Munkavállalói rendes felmondás


wers # 2015.07.11. 13:46

Az első érdekelt volna jobban, hogy megszakad-e a fizetés nélküli szabadság? Ezt mintha semmi sem szabályozná.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.11. 09:55

Fizetés nélküli szabadsága válogatja. A gyereknevelés céljából biztosított fizetés nélküli szabadság külön eset.

ObudaFan # 2015.07.10. 20:29

Szerintem nincs különbség.

Eva76 # 2015.07.10. 17:29

Ezért kérdeztem, mert nem tudom, hogy ebben a helyzetben mi a teendő.....
Ha fiz. nélküli szabi alatt vagyok felmondási időn is, akkor az a munkáltatónak nem kerül semmibe, max. az idei időarányos szabimat kell kiadnia vagy fizetnie, nem?

wers # 2015.07.10. 16:41

Még egy kérdés jutott eszembe, van különbség, ha törvény szerint kötelező fiz.nélk. szabit adni, vagy ha a munkáltató önként adja? (mármint a közbeni felmondás tekintetében)

wers # 2015.07.10. 16:09

És az nem szakítja meg a fizetés nélküli szabadságot? Ill. a munkáltató vissza vonhatja az engedélyét a felmondási időre? (a munkakört át kell adnia, betanítani az utódot stb.)

ObudaFan # 2015.07.10. 10:08

Fel lehet mondani fizetés nélküli szabadság alatt is, a felmondási idő valószínűleg 30 nap.

Eva76 # 2015.07.09. 05:32

Jó reggelt!

A helyzetem a következő, jelenleg fizetés nélküi szabadságon vagyok jún.15-től aug.31-ig, amibe a munkáltatóm beleegyezett. 2002 óta dolgozom itt.
Lenne lehetőségem egy jobb állásra, amit már szept. 1-től el is kezdhetnék.
Kérdésem az, hogy felmondhatok-e fiz.nélküli szabadságom alatt?
Mennyi a felmondási idő és kérhetem-e, hogy tekintsenek el tőle?
Ha aug. 1-jén beadom a felmondásomat, az megfelelő lenne?

Válaszukat előre is köszönöm!

sacimami # 2014.12.15. 16:32

Tisztelt Fórum!
Egy közszolgáltató cégnél dolgozom 36 éve,nem köztisztviselőként. 2015 év elején élni szeretnék a nők 40 éves nyugdíjba vonulási lehetőségével.
A munkáltatóm véleménye szerint, semmilyen juttatás nem jár.
Gondolok itt, felmentési időre, végkielégítésre, jutalomra.
Így van ez?
Köszönöm.

Egyjogász # 2014.12.14. 11:56

A visszadatálást nem értem, a mai nappal ugyanúgy meg lehet állapodni közös megegyezéssel, hogy január 1-től megszűnik a munkaviszony.

A + 1 havi végkielégítés úgy nem nagy kegy, ha a felmondási időre járó pénzt nem fizetik ki (sőt, akinek több a felmondási ideje 30 napnál, hátrányos is lehet), próbáljatok meg úgy megegyezni, hogy kifizetik a munkáltató felmondás esetén járó végkielégítést, az ekko számítandó felmondási időre járó pénzt (közös megegyezésnél egyégként nincs felmondási idő, azzal a nappal szűnik meg a munkaviszony, amelyikben megegyeztek), és azon felül (összefoglalva: mindazon felül, ami az Mt. szerint a munkáltatói felmondás esetén járna) + egy havi bért, na így már előnyös a megállapodás.

zsirosm # 2014.12.14. 10:48

Tisztelt Ügyvéd Úr (Hölgy)!

A UPC-nél nagyarányú leépítések lesznek!
Olyan szerződést szeretnének aláíratni a dolgozókkal, hogy közös megegyezés alapján szűnik meg a munkaviszony (január 1-től).
Ráadásul december 1-re datálnák vissza.
Mindenképpen elküldik őket, mi a teendő!

  • 1 havi végkielégítést ajánlanak az aláírás fejében.

Válaszukat köszönettel várva: Zsiros Miklós
Ceglédbercel.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.13. 16:28

Kiadják a többit kifizetik.

melus2522 # 2014.12.13. 07:47

Üdvözlöm!
Érdeklődni szeretnék.Jelenleg Gyes-en vagyok és 2015 február 28.-án fog lejárni a Gyeses időszak.2004-óta közalkalmazotti munkajogviszonyban állok ugyanannál a szolgáltatónál 2009-ben született meg első gyermekem majd 2012-ben a második.Jeleztem a munkáltatóm felé, hogy visszaszeretnék menni dolgozni januártól, sajnos elutasító választ kaptam, hogy a volt státuszban nem tud alkalmazni, 12 órás munkalehetőséget kínált.Sajnos nem tudtam elfogadni.
Találtam egy másik munka lehetőséget,érdeklődni szeretnék, hogy ha benyújtom a felmondásom akkor a felgyülemlett szabadságaim kifizetésre kerülnek vagy elúsznak.
Köszönöm szépen előre is megtisztelő válaszukat.

hope&trust # 2014.12.09. 13:10

Köszönöm szépen válaszát! :)

ObudaFan # 2014.12.09. 06:01

hope&trust

A felmondási idő alatt ugyanúgy kötelezhető rendkívüli munkavégzésre a munkavállaló, mint bármikor máskor, és természetesen ezt ugyanúgy köteles kifizetni a munkáltató, mint bármikor máskor.

hope&trust # 2014.12.05. 21:00

Érdeklődöm, ha munkavállalói rendes felmondással felmondási időmet töltöm, becsületesen, korrekten dolgozva, megteheti-e a munkáltató, hogy olyan további nagymértékű munkamennyiséggel lásson el, amit képtelenség elvégezni csak jelentős túlmunkával, továbbá mindezzel ellehetetleníti az átadási-átvételi jegyzőkönyv elkészítését. Ilyenkor kötelezhető-e túlmunka kifizetésére?

A munkaadónak találnia kell egy új munkavállalót a helyemre, mivel nincs kinek átadhatom a munkámat jelenleg.
Kötelezhető a felmondását beadó munkavállaló, hogy 10 nap ledolgozandó munkanap alatt jelentős mennyiségű újabb munkát végezzen el, túlórázzon és ne maradjon ideje így az átadási jegyzőkönyv elkészítésére???
Bármit megtehet ma Magyarországon a munkaadó, a kiszolgáltatott helyzetben levő munkavállalóval a vonatkozó törvények szerint?

Nagyon köszönöm segítő válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.05. 16:08

Munkavállalói felmondás esetén a felmondási idő a keresőképtelenség ideje alatt is elkezdődik és telik. A keresőképtelenség idejére táppénz jár.

dropi # 2014.12.05. 08:44

Sziasztok!

A tényállás a következő:
Határozatlan idejű szerződés áll fenn a munkavállaló és munkáltató között, amelyet a munkavállaló szeretne felmondani, mivel január 5-től tudna kezdeni az új munkahelyén.
Viszont a jelenlegi munkahelyén annyira borzalmasan érzi magát és fizikailag sem bírja már, hogy jelenleg táppénzen van és a felmondást is, illetve főképp a felmondási időt is úgy szeretné kitölteni, hogy lehetőség szerint minél kevesebbet kelljen még bemennie dolgozni.
A kérdés, hogy letelhet-e mind a 30 napos felmondási idő táppénzzel? Hogyan tud számára a legkedvezőbb módon felmondani? (Gondolok itt arra, hogy vegye fel a munkát és úgy mondjon fel vagy akár a táppénz ideje alatt is felmondhat)
Ha a 30 napot táppénzen tölti adott esetben akkor fog-e a munkáltatótól erre "fizetést" kapni? Ha nem, akkor hogy lehet megoldani (valamennyi napot bemegy dolgozni?) hogy valamekkora összeget mégis kapjon?

A válaszokat előre is köszönöm!

kmary # 2014.12.03. 08:01

Még egyszer köszönöm az előző választ !

Azóta volt egy üzemorvosi vizsgálat,
ahol a vérnyomásom miatt nem kaptam meg az alkalmasságit.

Új kérdéseim:

  1. Mit tehet a munkáltató ?
  2. Mit tehetek én ?

( tekintettel arra is, hogy januártól máshol akartam dolgozni )

Köszönöm szépen !

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.26. 16:20

Mire?

lopakodó # 2014.11.26. 13:34

Milyen törvény vonatkozik erre : köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.26. 12:00

Akármennyi.

lopakodó # 2014.11.26. 11:57

Hogyan? Egyszerre két főállásom lehet ?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.26. 10:01

igen

lopakodó # 2014.11.26. 09:39

Kedves Mindenki !
Az következőt szeretném kérdezni: nekem okt.31-én felmondtak, rendes munkáltatói felmondással, 9 évet dolgoztam itt,50 nap a felmondási időm, és a felét kellett ledolgoznom, nov.25-ig( tegnapig) dolgoztam, állományban ugye december 20-ig vagyok.
A HR-es tegnap a kilépő papírok átadásánál azt mondta, hogy dec. 21. előtt is el tudok helyezkedni, mert most már engedi a törvény! Nem nagyon találtam erre vonatkozóan semmit, hogy pl. ha én dec.1-én akarok belépni valahová, mert van egy jó ajánlatom , akkor ezt megtehetem -e , szabályosan persze ! ?

köszönöm előre is !