pedagógusok, gyakornoki besorolás


pancsur66 # 2015.03.23. 17:45

Kedves Lyonee!

Segítségét szeretném kérni:
1994-től dolgozom. Pedagógus diplomámat 2008-ban szereztem. A diploma megszerzése előtt több kft-nél dolgoztam. Pedagógusként 2013.08. hónap óta dolgozom. Gyakornokként lettem besorolva. 2008 és 2013 között többször munkanélküli is voltam. 2013. augusztusában a munkáltató besorolásként 1 év 7 hónap 18 napot vett figyelembe. Mikor sorolhatnak át pedagógus 1-be?
Köszönöm.

haamstede # 2015.03.06. 20:18

Kedves Szakértő!

A tájékoztatását szeretném kérni.
2006-ban szereztem meg tanítói diplomámat. 2007-től teljesen más munkakörben dolgoztam, 2009-ig, amikor is megszületett a kisfiam. Ezt követően TGYÁS-on, majd GYED-en voltam 2014. februárig, a második gyermekemmel.
2014. márciusában vettek fel tanítónak egy egyházi iskolába, gyakornoki besorolásba.
Mivel ez egy egyházi iskola, kell-e minősítő vizsgát tennem, vagy 2 év gyakorlat után megkapom a ped.I besorolást?
Azt olvastam, hogy azok a pedagógusok, akik nem rendelkeznek ugyan 2 év szakmai gyakorlattal, de 6 év más munkakörben szerzett gyakorlattal igen, őket pedagógus I-be sorolják be. Így a másik kérdésem az, hogy más munkakörben ugyan dolgoztam, de nem 6 évet, a gyermekeimmel itthon töltött idő beleszámít-e?
Válaszát előre is köszönöm.

tisztavíz31 # 2015.03.05. 14:13

Kedves Lyonee,

Az előbb írtam, de a korábbi bejegyzések alapján ezek szerint nekem 3 év a gyakornoki idő, így 2016. jan. 1-től kell átsorolniuk engem Pedagógus I-be, igaz?

De ha ez a régi rendszer szerint van, akkor minősítési eljárás nélkül történik az átsorolás...

Jól értelmezem? Kérlek erősítsd meg, jól gondolom-e.

Köszönöm szépen!

tisztavíz31 # 2015.03.05. 14:05

Kedves Lyonee!

Én 2013. augusztus 15-én lettem felvéve határozott idejű szerződéssel, tehát 2 héttel az új jogszabály életbe lépése előtt.
Rá 1 évre 2015. aug. 15-étől határozatlanra módosították a szerződésemet. Bár utána olvasta több helyen, nem egyértelmű a besorolás ideje, mikéntje.

Már 2014. novemberében jelentkeztettek a minősítési eljárásra.

Nekem ez a 2. évem, azaz ebben a félévben kellene minősítésen átesnem, vagy ha jövőre, akkor 2016. januárjától automatikusan besorolnak Pedagógus I.-be de akkor már minősítő vizsga nélkül... ?

Köszönöm szépen!

Csabi85 # 2015.02.10. 20:39

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg pedagógus gyakornok vagyok, 2013 augusztusában, vagyis a régi rendszerben jött létre a jogviszonyom. Az iskolám igazgatója jelenleg osztályfőnöki feladatra kért fel és e tanév végén a minősítési eljárás lefolytatását is szeretné lebonyolítani, szeptember 1-i átsorolással ped. I-be. Ha jól tudom rám még a 3 év gyakornoki idő vonatkozik. Érdekelne van-e jogilag lehetőség a fentiek kivitelezésére.
Várom a válaszát!
Tisztelettel:
Csaba

jazminrita # 2015.02.09. 09:02

Kedves Lyonee vagy bárki aki segíteni tud!

Szeretném megkérdezni a véleményedet a következőkkel kapcsolatban:

Rendelkezem egy tanítói diplomával, amit már kézhez kaptam és rendelkezem egy gyógypedagógiai logopédia szakirányú diplomával, amit viszont nyelvvizsga hiányában még nem kaptam kézhez. Szakmai gyakorlati időnek tekintendő alkalmazásom szeptemberig nem volt.
2014. szeptember 1-től egy pedagógiai szakszolgálatnál kineveztek fél állású logopédusnak (egy kolléganő helyettesítése céljából, aki fizetés nélküli szabadságát tölti). Egy év határozott idejű szerződéssel 2015. augusztus 31-ig alkalmaznak és két év gyakornoki időt kötöttek ki. A kinevezésemben az szerepel, hogy legkorábban 2016. szeptember 1-jén kerülhet sor minősítő vizsgára. Ezt a szerződést a főigazgató írta alá és az ő véleménye szerint gyakornok vagyok. Eddig gyakornokként is kezeltek, most 2015. februárban az igazgatóhelyettes az állítja, hogy nem vagyok gyakornok és a kir-ben sem gyakornokként szerepelek.
Kérdésem az lenne, hogy akkor most gyakornoknak számítok-e, illetve probléma-e ebből a szempontból, hogy a munkaszerződésem egy éves határozott idejű szerződés?
Illetőleg, ha nem vagyok gyakornok, akkor ez az egy év pedagógus munkakörben kinevezett munkaviszony egy év szakmai gyakorlatnak számít-e majd, ha letelik?

Nagyon várom a véleményedet!
Válaszodat előre is nagyon köszönöm!

óvodapedagógus2005 # 2015.02.08. 19:14

Tisztelt Lionee!

Elvileg 2015. júniusában végzem, mint óvodapedagógus. 2012. szeptember 1-től mint pedagógiai asszisztens, 2013. március 1-től közalkalmazotti jogviszonyban dajkaként dolgozom. Ezt megellőzően 2 munkahelyen dolgoztam. Az egyiken 1 évig, a másikon 2év 3 hónapot, de úgy, hogy 2003. 02.01.-től voltam nukaviszonyban, de 2004-ben veszélyeztetett terhesként táppénzre kényszerültem, majd 2004. aug-ban szültem. Ezt követő évben 2005.05.24-én megszűnt a munkaviszonyom, mivel a munkahely,ahol dolgoztam megszűnt.
Kérdésem a következő lenne: Amennyiben megkapom a diplomát a 2 év közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött munkaviszony szakmai gyakorlati időnek számít-e? Ha nem a gyed ideje beleszámít-e a munkaviszony idejébe, ami alapján meglenne a 6 évem, így a következő törvény alapján jogosult lennék-e a ped.1.-re, vagy gyakornoki besorolásra számíthatok!!!
Válaszát előre is köszönöm!!!!!

a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról

A Kormány az Alaptörvény 15. cikk (3) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 94. § (4) bekezdés g) és v) pontjában, valamint a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 85. § (2) bekezdésében és 85. § (3) bekezdés c) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el.

5. A szakmai gyakorlati idő számítása, az átsorolás időpontja

(3)47 Ha a pedagógus-munkakörre foglalkoztatási jogviszonyt létesítő személy nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdése szerinti jogviszonyban megszerzett két év szakmai gyakorlattal, de bármely más munkakörben, vagy részben a 13. § (1) bekezdésében foglalt jogviszonyban, részben más munkakörben legalább hat év szakmai gyakorlatot szerzett, mentesül az előmeneteli rendszer gyakornoki szakasza követelményeinek teljesítése alól, és Pedagógus I. fokozatba kerül besorolásra.

andrea11 # 2015.02.08. 06:01

Tisztelt fórum!
Óraadó gyakorlati szakoktatóként dolgoztam (szakoktató diplomáva) 6 évig, szerződéses jogviszonyba. Később elvégeztem az óvodapedagógiát és most óvodában szeretnék elhelyezkedni, beszámítható a pedagógiai gyakorlatom, vagy gyakornokként kell elhelyezkednem? Köszönettel! andrea11

Lyonee # 2015.02.04. 18:55

2 évet, mert annyi a gyakorlati idő. Ha visszaolvasol, akkor többet is megtudhatsz. A 2 évet egy munkáltatónál kell eltölteni, a kinevezéskor gyakornoki szerződést kell kötni, és a gyakornoki idő gyakornoki vizsgával zárul.

palrabt # 2015.02.03. 15:02

Tisztelt Szakértő!

Én 2011.augusztusától 2012.augusztusáig dolgoztam heti 11 órában pedagógusként, majd ezt követően 2014-ben 3 hónapot óraadóként heti 6 órában. Az szeretném kérdezni, hogy ezt követően még mennyi időt kell eltöltenem gyakornokként? Válaszát előre is köszönöm!

Szigetike # 2015.02.03. 06:23

Tiszteltek az itt elhanzottak alapján el kell gondolkodjak:
Azt szeretném kérdezni, hogy a gyakornoki idő megszerzése függ-e attól, hogy azt hány munkahelyen teljesítettem. Abszurd helyzetek adódnak: amennyiben 4 munkahelyen szereztem 5 év pedagógiai gyakorlatot (határozott idő miatt)akkor nem léphetek tovább? Aki 6 éven keresztül kozmetikumot árult az pedagógus I-be sorolható?
Tojás

zenepedagogus88 # 2015.01.29. 10:55

Tisztelt Szakértő!

Azért fordulok Önhöz, mert már hetek óta folyik "rólam" a vita és kezdek kétségbe esni, nehogy a végén én járjak pórul.
Az esetem röviden:
2012.09.03-tól 2013.06.30-ig dolgoztam óraadó tanárként 8 órában egy állami fenntartású intézményben.
Ezt követően 2013. szeptemberétől lett két félállásom két külön iskolában, melyek mindketten állami fenntartású intézmények.
Az egyiknél szeptember 1. előtt keletkezett a szerződésem, a másiknál szeptember 1. után.
Az első intézményben, mely a főállásom idén januártól már pedagógus 1-be soroltak be, a másodikban pedig tavaly márciusban bejelentettek minősítő eljárásra (melyhez szükséges portfóliómat természetesen fel is töltöttem). Ez utóbbiban csak 2016-tól léphetek pedagógus 1-es kategóriába.
A törvény szerint:
„13. § (2)35 A szakmai gyakorlat időtartamába nem számít be a foglalkoztatási jogviszony esetén a fizetés nélküli szabadság harminc napot meghaladó időtartama, továbbá a jogviszonyban pedagógus-munkakörben eltöltött idő, ha a pedagógus foglalkoztatása nem érte el a munkakörre megállapított heti neveléssel-oktatással lekötött munkaidő alsó határának huszonöt százalékát.”
Ez alapján úgy gondolom, hogy a szakmai gyakorlatomba bele kell, hogy számítson az a 10 hónapos óraadói pedagógus munkakörben eltöltött idő.
De sajnos ezzel együtt sem tudom, hogy ez mit befolyásol. Kérdésem az lenne Ön szerint melyik intézmény járt el helyesen az ügyemben? Kell-e minősítő vizsgán részt vennem, vagy sem?
Összefügg-e mindez a fizetés emelkedésével?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
Erika

Petike8814 # 2015.01.27. 19:07

Tisztelt Hozzáértő!

Tisztelt Szakértő!

2013 szeptember közepén kerültem közalkalmazotti jogviszonyba. Mivel előtte katolikus intézményben dolgoztam és nem volt meg a teljes 2 évem ,ezért gyakornoki kinevezést kaptam! Az első szerződésem is hibásnak tűnik, mivel azt 2014 június 30.-ig adták csak!A szerzőzés lejárata előtt ezt hosszabbították meg 2015 június 30.-ig. Kérdésem az lenne,hogy ez a szerződés megfelelő e? A gyakornoki kinevezés 2 év és ezt a szerződésben meg kell jelölni! Ha jól értelmezem a jelenlegi szerződésem akkor helyesen 2013 szept. 15-től 2015 szept.15 íg kellett volna megkötni! A munkáltató 2015 június 30-al megszüntetheti e a munkaviszonyomat?? Válaszát előre köszönöm!
Petike8814

garcia # 2015.01.25. 11:29

FneSK

Rövid válasz: Mesterpedagógusi kategóriába csak a minősítő eljáráson való megfelelés után sorolható át.

Hosszabb válasz: A Mesterpedagógus fokozatba kerülés feltételeit a törvény rögzíti (minősítő eljárás), ezen felül a Mesterpedagógus számára a mindennapi nevelő-oktató munkán túlmutató feladatokat határoz meg (szakértői-, szaktanácsadói feladatok ellátása, intézményi dokumentációk karbantartása, mentorálás, oktatásirányításban való részvétel), melynek nem teljesítése esetén elveszítheti Mesterpedagógusi fokozatát. A citált paragrafus erre vonatkozik.

jjjj48 # 2015.01.25. 10:26

Tisztelt Szakértő!

A segítségét szeretném kérni ügyemben. Tények:

  • Egyházi iskola alkalmazásában állok.(A lent felsorolt adatok mind ugyanahhoz az intézményhez tartoznak)
  • A diplomámat nyelvvizsga hiányában még nem tudtam átvenni.
  • Nem közalkalmazásban(kereskedelem)7évet töltöttem.
  • 2011-2012-es tanévben hat.id.szerz."napközis nevelő"
  • 2012-2013-es tanévben(április 30-ig, azért nem június 30-ig, mert kiderült, hogy nem alkalmazhatnak tovább az új tv-k szerint, és közös megegyezés alapján más munkahelyre mentem.) A szerz. hat.id.volt, "napközis nevelő".
  • 2013.dec.12-2014.jún.30-ig hat.id.szerz."napközis tanító"
  • 2014.júl.1- 2014.12.31-ig pedag. assziszt.
  • 2015.01.01- valamilyen módosítás kapcsán gyakornoki státuszba kerültem.

Kérdés: mivel összességében ledolgoztam 3évet a "pályán", nem kerülhetek át ped.I.kategóriába -ha kezemben lesz a diplomám?

Mihamarabbi válaszát előre is hálás szívvel köszönöm!

FneSK # 2015.01.21. 18:50

326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról
4. §(6a) Aki köznevelési intézményben vezetői vagy magasabb vezetői megbízást kapott vagy ilyen munkakört tölt be, a megbízás vagy a munkakör betöltésének ideje alatt akkor is besorolható Mesterpedagógus fokozatba, ha az (5) és (6) bekezdésben meghatározott feladatok ellátásában nem vesz részt.

Az alábbiak szerint a vezetők minősítés nélkül is átsorolhatók Mesterpedagógusi kategóriába? Van-e rá példa?

tesitanár # 2015.01.17. 10:01

Kedves Lyonee!

Először is köszönöm válaszát! Azért nem értettem a helyzetet, mert több ismerősömet is besorolták ped1-kategóriába, akik velem egyszerre kezdtek el dolgozni.. Őket hogy sorolhatták be?
Lenne még egy kérdésem; úgy tudom, hogy a gyakornokok munkaidejében a neveléssel oktatással töltött rész (tanórák) 50%-a a besorolt pedagógusénak. Én semmi kedvezményt nem kaptam, felvételem óta (2012.aug.27) ugyan akkora óraszámmal dolgozok mint bármely nem gyakornok kollégám. Ebből a hátrányomból nem tudnék valahogy előnyt faragni?

Válaszát előre is köszönöm!

Kynga90 # 2015.01.14. 17:14

Kedves Lyonee!

Óvodapedagógusként dolgozom 2012. szept. 1. óta. Eddig gyakornok kategóriába voltam besorolva, most viszont megkaptam a szerződés módosításomat miszerint 2015. jan. 1-től ped. 1-be kerültem. Mivel 2013 szept. 1 előtt lettem alkalmazva így tudomásom szerint 3 éves gyakornoki idő vonatkozik rám ami elvileg ennek a nevelési évnek a végén telik le! Akkor ez most hogy van? Valami hiba történhetett, ezért soroltak át ped 1-be? Válaszát előre is köszönöm!

garbi # 2015.01.14. 14:44

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában:
Nevelő-oktató munkát segítő laboráns munkakörbe szeretnék átmenni jelenlegi középiskolámban. Most gazdasági területen dolgozom.Laboráns technikusi végzettséget szereztem 1991-ben, majd 1998-ban gépész szakoktatóként diplomáztam. Kérdésem a besorolással kapcsolatos. 2015 szeptemberétől a pedagógus béremelést kiterjesztik a pedagógus végzettségű nevelő-oktató munkás segítőkre is. Hova sorolhatnak engem 2015 szeptemberétől? A fizetési fokozatot melyik végzettségi időponthoz viszonyítják, vagy a mostani F8-as fokozatomat viszem tovább? Elég a munkakör betöltéséhez a középiskola,vagy pont a pedagógus végzettség jelent előnyt?

Válaszát előre megköszönve!
Üdvözlettel!

Lyonee # 2015.01.13. 22:57

tesitanárnak
A kjt. szerinti gyakornoki idő 3 év. A közoktatási tv. szerint a gyakornoki vizsga letétele után lehet a ped1-be lépni, ped1-2 fizetési kategóriába.

tesitanár # 2015.01.13. 07:38

Kedves Lyonee!

Testnevelő tanárként dolgozom 2012.szeptember elsejétől.
Fizetésem a bértábla legalsó fokán szereplő 165000 bruttó. Az lenne a kérdésem, hogy nem kellett volna 2015. január elsejével a következő fokozatba kerülnöm?
(198000)

Válaszát előre is köszönöm!

ditta89 # 2015.01.11. 12:00

Kedves Lyonee!!!!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy én most tudtam megszerezni a diplomámat (nyelvvizsga miatt). Viszont szerencsésen óvodában dolgozhattam, mint óvónő, haladékot adva a nyelvvizsga megszerzéséhez. 2011 januárjától dolgoztam. Viszont most azt mondják, hogy hiába lettem bejelentve óvó nőnek eddig, mivel most szereztem meg a diplomám újraindul a 2 év gyakornokságom. Hogy van ez?
Jah és ez egy magánóvoda, a fizetésemet pedig a közalkalmazotti bértábla szerint kapom, pedig elvileg nem közalkalmazottként vagyok bejelentve.
A munkaszerződéseimben nem találom, hogy eddig gyakornoki besorolásban dolgoztam volna.
Köszönöm!

vildiko83 # 2015.01.03. 19:11

Üdvözlöm! Segítséget szeretnék kérni. A férjem 2013.02.01-től tanít egy iskolában. Ez az első tanári állása, ami határozott szerződéssel jött létre, mivel szülési szabadságon lévő tanárnő helyére vették fel. Mivel 4,5 évet dolgozott a Büntetésvégrehajtásnál ezt beszámították a ledolgozott éveibe de más munkaviszonyt nem tudnak figyelembe venni. Tavaly augusztusba 1,5 tanári munkaviszonya meglett, ez hozzáadható a 4,5 évhez? Akkor át is sorolhatnák így ped 1-be gyakornokrol? Vagy mindenféle képpen ki kell várni a 3 évet? Azt is olvastam, hogy mivel határozott a szerződés így nemvehetik gyakornoki besorolásba? Előre is köszönöm a segítségét!

Petike8814 # 2015.01.03. 18:56

Tisztelt Hozzáértő!

2013 szeptember közepén kerültem közalkalmazotti jogviszonyba. Mivel előtte katolikus intézményben dolgoztam és nem volt meg a teljes 2 évem ,ezért gyakornoki kinevezést kaptam! Az első szerződésem is hibásnak tűnik, mivel azt 2014 június 30.-ig adták csak!A szerzőzés lejárata előtt ezt hosszabbították meg 2015 június 30.-ig. Kérdésem az lenne,hogy ez a szerződés megfelelő e? A gyakornoki kinevezés 2 év és ezt a szerződésben meg kell jelölni! Ha jól értelmezem a jelenlegi szerződésem akkor helyesen 2013 szept. 15-től 2015 szept.15 íg kellett volna megkötni! A munkáltató 2015 június 30-al megszüntetheti e a munkaviszonyomat?? Válaszát előre köszönöm!
Petike8814

Lynette_1 (törölt felhasználó) # 2014.12.30. 23:20

Kedves Szakértő!

Jelenleg óvodapedagógusként dolgozom egy állami intézményben gyakornoki besorolás alatt és határozatlan idejű kinevezéssel.
Pályakezdő vagyok, szeptemberben kezdtem meg a munka betöltését.
Kérdésem az lenne, hogy ezidő alatt ha felmondásra kerülne sor részemről a munkáltató felé, akkor lenne-e felmondási időm, amit köteles lenne ledolgoztatni velem? Egy ismerősöm ugyanebben a státuszban dolgozik egy másik óvodában, állítása szerint a szerződésében az áll, a két év alatt bármikor "elmehet", nem rendelnek el felmondási időt, amíg gyakornok. Azt azonban nem tudom, ez igaz-e, ha igaz, központilag meghatározott, avagy csak x-y intézménynél...
Válaszát/válaszukat előre köszönöm!