Jogász Póker


Impossible # 2017.05.08. 06:24

Ejjha, nem gondoltam volna, hogy ilyen alacsony az érdeklődés. Viszont akkor legalább jó esély volt nyerni (bár gondolom, a nyereményalap így közel sem volt fél milla). :)

wers # 2017.05.08. 08:30

Nagyjából a középmezőnyben végeztem.
Akkor jó, nekem a középméretű csokik megfelelnek :)) na meg a laposcsokoládé, szögletescsokoládé, kerekcsokoládé, töltöttcsokoládé.....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.08. 09:12

a nyereményalap így közel sem volt fél milla).
A rebuyokkal együtt összegyűlt azért kb. 350K összegyűlt. (Én megúsztam, mert mire visszavásárolhattam volna magam 20K zsetonra, addigra a nagyvak 2400 volt; 7BB-re pedig már nemigen érdemes költeni.

Impossible # 2017.05.08. 22:10

hát any two all-in, és hátha kikapsz épp egy AA-t :D Jó, értem, persze. Azért gondolom, lehangolt ez az eremény, de hát ugye tudjuk, ilyen a póker. (Omaha meg mégnagyobb szpás :D )

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.09. 04:52

Miért hangolt volna le? Jó buli volt.
Aki legutóbb első volt, most második, az első az lett, akivel szemben a két hibámat elkövettem.

Impossible # 2017.05.10. 23:08

Na, hát ha nem követtél volna el két hibát, idén első lehettél volna. :) De hát csak az nem hibázik, aki nem pókerezik. :)

Immaculata # 2017.05.10. 23:52

Ne szépítsük a dolgot, orbitálisan béna volt.

Impossible # 2017.05.10. 23:59

Kedves Immaculata,

Te is ott voltál? Egyébként a pókerben csak hosszú távon érvényesülhet jól kimutathatóan a tudásbéli különbség. Tehát egy versenyből nem lehet megalapozottan lemérni a tudást; nemcsak azért eshet ki az ember, mert hibázik, hanem a póker természetéből adódóan, ami a valószínűségekre játszást jelenti.

bajussz_ # 2017.07.17. 13:52

Sziasztok!

Nem tudtam belépni a régi useremmel, most ez lesz az új.

Remélem mindenki jól van, vagy afelé halad.

Jöttem egy kicsit olvasgatni.

Szoktatok összejárni?

Bajussz

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.17. 15:14

Hát virtuálisan.
Bár mint alább olvashatod, majdnem összejött személyesen is. Én ott voltam. :)

bajussz_ # 2017.07.18. 11:37

Látom :)

Kaledóniás vagy egyéb (rendszeres) találkozók már nincsenek?

alfateam # 2017.07.18. 11:42

Azóta nincs találkozó amióta nem akadt gazdája egy korsó sörnek...

Rexor # 2017.07.18. 11:51

Valaki nem itta meg a sörét? Ez tényleg bűn :).

bajussz_ # 2017.07.18. 12:06

legközelebb nem sört kell inni

(a fórum 8 év alatt nem fejlődött annyit, hogy legyen "válasz" gomb?)

alfateam # 2017.07.18. 12:13

Rendben= válasz. nem jó ?!

bajussz_ # 2017.07.18. 12:19

alfateam: ha az előző hozzászólás nekem szólt, nem értelek

Impossible # 2017.11.04. 22:03

Mindig szerettem volna egy élő versenyt, baráti alapon. Az évek során ez sosem jött össze, hol a felkészültség hiánya, hol az idő hiánya miatt. Most mindkettővel küzdök, de ezt a topic-ot nem akarom feladni, mert sok jó beszélgetés és tapasztalatcsere fűződik hozzá, bármennyire is hányattatott volt a sorsa. Akiket esetleg érdekelne egy a jövőben megrendezendő baráti összejövetel, pókerezés keretében, kérem, írjon, és egyszer majdcsak összejön. :)

Impossible # 2018.10.16. 10:08

Phil Gordon-tól a póker kis kék/zöld/fekete könyvei mennyire hasznosak?

wers # 2018.10.16. 10:35

annyit várni? na meg az vasárnap lesz, rendes ember vasárnap nem pókerezik :D

Impossible # 2018.10.18. 08:37

a rendes ember csak akkor ér rá :D

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.18. 09:53

Recreation-player akkor ér rá, regularnak meg pont ezért az a főszezon. :)

Impossible # 2018.12.15. 09:56

Szia Kbs!

https://hu.pokerstrategy.com/video/20678/

Találtam Ps-en ezt az egyébként eléggé régi gyémánt státuszúaknak szóló videót, van benne egy kérdés, a megoldást már nem tudtam megnézni, mert ugye 4 perc után a videó leáll, viszont nagyon tetszett a feladvány, emiatt írtam is a videó alá egy hozzászólást, ami valószínűleg több sebből vérzik, de kíváncsi lennék, Te ezt hogyan játszottad volna meg. Ha esetleg van kedved, írd meg. Nem hiszem, hogy ott bárki tapasztaltabb játékos válaszolna nekem, a videó 2011-es... :)

Impossible # 2018.12.19. 08:06

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.19. 11:10

Hát értek én ahhoz, hogy játszanak ilyen téten? :D

De ha mégis engem kérdezel, akkor el lett ez már @cva a turnon, sőt a flop előtt.
Egy gyenge callingstationnal szemben nincs sok értelme 76o-val emelni pre, SH-ban, osztógombról se. Hiszen szinte mindig megad.
De ha már belementünk, akkor a Cbet szinte kötelező. Ha betaláltunk, akkor értékért és védekezésképpen, ha meg nem, akkor azért, mert másképp nem nagyon nyerhetünk.
A turn emelés viszont felesleges pénzégetés, egyszerűen nem lehetett várni Villaintól, hogy dob. Én checkltam volna, és a riveren emelek. Ugyanannyiba kerül, de több az esély a nyerésre, hiszen a turnon húzókkal esély felett is megad, de a bedőlt húzót a riveren azért már csak el dobja.

Hogy a turn emelés hibás, azt a történtek igazolják: nem sikerült elérni a két cél egyikét sem. Nem dobott az ellenfél, és nem jött le a sor se.

A legvalószínűbb befejezés egyébként, hogy a jóember jókorát emelt a turnon is, az ellenfél meg dobott. (Esetleg - a kommentekből ítélve - az ellenfél visszaemelt, a játékos 3betelt, Villain pedig betolta, majd a megadás után mutatott egy 83o-t - két párt - és nyert.)

Impossible # 2019.01.02. 13:33

BÚÉK! :)

Köszi szépen a részletes magyarázatot! Mindig mondtam, hogy tanárnak kellett volna lenned. :) (Tudom-tudom, hogy voltál az is.)

Tőled kértek a termek utólag fényképes igazolványt feltöltve? Akartam volna az Unibetre regisztrálni, és kért. Azok a termek, amikbe még 2009-ben regisztráltam, nem kértek. Ha az adatvédelmi szabályok változása miatt kérik, akkor gondolom, ha folytatnám a játékot a régi termekben, bekérnék azok is. Nem?