Munkavállalói rendes felmondás


Pindiii # 2015.09.30. 13:15

Üdvözlöm Önöket!Ha nem tudom letölteni a teljes felmondási időmet a jelenlegi munkahelyemen,milyen lehetőségeim vannak?Köthetek-e szerződést az új munkahelyen,illetve,ha nem dolgozom le a felmondási időt,kifizethetem-e a hiányzó napokra eső bérem a cégnek?Köszönöm a segítséget.

Rexor # 2015.09.15. 08:50

Koccos a helyzet, mert a 2. számú cégnél nem tudsz felmondani addig, amíg meg nem kezdődik a munkaviszonyod. Ha megkezded a munkát akkor feltételezem van próbaidő kikötve a szerződésben, tehát már az 1. munkanapododn felmondhatsz indoklás nélkül. Ha az előtt teszed, mielőtt megkezdenéd a munkádat a 2. számú cég esetleg kártérítést követelhet rajtad (hiszen ők számítanak rád, valószínűleg nekik is pénzbe került a kiválasztás, stb.).

Flashman07 # 2015.09.15. 04:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Szeretnék segítséget kérni.
A következő szituáció alakulhat ki az életemben.
1.számú cég: Ahol jelenleg dolgozom,de felmondási időmet töltöm.
2.számú cég: Ahonnan ajánlatot kaptam és alá is írtam Nov.1 es kezdéssel.
3.számú cég: Ahonnan még kaphatok ajánlatot Nov.1 ig.

A kérdés:
Ha időközben jön ajánlat a 3.számú cégtől, de már aláírtam az e-mailben kapott szerződést (draftot) a 2.számúnál.
És ha jön 3. számú cégtől ajánlat és mégis oda szeretnék menni akkor mi a teendő?
A 2. számú cégnél is fel kell mondani, azonnali hatállyal? Vagy csak vissza vonom a szerződést?

Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.08.13. 13:56

Tésa19

A legjobb, ha odaállítasz két tanúval és úgy próbálod átadni a lemondásodat. Vagy ha nem megy, akkor postán.

Tésa19 # 2015.08.11. 18:50

Tisztelt Cím!

Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyom van, 5 éves vezetői kinevezéssel. Ezt szeretném felmondással megszüntetni. Kérdezném, hogy mi van abban az esetben ha a munkáltató nem veszi át a felmondást, nem veszi tudomásul, adott esetben fogja és eltépi.? Mi a teendő ekkor? Emailben megküldeni neki vagy postán? Vagy hová kell fordulni ilyen esetben?

Várom válaszát!

bonczek # 2015.08.09. 13:30

Üdvözlöm. Férjem németországban dolgozik .Elötte stuttgartban dolgozott ahol olyan szerződése volt hogy ha egy hónap után mond fel akkor le kell dolgozni 2 hét felmondási időt.Közben munkahelyet váltott egy hónap után sikerült másik munkahelyet találni .Szombaton felmondott vasárnap vitték a másik helyre.Fizetést nem kapta meg.Nem jelentették ki ezért a másik helyen nem tudják bejelenteni hiába hivom a munkáltatót nem veszi fel a telefont.Attók tartunk hogy elküldik mert nem kockáztatnak.Így sehova se veszik majd fel .Mit lehet tenni?Köszönöm. Bonczekné Péter Beáta

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.07. 06:18

Az a garantált bérminimum. És nem kell hozzá diploma.

csipkerózsa # 2015.08.07. 04:44

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a segítséget, azt eddig is tudtam, hogy a szerződésemet kell olvasgatni. De az eset pont az, ami nincs benne.... gondolom, akkor a jog ebben az esetben a nagyobb szájú és agresszívebb félnek kedvez. :-)

A foglalkoztatás vállalkozóként az irodában pedig csak egy érdeklődés volt, mert tudomásom szerint ezt korábban nem engedték a törvények/rendeletek ... de akkor ma már megvannak a kiskapuk erre is.

Bori Bori ... idén január 1-jétől a diplomás minimálbér egy kormányrendelet következtében 120 ezer Ft-ról 122 ezer Ft-ra emelkedett. Persze bruttóban.

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok! csr

Bori Bori # 2015.08.05. 20:07

Mi az a diplomás minimálbér? Valami szleng? Lemaradtam valamiről?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.05. 15:02

Tüncirimünciri, annak, amit írsz, semmi értelme.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.05. 15:01
  1. Csipkerózsa: te ismered a szerződésedet - mi nem.
  2. Gyanús, hogy az leplezett munkaviszony - de ez megint csak nem ilyen egyszerű.
Tünciribünciri # 2015.08.05. 08:17

Azzal fordulnék Önökhöz, hogy áthelyezéssel mennék át másik munkahelyre ( cégen belül) . Szeretném benyújtani a felmondásom , de nem tudom mit tartalmazzon a felmondó papírom. ( nem volt még ilyenben részem)
Köszönettel.T&T

csipkerózsa # 2015.08.02. 10:40

Segítséget szeretnék kérni!

  1. Rendes felmondással szeretném megszüntetni a jelenlegi munkaviszonyomat. A munkabérem havonta a diplomás minimálbérből és a havonta megtermelt (levonva a diplomás minimálbért!) bevételből tevődik össze. Sikerült 2015-ben olyan megállapodásokat összehoznom, melyek egész évre szóló keretszerződések. Ugye van arra jogilag is támogatott lehetőségem, hogy a távozásom után az általam hozott üzletek után az idén (akár havonta), de megkapjam ezen összegeket? (esetleg megbízási szerződés kötésével?)
  2. Ez egy kicsit más kérdés: alkalmazottat lehet úgy foglalkoztatni munkahelyen, íróasztalnál és a cég saját infrastruktúrájának használatával, hogy igazából nem alkalmazott, hanem vállalkozó?

Köszönök előre minden jó tanácsot és ötletet....:-)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.12. 20:21

kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén
Na látod.

A többire már válaszoltam.

wers # 2015.07.12. 20:02

(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

  1. a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,
  2. a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja

Ezt még mindig nem értem:
„De akkor mégis kijátszható ezzel a kötelezően letöltendő felmondási idő”
Az "ugyan" tulajdonképpen erre vonatkozott.

Egyezséget nem lehet egyoldalúan módosítani.”"

Az egyezségtől itt a munkavállaló tér el, nem? Vagyis az az egyezség, hogy x napon folytaja munkáját.

A kérdésem még mindig: És mi van felmondási idővel, amit a munkavállalónak a felmondása esetén le kellene dolgoznia? A munkakört át kell adnia, betanítani az utódot, félbehagyott feladatok, stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.12. 17:38

De akkor mégis kijátszható ezzel a kötelezően letöltendő felmondási idő
Az "ugyan" tulajdonképpen erre vonatkozott.

még az előre engedélyezett fizetett szabadságot is visszavonhatja a munkáltató az évi 7 nap kivételével,
Ez sem igaz.

wers # 2015.07.12. 17:20

Értem én, és nehogy azt hidd veled akarok vitatkozni.
De akkor mégis kijátszható ezzel a kötelezően letöltendő felmondási idő. Csak ott nem fér bele a képbe, hogy még az előre engedélyezett fizetett szabadságot is visszavonhatja a munkáltató az évi 7 nap kivételével, amit persze 15 nappal előtte kell igényelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.12. 17:14

Egyezséget nem lehet egyoldalúan módosítani. A fizetés nélküli szabadságra vonatkozó egyezséget se.

wers # 2015.07.12. 16:56

Tehát a munkáltató nem vonhatja vissza az engedélyét fizetés nélküli szabadságra az adott időszakra? Akkor mire utaltál a "ugyan"-nal?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.12. 16:46

A fizetés nélküli szabadság alatt a munkavállaló munkavégzési kötelezettsége szünetel. A felmondási időt letöltheti - vagyis a munkaviszonya annak lejártával szűnik meg -, de dolgoznia akkor sem kell.
A munkáltatót semmiféle hátrány nem éri, hiszen amikor engedélyezte a fizetés nélküli szabadságot, akkor már tudta hogy a munkavállaló munkájára meghatározott ideig nem számíthat.

wers # 2015.07.12. 16:42

Imádom a kimerítő válaszaidat :))

Csak most melyiket szeresem jobban?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.12. 16:01

Ugyan.

Eva76 # 2015.07.12. 13:43

A fizetésnélküli szabadság is egy megegyezés része volt. Eredetileg felmondani akartam már akkor is, de nem akarták elfogadni......mindent kitaláltak, hogy menjek táppénzre, hogy vegyek ki pár nap szabit, hogy átgondolhassam......
Mindenképpen el akartam jönni (mind családi, mind munkahelyi gondok miatt), ezért lett ebből fiz.nélküli szabi. Mivel akkor még nem volt másik munka.....
Az új munkalehetőség jött és átírta a forgatókönyvet, ezért szeretnék felmondani.
Gondolom, ha elfogadják, akkor a 30 napos felmondási időt le kell dolgoznom, de akkor már jár biztosítás, fizetés és a részarányos szabi is.
Így a fiz.nélküli szabit kiváltja a felmondási idő.....gondolom én.....

wers # 2015.07.12. 13:13

És mi van felmondási idővel amit a munkavállalónak a felmondása esetén le kellene dolgoznia?
Abból az esetből kiindulva, hogy a munkáltatón múlt, hogy hozzájárul-e a a fizetés nélküli szabihoz. Hozhat a munkavállaló egy munkáltatót olyan helyzetbe, hogy a felmondási idő ledolgozása nélkül leléphet egyik napról a másikra. Holott eredetileg a munkáltató nem ehhez járult hozzá. (ez sok itt jelentkező "hogyan kerülhetem ki a felmondási időt" kérdező számára jó hír lenne)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.11. 15:32

A felmondással? Nem. De a munkaviszonnyal együtt az is megszűnik.