Egyoldalúan nem lehet hosszabbítani, igencsak látni kellene ezeket az iratokat.
Természetesen ellenőrizhetik, hogy valós-e a lemondás oka.
határozott idejű szerződés, felmondás
Háát. A törvény határozott idejű szerződések esetében nem írja elő azt, hogy a kinevezést a közalkalmazottnak el kell fogadnia. Jelen esetben a közalkalmazott ráutaló magatartással fogadta el a kinevezést.
Nem ajánlanám a határozott idő lejárta előtt a felmentést kérni. Azt viszont lehet, hogy decemberben a kérdező ír el levelet a felettesének, amiben leírja, hogy a határozott idejű szerződés 2014. december 31-ével megszűnik, kéri a szabadságának a kiadását, valamint szíveskedjenek időben elindítani az elszámolást és a leszerelést.
„A törvény határozott idejű szerződések esetében nem írja elő azt, hogy a kinevezést a közalkalmazottnak el kell fogadnia.”
Ez egy nagyon rendhagyó értelmezés.
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Akkor a határozott idő előtti felmentés kérdését nem piszkálom, tűrök amíg bírok. :( Valójában ha jóval a szerződési határidő lejárta előtt hosszabbítja meg a munkaadóm a szerződésem(volt erre is példa) akkor nem is tudok úgy felmondani, hogy ne járjak rosszul.Vagy keresnem kell olyan új munkahelyet ahol hónapokig is várnak rám.:)
Neeem. Ha újra a kezedbe nyomnak egy hosszabbítást, akkor azt nem fogadod el, és írsz a felettesednek, hogy a jelenlegi szerződésed ekkor és ekkor megszűnik, az újabb szerződésmódosítást nem fogadod el, kéred a megszűnéssel kapcsolatos elszámolásokat, és leszerelést elindítani, mert a szerződésed megszűnését követően már nem lépsz munkába.
Nincs felmondás, közalkalmazottként felmentést kérhetnél, deeeee határozott idejű szerződés esetén csak rendkívüli felmentést kérhetnél, az pedig mindig peres vitát eredményez.
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Helyzetem a következő: 3 éve vagyok irodai alkalmazott (teljes munkaidős) egy cégnél határozott idejű szerződéssel. Szeptember végéig van a szerződésem hosszabbítva. Amennyiben hamarabb fel szeretnék mondani, kell-e felmondási időt letöltenem munkahelyemen? Hozzátenném, hogy március óta tudják, hogy költözés miatt fel szeretnék mondani.
Előre is köszönöm!
Segítséget szeretnék kérni Önöktől. Támop-os pályázat keretében vagyok foglalkoztatva 6+3 hónapban. Most tartok a munkaidőm felénél. Az egyik munkatársammal úgy elmérgesedett a helyzet, olyanokat mond rólam, hogy tarthatatlan a helyzet, nem akarok többé ott dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy ha rendes felmondással mondok fel, indokolnom kell-e a felmondást, és amennyiben igen, akkor a fent említett ok elfogadható? Továbbá ha felmondok és le kell töltenem a 30 napos felmondási időt, akkor nyilvánvalóan azt az időt még kifizetik, de ki kell hogy fizessék a fel nem használt fizetett szabadságomat is? Válaszukat előre is köszönöm!
A munkavállalói felmondást nem kell indokolni. (Csak kérdés, hogy nem határozott idejű munkaviszonyod van-e.)
A ki nem adott szabadságot ki kell fizetni.
Tisztelt Cím!
Habár több hasonló fórum hozzászólást olvastam, még mindig bizonytalan vagyok saját ügyemben.2014. aug. 31-én lejárt az 1 éves határozott szerződésem, azóta tovább dolgozom a munkáltató tudtával (az új Mtv. már nincs benne lejártát követő 1 nappal a munkavállaló tovább dolgozik átvált határozatlanra).Írásban nem rögzítettük a határozatlan szerződést, sem hosszabbítást így érvénytelenek számít a jogviszony? Ebben az esetben szükség van új munkaszerződésre vagy elég munkaszerződés módosítás?? vagy ügyvezetői tájékoztatás? vagy bármilyen más dokumentum?
Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!
Tisztelettel
Tisztelt Jogi Fórum!
Jelenlegi munkahelyemen Március 15.-ig tartó határozott idejű szerződésem van! Szeptember 12.én beadtam a felmondásom, melyben kértem közös megegyezést 30 napos felmondási idő letöltésével! A főnököm azt mondta, hogy kártérítést fognak követelni valószínű a brutto havi béremet! Kérdésem a következő: Szabályos ez? Vagy mondhatom, hogy a max a netto havi béremet vagyok hajlando kifizetni?
Közös megegyezés? Harminc nap felmondási idő és kártérítés is?
Válaszukat előre is köszönöm!
Kisbiro
Közös megegyezés az nem lesz úgy, hogy a munkáltató ezt nem szeretné. A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni. Ehhez képest, ha jól értem, egyhavi bért kérne a munkáltató. Egyáltalán nem rossz ajánlat.
Kata26
Az mindegy, hogy munkaszerződés módosításnak nevezitek el, vagy új munkaszerződésnek, csak legyenek benne rögzítve a foglalkoztatás lényeges feltételei. (Egyébként onnantól, hogy megszűnt a régi szerződés, nincs rajta mit módosítani, ezért igazából ez új szerződés lesz, még a szerződés hatálya alatt lehetett volna egy módosítással meghosszabbítani, de ez nagyjából mindegy a te szempontodból.)
ObudaFan köszönöm a választ!
Szerintem határozatlan idejűvé módosították a szerződést, az írásba foglalás hiányára a munkáltató nem hivatkozhat. A munkavállaló is csak 30 napig.
(Az a bizonyos szabály nem azért került ki az Mt.-ből, hogy ne érvényesüljön, hanem mert a szerkesztők szerint redundáns volt, levezethető a többi szabályból.)
Nem mindegy a munkavállalónak, hogy új munkaviszonynak számít-e, hiszen számos juttatás, jogosultság a munkaviszony időtartamától függ.
Tisztelt Jogi Fórum!Munkaügyi központ álltal támogatott határozott munkaviszonyban állok,az a problémám,hogy már hónapok óta az előírt 78500ft-os munkabér helyett csak 70000ft-ot kapok a munkáltatótól,ebből sajnos nagyon nehezen tudok megélni,szabadságot nem kapok,sőt még a 6 napra amit elviekben szabadság címen vettem ki még levonás is járt 10000ft,hová fordulhatnék panaszommal,vagy egyáltalán felmondhatok-e a munkáltatómnak?Válaszukat köszönöm.Zsuzsa.
Tisztelt Jogi Fórum!
Határozott idejű közalkalmazott Óvónő vagyok/voltam. 2014 aug. 31.ig szólt a szerződésem amit aug. 25-én meghosszabbítottuk , aláírtuk az új kinevezésemet 1 évre. A mai nappal felhívott a vezető óvónő, hogy az önkormányzat visszadobta a kinevezésemet azzal indokolva, hogy 4. szerre nem hosszabbíthatja meg.
Jelenleg betegállományban vagyok veszélyeztetett terhesként szept. 1-től.
Valóban visszadobhatja/nem fogathatja el az önkormányzat ilyen indoklással a már aláírt kinevezést több mint 1 hónappal az aláírást követően?
Kérhetek - e végkielégítést? Vagy ha már aláírtuk a vezető óvónővel a kinevezést, már élőnek tekinthető-e és ezáltal amennyiben megszüntetik jár-e 2015 aug. 31-ig a bérem?
A nyári szabadságomat is előre kiadták.
Vagy ebben a helyzetben mit tehetek 20 hetes veszélyeztetett terhesként?
Gaby
Tisztelt Jogi Fórum!
Olyan problémám van, hogy májusban elkerültem egy céghez dolgozni, de közben kiderült, hogy állapotos vagyok.
Letöltöttem a próbaidőmet, de sajnos határozott idejű szerződést írattak alá velünk, melynek időtartama 6 hónap és ennek lejárta november 5-e. Arra lennék kiváncsi, hogy az uj modosított kismamákról szólo törvény lehetővé teszi e hogy a munkáltató ne szüntesse meg a szerződésem? Augusztustól táppénzen vagyok és a cég munkaügyi osztályán azt az indokot kaptam hogy mivel lejár a szerződésem és amúgy is otthon vagyok így biztos hogy nem fogják hosszabbítani a szerződést. Mivel nem hosszabbítanak így valószinű el fogok esni a TGYÁS-tól és a GYED-től is! Lehet ilyenkor valamit tenni? A táppénzem decemberig kapom!
A segítséget és a válaszukat előre is köszönöm
„uj modosított kismamákról szólo törvény ”
A micsoda?
A határozott idejű jogviszony automatikusan megszűnik a határozott idő lejártával. A felmondási védelem csak a munkáltatói felmondással szemben állít fel korlátot. Ez azt jelenti, hogy határozatlan idejű jogviszony esetén felmondással nem lehetne megszüntetni az Ön jogviszonyát. Az Ön határozott idejű jogviszonya automatikusan megszűnik, akkor is, ha terhes. Jelenleg nincs olyan új törvény, ami ettől eltérően rendelkezne.
_____________________________________________
dr. Bodnár Lilla, munkajogi szakértő
www.bodnarugyvediiroda.hu
Kolléganő, te tudod, milyenek az új és módosított kismamák?
Kúriai bírótól hallottam konferencián, hogy a várható joggyakorlat az, hogy hiába lett törölve az Mt-ből az, hogy a határozott idejű szerződés lejárta utáni továbbfoglalkoztatással határozatlan idejűre változik a jogviszony, a gyakorlatban a szabály fennmarad, hiszen ez egy ráutaló magatartással megkötött megállapodásnak tekintendő, az írásbeliség hiányára csak a munkavállaló hivatkozhatna 30 napon belül, és a megállapodásnak nem része a határozott idő, így az határozatlan idejű. Tehát ha bemész írásos megállapodás nélkül dolgozni a szerződés lejárta után és a munkáltató nem zavar haza, akkor nagyon úgy tűnik, hogy meghosszabbodik a szerződésed és határozatlan idejű lesz.
Ha szeretnél is felkészülni, azért egy kúriai bíró véleménye sem jelenti azt, hogy kialakult kúriai álláspont lenne a kérdésben. Nyilván hivatkozhatsz erre, de ha kapsz egy elfogadható ajánlatot, el kell fogadni, már csak azért is, mert ott szeretnél dolgozni a jövőben is.
Tisztelt Jogi fórum!
Határozott idejű szerződést kaptam a cégnél, gyeses kismama helyére. A szerződésben konkrétan az illető neve van meghatározva, hogy addig szeretnének alkalmazni, amig XY vissza nem jön. Időközben munkahelyi átszervezés történt, a kismama visszatért, engem pedig még ezt megelőzően áthelyeztek egy másik kismama helyére,másik pozicióba, azonban új szerződést nem kaptam. Lassan letelik a második kismama gyed-e, vissza fog jönni dolgozni. A cég nem nyilatkozik, hogy ha visszajön az illető, akkor tovább helyeznek, vagy esetleg elbocsájtanak. Így viszont elég bizonytalan minden.Ugyanis tudomásom szerint elégedettek velem, azonban a cégnél létszámstopp van. Ez esetben van esélyem bármilyen juttatásra? Egyáltalán jogszerűen jár el a cég? Még néhány hónap és 5. éve leszek itt. Az a törvény még él, hogy 5 év után automatikusan határozott jogviszonyba kerülök?
Előre is köszönöm:noemend
Tamás2
Az új Munka törvénykönyve egy kicsit bekavart, mert nem tartalmazza már azt a tételes rendelkezést, hogy ilyenkor határozatlan idejűvé alakulna a jogviszony, de alighanem a joggyakorlatban megmarad ez a tétel, vagyis úgy kell tekinteni, hogy határozatlan idejű szerződésed volt. Jár a fizetés, szabadságmegváltás és ha esetleg jogellenes a felmondás, akkor 30 napon belül még ezért is bírósághoz fordulhatsz.
Tisztelt Jogi Fórum!
Jelenlegi munkáltatómnál 2006 óta dolgozok határozatlan munkaszerződéssel, 2013 majd 2014 január 1-jétől ismételten egy új munkakörre szólóan egy éves időtartamú határozott munkaszerződést írattak alá velem /a határozatlan fenntartása mellett/. A kérdésem az, hogy mi történik akkor, ha a munkáltató idő előtt megakarja szüntetni illetve határozatlanra akarja változtatni, mert más elképzelése támadt.
Nem jól gondolom, éppen az a lényege a határozott szerződésnek, hogy esetemben biztos lehetek benne, a munkám /a szerződésben szereplő munkakör/ biztosítva van egy évig.
Mit tudnak tenni, ha nem írom alá a módosítást?
És milyen következménye van számukra?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02