pedagógusok, gyakornoki besorolás


Lyonee # 2014.12.09. 17:36

Bodita
2013. szept. 1 utáni ped. munkakörnél, ha nincs meg a 2 éves szakmai gyakorlat, gyakornoki fokozatba kellett átsorolni. Azoknál a szerződéses jogviszonyoknál, amelyek 2013. szept. 1 előtt keletkeztek nem kellett gyakornoki időt kikötni. De a későbbieknél már nem is lehetett volna 2 évnél rövidebb idejű szerződést kötni. Most az utolsónál sem. 2 éves gyakornoki időt hogyan lehet 1 éves szerződésnél kikötni? Sajnos az előző időt nem lehet figyelembe venni, mert az egy másik jogviszony volt.
A gyakornoki időt csak egy munkáltatónál lehet letölteni, és a kinevezéskor 2 éves gyakornoki szerződést kell kötni.
Nem tudok mit írni, a gyakornoki besorolás jó, de, hogy vizsgát mikor tudsz tenni??? Teljesen törvénytelen az alkalmazásod, nehéz erre mit írni.
Ha szerencséd van, akkor az új (amelyik, majd ezután lesz) munkahelyeden csak azt nézik, hogy megvan a 2 éved, de igazából újra indul a 2 év, gyakornoki vizsgával.
Próbád meg ezt a szerződést határozatlan idejűvé módosíttatni, vagy legalább 2 évesre, mert nem tudsz gyakornoki vizsgát tenni.

Bodita # 2014.12.10. 07:50

Kedves Lyonee!

Hálásan köszönöm a gyors választ! Megpróbálok beszélni a munkáltatómmal, hogy módosítsa a szerződésemet!
Üdvözlettel, Bodita

nemetnora # 2014.12.10. 10:24

Tisztelt Szakértő!

Segítségüket szeretném kérni. Pedagógusként dolgozom egy iskolában. 3 gyermekem van.

Tisztelettel kérdezem, hány anyanap jár nekem egy évben?

Az iskolavezetés szerint 7 nap szabadságról rendelkezhetem önállóan egy naptári évben. Szerintük a gyermekeim után járó pótszabadság benne van ebben a 7 napban. Valóban így van ez?

Valóban ugyanannyi szabadságot kapok én és az a munkatársam, akinek nincs gyermeke?

Köszönettel

NN

Borack # 2014.12.11. 14:35

Tisztelt Szakértő!

Az alábbi kérdéssel fordulnék Önökhöz. 2014. augusztus 1-től kaptam tanári kinevezést, eddig mint közalkalmazott dolgoztam 4,5 évet. Nyilvánvalóan gyakornoki besorolásba kerültem. Kicsit jövőbe tekintően szeretnék érdeklődni: a jövő tanév végén kell jelentkeznem-e a pedagógus minősító vizsgámra? Ha aktív a munkaviszonyom, de pl. elmegyek szülési szabadságra, akkor lefolytathatom-e a minősító vizsgámat? Mikortól kerülhetek a pedagógus 1-be ilyen esetben? GYED alatt van-e lehetőség a minősító vizsgára?

Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel: Borack

Lyonee # 2014.12.11. 18:40
eratin # 2014.12.12. 06:15

Tisztelt Lyonee!
Kérem, hogy a 2014.12.06. 22:30-kor feltett kérdésemre legyen szíves mondja el a véleményét, mert eléggé bizonytalan infóink vannak. Hátha sikerül eligazodnunk benne.
Köszönöm
Eratin

Lyonee # 2014.12.12. 16:33

Kedves eratin.
A lányod esete speciális eset a kormányrendelet nem szabályozza, ezért neki nem kell sem a régi sem az új szerint minősítő vizsgát tennie. Ha megvan a 2 év, és már megvan, akkor a PED1-be kell átsorolni.
Hasonló esetleírások (2 is)a kormány.hu-n találhatók, erre lehet hivatkozni. Fura, hogy a KLIK nem ismeri. Visszamenőleg kérjétek az átsorolást a PED1-be 2014. július 1-tól, ha lehet.
http://2010-2014.kormany.hu/…kapcsolatban
Minden év februárjában hirdetik meg, hogy mennyi gyakorlati idővel lehet minősítésre jelentkezni. Többet én sem tudok.
http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

zsuzsi88 # 2014.12.14. 07:54

Tiszteletem!

Páromnak egy szakközépiskolánál határozott idejű szeződése van, ami 2015.04.01-ig szól. Páromat az utóbbi 2 hétben az igazgató és helyettesei állandóan behivatják és kritizálják az oktatási módszerét, így a lehető leghamarabb szeretne felmondani a munkahelyén. Olvastuk, hogy csak rendkivüli indokkal, vagy max. közös megegyezéssel mondhatna fel. Mivel az igazgató biztos hogy nem megy bele a közös megegyezésbe, ezért szeretném megkérdezni, hogy milyen lehetőségeink vannak még a mielöbbi felmondásra? Az igaz, hogy szerződésbontáskor ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete megilleti, illetve, hogyha a munkavállaló mond fel azonnali felmondással, akkor neki kell fizetnie a munkáltatónak valamilyen összeget? Holnap irásban beadja a felmondását, de félek, hogy az igazgatonö perre viszi az ügyet.
Válaszát előre is köszönjük.
Tisztelettel: Zsuzsi88

Petra78 # 2014.12.14. 21:34

Tisztelt Szakértő!
Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni:
2001 óta folyamatos munkaviszonyban óvodapedagógusként dolgozom. Közben szereztem egy gyógypedagógiai diplomát is, amit ezidáig nem alkalmaztam munkám során.
A kérdésem az, hogy amennyiben munkahelyet váltok, és gyógypedagógusként helyezkedtem el, úgy gyakornoki besorolás alá kerülök-e.
Válaszát előre is köszönöm.

eratin # 2014.12.14. 23:39

Tisztelt Lyonee!
Nagyon köszönöm a választ, annál is inkább, hogy számunkra kedvező.
Megpróbáltam megnézni a kormany.hu portálon azokat a spec eseteket, amikre hivatkozott, de nem igazán találtam meg őket.A besorolással kapcsolatos kérdések és válaszokat megtekintettem, de csak olyat találtam, hogy akik a rendelet hatálybalépése előtt 2013. augusztus 30 előtt lettek alkalmazva, azoknak három év a gyakornoki idejük.Kérnék még annyi segítséget, hogy konkrétan melyik felvetések támasztják alá egy szerződésmódosítás lehetőségét.
Köszönöm !
Eratin

eratin # 2014.12.15. 19:50

Tisztelt Lyonee!
Kérem, hogy a tegnap feltöltött kérdésemet tekintse tárgytalannak, a feltöltése után megtaláltam amit addig nem találtam.
Thanks
Eratin

Lyonee # 2014.12.15. 20:26

Kedves eratin!
Szakértő nem vagyok, sokszor leírtam. Ha tudok segítek. Sok sikert!

Kisfecske23 # 2014.12.16. 11:19

Kedves Szakértő!
2012. aug.27 óta vagyok pedagóus. 2013.09.01-én gyakornok kategóriába soroltak. Úgy tudom, mivel még ezélőtt létesült a jogviszonyom, három év a gyakornoki időm- azaz 2015 08.27.-én jár le. A 2014.09.01.-ei kinevezés módosításomban (áthelyezéssel másik iskolába kerültem) 2015.01.01.-ei dátum szerepel, mint a "kategória lépés várható ideje". A KLIK nem tud semmit, nem tudják megmondani, mikor lépek kategóriát, ahogy azt sem, mi kell ehhez - portfóliót nem kell írnom, a felettesem fog minősíteni állítólag. 2015.02.01-től a KLIK-en belü, áthelyezésemet kérném egy másik iskolába, ők viszont akkor vesznek át, ha valóban 2015.01.01-én lépek kategóriát, ugyanis gyakornokot nem szeretnének alkalmazni. A pályázatomat azonban elfogadták, áthelyezési kérelmüket felterjesztették.Kérdésem, hogy akkor mikor kerülök át ped 1-be? Köszönöm, Kata

papamaci1980 # 2014.12.16. 19:14

Kedves Szakértő!

Az alábbi kérdésekkel fordulok Önhöz.
Ha a 2 év szakmai gyakorlatot (heti 7-8 óra) óraadással szedte össze egy 2 éve egyetemet végzett pedagógus, és 2014. augusztus 1-jétől kinevezéssel alkalmazzák pedagógus munkakörben, akkor ő nyilván már nem lesz gyakornok, és a Ped.I/2-be kell sorolni (hiszen Ped.I/1 nincs). Hány évig marad Ped.I/2-ben és mikor lesz soros lépő Ped.I/3-ba? 3 évig vagy 5 évig marad Ped.I/2-ben és a Ped.I/3-ba való lépése 2017-ben vagy 2019-ben lesz esedékes?

Ha egy pedagógusnak 1999.09.01 és 2002.06.30. között volt 3x10 hónap (heti 8-10 óra) óraadói megbízása, majd 2002.08.01. és 2006.12.10. között teljes óraszámban, kinevezéssel pedagógus munkakörben dolgozott, 2006.12.11 és 2014.07.31. között teljes óraszámú köztisztviselőként majd kormánytisztviselőként dolgozott, és 2014.08.01-től ismét teljes óraszámú pedagógusként dolgozik, akkor őt hová kell besorolni és mikor lesz soros lépő? Az nyilvánvaló, hogy Ped.I/5-be kell sorolni. (A 2002.08.01. és 2014.07.31. közötti 12 év alapján Ped.I/5-be kell sorolni, de az 1999.09.01 és 2002.06.30. közötti 30 hónap valamint a 2002.08.01. és 2014.07.31. közötti 12 év (összesen 14 év 6 hónap) alapján is Ped.I/5-be kell sorolni.) Azonban az a kérdés, hogy mikor lép sorosan, azaz a soros lépésnél figyelembe kell-e venni a 30 hónapot és akkor 2015-ben vagy nem lehet figyelembe venni a 30 hónapot és akkor 2017-ben?

A két kérdés összefonódik, hiszen ha az első esetben a 2014.08.01-jei kinevezéssel figyelembe vették a 2 év óraadói megbízást, akkor a logika és a következetesség azt diktálja, hogy a második esetben is figyelembe kell venni, azaz a soros lépésére 2015-ben kellene, hogy sor kerüljön.

Rosszul gondolkodok?

Lynette_1 (törölt felhasználó) # 2014.12.30. 23:20

Kedves Szakértő!

Jelenleg óvodapedagógusként dolgozom egy állami intézményben gyakornoki besorolás alatt és határozatlan idejű kinevezéssel.
Pályakezdő vagyok, szeptemberben kezdtem meg a munka betöltését.
Kérdésem az lenne, hogy ezidő alatt ha felmondásra kerülne sor részemről a munkáltató felé, akkor lenne-e felmondási időm, amit köteles lenne ledolgoztatni velem? Egy ismerősöm ugyanebben a státuszban dolgozik egy másik óvodában, állítása szerint a szerződésében az áll, a két év alatt bármikor "elmehet", nem rendelnek el felmondási időt, amíg gyakornok. Azt azonban nem tudom, ez igaz-e, ha igaz, központilag meghatározott, avagy csak x-y intézménynél...
Válaszát/válaszukat előre köszönöm!

Petike8814 # 2015.01.03. 18:56

Tisztelt Hozzáértő!

2013 szeptember közepén kerültem közalkalmazotti jogviszonyba. Mivel előtte katolikus intézményben dolgoztam és nem volt meg a teljes 2 évem ,ezért gyakornoki kinevezést kaptam! Az első szerződésem is hibásnak tűnik, mivel azt 2014 június 30.-ig adták csak!A szerzőzés lejárata előtt ezt hosszabbították meg 2015 június 30.-ig. Kérdésem az lenne,hogy ez a szerződés megfelelő e? A gyakornoki kinevezés 2 év és ezt a szerződésben meg kell jelölni! Ha jól értelmezem a jelenlegi szerződésem akkor helyesen 2013 szept. 15-től 2015 szept.15 íg kellett volna megkötni! A munkáltató 2015 június 30-al megszüntetheti e a munkaviszonyomat?? Válaszát előre köszönöm!
Petike8814

vildiko83 # 2015.01.03. 19:11

Üdvözlöm! Segítséget szeretnék kérni. A férjem 2013.02.01-től tanít egy iskolában. Ez az első tanári állása, ami határozott szerződéssel jött létre, mivel szülési szabadságon lévő tanárnő helyére vették fel. Mivel 4,5 évet dolgozott a Büntetésvégrehajtásnál ezt beszámították a ledolgozott éveibe de más munkaviszonyt nem tudnak figyelembe venni. Tavaly augusztusba 1,5 tanári munkaviszonya meglett, ez hozzáadható a 4,5 évhez? Akkor át is sorolhatnák így ped 1-be gyakornokrol? Vagy mindenféle képpen ki kell várni a 3 évet? Azt is olvastam, hogy mivel határozott a szerződés így nemvehetik gyakornoki besorolásba? Előre is köszönöm a segítségét!

ditta89 # 2015.01.11. 12:00

Kedves Lyonee!!!!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy én most tudtam megszerezni a diplomámat (nyelvvizsga miatt). Viszont szerencsésen óvodában dolgozhattam, mint óvónő, haladékot adva a nyelvvizsga megszerzéséhez. 2011 januárjától dolgoztam. Viszont most azt mondják, hogy hiába lettem bejelentve óvó nőnek eddig, mivel most szereztem meg a diplomám újraindul a 2 év gyakornokságom. Hogy van ez?
Jah és ez egy magánóvoda, a fizetésemet pedig a közalkalmazotti bértábla szerint kapom, pedig elvileg nem közalkalmazottként vagyok bejelentve.
A munkaszerződéseimben nem találom, hogy eddig gyakornoki besorolásban dolgoztam volna.
Köszönöm!

tesitanár # 2015.01.13. 07:38

Kedves Lyonee!

Testnevelő tanárként dolgozom 2012.szeptember elsejétől.
Fizetésem a bértábla legalsó fokán szereplő 165000 bruttó. Az lenne a kérdésem, hogy nem kellett volna 2015. január elsejével a következő fokozatba kerülnöm?
(198000)

Válaszát előre is köszönöm!

Lyonee # 2015.01.13. 22:57

tesitanárnak
A kjt. szerinti gyakornoki idő 3 év. A közoktatási tv. szerint a gyakornoki vizsga letétele után lehet a ped1-be lépni, ped1-2 fizetési kategóriába.

garbi # 2015.01.14. 14:44

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában:
Nevelő-oktató munkát segítő laboráns munkakörbe szeretnék átmenni jelenlegi középiskolámban. Most gazdasági területen dolgozom.Laboráns technikusi végzettséget szereztem 1991-ben, majd 1998-ban gépész szakoktatóként diplomáztam. Kérdésem a besorolással kapcsolatos. 2015 szeptemberétől a pedagógus béremelést kiterjesztik a pedagógus végzettségű nevelő-oktató munkás segítőkre is. Hova sorolhatnak engem 2015 szeptemberétől? A fizetési fokozatot melyik végzettségi időponthoz viszonyítják, vagy a mostani F8-as fokozatomat viszem tovább? Elég a munkakör betöltéséhez a középiskola,vagy pont a pedagógus végzettség jelent előnyt?

Válaszát előre megköszönve!
Üdvözlettel!

Kynga90 # 2015.01.14. 17:14

Kedves Lyonee!

Óvodapedagógusként dolgozom 2012. szept. 1. óta. Eddig gyakornok kategóriába voltam besorolva, most viszont megkaptam a szerződés módosításomat miszerint 2015. jan. 1-től ped. 1-be kerültem. Mivel 2013 szept. 1 előtt lettem alkalmazva így tudomásom szerint 3 éves gyakornoki idő vonatkozik rám ami elvileg ennek a nevelési évnek a végén telik le! Akkor ez most hogy van? Valami hiba történhetett, ezért soroltak át ped 1-be? Válaszát előre is köszönöm!

tesitanár # 2015.01.17. 10:01

Kedves Lyonee!

Először is köszönöm válaszát! Azért nem értettem a helyzetet, mert több ismerősömet is besorolták ped1-kategóriába, akik velem egyszerre kezdtek el dolgozni.. Őket hogy sorolhatták be?
Lenne még egy kérdésem; úgy tudom, hogy a gyakornokok munkaidejében a neveléssel oktatással töltött rész (tanórák) 50%-a a besorolt pedagógusénak. Én semmi kedvezményt nem kaptam, felvételem óta (2012.aug.27) ugyan akkora óraszámmal dolgozok mint bármely nem gyakornok kollégám. Ebből a hátrányomból nem tudnék valahogy előnyt faragni?

Válaszát előre is köszönöm!

FneSK # 2015.01.21. 18:50

326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról
4. §(6a) Aki köznevelési intézményben vezetői vagy magasabb vezetői megbízást kapott vagy ilyen munkakört tölt be, a megbízás vagy a munkakör betöltésének ideje alatt akkor is besorolható Mesterpedagógus fokozatba, ha az (5) és (6) bekezdésben meghatározott feladatok ellátásában nem vesz részt.

Az alábbiak szerint a vezetők minősítés nélkül is átsorolhatók Mesterpedagógusi kategóriába? Van-e rá példa?

jjjj48 # 2015.01.25. 10:26

Tisztelt Szakértő!

A segítségét szeretném kérni ügyemben. Tények:

  • Egyházi iskola alkalmazásában állok.(A lent felsorolt adatok mind ugyanahhoz az intézményhez tartoznak)
  • A diplomámat nyelvvizsga hiányában még nem tudtam átvenni.
  • Nem közalkalmazásban(kereskedelem)7évet töltöttem.
  • 2011-2012-es tanévben hat.id.szerz."napközis nevelő"
  • 2012-2013-es tanévben(április 30-ig, azért nem június 30-ig, mert kiderült, hogy nem alkalmazhatnak tovább az új tv-k szerint, és közös megegyezés alapján más munkahelyre mentem.) A szerz. hat.id.volt, "napközis nevelő".
  • 2013.dec.12-2014.jún.30-ig hat.id.szerz."napközis tanító"
  • 2014.júl.1- 2014.12.31-ig pedag. assziszt.
  • 2015.01.01- valamilyen módosítás kapcsán gyakornoki státuszba kerültem.

Kérdés: mivel összességében ledolgoztam 3évet a "pályán", nem kerülhetek át ped.I.kategóriába -ha kezemben lesz a diplomám?

Mihamarabbi válaszát előre is hálás szívvel köszönöm!