szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Bertucció # 2018.11.29. 09:34

Kedves Szakvizsgára készülők,

Sikeres vizsga után eladóvá váltak:

Közigazgatási jog
Patrocinium kiadó 2018 évi kiadás 2500 Ft

Alkotmányjog
Patrocinium kiadó 2018 évi kiadás 2400 Ft

Az Európai Unió joga
Patrocinium kiadó 2017. évi kiadás 3000 Ft

A legújabb kiadású könyvek.Lehetőség szerint együtt szeretném eladni őket.E-mail címem:hutnyikandrea@gmail.com.

Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok.

Impossible # 2018.11.29. 13:24

"Azt szeretném kérdezni, hogy a szakvizsga-felkészítő kihagyása esetén (kiváltottam egy szakjogász-képzéssel) is lehet ötöst szerezni? Nyilván arra akarok kilyukadni, hogy különösebb hátrányt jelent-e ez, mindenek előtt az írásbelinél."

A szakvizsga felkészítő nem kötelező. Miért ne lehetne ötöst szerezni? (Egyébként mi értelme van ötöst szerezni?)

Pamaccs # 2018.11.30. 22:26

Sziasztok!

Ma voltam a Kúrián szóbelizni. Szimpatikus bizottság volt, kb. 35-40 percig tartott a vizsga.

Kérdések:

Munkajog: rendkívüli munkavégzés, elrendelhető maximum,alapbér, teljesítménybér, bérpótlékok munkaszüneti napon végzett, munka, túlmunka szabályai. Öregségi nyugdíj, rész nyugdíj, táppénz,betegszabadság.

EU: személyek szabd mozgása és a Sólyom ügy bemutatása(nem engedték be Szlovákiába KE-t), igazságügyi együttműködés intézmények felsorolása (eu. elfogató, eu ügyészség eurojust, europol, olaf) Europolról röviden. EU bíróság (főtanácsnokok)

Alkotmány: Alapvető jogok korlátozása, (szükségesség, arányosság), emberi méltóság és az élethez való jog, halálbüntetés tilalma megjelenik-e az alaptv-ben, emberi méltóság megsértésére példa, bíróságok szervezeti felépítése, kérdeztek a közigazgatási bíróságokról is, hány darab van, Ítélőtáblák száma, OBH és felügyeleti szerve, Perrendtartásból a felülvizsgálat szabályai és a perújítás. ÁKR-ből nem volt kérdés.

Ami fontos lehet 5 voltunk egy vizsga csoportban és 3 vizsgázótól is kérdezték az OLAF-ot.

A vizsgáztatók kérdésekkel segítettek ha elakadtam és a lényeget várták el, ha látták, hogy megy, már ugrottunk is tovább.

Impossible # 2018.12.05. 08:35

...a vén kúria :D

Tisztelt Uram # 2018.12.09. 21:12

Kedves Impossible!

A jogiszakvizsga-felkészítő tudtommal kötelező, csak bizonyos feltételekkel ki lehet váltani. Most azért "ijedtem meg", mert egy kolléganő azt mondta, nagyon hasznos, tekintettel arra, hogy gyakorlati infókat kapott. Mások Noha remélem, nem nélkülözhetetlenek. (másik kolléga szerint meg nem ér semmit)

Üdv:
Attila

Impossible # 2018.12.11. 14:25

Nem kötelező. De ha teljesen biztosra akarsz menni, a fórum helyett miért nem kérdezed meg inkább az Igazságügyi Minisztérium szakvizsgával foglalkozó info-vonalán?

http://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/elerhetosegek

eladokonyv # 2019.01.08. 09:10

Kedves Forumozok!
Elado az alabbi konyv:
Az Európai Unió joga - jogi szakvizsga kézikönyvek, Novissima kiadó, harmadik kiadás, 2015. 2 500,- Ft.
0670 6595888

zsu_foldvaryszabo # 2019.01.22. 14:13

Sziasztok!

Büntetőjogból, Bv-ből vagy Munkajogból szeretnék írásbelizni, ebben kérném a segítségeteket, ha tudnátok küldeni ezekre vonatkozóan mintákat, feladatokat, illetve egyéb hasznos anyagokat.

E-mail címem: dr.zsuzsanna.foldvaryszabo@gmail.com

Köszönöm előre is a segítséget!

Pp24. # 2019.01.27. 13:55

Sziasztok!

Eladó szakvizsga felkészítő könyvek:
Alkotmányjog (Patrocinium kiadó, 2018.) – bolti ár 4.200.-Ft, 3.200.-Ft-ért adom,
Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.) – bolti ár 4.500.-Ft, 3.500.-Ft-ért adom,
Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2018.) – bolti ár 4.300.-Ft, 3.300.-Ft-ért adom,
Az Európai Unió joga (Patrocinium kiadó, 2017.) – bolti ár 5.400.-Ft, 4.400.-Ft-ért adom.
Egyben 13.000.-Ft a csomag + postaköltség. Személyes átvétel Paks és környékén vagy előre megbeszélt más helyszínen.
A könyvek szép állapotban vannak, nincsenek kihúzva. A TB jog és a Közig. szinte érintetlen :), mert másból tanultam.
Tel.: 20/491 70 42

Pp24. # 2019.01.27. 14:22

Mivel nekem is nagy segítség volt, ezért leírom vizsgaélményeimet. Sok kis kérdés volt:

Alkotmány, közig: tulajdon alkotmányjogi védelme, kisajátítás, jogbiztonság, kormányhivatalok feladat- és hatáskörei, hatósági igazolvány, jogorvoslatok a közigazgatási perben.

Munkajog: szinte csak gyakorlati esetek voltak, ezekre kellett megoldást mondani és természetesen megindokolni az Mt. vonatkozó rendelkezéseivel (pl. átirányítás, azonnali h. felmondás, munkabér védelme). Ez valakinek nem tetszett, nekem igen, mert logikusan gondolkodva megoldható volt.
TB-ből a hozzátartozói nyugellátásokat kérdezte ill. le kellett vezetni, hogy a veszélyeztetett terhes hölgy milyen ellátásokat kap, ha bejelenti, hogy holnaptól keresőképtelen (a gyermek 3 éves koráig és ezen ellátások kiszámítási módját).

EU: közvetlen alkalmazhatóság, hatály; nemzetközi jog és az EU jog elhatárolása ill. viszonya a magyar joghoz; EU Bíróság felépítése, működése; belső piac, Brüsszel I. rendelet - joghatóság (hirtelen ennyi jutott eszembe).

Kb. 30 perc volt a vizsga. Nagyon humánus bizottság volt, egy rossz szavam nem lehet.

Munka és TB jogból jó szívvel tudom ajánlani a Dialóg Campus 2018-as kiadású könyvét. Nagyon összeszedett és jól tanulható, továbbá gyakorlati használhatósága sem elhanyagolható. Ezért sem szerepel az alábbiakban szereplő eladó könyvek között.

Mindenkinek jó felkészülést kívánok!

Pp24. # 2019.01.31. 09:45

Sziasztok!

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

anett.vekony # 2019.02.16. 12:18

Sziasztok!

Eladó az alábbi könyvem:

Alkotmányjog, Patrocinium kiszínezve, 2. átdolgozott kiadás, 2016. szeptember 1. lezárás (2.000,- Ft)

Átvehető Budapesten, vagy megegyezés szerint Miskolcon, Debrecenben, Nyíregyházán.

vekonyanett@gmail.com

Anett

drsafanni # 2019.03.01. 14:52

Sziasztok!

Keresem az alábbi könyveket:
Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018., 2. kiadás)
Munkajog és TB jog (dialóg Campus kiadó, 2018.03.01-i kiadás).

Kérem, hogy aki megválna tőlük, keressen e-mailben.

pro veritate # 2019.03.04. 20:35

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak az alábbi szakvizsga felkészítő könyvek:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás) 3.500.-Ft. Csak néhány oldal van kihúzva.

Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2018.február 1.) – eredeti 3.500.-Ft. Nincs kihúzva.

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.) 4.500.-Ft. Nincs kihúzva.

A könyvek jó állapotban vannak.

E-mail: chronion40@gmail.com

chava # 2019.03.05. 13:28

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak a következő könyvek:

  1. Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2018.február 1.) 1.900.-Ft. Csak ceruzával van alá-aláhúzva. Jó állapotban van, 1 hónapja vettem.
  2. Alkotmányjog (Patrocinium kiadó, 2018.április 9.) 1.900.-Ft. Csak ceruzával van aláhúzva. Jó állapotban van, 2 hónapja vettem.
  3. Európai Unió joga (Patrocinium kiadó, 2017.szeptember 1.) 2.500.-Ft. Csak ceruzával van alá-aláhúzva. Jó állapot, 1 hónapja vettem.

Ha esetleg valaki egyben kéri Foxposton keresztül, fizetem a postaköltséget.

Fotókat is tudok küldeni a könyvekről.

chavamazal@gmail.com

chava # 2019.03.12. 07:48

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

my way # 2019.03.27. 18:01

Kedves Kollégák,
eladók az alábbi, jó állapotú, minimálisan kihúzott vagy érintetlen szakvizsga könyveim.
Alkotmányjog - Patrocínium, 2018. 2000,- Ft
Társadalombiztosítási jog - érintetlen, Patrocínium,2018. 2500,-
EU jog - Patrocínium, 2017, 2500,-
Közigazgatási jog különös rész, érintetlen,Dialóg, 2018. 2500,-

E-mail: kbetti84@yahoo.com

forgica19 # 2019.03.28. 22:44

Sziasztok! Én közig-alkotmányból megyek írásbelizni májusban. Van valakinek gyűjteménye az írásbeli kérdésekről? Én elkezdtem kigyűjteni innen a fórumról, de nagyon lassú a folyamat... Segítségre lenne szükségem, ezért ha valakinek van infója, hogy honnan lehetne megszerezni a feladatokat, akkor az ossza meg velem légyszike. Ha pedig van anyag valakinek, akkor nagyon örülnék, ha az alábbi e-mail címre elküldené: dr.feketeilona@gmail.com. Előre is köszönöm!

my way # 2019.04.03. 09:15

A meghirdetett könyveim elkeltek.

szalontai89 # 2019.04.12. 05:29

Könyveket vásárolnék!

Közigazgatási jog patrociniumos és
Munka - TB jog dialog campusos könyvek érdekelnének, ápr. végeig, vételre vagy csere:

Be. (HVG) vagy polgár I-II. (Dialog) könyvet cserébe fel tudok ajánlani.

Köszönöm!
edit.szalontai@gmail.com

drsafanni # 2019.04.18. 17:32

Sziasztok!

eladóvá váltak az alábbi szakvizsga könyveim:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás) 3.500.-Ft. Csak néhány oldal van kihúzva filccel, többi halványan ceruzával.

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.) 4.200.-Ft. Csak a TB rész van filccel kihúzva, többi halványan ceruzával.

Alkotmányjog (Patrocinium, 2018. április 9., 3. átdolgozott kiadás)- 3000,-Ft. Filccel kihúzva.

EU-jog (Patrocinium, 2017. szeptember 1.) 4400,- Ft. Filccel kihúzva.

E-mail: drsa.fanni@gmail.com

drsafanni # 2019.05.09. 13:30

Az áltam hirdetett könyvek elkeltek.

antieszty # 2019.06.07. 20:58

Kedves Mindenki!

C rész irasbelihez hatályos nyomtatott jogszabályok, illetve a legfrissebb Patrociniumos Közigazgatási jog tankönyv eladó (kiemelt, de nem firkalt) megegyezés szerint, Budapesten átvehetők keddtől! ????
(Érdeklődni: antieszty@gmail.com)

b.tenyer # 2019.06.10. 14:11

Kedves Mindenki!

Az alábbi szakvizsga felkészítő könyveimtől szeretnék megválni, mindegyik szövegkiemelővel alá van húzva:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás)

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.)

Alkotmányjog (Patrocinium, 2018. április 9., 3. átdolgozott kiadás

EU-jog (Patrocinium, 2017. szeptember 1.)

Lehetőség szerint egyben szeretném eladni a könyveket, összesen 12.000.- Ft.-ért. Személyesen átadni Budapesten tudom, érdeklődni a következő e-mail címen lehet: barbara.tenyer@gmail.com

A vizsgakérdések, illetve az élményeim pár mondatban: Alapvetően kedves bizottságunk volt, bár sajnos voltak bukások is. A munkajogi részből egy szimpatikus hölgy kérdezett és csak alapvető dolgokra volt kíváncsi, pl. munkaszerződés kötelező tartalma, munkaviszony megszüntetésének módjai és az ezekhez kapcsolódó szabályok, nyugellátások felsorolás szintjén. EU-ból a Bíróság volt kérdés, az előzetes döntéshozatali eljárás (ha jól emlékszem, ez többször is felmerült a nap folyamán), az uniós jog autonómiája és az áruk szabad áramlása a Cassis de Dijon eseten keresztül. Alkotmány közigből volt az Alaptörvény felépítése (fejezetcímei), állampolgársággal kapcsolatos kérdések, meg egyéb kisebb kérdések, de ezekre már sajnos nem emlékszem. Pörgették a vizsgát (bár lévén a hosszú hétvége előtti péntek délután, ez talán nem meglepő) és jobb jegyeket kaptam, mint amire számítottam, úgyhogy összességében egy rossz szavam nem lehet.

Mindenkinek hajrá és sikeres vizsgázást kívánok!

Brigussss # 2019.06.11. 11:26

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat veletek, hiszen ti is nagyon sokat segítettetek a felkészülésben a korábbi hozzászólásokkal.
Kúrián volt a vizsga. A kérdéseim a következők voltak:
Munkajog: mivel a jogesetem a szakszervezetekhez kötődött, ezért azokról minden, munkabérből levonás.
Tb.-ből nem volt kérdés
Eu: elsődleges jogforrások, rendeletekről bővebben, alapszerződések
Közig: sommás eljárás, teljes eljárás, mulasztási per, ügyintézési határidők
Alkotmány: diszkrimináció.
Ezekből a témakörökből sok kicsi kérdés.
Alapvetően rendesek voltak, és segítőkészek, így sikeres vizsgát zártam. A felkészülés során inkább arra számítottam, hogy úgymond a lényeget kérdezik, de ahhoz képest nagyon apró és számomra annyira nem fontos kérdéseket tettek fel.
További sok sikert.