utazási költségtérítés


wers # 2021.10.12. 10:05

Kérd, hogy írják le, milyen jogszabályra hivatkoznak. Előzetesen említsd meg, hogy nem keverjék össze a kiküldetéskor használt gépjármű költségtérítésével.

(mellesleg nekem is volt olyan munkahelyem ami túlbuzogta, nem csak a forgalmit és jogsimat kérték bemutatni de még azt is ellenőrizte, van-e érvényes kötelezőm... nem oktattam ki őket, de nem volt igazuk)

Peter # 2021.10.12. 10:20

Hmmm....
Én már pár kört futottam a munkáltatóval ez ügyben, de nem jutottunk egyezségre, mivel szerinte csak akkor kell fizetnie, amennyiben kocsival járok.
Van lehetőség a jogszabályról állásfoglalást kérni hivatalos szervezettől? Vagy mi más módon érvényesíthető "igazam"?
ill. ez esetben melyik lenne az illetékes szerv?
Ha ebben tudnátok segíteni azt megköszönném.

wers # 2021.10.12. 10:44

Talán a nav vagy a munkaügyi felügyelőség. Kérdezd meg a főnököt, melyiket szeretné.
Vagy olvassa át újra.
A szabályozás nem tartalmaz olyan feltételt, amely a térítés fizetését gépjárműhöz kötné.

drbjozsef # 2021.10.13. 05:52

Peter,

Mutasd meg neki a 39/2010 (II.26) Korm. rendelet 4.§-át, különös tekintettel az abban található "JÁR" szó értelmezésére.

Ráadásul a (2) bekezdés explicite le is írja, hogy nincs mérlegelés : a 60% mértékig KELL fizetnie, a 100% mértékig fizetheti a többletet, ha akarja.

wers # 2021.10.13. 06:39

Nem is beszélve a c) alatt meghatározott mozgásukban korlátozott személyeknél eleve feltételezett (többségben), hogy nem maguk fognak autót vezetni.

Zobeee # 2022.03.03. 10:02

Kedves Fórumozók!

A havi hazautazásom költségeiről leadtam a munkáltatóm bérszámfejtőjének a nyomtatványt, számlákat, jegyeket. Ezen utazások egy része a szabadságom alatt történt, melyekre azt mondta a bérszámfejtő, hogy nem tudja elfogadni és elszámolni őket, mert a szabadságomat töltöttem.

Közel hét év után ez az első ilyen vélemény, amit kaptam. A rendelet szerinti napi munkába járásnál ez érthető lenne, de hazautazás esetén véleményetek szerint ez megfelelő korlátozás? Hazautazás címén hétköznap, hétvégén, munkaszüneti napon, szabadságon mindig is utazhatok, nem?

Köszönöm a véleményeket!

Üdvözlettel:
Zoltán

wers # 2022.03.03. 10:31

Érdekes lenne elvárni a havi hazautazást munkával töltött napon pl. ha éppen délutános műszakban dolgozik a munkavállaló. De még délelőttös műszaknál sem. Az irodai munkarend meg még extrémebb is lehet, vannak főnökök, akik élvezik a péntek délután 14.00-kor megkezdett megbeszélést (napestig). Azért havi hazautazás, mert messze van, hosszú az út.

Éppen ezért nincs is ilyen korlátozás.

slevin955 # 2022.05.26. 21:40

Üdv!
Azt szeretném kérdezni hogy megüthetem-e a bokám hogyha Budapesten élek albérletbe és onnan járok Budapesti munkahelyemre , de a vidéki címem (lakcím kártyán is szereplő) szerint igénylem meg napi bejáráshoz szükséges költség térítést! Az így kapott össze elég magas mivel a valódi lakcímem oda-vissza több mint 250km! Esetleges felmondáson kívűl lehet valamilyen akár jogi következménye? A választ előre is köszönöm!

drbjozsef # 2022.05.27. 04:26

slevin955,

Azt kérdezed egy jogi fórumon, hogy ha megszegsz egy jogszabályt, akkor annak lehet-e következménye?

Igen.

Szomorú örökös # 2022.05.27. 04:44

slevin955

megüthetem-e a bokám hogyha Budapesten élek albérletbe és onnan járok Budapesti munkahelyemre , de a vidéki címem (lakcím kártyán is szereplő) szerint igénylem meg napi bejáráshoz szükséges költség térítést!.....Esetleges felmondáson kívűl lehet valamilyen akár jogi következménye?

Ezt egészen konkrétan csalásnak hívják!
Jogi fórumon nem szellőztetném azért meg, ha ilyenre készülnék.