végkielégítés és felmondás


Micike01 # 2021.06.30. 13:42

Kedves Tagok!

Jelenleg csoportos létszámleépítéseb esem bele, amivel nincs is baj. A cégcsoportnál lévő Kollektív szerződés szerint 3 havi végkielégítés jár.
Viszont, egy kismama helyére jöttem és a szerződésem úgy szól, hogy Xxxx Yyyy visszatéréséig. De ugye ő már nem fog tudni visszajönni mert addigra nem lesz cég. Tehát most ő is megkapja a végkielégítést.
Viszont ezáltal határozott idejű munkaszerződésem van, ilyen esetben a határozott idő végéig vagy ha egy évnél ez hosszabb, kaphatok 12 havi távolléti díjnak megfelelő összeget?

Köszönöm a válaszokat.
M.

drbjozsef # 2021.07.01. 09:54

Micike01,

Szerintem a végkielégítés szabályaitól a kollektív szerződés eltérhet. (Mt.85.§, ebben a 77.§ nem szerepel, ezért eltérhet). Ha a kollektív szerződés 3 havit ír, akkor annyi lesz az.

Az Mt.79.§(1) kifejezetten az azonnali felmondásra vonatkozik, az esetedben egészen biztosan nem játszik.

wers # 2021.07.01. 10:30

Ha jól olvasom, akkor inkább az a kérdés, hogy határozott idejű szerződét mond fel a munkáltató.

Nem ismerjük konkrétan hogyan is rendelkezik a kollektív szerződés. Nekem az az (meg)érzésem, hogy vagy az egyik jár vagy a másik.

(határozott idejű szerződésél én nem láttam még végkielégítésről rendelkezést) Viszont igen jár a határozott idejű szerződés miatt a kártalanítás.