pedagógusok, gyakornoki besorolás


gerle2 # 2015.08.30. 18:25

Kedves Segítő.
A közalkalmazotti besorolásom miatt szeretnék segítséget kérni.
2014. 09. 01-én egy vidéki iskola napközis nevelője lettem. A hivatalos belépési okmányok közt szerepelt egy olyan papír, melyen az szerepelt, hogy az addig elfogadott közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött éveim száma 4 év, 4 hónap, 23 nap. 2015. júniusáig eltelt további 9 hónap, ez alatt folyamatos közalkalmazotti jogviszonyban álltam. 2015. júniusában adta be a munkáltatóm a jelentkezésemet az Oktatási Hivatalba Ped1 besorolásra. Szeretném megkérdezni, hogy ennyi évvel miért gyakornoki besorolásba kerültem:
Köszönöm megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel.

Johihihi # 2015.08.28. 11:25

Tisztelt Szakértők!

Harmadik évemet kezdem egy általános iskolában magyartanárként. Már korábban is felmerült bennem, hogy nem megfelelő kategóriába soroltak az új bértábla alapján. 2013. januárjában végeztem mesterszakon okleveles magyartanár és okleveles kommunikációtanár szakon az egri főiskolán. 2013. szeptemberétől megkezdtem gyakornoki éveimet a jelenlegi munkahelyemen, ahol felsőfok alap 1-es kategóriájú bért kapok. Kérdésem, hogy végzettségem alapján járna-e a mesterfokozat 1-es kategóriája? Ha igen, akkor ez már a gyakornoki időszakom kezdete óta kellene, hogy járjon?
Egyéb körülmények: idén a harmadik évemet kezdem, és minősítés alatt állok. Eddig minden évben a szakomnak megfelelően tanítottam, sőt az előző két évben mind a két szakomon. Most csak magyart fogok, de felső tagozaton.
Végül kérdésem még, hogy ha valóban jól sejtem, hogy rosszul soroltak be, visszamenőleg kártalaníthatnak-e?

Előre is köszönöm válaszukat.
Tisztelettel: Johihihi

Bridget25 # 2015.08.28. 08:31

Tisztlet Szakértő!

2013. áprilisától dolgozom Szakszolgálatnál határozatlan idejű kinevezéssel. A szerződésemben az áll, hogy 2016. áprilisáig kell gyakornoki vizsgát tennem. A szerződésem végén az áll, hogy: következő magasabb fizetési fokozatba lépés várható ideje 2016.01.01. Ezt nem igazán értem, hogy mit jelent..
Tulajdonképpen a kérdésem az, hogy mikortól fogok átkerülni Pedagógus 1. fokozatba? 2016 májusától vagy gazdasági évet néznek és 2017 januárjától fogok átkerülni??

Tisztelettel és köszönettel: Bridget 25

LériG # 2015.08.25. 22:56

Tisztelt Szakértők!

Elég komplex esetem, illetve problémám van.
Jövő héten kezdeném 3. évemet a közoktatásban. Az első évem egy szakképző, szakmunkás iskolában volt (megyei fenntartású), határozott idejű szerződéssel aug 31-ig. Ezután, mivel megváltozott a törvény, lecsökkent az óraszám a szakmunkás osztályok miatt az intézményben, így átkerültem egy kisebb városba egy a Klik által fenntartott intézménybe, a lakóhelyemtől 25 km-re.
A következő (idei) tanévre megnyertem a pályázatot egy helyi iskolában ami viszont NGM-es fenntartású. Tegnap jelzett vissza az Igazgató Nő, h felvettek. Ma adom be az áthelyezési kérvényt.
Kérdésem, h ha nem engedélyezik, akkor mit tudok tenni?
Információim szerint 2 hónap további munkaidőre kötelezhetnek.
Megváltozott családi állapotom ( a barátnőm áldott állapotban van) miatt szükségem lenne az új állásra. Félek attól ha a 2 hónapot le kell dolgoznom a régi munkahelyen akkor elveszítem a mostani lehetőséget, mást vesznek fel. Akkor amúgy sem tudnám a 2 hónapot ledolgozni, külföldön kellene munkát vállalnom a szakmámban (sport) a megélhetésért.
Szeretném tudni, h ilyen estben mik a lehetőségeim, valamint ha köteleznének a felmondási idő letöltésére, és nem jelenek meg annak milyen következményei lehetnek?

Támogatásukat előre is köszönöm!

Egy Testnevelő Tanár!
Gábor

pozsuzsa # 2015.08.24. 15:53

Tisztelt Szakértő!

Gyakornoki idővel kapcsolatban kérem a segítségét. A fiam 2012. szeptemberében kezdett tanítani határozatlan idejű jogviszonyban, így 3 év gyakornoki időt kötött ki számára a munkáltató. 2014 áprilisában súlyos balesetet szenvedett, azóta nem tudott dolgozni, most szeptembertől engedélyezte az orvos a fokozatos terhelést, így részmunkaidőben vissza megy dolgozni ( 14 óra) Ez év szeptemberében telne le a 3 év gyakornoki idő, de sajnos elveszett több ,mint egy év a baleset miatt. meghosszabbíthatja-e a munkáltató ez esetben a gyakornoki időt, vagy minősítenie kell az igazgatónak az eltöltött évek alapján?

árnyika # 2015.08.21. 21:47

Kérdésem a következő: mi a teendőm akkor, ha munkáltatóm - valószínűleg a gyakorlati idő téves kiszámítása okán - jogszerűtlenül átsorolt a Pedagógus II. kategóriába? 2013. szeptember 1-jétől dolgozom a jelenlegi iskolában, közel 19 év pedagógus munkaviszonnyal, de csak 12 év gyakorlati idővel (4 gyermekem van), 2 pedagógus szakvizsgával a hátam mögött. Portfóliómat jóhiszeműen, 2014. április 30-ig feltöltöttem. A"bomba" pár napja robbant, egy más képzés kapcsán a problémára maga az OH hívta fel a figyelmem, s a munkáltató részéről intézkedést várnak. Amennyiben visszasorolnak Pedagógus I.-be, milyen következményekre számíthatok? A munkáltatón milyen mértékben kérhetem számon a hibát?

SSReni # 2015.08.14. 21:08

Tisztelt Szakértő!
2007.-ben végeztem a főiskolán, 2007.09.01-2008.08.31-ig, majd (ugyanitt) 2008.09.01-2009.08.31-ig dolgoztam egy általános iskolában tanárként (ez ugyebár pontosan 2 év). 2009.02.-tól táppénzen/betegszabadságon voltam veszélyeztetett terhesként, az utolsó hónapokban a fennmaradó szabadságomat töltöttem. Kisfiam 2009. szeptemberében született. Munkaviszonyom során sem GYES, GYED, TGYÁS, fizetés nélküli szabadság nem volt.
A kérdésem az lenne, hogy ha most felvennének tanárként, akkor Gyakornok vagy Pedagógus 1. lenne a besorolásom? Ha gyakornok, akkor hogyan számíthatom ki a gyakornokságom idejét?
Köszönöm!

Beus1000 # 2015.07.27. 08:45

Tisztelt Szakértő!

2011 júniusában abszolutóriumot szereztem testnevelő tanárként.
2011 szeptember 1- 2012 július 30 ig határozott idejű munkaviszonyba tanítottam,majd ugyanebben az iskolában 2012 szeptember 1 - december 31 ig szintén.Ezután nem dolgoztam pedagógusként nyelvvizsga hiányában.
2015 januárban sikeres nyelvvizsga után 2015 február 12-től határozatlan idejű szerződéssel ismét tanítok.
Jelentkeztem a 2016. Évi minősítésre,de nem vettek be mivel a diploma nélküli időszakot nem számolják be a gyakornoki évekbe.
DE! 2015 január 1- től az új rendelkezések alapján be lehet számítani az abszolutóriummal tanított időszakot is.
A kérdésem az lenne hogy ez visszamenőleg is vonatkozik?
Egyáltalán nekem kell minősítő vizsgát tennem?
Válaszát köszönöm!

Gergely2011 # 2015.07.08. 12:08

Tisztelt Szakértő!

Részmunkaidős (fél állású) pedagógus gyakornoknak is kell minősítést tenni? 2014 augusztus óta dolgozom pedagógus gyakornokként.

A 326/2013. Korm.rendelet 14§-ban 3.bekezdése alapján elfogadnak szakmai gyakorlatnak pénzügyi területen eltöltött munkaidőt? Bankban dolgoztam, ahol 8 évet töltöttem el. Nem közalkalmazottként dolgoztam eddig.

KÖszönöm szépen a választ.

Gergely2011

ÉvaLívia88 # 2015.07.08. 08:37

Tisztelt Jogi Tanácsadó!

2015. július 6-i Önnel történt telefonbeszélgetésre hivatkozva szeretném a tanácsát és véleményét kérni az alábbi témában.

2014. január 24-én végeztem a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem-, mozgóképkultúra és médiaismeret- tanár MA szakon.

Fél év álláskeresés után, mint pályakezdő pedagógus állást kaptam.

2014. augusztus 25. óta 100%-os pedagógiai munkakörben, osztályfőnökként és társadalomismeret tanárként kezdtem el dolgozni jelenlegi munkahelyemen a keceli T. G. – Virágdekor Szakképző Iskola és Kollégiumban. Munkáltatóm alapítványi iskola. Határozott időre, 2015. június 30-ig szóló munkaszerződést kaptam.

2015. április 30-án az iskola engedélyével jelentkeztem pedagógiai minősítő vizsgára társadalomismeret tantárggyal.

Június 30-án munkaviszonyom megszűnése után, 2015. július 1-től újabb egy éves munkaszerződést kaptam az alábbi módosításokkal: 50%-ban iskolatitkár és 50%-ban kollégiumi nevelő.

Kérdésem a következő: 50%-os pedagógiai munkakörrel is folyathatom-e második évem, mint pedagógiai gyakornok? Részt vehetek-e a minősítési vizsgámon, mint társadalomismeret tanár? Milyen lehetőségeim, kilátásaim vannak ezekkel a módosításokkal?

Kérem segítsen a kérdésben.
Tisztelettel,
ÉvaLívia88

andoadri # 2015.07.03. 09:07

Tisztelt Szakértő!
2013. július 15-én kezdő óvodapedagógus gyakornoki ideje két vagy három év?
Válaszát előre is köszönöm!

GuardAngel # 2015.06.26. 13:07

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy pedagógusi asszisztensként dolgoztam 2 éven keresztük óvodapedagógusi diplomával. Folyamatosan a csoportban voltam, óvónői feladatokat láttam el, amelett, hogy az irodai munkában is segédkeztem. Szeptembertől jött egy lehetőség, miszerint óvónőként dolgozhatok tovább. Hova kell besorolni fizetésileg így? Gyakornoknak, vagy már egyből Ped 1.-be? Válaszát előre is köszönöm.

gy.anette # 2015.06.11. 22:03

T.Szakértő!
Félállású pedagógust is minősítenek, vagy csak a főállásúakat. Köszönöm válaszát

KImiDebr # 2015.05.20. 14:00

Tisztelt Szakértő!
Gimnáziumban tanító, kinevezett tanár gyes után ragaszkodhat-e a szülési szabadság előtti óraszámához?
Előre is köszönöm!

Gina22 # 2015.05.14. 20:49

Tisztelt Szakértő!
2015. március 1-től óvodapedagógus gyakornokként dolgozom. (2014. júniusában végeztem, diploma nélkül,de nyelvvizsgám folyamatban) 4 hónapra vettek fel,tehát jún. 30-ig,mint gyakornok. Sajnos nyelvvizsga hiányában a további alkalmazásom eddig nem lehetséges,legalábbis az óvodavezető szerint. ( egy nyugdíjba vonuló óvónő helyére vettek fel, de akit július 1-tól alkalmaznának, az már egy 2 éve Gyesen lévő óvónő helyére vennék fel 2016 októberéig.)
Kérdésem az lenne, hogy nincs-e esetleg valami megoldás vagy lehetőség, ami lehetővé tenné, hogy munkahelyem megmaradhasson.
Köszönöm előre is a segítséget!

gyakornok28 # 2015.05.12. 17:12

Tisztelt Mosza!
Sajnos a rendelet állandóan változik. Elméletileg egy egy hónappal ezelőtti rendeletmódosítás úgy határozott, hogy függetlenül a határozott időtartamú szerződésektől minden eddigi, akár többször is megszakított gyakorlatot figyelembe kell venni és össze kell számolni a gyakorlati évek számlálásánál. Vagyis így könnyebben összejöhet a két év, mert eddig folyamatos gyakorlati időt kértek. Ha jól gondolkodom....
És ha engem pl most jelentkeztettek, akkor az azt jelenti, hogy jövő májusig valaki mindenképpen ki fog jönni ellenőrizni? És ha igen hányszor? Mert itt is több információ is terjed szájról-szájra.
Előre is köszönöm!

Ritu86 # 2015.05.12. 08:21

Tisztelt Szakértő!

2014. szeptember óta dolgozom tanítóként, olvastam, hogy a pedagógus I. fokozatba lépéshez minősítő vizsgát kell tennem, ami a 2. év végén lesz esedékes. A jelentkezési határidő április 30. volt, viszont én nem jelentkeztem, mivel az első évem végén járok. Érdekelne, hogy pontosan mikor kell megtennem a jelentkezést, hogy ne fussak ki az időből? A két éves gyakornoki idő végén vagy már most kellett volna? Amennyiben lekéstem az április 30-ai jelentkezésről, mi a teendő, van-e pótjelentkezési lehetőségem?

Előre is köszönöm szépen a segítségét!

Ágika02 # 2015.05.05. 19:28

Tisztelt Szakértő!

2013-as évben végeztem óvónőként, de a diplomát csak 2015. januárjában kaptam készhez,mert ekkor sikerült a nyelvvizsga bizonyítványt megszereznem.
2013. október 1-e óta dolgozom önkormányzati fenntartású óvodában pedagógiai asszisztensként. 2015. szeptemberétől ugyanebben az intézményben lenne lehetőségem óvónőként elhelyezkedni.
A kérdésem az lenne, hogy az egy év 11 hónapos szakmai gyakorlat elegendő-e, hogy pedagógus I-be soroljon be az intézményvezetőm? Jogszabályban olvastam, hogy ehhez 2 év szakmai gyakorlat kell, amely nekem egy hónap híján nincs meg.
Vagy esetleg van-e arra lehetőség, hogy gyakornokként felvegyen, és az 1 hónap munkaviszony után átsorol pedagógus I-be, ugyanis így már meg lenne a két év szakmai gyakorlatom.
Az esetleg járható út lenne-e, hogy októberig maradok munkaviszonyba mint pedagógiai asszisztens, és októbertől alkalmaz óvónőként, így meg lenne a két év szakmai gyakorlat. Ebben az esetben sorolhat-e pedagógus I-be?

Várom mielőbbi válaszát.
Tisztelettel:
Ágnes

Anni159 # 2015.04.25. 05:30

Tisztelt Szakértő!

2014 augusztus 18.-a óta dolgozom óvónőként, ezért nekem április 30-ig jelentkeznem kell minősítő vizsgára. Viszont babát várok 2015 decemberben szülök, így is kell jelentkeznem a minősítésre? Hisz nem tudok benne részt venni.
Válaszát köszönöm.

mosolygoovi # 2015.04.21. 19:58

Tisztelt Szakértő!

Óvodapedagógusi jogviszonyom 2013. augusztusában kezdődött. Érdeklődnék,hogy ez esetben gyakornokságom alatt 2 vagy 3 évet kell érteni? Válaszát előre is köszönöm!

Lor0513 # 2015.04.21. 17:56

Tisztelt Szakértő! (vagy bárki más, aki már tapasztalt az ügyben)

2013. decembere óta gyakornok pedagógusként dolgozom, minősítésem 2015. szeptember és december hónap között lesz esedékes. A nyár folyamán lakhely változtatás miatt valószínűleg munkahelyet kellene váltanom, azonban nem tudom, az én esetemben erre van-e lehetőség, ha igen, akkor hogyan tehetem meg azt?
2 év határozott idejű szerződést kötöttünk, hiszen akkor jár le a gyakornokság, illetve egy kismamát helyettesítek.

Elsősorban a Szakértő segítségét kérném, de kérem ha bárkinek bármilyen pontos információja van, ami megkönnyítheti a helyzetem jelezze felém! Kétségbe vagyok esve, mert a körülményeim változnak, nem rajtam múlik a felmondás, viszont már olvastam olyat is, hogy gyakornokként nem is mondhatok fel, mert egy adott helyen kell azt a 2 évet eltölteni. Számomra ez elég butaságnak tűnik, kb. a szabad választást, cselekvést gátolja, de ki tudja, lehet igaz.

Előre is köszönöm a választ!

Enderloe # 2015.04.13. 07:12

Tisztelt Szakértő!

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni.

7 évig köztisztviselői majd hivatásos jogviszonyban álltam rendvédelmi szervnél. Majd 6 év tgyás, gyed, gyes következett (ennek a végén járok)
A gyes lejártával szeretnék közalkalmazottként, mint gyógypedagógus elhelyezkedni.

Kérdésem az, hogy hogyan fognak besorolni, :
figyelembe veszik-e a közigazgatásban eltöltött munkaviszonyomat,
hogy érdemes az új munkaviszonyt megkezdeni: felmondás a régi munkahelyen, vagy kikérővel?

Válaszát nagyon köszönöm.
Tisztelettel:
Lilla

HSzilva # 2015.04.07. 09:37

Tisztelt Szakértő!
Óvodai gyakornoki besorolásról szeretnék választ kapni Öntől.
Első éves vagyok óvodapedagógus szakon, 2017-ben fogok végezni.
Jelenleg is óvodában dolgozom mint pedagógiai asszisztens.
2003-ban végeztem e a pedagógiai asszisztensi, 2004-ben a gyógpyedagógiai asszisztensi, 2008-ban családi napközit működtető tanfolyam, majd 2012-ben a kisgyermek gondozó-és nevelő OKJ-s tanfolyamokat.
2008-tól egy családi napköziben dolgoztam, majd 2013.novemberétől vagyok a mostani munkahelyemen.
Kérdésem a következő, mivel számomra nem elég egyértelmű a gyakornokokra vonatkozó törvény:

  • van e lehetőségem 2015.szeptemberétől gyakornokként dolgozni, és gyakornoki fizetést kapni, vagy meg kell várnom amíg lediplomázom ( nagy nálunk az óvodapedagógus hiány )
  • mivel jelenleg is óvodában dolgozom, a diploma megszerzése után kell e gyakornoki időt töltenem, vagy a kötelező minősítés után kerülhetek e egyből a ped.1-be.

Válaszát előre is köszönöm! Szilvia

Mese55 # 2015.04.02. 17:16

Tisztelt Szakértő!

Gyógypedagógusként dolgozom egy óvodában határozatlan idejű szerződéssel 2014. február 3 óta.
Közalkalmazotti jogviszonyom kezdete 2011. 12.21.
2011. 09.20- 2012. 06.30-ig Korai Fejlesztő Központban dolgoztam, mint gyógypedagógus gyakornok.
2012. 10. 01- 2013. 07. 30-ig abban az óvodában,melyben jelenleg is dolgozom fejlesztőpedagógusi munkakörben.
Diplomám megszerzésének időpontja: 2014. jan.
Kérdésem ezzel kapcsolatosan,hogy ezen dátumok alapján gyakornoknak soroltak be, s hogy április 30.-ig valóban jelentkeznem kell- e minősítésre, az előző évek nem számítanak gyakornoki éveknek?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

gyakornok28 # 2015.03.28. 06:27

Tisztelt Lyonee!
Korábban is megnyugtató választ kaptam Öntől, ezt ezúton is nagyon köszönöm. 2014 augusztusától munkahelyváltás miatt újraindult a gyakornoki minősítésem, elvileg minden szempontot betartva. Ami nyugtalanít, hogy a szerződésem határozott idejű 2015 június 30-ig tart. Tollal ráírva, hogy a gyakornokság ideje 2014. augusztus 27- 2016.augusztus 27.
Nem hinném, hogy jól van ez így, sőt magukat a dátumokat sem értem. Most 2 éven belül, vagy a 2 év letelte után fognak jönni minősíteni? (Az biztos, hogy április 30-ig jelentkeztetnek a minősítésre, és szeptember 30-ig kell feltöltenem a portóliómat.) Ez azt jelenti, hogy szeptember 30 és augusztus 27 között ki fognak jönni minősíteni? ÉS ha jól tudom kétszer ugye? Vagy csak a záró dátum letelte után jönnek? Ismét nagy zavar van a fejemben...
Előre is nagyon köszönöm! Szép napot! :-D