik kell beadni átvezetésre a földhivatalba.
Ez mivel sok a dolguk nem történt meg eddig.
Ha ez nincs vagy nem tudom mi kell még az ügyvédnek és visszalép a vevőm emiatt és az eladóm is mert hát mindenki csak a papírral mehet tovább, mit csinálhatok? Mert felmegyek én pestre ha kell és addig nem jövök el amíg nem kapok valami papírt vagy miért nem elég az ügyvédnek az engedményezési szerződés?
Én fizetni akarok, jó állampolgár módjára, feladva az eddigi életemet egy két fokkal komfortalanabb helyre költözni pedig dolgozok rendesen 4 szakmával közfoglalkoztatottként, nem sír a szám mert aranyos az az egy szobás ház amit találtam ennyi pénzért amennyi marad de hát kérem hogyan csináljam ha a bürokrácia nem engedi? Mit csináljak? És mondom nem csak rólam van szó, két fiatal pár jövője most a kezemben van jelképesen. Kéremszépen segítsenek nekem... Nagyon el vagyok keseredve. Köszönöm szépen!
Most 2017.01.03-a van. A helyzet rosszabb. Napi szinten telefonálok az Intrumnak. Ígéreteket kapok, hogy hétfőn elsőbbségivel küldik a földhivatalnak a levelet az engedményezésről. A bíróságon is tudják mit szeretnék. Sehol semmi. Közben a kis házamat eladták sajnos a lakásomat sem tudom eladni addig amig az Intrum nem kerül rá a tulajdoni lapra. És a kamat egyre csak nő. És senki nem tud nekem segíteni? Pedig én fizetni szeretnék...
Ez a fórum nem alkalmas arra, hogy ilyen hosszan leírt problémáját megoldja. Forduljon jogi képviselőhöz.
Kedves Attila!
Olyan kérdésem lenne, hogy kaptam levelet, sms-t, megkeresést Intrum Justitiától a Magyar Telekom által, mivel mobil internet plusz részletfizetéssel elmaradtam. Én ezt Magyar Telekommal szerencsére tudtam rendezni, illetve Intrumnak kifizettem a nemtudom milyen költségeket. Intrum feltehetett engem a KHR listára? Ez mind kb 4-5 hónap alatt lezajlott sikeresen. Köszönöm
A KHR-lista a banki adósok nyilvántartása. A telefonszámla-tartozás pedig nem banki tartozás. Gondolkozz...
Tisztelt Ügyvéd úr!
A következő probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni: a fiam 30 éves, rég elköltözött itthonról, de a bejelentett lakcíme még a miénk. Nem tartjuk a kapcsolatot 2 éve, ezt sem tudom, merre van. Az Intrumtól jött a nevére egy fizetési felszólítás 250.000Ft Telekom-os tartozásról. Nincs szándékomban a tartozásait fizetni. Végrehajthatnak nálunk? Azt írták, hogy személyesen keresnek fel minket. Köteles vagyok beengedni őket? Mi a teendő ilyen esetben? A választ előre is köszönöm.
Nem volt ez már ma?
Nonolet! Valami hasonló választ reméltem. Köszönöm!
Ha megtudják, hogy az a bejelentett lakcím, már megy is a fmh, ami - így vagy úgy - jogerőre fog futni. Okosabban kéne kezelni ezt a "már nem itt lakik, nem is tudom, hol, de még ez a bejelentett címe" dolgot.
Gerbera317: esetleg valami tipp az okosabban kezeléshez - fiktiváláson kívül? Kényszerkijelenteni nem lehet - állítólag...
Az Intrumnak van joga behajtani, vagy a végrehajtó egy külön személy lesz? Az Intrumot be kell engedni? Elnézést, ha ostobaságot kérdezek, de hál'Istennek nincs semmilyen tapasztalatom ilyen ügyekben.
Üdvözlök mindenkit szép estét!
nem szeretnék bonyolultan fogalmazni, rögtön térnék is a lényegre.
voltak ügyeim Intriummal amit figyelmen kivül hagytam, egyéb gondok miatt és MOKK által fizetési meghagyás lett a vége végrehajtóhoz került. Bementem a végrehajtóhoz megeggyeztem vele havi részletekben. kb 40havi részletben. Ha kifizetném eggy összegben a fennálló tartozást és szeretnék kapni valami kamatkedvezményt vagy valamit akkor ilyenre lenne lehetőségem? kivel kellene erről beszélnem? végrehajtó azt mondta Intriummal beszéljek ő kérte a vh-t! köszönöm
„hiába próbálkoznak a .... címen eredményt elérni.”
Ez a stílus erősen ellenjavallott. Ennyi erővel ezt is írhatnád: „Há-há, hülyegyerek, itt aztán jól pofára fogsz esni, vazze!” Csakhogy a szerencse k. forgandó, nem is gondolnád, mennyire. Az ilyenre meg különösen emlékeznek. Jó, az Intrumnál, ahol nem tudom, hány hónap alatt lecserélődik a teljes állomány, talán nem, de egy végrehajtónál biztos, hogy fel tudják az ilyet idézni. Az ilyen közlendőt semleges hangnemben kell megfogalmazni, kb. így:
„Nyilatkozom, hogy X.Y. személy ezen a címen csak rokoni szívességből van bejelentve, ténylegesen itt már N éve nem lakik, vagyontárgyai itt nincsenek. Amennyiben erről személyesen is meg szeretnének győződni, kérem, arra velem egyeztetett időpontban szíveskedjenek alkalmat keríteni. Telefonszámom: ...” És nem kell kérni, hogy ne zaklassanak stb. - hadd döntse el a követelés jogosultja maga, mit akarjon kezdeni az információval.
OFF Nem muszáj hinni nekem. ON
Hirtelen azt hittem, arról a stílusról beszélsz, amelyet a nonolet nickű user 17:13-kor prezentált.
A gyengébbek kedvéért megismétlem: Nem muszáj hinni nekem...
htjutka:
A el szeretnéd kerülni hogy a lakcímeden a fiad nevére levél jöjjön akkor beballagsz a postára, és lejelented az ott kapott formanyomtatványon hogy fiad elköltözött.
Ez több okból előnyös:
1., A posta onnantól elköltözött jelzéssel lövi vissza a leveleket.
2., Nem emelkedik ezen a címen fmh jogerőre.
Párhuzamosan ha fiktiváltatod a lakcímet, akkor a végrehajtónak csak annyit kell mondanod, hogy nem lakik itt, lakcíme fiktivált, és nincs itt semmije.
Ha nem fiktiváltatod akkor is mondhatod hogy nem lakik itt és nincs itt semmije.
Végrehajtó felvesz egy jegyzőkönyvet és ennyi.
A gyermek már két éve nem lakik a szülőknél. Tartozása keletkezik egy T-comos előfizetéssel kapcsolatban.
A szülők közül az egyik elhunyt. A gyermek örököl a szülők ingatlanjával kapcsolatban, bár onnan a szülők " kijelentették ".
A követeléskezelő végrehajtást kér az adós vagyonára, amelyben az örökölt részre a végrehajtó bejegyezteti a végrehajtási jogot.
Fiktiv lakcím, nem lakik ott... Nem fog sokat érni ugye? A végrehajtás jogos lesz az örökölt rész vonatkozásában, ha ott lakik ha nem.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02