utazási költségtérítés


Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.09. 10:44

Az nem a munkába járás költsége, hanem a munkavégzés közbeni utazás költsége. Ahhoz egyenesen járművet szokott biztosítani a munkáltató - de erre nem kötelezi jogszabály.

samy # 2011.08.22. 11:37

Milyen mértékű útiköltség térítésre jogosult az a munkavállaló, aki a munkáltató utasítása miatt a normál munkahelyétől jelentős távolságban kell töltenie pár napot (egy kiállításon vesz részt segítőként országon belül)? IC-vel utazott le vidékre és vissza. Ilyenkor jár neki a teljes összeg, vagy csak egy bizonyos %-a?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.22. 15:56

Szerintem a teljes összeg. Ez kiküldetés.

Amidala01 # 2011.08.22. 20:25

Utazás, szállás költsége, szállásból az étkezés nem, csak a reggeli, ha kötelezően benne van az árban. Ezekről mind számla kell, a cég nevére kiállítva. Ezen kívül kaphat még napidíjat (maximálva van). Az igazolt egyéb költségeket megtérítik, étkezést nem szoktak. Legjobb előre tisztázni.


könyvelek

zilbi # 2011.08.23. 07:50

Tisztelt Forumozók!

Az alábbikérdésemre keresek választ?

Budapesttől 60 km-re dolgozom egy megyei önkormányzat fenntartású intézményben.
Az önkormányzat anyagi helyzete miatt május óta nem tudja kifizetni a havi bérlet 80%-át. Én már nem tudom tovább finanszírozni a munkábajárásomat (havi cca: 40 eFt).

Mit lehet ilyenkor tenni???

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.23. 08:44

Fizetési meghagyás, per. És le is mondhatsz.

samy # 2011.09.05. 13:12

Üdvözlök mindenkit! Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi útiköltség térítés jár, ha HÉV-et vesz igénybe a munkavállaló? 80 vagy 86%? Eddig 80%-ot fizettek, a jogszabály tavaly változott meg, nem tudom, ezt érintette-e.

Anzsusa # 2015.11.25. 14:25

A KLIK egyik közoktatási intézményében dolgozom közel 25 éve. Lakhelyem megváltozása miatt 1 éve vidékről járok be dolgozni személygépkocsival ( 63 km). Idáig a munkáltató fizette a 9 Ft/km-es üzemanyag díjat. Augusztus óta viszont nem fizette ki a havi elszámolt üzemanyag költséget. Idáig hitegettek, hogy majd kifizetik, de most közölték, hogy nem fizetik ki a gépkocsival történő munkába járáshoz az üzemanyag hozzájárulás. Ha vonattal, vagy busszal járok sokkal többet kellene fizetnie. A hírekből tudni lehet, hogy a KLIK szinte fizetés képtelen, rengeteg tartozása van, nem fizet időben, ezért mindent elkövet, hogy a kiadásait csökkentse. Ha MÁV-val, Volán-nal oldanám meg a közlekedésem, nem érnék be a munkaidőm kezdetére, napi 4 órát utaznék, és sokkal többet fizethetne a munkáltató a jegyek után. Megteheti ezt a munkáltató?

Emesi # 2016.01.09. 11:47

Sziasztok! Van arra valami formanyomtatvány, ha igényelni szeretném a munkáltatótól a 9 Ft/km utazási költségtérítést? Úgy olvastam, hogy igényelni kell és nyilatkozni hogy honnan járok a munkahelyre.

wers # 2016.01.09. 11:58

Emesi!
Sőt, van, ahol ezt előre engedélyeztetni kell. A munkáltatódat kérdezd. Nem biztos, hogy engedik a bérlet helyet (bár véleményem szerint nem bölcs dolog, hiszen a 9 Ft/Km jóval kisebb költség.

Emesi # 2016.01.09. 12:10

Kedves wers! Engedik, hiszen más is kapja és mondták is, hogy az jár nekem. Bölcsis és ovis gyerekem van és máshonnan járok dolgozni és nem is tudok mással, csak autóval menni, tehát mindenképp jár. Csak hogy a munkaügyön a elszámolásnál ne problémázzanak, nyilatkozni és igényelni kell hivatalosan. Ezért kérdezem, hátha van erre valami formanyomtatvány, hogy hogyan kell megírni egy ilyen nyilatkozatot, mit írjak bele, mert azt nem mondták.

wers # 2016.01.09. 12:22

A kollégád biztos segít, aki ilyent igényel.

Nálunk: a kilométert az útvonaltervezővel kell kiszámolni, háztól - házig fizetik.
A formanyomtatvány munkáltató függő, most az a legújabb, hogy benne kell legyen, hogy a legrövidebb útvonalon. De ezt ők beleírják, neked csak ki kell tölteni értelem szerűen. A ledolgozott napok száma számít

Emesi # 2016.01.09. 13:12

Köszönöm!

year07 # 2016.02.18. 10:42

Üdv!

Bruttó 31Ft/km üzemanyag hozzájárulás nettó értéke mennyi lenne? (+ 9 Ft/km)

Választ előre is köszönöm!

erikasz # 2016.02.29. 12:42

Tisztelt Szakértő!
Cégünk hozott egy olyan ügyvédi állásfoglalást, hogy a munkábajárás költségeit nem a munkahely és lakóhely/tartózkodási hely közötti távolságra fizetik, hanem csak a Budapest közigazgatási határig.
Megtehetik-e hogy így értelmezzék a kormányrendeletet.

Üdv Erikasz

manuel # 2016.03.03. 14:32

Üdv.!

A napi munkába járás fogalmát a 39/2010. (II.26.) Korm.rendelet a 2. § b) pontja kifejti.

Felmerült, hogy osztott munkarendben dolgozók esetében pl. napi kétszer jön és megy a lakhelye és munkavégzés helye között, mert 4-5 üres órája is van...számolható duplán is a költségtérítés?

Köszönöm előre is!

eszmi # 2016.03.12. 20:47

Tisztel Szakértő!

Szeretnék édeklődni,hogy a mostani munkáltatom álja a bejárást.Áfás számlával veszek bérletet a cég nevére.És ha lejár,akkor visszafizeti 86%-ban.
A kérdésem,ha adot hónapra megvezem a bérletet,..de még abban a hónapban kilépek a cégtől,akkor is visszafizet a bérletem pénzét?? Ha igen,akkor gondolom csak az addig a cégnél eltöltött időt.
Vagy nem kötelessége kifizetni??

Válaszát előre is köszönöm. eszmi.

Dr.Attika # 2016.03.12. 21:11

Lényeges? Ha kilép az csak rendkívüli felmondással lehetséges. ha erre ebben a hónapban kerül sor. Akkor az nagy valószínűséggel munkavállalói jogellenes felmondás, ezért sokkal többet fizethet a munkáltatónak, mint a bérlet x%-a.

eszmi # 2016.03.14. 08:09

Tisztelt Szakértő!
Eszmi vagyok.Munkahely váltás,hó közben-bérletbénz visszafizetésével kapcsolatban írtam.
A mostani cégemnél még próbaidős vagyok!!
Akkor mi a kifizetés módja a bérletnek???

Üdvözlettel: Eszmi.

balage48 # 2016.07.06. 07:33

Tisztelt Szakértő!
Közalkalmazotti munkavállaló munkába járásával kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a dolgozó buszjeggyel jár át másik településre, alkalmanként és a jegyeket összegyűjtve még februári is van benne, mert eddig nem adta le egy összegben kifizethető számára február március április május havi jegyek ára? Köszönöm a segítségét

intentio # 2016.07.06. 08:35

balage48 2016.07.06. 09:33

Tisztelt Szakértő!
Közalkalmazotti munkavállaló munkába járásával kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a dolgozó buszjeggyel jár át másik településre, alkalmanként és a jegyeket összegyűjtve még februári is van benne, mert eddig nem adta le egy összegben kifizethető számára február március április május havi jegyek ára? Köszönöm a segítségét

Igen, álláspontom szerint kifizethető azzal, hogy célszerű belső szabályzatban (pénzkezelési/közszolgálati stb.) szabályozni azt, hogy a munkavállalónak a jegyeket milyen gyakorisággal kell leadnia.

A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 9/2010. (II. 26.) Korm. rendelet szövegét itt olvashatja:

http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

balage48 # 2016.07.06. 13:58

Köszönöm válaszát.

szilvi177 # 2016.08.03. 11:38

Tisztelt Szakértő!

A segítségét szeretném kérni az utazási költségtérítéssel kapcsolatban. A munkaviszonyomat rendes felmondással szüntették meg, ilyen esetben a felmondási idő feléről köteles felmentenie a munkáltatónak. Munkaviszonyom 2016 augusztus 18án ér véget, tehát a nagyrésze beleesik a felmentett időszakra, erre a hónapra vásárolhatok még bérletet? Köteles kifizetni? Eddig minden hónapra vásárolhattam BKK bérletet, melyet kifizetett a cég, de most ezt meg akarják tagadni.

Segítségét előre is köszönöm!

Rexor # 2016.08.03. 13:27

Nem köteles kifizetni.

groszfater@gmail.com # 2016.08.03. 13:30

időarányosan sem ?