Nem.
Munkajogi kérdések.
1ügyfél,
Ebben nem vagyok jártas.
A perfeljegyzés szerintem kifejezetten ingatlannyilvántartási eljárás, de a cégnyilvántartásban is van olyan rubrika, hogy "biztosítási intézkedés adatai", ha kéred a bíróságon, és a feltételei fennállnak, akkor biztosítási intézkedésként lehetséges a cég valamilyen vagyonelemének zárolása, lefoglalása.
Még egy kérdés az ügyben:
A bírósági eljárás során kérhető perfeljegyzés a munkáltatói Kft.-re? Van erre jogszabály adta lehetőség?
Köszönöm!
1ügyfél,
Igen. Ha azt kéred a bíróságtól.
Igen, "védett kor". Nem valós ok alapján történt az azonnali felmondás.
Tehát a jogszabályok lehetőséget biztosítanak a munkaviszony helyreállítására?
1ügyfél,
Igen.
Az új Mt. óta szűkítették azon esetek körét, amelyben a jogellenes felmondás megállapítása után kérhető a munkaviszony helyreállítása, mert a főszabály az az, hogy nem kérhető.
Ha jól értelek a paragrafusokkal, hogy már az öregségi nyugdíj előtti "védett korban" mondott fel a munkáltató, valamint a bíróság megállapítja, hogy az azonnali felmondás jogellenes volt, akkor szerintem ebben az esetben kérhető a munkaviszony helyreállítása.
Kérni mindent lehet,nem tilos. De jobban tennéd ha keresnél új helyet.
Ha a munkáltató ezt eldöntötte akkor úgyis véghezviszi.
Csak az idődet és az idegrendszeredet túráztatod.
A dolgozók megérdemelnék.
Kérhető?
1ügyfél
„Kérhető a munkaviszony helyreállítása?”
Ahonnan egyszer el akarnak küldeni, ott miért akarsz mindenáron maradni még?
Tisztelt Hozzáértők!
Rendkívüli munkáltatói felmondás során, amennyiben nem áll fenn a munkáltató által hivatkozott felmondási ok (Mt.78.§ (1), ennek következtében a munkáltató megszegte az Mt. 66.§ (4) bekezdését, vagyis a felmondás semmis. Jól gondolom?
Kérhető a munkaviszony helyreállítása?
Segítő válaszokat megköszönöm
Krisztii,
Sajnos nem tudom mi a gyakorlat, de ha pusztán szó szerint értelmezzük a törvényt, akkor ebben az időszakban még elbocsáthatnak.
Az Mt. ugyanis így szól erről :
„65.§
(3) * A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt
- a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap
tartama alatt.”
Tehát a törvény szerinti kezelésednek időszakra jár a felmondási védelem, feltételezem, pont ezért erre az időszakra adnak majd igazolást neked. Most nem vagy kezelés alatt, ha csak a vizsgálatok történtek meg. Most jön majd a kezelés.
Szép Napot.
Emberi reprodukciós eljárás folyamatában vagyunk ( szükséges vizsgálatok megtörténtek,a következő ciklus előtt kezdődik a stimulálás / április 2./). Igazolást a klinikától csak a stimulálst megkezdve kapok. Viszont a munkahelyemen hatalmas elbocsájtások vannak. Félő, hogy még az igazolás előtt kirugnak. A közvetlen főnököm szóban tájékoztatva lett, hogy elkezdtük/hol tartunk. Amennyiben most történik az elbocsájtás, mit tudok tenni? Előre is köszönöm a választ.
Próbaidőt is munkaszerződésben lehet kikötni.
Ha nem írt alá még semmit, akkor próbaidőn sincs.
Feltételezem még próbaidős vagy X cégnél.
Amig nem irtál alá semmit szabad a pálya...
De hogy informatikusként nem találtál munkát az nonszensz...
avaskema567,
„Mt.
42. § (1) A munkaviszony munkaszerződéssel jön létre.
...
44. § A munkaszerződést írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló – a munkába lépést követő harminc napon belül – hivatkozhat.”
Ha írásban nem született meg a munkaszerződés, akkor nincs mit megszüntetned.
Udv. A kovetkezo kerdesem lenne: Informatikaval foglalkozom es egy ideje nem talaltam allast. Nemreg kaptam egy allasajanlatot X nevu cegtol. Ezt az allasajanalatot elfogadtam de munkaszerzodest meg nem irtam ala veluk. Kozben kaptam egy masik allasajanlatot is az Y nevu cegtol.
Kerdes: elfogadhatom e az Y ceg allasajanlatat is ha mar az X-tol elfogadtam ? Van e jogi kovetkezmenye mind a ket ajanlat elfogadasanak? Vissza tudom e mondani az elso ajanlatot ha mar elfogadtam a masikat? Visszalephet akarmelyik ceg az allasajanlattol mondvan hogy meggondoltak magukat, hogy nehogy ket szek koze essek?
Mi van ha elfogadom az Y allasajanlatot is es utana alairom a munkasserzodest a X-el? Ilyenkor felmondhatok a X-nel par nap mulva ha nem tetszik es elmenni az Y-hoz dolgozni?
Utanazentem mind a ket cegnek de nem igazan tudok valasztani, fizuban es benefitben is hasonlo ajanlatot kaptam mind a ket cegtol.
Koszonom.
Érdemes egyeztetni.
Lehet kellemetlenséged belőle ha betartanak.
James,
Főszabály szerint együttműködési kötelezettséged van a munkáltatóddal, szóval érdemes neki jelezni, de az engedélye, beleegyezése nem kell. Ugyanakkor az Mt. szerint szabadság csak az 55.§(1) "g" pont szerint járna, ha megállapodnál a munkáltatóddal. Ha ilyen nincs, akkor nincs külön tanulmányi szabadság, a beosztásodat, munkaidődet nem befolyásolhatják a tanulmányaid, a megjelenési vagy vizsgakötelezettségeidnek a rendes szabadságod terhére tudsz csak eleget tenni. Ez utóbbi esetén, ha a munkáltató kevéssé rugalmas, és amúgy nem örül a tanulásodnak, különösen figyelj a szabadság kiadásának szabáyaira, nehogy kellemetlen meglepetés érjen, és ne kapj szabadságot akkor, amikor akarsz.
Azt hittem, hogy be kell jelentem! Szerződést meg nem kötnének velem, mert nem a jelenlegi munkám profiljában tanulnék tovább. Köszönöm a választ!
Érdemes lenne tanulmányi szerződést kötnöd a munkaadóval. Jobban járnál.
Tudomásom szerint nem kell a munkaadó hozzájárulása,de igen kellemetlen helyzetbe kerülsz ha egy vizsgára nem tudsz eljutni a munkaidő beosztásod miatt.
Ja, az is fontos lehet, hogy közalkalmazottként dolgozok!
Üdv mindenkinek!
Szeretnék munka mellett levelező képzésben tanulni főiskolán. Nem tudom, hogy ezt be kell-e jelentenem a munkáltatómnál? Kell a munkáltató hozzájárulása vagy legalább a tudomásul vétele, vagy nem kell ezzel foglalkoznom? Előre is köszönöm a segítséget!
Hát akkor rosszul döntöttél.
Keress másik helyet az országban.
Menj tovább.
Nincs foglalkoztatási, vagy visszavételi kötelezettsége a munkáltatónak.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02