Munkajogi kérdések.


miklos123 # 2013.07.30. 11:30

Tisztelt Szakértők!
Közalkalmazott vagyok. A munkahelyemen átszervezés történik: hasonló néven és tartalommal létrejött az új egység, két hónap múlva megszűnik az eddigi. Akiket nem tartanak meg, azok vélhetőleg maradnak a régiben, a többi átmegy. Én rendes felmentésre számítok. Viszont a felmentési idő töltése alatt fog megszűnni alattam az a szervezeti egység, ahol eddig dolgoztam.
Ezt az egészet nem értem, felmentés alatt az áthelyezésnek se lenne értelme, talán nem is lehet.
Hogy van ez, megszűnhet úgy részleg, hogy van még dolgozója (aki ugyan a felmentési idejét tölti)?
Származhat ebből valami hátrányom?
Tisztelettel: Miklós

junghanz # 2013.07.26. 16:23

T. Tanácsadók, Fórumozók,

a segítségeteket szeretném kéni a következőkben:
Intézményünkben közalkalmazotti jv.-ban megbízásként vezetői feladatokat láttam el. 2013-tól önkormányzati fenntartásból, minisztériumi fenntartásba kerültünk. Bérem a besorolás szerinti illetményen felül munkáltatói döntésen alapuló illetményt továbbá vezetői pótlékot tartalmaz. A fenntartóváltás eredményeként július 1-tól vezető megbízás helyett csoportvezetői megbízást kapok. Az első ígéret (másfél hónapja) az új fenntartómtól az volt, hogy vezetői pótlékot nem adhat, de annak összegével a munkáltatói döntésen alapuló illetményem összegét megnöveli (magyarul nem változik a bérem). Ma megkerestek, hogy "felső szintű" elvárás, hogy a munkáltatói döntés illetményét határozott idejűre -dec.31 ig- változtassák, de "becsszóra" megígérik, hogy január 1-től újra megkapom és határozatlan időre.
Nyilván nem lenne ezt így okos aláírnom (megerősítetek?), azonban konoknak és nem együttműködőnek sem szeretnék tűnni, de nem tudom, hogy amit kitaláltam az működhet-e. Tehát szerintetek van abban buktató, ha azt mondom, hogy akkor írom alá a határozott idejű munkáltatói döntésű illetményrészt, ha azzal egyidejűleg elkészítjük a 2014.január 1-től szóló átsorolásomat, amely már határozatlanként tartalmazza a munkáltatói döntés illetményét? Járhatok, így rosszul...hátha nem gondolok valamire, most a méregtől. Vagy járható az, hogy azt mondom, hogy a vezetői illetményemmel megegyező rész az határozott idejű lehet, a fennmaradó munkáltatói döntés bére pedig maradjon határozatlan továbbra is.

Megköszönöm, ha segítenétek velem gondolkodni, hogy így működhetne-e.

Üdv. Jutta

myrdraal # 2013.07.26. 13:25

Üdv mindenkinek!

2012 június óta vagyok egy kereskedelmi cég alkalmazásában, 3 havonta meghosszabbított határozott idejű munkaszerződéssel. Most új néven fut tovább a cég, megszűntettük közös megegyezéssel a szerződésem, megkaptam postán a kilépő papírokat és az új határozott idejű szerződést egy nappal későbbi dátumra, mint a kilépés. A szerződést vissza kellene küldenem, de nincs aláírva a munkáltató által. A lényeg, hogy én nem is szeretém aláírni, mivel a fizetésem rendszeresen heteket késik, 4 órába vagyok bejelentve és 12-t dolgozok, nem vagyok megelégedve és kaptam másik munkalehetőséget is. Két hete dolgozok nekik aláíratlan szerződéssel, de 4 nap múlva kezdhetnék az új helyen.
Mit tegyek? Elég, ha kisétálok az ajtón és nincs más teendőm, mivel a szerződés semmis, vagy valahogyan jeleznem kell a cég vagy hivatal felé, hogy elállnék a szerződés aláírásától?

A válaszokat előre is köszönöm!

S.Ildi # 2013.07.26. 11:45

Tisztelt Fórumozók!

Egy gimnáziumban dolgozom gazdasági ügyintézőként, mint közalkalmazott. Az iskola fenntartója a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, működtetője a helyi Városi Önkormányzat. Ez a változás a mi iskolánkban 2013. április 01.-én lépett hatályba.
A tanárok az iskolatitkár a rendszergazda és a könyvtárosnak a Klebelsberg lett a munkáltatója, és az oktatással kapcsolatos feladatokat látják el.
A takarítónők, karbantartók, portások és a két gazdasági ügyintéző munkáltatója a Városi Önkormányzat és a működtetéssel kapcsolatos feladatokkal foglalkoznak.
A szétválás ellenére a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ a munkaügyi feladatokat (dolgozók be-, kiléptetése, távollét feladás, nem rendszeres kifizetések és változóbér számfejtése, tehát a munkaügyi feladatok teljes egészében) nem saját dolgozójával, hanem velem, mint Önkormányzatos dolgozóval látja el. Más Intézményekben ezeket a feladatokat az iskolatitkárrá átminősített gazdasági dolgozó végzi, ami nálunk nem történt meg. Az új munkáltató vezetője még nem készítette el az új munkaköri leírásokat különböző tisztázatlan jogi ügyek miatt, de az biztos, elismeri Ő is, hogy ezeket a feladatokat nem nekem kellene ellátni. Javasolta, hogy beszéljek az iskola igazgatójával, de az igazgató meg sem hallgat. A Klebelsbergnél természetesen nem tudnak választ adni, de szinte semmire, ami munkaüggyel kapcsolatos.
Ezek után számomra teljesen világossá vált, hogy 2013. április 01-től megbízási díj járna az elvégzett munkáért.
Az lenne a kérdésem, hogy valóban jár megbízási díj a munkaügyi feladatok elvégzéséért, vagy nem? Ha igen, mennyi összeget követelhetek?

h146363 # 2013.07.23. 20:59

Sziasztok,

a munkáltatóm átcsoportosít egy másik céghez ezért új szerződést kell aláírnom. Ebben már benne van a titoktartási rendelkezések, s az ennek megsértésekor fizetendő kötbér ami 10.000 euró.
Olvasatom szerint lehet kikötni kötbért, de ennek mértéke törvényben nincs meghatározva. Lehet olyan, hogy ezt túl soknak gondolom és "alkudozok" a munkáltatóval?
Nem kell ezt forintban meghatározni?
Lehetséges, hogy ez a munkaidő lejárta után is érvényes? S meddig?
Szöveg pontosan így néz ki:

"A Munkavállalót ezen kötelezettségek a munkaviszonyának megszűnését követően is terhelik, és jelen pontban írt kötelezettségek megsértése esetén Munkáltatónak - Munkáltató kötbér fizetésre vonatkozó felhívásának kézhezvételétől számított 8 napon belül – kötbér címén 10.000.-eurónak megfelelő mindenkori forintösszeget megfizetni és ezen felül a Munkáltatót ért kimutatható károkat megtéríteni.”"

Előre is köszönöm a tanácsokat,
esz

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.23. 13:31

Szerinted?

kisdarazs # 2013.07.23. 13:15

Kötelezhett-e a munkáltató, hogy a munkaidő után az üzlet zárását végezzem, amiért nem jár munkabér. Ez esetenkénet + 3 óra.
Tarthat-e olyan értekezleteket, amely a munkaidő végén + 3 órát vesz igénybe minden héten.
Köszi

pazs # 2013.07.23. 07:10

Dolgozhatsz.

HxFF # 2013.07.23. 06:26

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy napalli tagozatos hallgató vagyok, képzésidőn túli, költségesen, szakdolgozatomat kell leadni, és kaptam egy munkaajánlatot teljes munkaidőben így azt én elfogadhatom vagy az iskola miatt nem dolgozhatok? Ha nem akkor mi a megoldás? Letudok mondani a diák kedvezményekről? 26 éves elmúltam.

Köszi

monalisa1 # 2013.07.22. 18:27

Takácsné

A ki nem fizetett bér miatt a munkaügyi bírósághoz lehet fordulni. Ha nincs munkaszerződés és mégis foglalkoztatta azt is ott fogják kivizsgálni, valamint az elküldést is.

Javasolt mielőbb új munkahely után nézni...

monalisa1 # 2013.07.22. 18:10

A Ptk 685. § b/ pontja alapján a házastárs jogosult az ápolási díjra, de csak akkor ha állandó és tartós felügyeletre szoruló fogyatékost vagy személyes gondozást, ápolást igényelő beteget ápol.

Javasolt visszaolvasni a topicot, illetve a Google keresőbe beírni az ápolási díjra jogosultság kifejezést.

----
  • laikus hozzászóló
nyilas52 # 2013.07.22. 15:25

Tisztelt Szakértő!
Munkahelyemen feleségem betegsége miatt fizetés nélküli szabadságot kértem. Jelenleg nincs akadálya, hogy igénybe vegyem. Lehetséges-e az, hogy ez idő alatt ápolási díjat igényeljek?

Takácsné # 2013.07.21. 08:10

Még mindig szeretnék választ kapni az alábbi kérdésemre... köszönöm

Tisztelt Szerkesztők!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzet megoldására:
2006-2011-ig dolgoztam egy kft.-nél. 2011-ben a tulajdonos eladta a céget, mi megkaptuk az egy havi végkielégítésünket. Hasonló néven alapított egy új céget, ugyan abban a feladatkörben alkalmazott, ugyan azon a helyen, ugyan azokkal az emberekkel folytatta tovább a működését. Az eltelt két évben többszöri kérésünkre se írta meg a munkaszerződésünket. Jelenleg 6 órában vagyok bejelentve, így nem kell a bérminimumot megfizetnie részemre.A munkaidőm ezzel szemben reggel 8-tól délután 15:30-ig tart, pénetek 15-ig. 2011-ben és 2012.első két hónapjában még megkaptuk a 12.000 Ft melegutalványunkat, azóta csak a hitegetés megy.Az utalványok vásárlását számlákkal tudom bizonyítani, a számla mögött a részletes névjegyzék is megtalálható. Pár hónapja a fizetésünket több részletben, bőven tizedike után kapjuk meg. Kérdésem, hogy bármilyen jogi lépéssel van -e esélyem az elmaradt, mostanra 200.000 Ft-ra rúgó tartozás behajtására? Hová fordulhatnék a problémámmal?
Továbbá, hogy ha felmond mi alapján teheti meg ha nincs is munkaszerződés?

Válaszukat köszönöm

drágaság # 2013.07.02. 13:44

n, a munkajogász nagyon kell ehhez, Lyonee, ez maszek, és ha hiszed, ha nem megteheti, hogy valamilyen koholt váddal azonnali hatállyal elbocsájtja, és utána ha megy is bíróságra, a napok, a hetek nagyon fognak hiányozni, sőt, lehet, hogy megvariálják a bírósági huzavona alatt a cég nevét, és jogutód nélkül megszünteti a céget, és utána belépteti újra a dolgozókat, csak mondjuk most a feleség lesz a tulaj - szóval aki nem dolgozott maszknál, az nem is sejti mennyi lehetőség van, a kiszúrásra, és csakazértis! az ügyvédjének inkább odaadja a pénzt, hogy húzza az időt, vagy valamilyen megoldással ne legyen mégse a dolgozónak igaza, na nehogy már a törvényeket úgy alkalmazzák, ahogy kell, mert nem az a lényeg, hogy ne kelljen fizetnie, hanem az, hogy a dolgozó ne járjon jól, nehogy példát adjon a többi dolgozónak, hogy érdemes felemelni a fejét, és nem hagyni a jogait veszni....

((a férjem sok évig volt maszekok alkalmazottja, és a gyakorlati példákat innen veszem, a maszeknál a jog csak a munkáltatóra vonatkozik, a dolgozónak pedig csak kötelessége van és szabad dolgoznia, és örüljön, hogy van hol, de nehogy valamit követelni merészeljen, főleg azt ne, ami járna törvényesen!
))
Lyonee # 2013.07.02. 13:15

Olyan nincs, hogy nem ad felmondási időt felmondásnál, mert azt a törvény előírja. Csak közös megegyezésnél nincs felmondási idő, illetve az van amiben megegyeztek.
Akár ő, akár te mondasz fel, felmondási idő van, legfeljebb eltekint a munkavégzéstől. Munkáltatói felmondás esetén köteles a felmondási idő felére eltekinteni a munkavégzéstől.
Közös megegyezésnél csak a márc 1-től való munkaviszony megszüntetésbe szabad belemenni! De ez még odébb van. Fél év nagyon sok idő. A törvények is változhatnak.
"egyik napról a másikra szünteti meg a munka viszonyomat" -ez csak közös megegyezésnél lehet.
Van féléved arra, hogy keress egy jó munkajogászt, akivel együtt jelensz meg a táppénz lejárta után, mert nagyon nem vagy képbe, és át fognak verni. A nyugdíjad függ ettől, ne sajnáld rá a pénzt.
drágaság # e-mail 2013.07.02. 12:44

Köszi a segítséget de azt mondta hogy ő eltekint a felmondási időtől, nem úgy van hogy felétől, hanem a70 naptól, és egyik napról a másikra szünteti meg a munka viszonyomat.ilyen létezik hogy a felmondási idöt nem adja? maszek megteheti?azt se fogja kifizetni ha én mondok fel azt ledolgoztassa?Végkielégítést nem fog fizetni bizti ,Azt mondod hogy könnyebb munkát kell hogy adjon , ha nem tud és azt mondja hogy közös megeggyezéssel jöjjek el? azt meg ne írjam alá? de akkor is van felmondási idő!!
Lyonee # 2013.07.02. 11:42

Egyébként abban igaza van a munkáltatódnak abban, hogy akkor beszéljétek meg, ha lejár a táppénzed. Nagyon sok idő van még addig, a céggel is bármi történhet. Te is erősebb leszel fizikailag.
Lyonee # 2013.07.02. 11:36

Nem akar felmentési időt fizetni? Akkor nem fog felmondani, neked kell, de a 70 nap így is elég.
Akkor is könnyebb munkakörbe kell, hogy helyezzen.
Lyonee # 2013.07.02. 11:30

Ha 70 nap a felmondási időd, akkor nyeregben vagy.
A felmondási idő letöltése csak a táppénz utáni napon kezdődhet (nincs 1 hónap védettség!) hiába mond fel már a táppénz ideje alatt, és bőven kitart márc. 1-ig. Nehogy közben megszakítsd a táppénzt! Kénytelen lesz végkielégítést (4 havi) fizetni, és a munkával töltött fele idő alatt az egészségügyi állapotodnak megfelelő könnyebb munkát adni. Ha nem tud, akkor elkezd veled egyezkedni. A végkielégítésről ne mondj le, ha nem tud könnyebb munkát adni, legfeljebb a felmondási idő egészére felment a munkavégzés alól. Kitartás, elég bajod van e nélkül is.
A felmondási idő és a végkielégítés mértékének kiszámításakor a 30 nap feletti táppénzes idő nem számít bele. Ezért számítottam neked 4 havi végkielégítést, és 70 nap felmentési időt.
drágaság # e-mail 2013.07.02. 11:12

Sziasztok! Köszönöm a sok segítséget! Ma beszéltem a főnökömmel azt mondta/20éve dolgoztam ott/hogy nem gondolom hogy még fog nekem 70nap felmondási időt fizetni? akkor menjek vissza mikor lejár az egy éves táppénzem!és akkor a többit megbeszéljük, mert a táppénz 1/3 - át is ÖK fizetik, de azt nem kérdezte meg hogy vagyok? Azzal én jót akartam hogy ne kelljen fizetni végkielégítést! Tudom úgy is megoldják hogy ne kelljen vannak olyan eszesek!Igen már többször kértem tanácsot Tőletek mert a Fórumon kívül mindig mondanak valami újathogy ezt-azt csináljak! De a maszek az maszek nem számít a 20év!!!!!!!!

Nagyi54:::::2013-tól nem jár szabadság 1éves táppénz után!!!!!!!!Tehát nem csinálhatom úgy ahogy írtad!!!!

sitimaci : igazad van sok múlik a munkáltatón és és hiába akarok okoskodni ŐK a fejek !!csak már végre eltudjak menni nyugdíjba és akkor találok biztos könnyebb munkát mert nem vagyok az a itthon ülős ebbe bele lehet hülyülni. nem beszélve a pénzről,

mamamacoka: irod hogy ha vissza megyek lehet hogy az elsőnap a kezembe adják a papírjaim ,itt is van talán 1hónap védettség a táppénz után hogy nem küldhetnek el ,vagy rosszul olvastam, csak az a baj hogy vissza akartam menni dolgozni csak nem szívesen láttak nem szólhattak hozzám a többiek stb: és így biztos találtak volna megoldást hogy ÖK küldjenek el akkor még ez az 1évem se lenne!Na megpróbálok nem agyalni rajta majd leszvalami , valaki itt írt nekem privibe hogy kiszámolja mikor tellik le az1éves táppénzem de félbe maradt, ha írok az OEP kiszámolja szerintetek?

k

drágaság # 2013.07.02. 13:43

Tisztelt Hozzáértő!!!!!!!!

Átmásoltam amit munka ügyben javasoltak a gondjaimra!

Megszeretném kérdezni hogy mi a hozzászólása?

Köszönöm!!!!

Piros9 # 2013.07.02. 08:48

Férjem a napokban 1 éves táppénzes időszakát éli meg, a munkáltatója előtte pár nappal kérte tőle, hogy írásban adja be a felmondását, egészségügyi állapotára hivatkozva. A leszázalékolási eljárás elindult, de még nem fejeződött be. Ha ő mond fel, akkor semmiféle végkielégítés felmondási idő nem jár neki. De ha az egy év táppénz után nem veszi fel a munkát (agyi strok, infarktus, szívgyengeség), akkor rendkivüli felmondással felmondhatnak neki és akkor sem kapja meg ezeket. Mit tudunk tenni ebben az esetben? Köszönöm a segítséget. Piros9

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.07.01. 07:17

CzImre

AZ új Mt.-ben már nincs olyan szabály, hogy ha valakinek 3 év alatti gyermeke, azt nem lehet elküldeni.

Ugyanazon szabályok alkalmazandók Önre, mint a védett korúakra. Ezek a következők:
66. §. (4) A munkáltató a nyugdíjasnak nem minősülő munkavállaló határozatlan tartamú munkaviszonyát a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző öt éven belül a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával indokolt felmondással a 78. § (1) bekezdésében meghatározott okból szüntetheti meg.
(5) A (4) bekezdésben meghatározott munkavállaló munkaviszonya a munkavállaló képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból akkor szüntethető meg, ha a munkáltatónál a 45. § (3) bekezdése szerinti munkahelyen nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy a munkavállaló az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja.
78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

A könyvemben részletesebben is olvashat erről. Az új Munka Törvénykönyve munkavállalóknak a címe.

_______________________________________

Budapesti ügyvéd

www.bodnarugyvediiroda.hu

punyu02 # 2013.06.28. 16:54

Tiszteletem! Mivel még nem kaptam választ az előző kérdésemre felteszem még egyszer.Kb 2 hete vasárnap kellett volna mennem túlórázni a munkahelyre /aláírtam a túlórát/ de nem jött a busz értem ezért szóltam a csoportvezetőnek hogy mi a helyzet.Most azzal álltak elém,hogy igazolatlan hiányzást kapok érte mert nem mentem be,saját hibámon kívül.És prémium elvonás + 13.havi elvonás stb.Jogos-e? És mi a teendő ilyen esetben? Köszönöm válaszukat.


Üdv!Olyan kérdésem lenne,hogy aláírtam a vasárnapi túlórát,de a buszjárat nem jött ki értem ezért nem tudtam bemenni dolgozni,igazolatlant akarnak

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.28. 16:44

Viszont ez engem ugye nagyon rosszul érint?
Sehogyse érint. Sőt, a többieket sem igen. Nyugi.

kovacsne12 # 2013.06.28. 16:05

Április óta táppénzen vagyok, terhesség miatt.
Október 8-ra vagyok kiírva, tehát még több, mint 3 hónap hátra van. Ma megtudtam a volt kollégámtól, hogy főnököm el akarja adni a céget. Hogy pontosan mikortól kezdi árulni, van-e már aki megvegye stb erről semmit nem tudunk persze..
Viszont ez engem ugye nagyon rosszul érint?
Akkor elesek a táppénztől, tgyástól, gyedtől, mindentől?
Ugye van valami megoldás??
Nagyon kétségbe vagyok esve, és félek, hogy most mi lesz. Elvileg ha nem szűnik meg jogutód nélkül, akkor minden megy tovább Vagy mire számítsak? Mire készüljek fel, mivel fognak bepróbálkozni? Köszönöm előre is

anadrol # 2013.06.28. 13:54

Tisztlet Ügyvéd Úr!

Tegnap felmondtak nekem. A német prokejkt amin dolgozunk leépít, és én vagyok a legújabb a csapatban (másfél év), így rám esett a választás. Ezzel nincs is gond, de mikor megtudtuk, hogy elkezdik leépíteni a projektet, a nagyfőnök bejött, és megnyugtatott minket, hogy senki nem lesz kirúgva, akkor sem, ha pár hónapig nem lesz munkája vlakinek, mert a cégnek fontos a tudásunk itt tartása. Egyébként a felmondással korrektül jártak el, 3 hónappal előbb szóltak, szeptember végéig dolgozhatok, és csak utána modnanak fel, így még kapok 2 havi fizetést. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e feszegetni azt az ígéretet, vagy örüljek neki, hogy ennyi pénzt adnak még, ami egyébként tényleg egy elég korrekt ajánlat. Csak azért fáj a dolog, mert mikor megtudtam, hogy leépül a projekt visszautasítottam egy jó álláslehetőséget, bízva a vezető szavában.

Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.28. 12:34

Nincs; nem; igen.

Adrienn87 # 2013.06.27. 19:28

Tiszteletem!

Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy jelenlegi munkahelyemre vidékről utazom napi szinten oda-vissza, a munka kezdés és a busz beérkezte, valamint a munkavége és a busz hazaindulása között 1; 1.5; 2.5 óra várakozás is eltelik. Van ez valahol szabályozva, hogy mennyi lehet a maximális várakozás? A munkáltató ilyenkor köteles e megoldani a be- és hazajutást más módon, vagy köteles e téríteni, ha a busz közlekedés helyett muszáj vagyok autóval megoldani a várakozás miatt?

Köszönöm válaszukat előre is!

WWallace # 2013.06.27. 12:49

Kedves Katalin,

felmondás esetén, ha az anyának 3 évnél fiatalabb gyermeke van (és nincs szülési vagy gyermek gondozása miatt fizetés nélküli szabadságon), akkor a nyugdíjkorhatárhoz képest 5 éven belül lévő munkavállalókra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. Ennyiben van korlátozás.

Scipioo, véleményem szerint a munkaügyi központ felé semmilyen igénnyel nem élhetsz. A munkaviszonyod utólagos helyreállításáról a bíróságnak értesítenie kell az illetékes munkaügyi központot, amely ennek alapján fog döntést hozni a korábban felvett ellátásról (ami ugye nem is járt volna a bírósági ítélet tükrében). A volt munkáltatódnak pedig majd be kell fizetnie az általad felvett ellátást a Nemzeti Foglalkoztatási alapba.

CzImre # 2013.06.27. 08:14

Tisztelt Hölgyem/Uram!

2006-óta dolgozom egy építőipari vállaltnál. A gyermekein születése után tavaly szeptemberben visszamentem dolgozni a GYES mellett 6órában. A múlt héten bejelentették, hogy felmondanak nekem. A Mvt. úgy tudom valamilyen szinten védettség alá helyez, hiszen a legkisebb gyermekem még nincsen 3 éves. A céggel egy befejezett iskola okán tanulmányi szerződésem van, ami szintén vita tárgya, hogy a GYED alatt töltött idő beleszámít-e a szerződésben foglalt ledolgozandó időbe (Első gyermekem születése után fejeztem be az iskolát). Felajánlották a közös megegyezést, de a szerződés pontos tartalmáról ezidáig még nem egyeztettek velem. Az lenne a kérdésem, hogy ha számomra kedvezőtlen a szerződés tartalma, és nem írom alá, akkor Ők rendes felmondássá módosíthatják-e azt? Ha így lesz és nem sikerül megegyezni, akkor a jogállás szerint van-e esélyem egy munkajogi perben a céggel szemben?
A véglettségemnek és a beosztásomnak megfelelő másik munkakör nincs a cégnél.

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Katalin