szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Banub # 2020.09.28. 11:56

Sziasztok. Ma voltam C vizsgarészból írásbelizni. Az alábbi feladatot kaptam, kíváncsi vagyok ti hogy oldanátok meg.

XY a egy tanácsadó cégnél dolgozik már több mint 4 éve.
A munkáltatója szeretné őt vezető tanácsadóvá előminősíteni.
A kötelező legkissebb munkabér hatszorosát ajánlja fel neki az új pozícióval.

Munkáltató tájékoztatja Munkaválallalót, hogy a munkaköre nem változik, a feladatai ugyanazok lesznek némi túlórával mint az eredeti pozíciójával azonos munkakörben tevékenykedő munkavállalóké, ez csak egy látszat intézkedés, azért hogy más munkaválallók ne támadják őt amiért magasabb bért kap.

Munkavállalónak tetszik, hogy nem kell majd többet dolgoznia, viszont emelkedik a fizetése, ezért elfogadja az ajánlatot.

Módosítják is munkaszerződést, kikerül a munkavállaló névtáblájára a vezető tanácsadó megnevezés, azonban a munkaköre és tevékenysége ténylegesen nem változik.

A módosítást követő fél éven belül, munkaadó felmond a munkavállalónak indoklás nélkül, arra hivatkozva, hogy vezető pozícióban lévő munkavállalónak a felmondását nem kell indokolni. Munkavállaló bírósághoz fordul. Hogy döntene Ön a Bíróság helyében? Döntését indokolja

Köszönöm!

Incapax # 2020.09.29. 08:09

Banub!

Jogellenes lesz a munkáltatói felmondás.

A tényállás alapján nem Mt. 208. §-as az illető, sem az (1) bek. szerint (ahhoz még kevés, hogy "vezető" toldattal látták el a munkakörét), sem pedig a (2) bek. alapján (pl. az alapbér sem éri el a kötelező mértéket, ahhoz legalább hétszeres kellene).

Banub # 2020.09.29. 08:27

Köszönöm a választ!

Én olyanokat is bolygattam, hogy az Mt. által előírt magartási követelményeivel és személyiségi jogok védelménvel is szembemegy.

Pl. a jóhiszeműség és tisztesség elvét, azzal hogy ez az egész csak egy látszat intézkedés,

többi kollégával szemben az egyenlő bánásmód elvét, mivel azonos feladatot ellátók körében az Mt szerint a munkaviszonnyal, így különösen a munka díjazásával kapcsolatban az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani.

Amennyiben a munkáltató tudatában vol annak h hatszoros helyett neki hétszerest kellett volna adnia, úgy a megtévesztés szintén semmisséget, ezzel együtt érvénytelenséget okoz.

Szóval én már a módosítás érvénességét is firtattam, ez mennyire állja meg a helyét??

Köszönöm

gerbera317 # 2020.09.29. 08:47

én már a módosítás érvénességét is firtattam, ez mennyire állja meg a helyét?
A munkavállaló a keresetében vitatja az előléptetés jogszerűségét? A vizsgakérdésből nekem az jön le, hogy csak a felmondás jogszerűségét vitatja. A bíróság pedig kötve van a kérelemhez.

Incapax # 2020.09.29. 19:05

Banub!

Szerintem kicsit túlgondoltad a feladatot, gerbera317-el egyetértek, szerintem is csak a felmondást támadta a munkavállaló. Igazándiból ha belegondolsz, miért is járt volna el másképp, egy számára előnyös (t.i. magasabb bér, ami a jogvitában is fontos az összegszerűség miatt, cserébe Mt. 208. § státusszal a lentebbiek miatt nem járó) szerződés érvényességét miért támadná?

Próbálj meg rákeresni a BH-k között, sokszor olyat ültetnek át feladatként.

gerbera317 # 2020.09.29. 19:43

A feladat lényegében az, hogy játszd el, hogy te vagy a bíróság. Engem aggodalommal töltene el, hogy rögtön az első próbajátékon sikerült túlterjeszkedni a kérelem keretein. Reménykedjünk, hogy az értékelésnél figyelembe veszik, hogy ez valóban csak próbajáték volt.

fangfei # 2020.10.05. 10:04

Sziasztok!

Megkérhetnék valakit, hogy küldje el nekem a közös e-mail címet és a jelszót hozzá? E-mail: pepitaszandi86@gmail.com

Előre is köszönöm, Nóri

Beszta5 # 2020.10.05. 13:38

Sziasztok!
Lennétek olyan kedvesek elküldeni a közös fiók címét és jelszavát?
C részből kezdenék.
Köszönettel!!!
Eszter
baranyaieszter80@gmail.com

B_Olga # 2020.10.07. 18:05

Sziasztok!

A közös e-mail címet és jelszót, ha elküldené nekem valaki igazán megköszönném.

borsodi.olga@gmail.com

Illetve C részhez kapcsolódó könyvek is érdekelnek, ha valakinek van eladó, akkor kérem jelezze.

Szép estét!

rashid # 2020.10.15. 12:37

Kedves Kollégák!

Kidolgozott, hatályos szakvizsga jegyzetek (A,B,C rész) elérhetőek.

rashid93@gmail.hu

dnyayk # 2020.10.15. 20:38

Kedves Kollégák! A közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót ha megkaphatnám, hálás lennék érte :)

melinda.kokenyesi@gmail.com

zsuzsi0905 # 2020.10.20. 09:26

Sziasztok!

A közös e-mail címet és jelszót, ha elküldené nekem valaki igazán hálás lennék.

kemenyzs1@gmail.com

Szép napot!

Tamás1984 # 2020.10.26. 13:39

Kedves Kollégám!
Nekem is valaki elküldené a közös emailt és jelszavát? Köszönöm!

vigtamas84@freemail.hu

siposbibe # 2020.10.27. 13:46

Kedves Kollégák!
A közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót szeretném én is megkapni, nagyon hálás lennék érte.

siposbibe@freemail.hu

Lacika39 # 2020.10.27. 18:44

Tisztelt Kollégák!

A közös e-mail címet és jelszót, ha elküldené nekem valaki hálás lennék!

lakcika@freemail.hu

Továbbá a C részhez tartozó könyvek is érdekelnének, ha valakinek van eladó, akkor kérem jelezze.

bolgh.tamas # 2020.10.28. 14:36

Kedves Kollégák!
A közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót szeretném én is elkérni.

Előre is köszönöm!

Email címem: bolgh.tamas@protonmail.com

kattsman # 2020.10.29. 08:29

Kedves Kollégák,

kérlek szépen, küldjétek el a közös mailcímet és a jelszót!

drkatonagabor@gmail.com

Köszönöm szépen!

Üdv.

Gábor

Banub # 2020.11.04. 09:07

Sziasztok, kedden az alábbi feladatot p kaptam írásbelin. Kíváncsi vagyok ti hogy oldanátok meg:

Munkáltató kezdeményezi munkavállaló felmondását.Munkavállaló felmondási ideje egy hónap volt, ezen felül mivel munkavállaló már 11 éve dolgozik a cégnél, ezért + 3 hónap végkielégítésre is jogosult. Munkáltató a felmondási idő felére felmenti munkavállalót a munkavégzés alól.

Munkavállaló ez idő alatt elesett és eltörte a lábát, ezért táppénzt követel munkáltatótól. Munkáltató ezt elutasítja. Levelet kellett írni Munkáltató nevében. Köszönöm előre is a válaszokat

doktorbé # 2020.11.08. 17:31

Sziasztok!

Valaki elküldené nekem a közös emailcímet, valamint a hozzá tartozó jelszót?

Előre is köszönöm szépen!

3buchet # 2020.11.11. 13:37

Sziasztok!

Én is szeretném elkérni a közös címet és jelszót.

Köszönöm!

FPCS # 2020.12.02. 14:09

Sziasztok!
Szeretném elkérni én is a közös e-mail címet és jelszót a bay41@freemail.hu címre.
Előre is köszönöm szépen!

Bendeguz06 # 2020.12.09. 12:29

Sziasztok!
El tudná valaki küldeni a közös e-mail címet és jelszót? dorka.p99@gmail.com
Milyen könyvek a legjavasoltabbak a szakvizsga könyvek közül a c részre való felkészüléshez?

Előre is köszönöm!

rashid # 2020.12.13. 10:15

Kedves Kollégák!

Kidolgozott szakvizsga tételek elérhetők (A, B, C rész).

rashid93@gmail.hu

terez20 # 2020.12.28. 12:28

Kedves Kollégák!
Szeretném elkérni én is a közös e-mail címet és jelszót az albaregia30@gmail.com.

Köszönöm szépen!

Timce84 # 2021.01.01. 15:35

Sziasztok!
Szeretném én is elkérni a közös email címet és a jelszót. Nagyon köszönöm előre is!
timcsi84@hotmail.com

Üdv, Timi