Munkaügyi per


_Wasp_ # 2009.08.27. 15:46

akkor jó, ha nem érsz rá :))))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

blind # 2009.08.27. 18:25

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Sokat segítettetek, ill. megerősítettétek a döntést.
Azt hiszem "felvesszük a kesztyűt".
Mégegyszer köszönöm az értékes hozzászólásokat.

zsu0505 # 2009.08.27. 20:03

Köszönöm a választ!
Sajnos gondoltam hogy lecsúsztam de sajnos nem volt semmilyen tájékoztató a felmondás mellett a bíróságról, illetve lehetőségéről.Hát sajnos így jártam sajnos nagyon keveset tudunk mi pálya kezdők lehet ezen kéne egy kicsit korrigáni de hát ki fogja ezt megtenni?
Köszönöm mégegyszer:zsu0505

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 20:05

Ha valóban nem volt kioktatás abban a felmondásban (nem mellette), akkor nem 30 napon hanem 3 éven belül indíthatsz keresetet. Ezért kérdeztem.

zsu0505 # 2009.08.27. 20:08

Még annyit hozzáfűznék a történetemhez hogy sajnos mielött kirugtak elötte 4 héttel vetéltem és táppénzről mentem volna vissza és akkor mondták hogy ne menjek.de nem tudotam hogy ilyen szabott határidők vannak hogy eddog meg eddig nem rughatnak ki.Ráadásul mire a kirugásom lezajlott addigra ismét teherbe estem és nem kaptam munkát és közöltem a munkaügyi központban is és azt mondták hogy nem tudnak mit csinálni.

_Wasp_ # 2009.08.27. 21:23

ha akkor, amikor felmondtak neked, (amikor közölték) terhes voltál, és nem voltál valóban kioktatva a bírósági határidőről (alapvetően kétlem, mert ezt azért szokták tudni a munkáltatók), akkor biztos hogy rossz a felmondásod (kivéve a jogszerű rendkívüli felmondás esetét, de az ritka mint az ingyendolgozó ügyvéd)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zsu0505 # 2009.08.28. 10:56

Sajnos az probléma tovább bonyolódik mert nem kaptam felmondó levelet és nem is írtam ilyet alá,sajnos a főnök közölte hogy ezt a felmondó levelet ők a belépéskor aláíratják hogy lekerüljenek minden félre értést.Viszont én ilyen papírt nem láttam ráadásul munka közben iratták alá a papírokat így előfordulhatott az is hogy be3csusztatták a papírok közé viszont ez az után történhetett hogy én átnéztem hogy minden rendben volt-e.És akkor mkost mit tehetek az ügy érdekében inditsam vagy sem.? Köszönöm a rengeteg segítséget mindkettőpjüknek!!

_Wasp_ # 2009.08.28. 11:05

szerezd meg a felmondásod.

sajnos a főnök közölte hogy ezt a felmondó levelet ők a belépéskor aláíratják hogy lekerüljenek minden félre értést

akkor ezt kéne leíratnod. azt se tudod, mikor szűnt meg a munkaviszonyod, mi volt az indoklás. szerezd meg ezeket az adatokat mielőbb.

lehet, hogy még mindig munkaviszonyban állsz náluk? vicces lenne.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

nandy # 2009.08.28. 11:06

Jó lenne, ha sürgősen keresnél egy munkajogban jártas ügyvédet... Ha még felmondást sem kaptál, akkor miről beszélünk? A munkaviszonyt nem lehet szóban megszűntetni, olyan meg nincs, hogy belépéskor már aláíratják a papírt... ki dátumozza be később??

Érdeklődő_1 # 2009.09.06. 08:09

Kedves fórumozók!

Jól tudom, hogy a munkaügyi perekben a pertárgy értékének meghatározásához a munkavállaló átlagkeresetébe nem számít bele a végkielégítés, és a munkaviszony megszűnése után fizetett passzív táppénz?

Köszönöm.

single # 2009.09.06. 14:27

Tisztelt Fórumozók!

Légy szíves segítsetek az alábbi problémámban.

Gyes-en vagyok, és jelentkeztem a cégemnél, hogy vegyenek vissza állományba és a béremet korrigálják. Sajnos csak munkaügyi bírósággal való előhozakodással sikerült visszavetetnem magam, viszont a béremet nem hajlandók megemelni. A válságra, illetve a jelenleg a helyemen dolgozók bérére hivatkozva nem emel.

Követelhetem a bíróságon a bérem emelését (2004 óta változatlan a bruttó bérem)?

Válaszotokat előre is köszönöm.

nandy # 2009.09.06. 14:41

Csak akkor, ha időközben volt a cégnél béremelés. Azt is figyelembe kell venni, hogy a hasonló munkakörben/végzettséggel dolgozók kaptak-e emelést.

Érdeklődő_1 # 2009.09.06. 15:33

Kedves fórumozók!

Jól tudom, hogy a munkaügyi perekben a pertárgy értékének meghatározásához a munkavállaló átlagkeresetébe nem számít bele a végkielégítés, és a munkaviszony megszűnése után fizetett passzív táppénz?

Köszönöm.

Érdeklődő_1 # 2009.09.07. 04:42

Senki nem tud segíteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.07. 06:29

Szerintem elsősorban a perbe vitt követelés a perérték. Csak ha ez nem állapítható meg, akkor jön számításba az átlagkereset.

Érdeklődő_1 # 2009.09.07. 15:55

Közben megtaláltam.
Ha másnak is érdekes link: http://www.magyarorszag.hu/…gyleirasjogi

Ezek szerint átlagkeresetet egyféleképpen lehet számítani, és sem a táppénz, sem a végkielégítés nem számít bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.08. 08:16

De a perértéket főszabályként nem az átlagkereset határozza meg. És ha jobban tudod, akkor minek kérdezed?

Érdeklődő_1 # 2009.09.08. 19:00

Nem tudtam, azért kérdeztem.
Mivel biztos választ nem kaptam, kerestem, és amit találtam ide is belinkeltem, mivel másnak is hasznos lehet.

Munkavállaló # 2009.09.09. 11:17

Kedves Fórumozók!

Szükségem lenne pár paragrafus számra, ebben kérném a segítségeteket.

A sztori röviden:

2009 aug. 3.-án elmentem betegállományba, amit a feleségem személyesen bejelentett a gazdasági igazgatómnak. És én délután ezt telefonon megerősítettem, illetve bejelentettem. Aug. 11.-én megpróbáltam a betegállományos papíromat leadni, de az igazgatóságon nem volt senki, a portán meg közölték, hogy szóbeli utasítás alapján nem vehetnek át semmiféle hivatalos papírt. Aug. 13.-án közvetlen főnököm lakásomon meglátogatott, és a telefonjáról felhívta a gazdasági igazgatót, hogy a betegállományos papíromat átveheti-e, illetve azt beviheti-e. Ekkor tudtam meg, hogy aug. 6.-a óta felmondás alatt állok, tehát a betegállományos papírokkal nem tudnak mit kezdeni. Mivel a címemet elírták ezért a felmondó levelem csak aug. 14.-én jött meg, amit át is vettem. A természetesen a keresetet megírtam, és aug. 17.-én be is adtam. Szeptember 6.-án betegállományom „véget ért”, és megint megpróbáltam leadni a betegállományos papírokat. Átvételüket megtagadták, viszont szeptember elsején átutaltak számomra 65 napnyi „felmondási idő és végkielégítési pénzt”.
Az ott lefolyt beszélgetés jegyzőkönyvezését, megtagadták, és az emlékeztető írását is megtagadták. Az ott lefolytatott beszélgetésről én írtam emlékeztetőt, amit meg is küldtem nekik, és csatoltam a bírósági anyaghoz is, a számomra postán megküldött munkahelyi papírjaimmal egyetemben. Mivel a betegállományomat nem tekintették érvényesnek, természetesen az OEP, az APEH, és a nyugdíjbiztosító felé bejelentettem a dolgot.

Kérdéseim:

1 Melyik paragrafus(ok) az(ok), ami kimondja, hogy a munkáltató csak írásban, míg a munkavállaló szóban is tehet nyilatkozatot?

2 Mivel július 31-ig szabadságon voltam, és augusztus első munkanapján nem jelentkeztem munkára, (az Ő nézőpontjuk szerint) nem kellet volna engem keresniük? És ha igen, akkor ennek a menete hol van papírra vetve???

Ha csak valami fogodzótt adtok, akkor már megtalálom...

Illetve kellene még valakinek jelentenem a betegállományom el nem ismerését, illetve a „túlszámlázást”.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv M.

nandy # 2009.09.09. 13:08

Azért egy-két infót megoszthatnál még velünk:

Pl.

  • nyugdíjasnak minősülsz-e?
  • mire hivatkozott a felmondásában a munkaadó?
  • csoportos létszámleépítés volt?
nandy # 2009.09.09. 13:15

Táppénzzel kapcsolatban:

Nem jár táppénz arra az időszakra, amikor egyébként a kereseted megkaptad. És mivel a munkáltatód kifizette a felmondási időt, ezért táppénzt, betegszabit nem kaphatsz. /szerintem a felmondási pénzzel jobban is jártál, mint a táppénzzel/

Munkavállaló # 2009.09.09. 13:29

Kedves nandy!

1 Nem vagyok nyugdíjjas.

2 Nem volt csoportos létszámleépítés.

3 Hivatkozásnak a nem megfelelő munkavégzést (töbszöri szóbeli figyelmeztetés ellenére), illetve a kollégáim közötti rossz hangulat keltése, ami kihat az egész csapat munkavégzésére, illetve saját magam illetve környezetem veszélyeztetése.

Véleményem szerint mivel Ők nem vették tudomásul betegállományomat, ezért Ők hibáztak. Valóban jobban jártam a végkielégítéssel, de ez törvényellenes.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.09. 13:35

Mindegy, hogy mivel indokoltak. Önmagában az, hogy a keresőképtelenség ideje alatt mondtak fel, objektíve jogellenessé teszi a rendes felmondást. (Márpedig rendesnek kellett lennie, ha egyszer végkielégítést és felmondási időt fizettek.)

Munkavállaló # 2009.09.09. 13:51

Kedves KBS!

Így van. A per végkimenetelével kapcsolatban nincs igazából kétségem :-))

De igazából másra nem hivatkozhatnak, csak arra, hogy nem jelentettem be. Igaz van rá tanum, hogy bejelentettem, de ha nem muszáj, akkor nem rángatnám bele.

1 Melyik paragrafus(ok) az(ok), ami kimondja, hogy a munkáltató csak írásban, míg a munkavállaló szóban is tehet nyilatkozatot?

2 Mivel július 31-ig szabadságon voltam, és augusztus első munkanapján nem jelentkeztem munkára, (az Ő nézőpontjuk szerint) nem kellet volna engem keresniük? És ha igen, akkor ennek a menete hol van papírra vetve???

Légyszíves valami kapaszkodót nyújtani. Tisztába vagyok vele, hogy szinte felesleges, de azért szeretném maximálisan bebiztosítani a se@@emet...

Köszi!

Üdv: M.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.10. 06:28

Munkavállaló: rossz irányban tapogatózol, olyan körülményeket akarsz a perbe bevonni, amelyek mellékesek. Ez csak arra lenne jó, hogy elterelje a figyelmet a lényegről, hogy a vizsgálatuk elnyújtsa az eljárást. Neked ez nem érdeked.