Nyugdíj


páratlan1 # 2018.02.19. 09:37

Tisztelt Hozzáértők! Fórumozok!
Kérdésem az lenne, férjem közel 16-18 éve rokkant nyugdíjas, de ennek ellenére dolgozik pár éve. Tavaly töltötte be az öregségi nyugdíj korhatárt. Szeretném kérdezni, lehetőség van-e arra, hogy újraszámoltassa a nyugdíj összegét mielőtt még kérvényezné azt, mert akkor bizony ki kell lépnie a munkahelyéről (tudjuk akár csak 1 napra is), Ő meg attól fél, hogy nem veszik vissza, mert ha nem rokkant nyugdíjasként dolgozik a cég nem kap utána kedvezményt. Mit tehetünk? Mi lenne a jó megoldás? A választ előre is köszönjük. üdv.

gesztenye77 # 2018.02.18. 10:38

Önkéntesen nem, mint írtam nem volt munkán egy ideig, akkor nem tudom miket vontak ebből a járadékból. Régen volt!
De majd kiderítem.....
Köszönöm!

nonolet # 2018.02.18. 08:56

Fizettél nyugdíj járulékot arra az időre?
Valamilyen jövedelemből...

Ha nem fizettél, akkor nem.

gesztenye77 # 2018.02.18. 02:54

Szeretném kérdezni!
A férjem halála után (1993) 1-2 évig nem volt munkaviszonyom.
2 gyermek után kaptam árvaellátást, és hozzátartozói ellátást.
Ez az idő beleszámít-e a szolgálati időbe?

Rexor # 2018.02.07. 10:18

nyugdíj évek megváltása....?: igen, van ilyen, de nagyon sokba kerül és nem biztos, hogy megéri (mert rontja a nyugdíj összegét ha keveset fizetsz be egyösszegben).

gesztenye77 # 2018.02.07. 06:15

Szeretném megkérdezi
Idén töltöm a 61 évemet, (nő)1957 ben születtem
Jelenleg aktív dolgozó.
2022 kellene még dolgoznom.
Még jól birom a munkát, nincs semmi betegségem! De mi lesz később, még 4-5 év munka, nagyon sok!
Van e valamilyen mód,hogy pár évvel előbb elmenjek nyugdíjba?
Most kb. 34-35 ledolgozott évem van.
40 évem csak a nyugdíjkorhatár elérésével lesz meg!
(4 évet gimnáziumba jártam,ez sajnos nem számít)
Pl nyugdíj évek megváltása....?

nonolet # 2018.02.05. 11:05

Tec12

(gondolom)

Csak akkor, ha SZOLGÁLATI IDŐ is járt vele.
Azaz, ha biztosított voltál közben...

Ehhez az akkori minimálbér 30%-a fölötti megbízási díj kellett.

- -

Azonban ITT a részletes információ:
https://www.nyugdijguru.hu/…ija-2017-ben

sortie # 2018.02.05. 08:35

isti53 2018.02.04. 12:03

Tisztelt Sortie!
A problémám az 1985-ös évre vonatkozó nyugdíj megállapítás ahol az 1975 évi. II.törvény 271.§ táblázata alapján számolták ki a nyugdíjamat.Én 6120.-ft/hó nyugdíj járulékot fizettem, de a NYUFIG a táblázat alapján 12000.-ft/hó jövedelmet vett figyelembe ami 1200.-ft/hó nyugdíjjárulék az 1985-ös évi adózott jövedelmem 500000.-ft.
Válaszát előre is köszönöm.

T. Kérdező!

Éljen a jogorvoslati jogával és fellebbezze meg a döntést. /A TB eljárásokban a jogorvoslati jog gyakorlása költség, illetve illetékmentes, azaz ingyenes./

Amennyiben a fellebbezési határidőt túllépte panasszal élhet a MÁK elnökénél.

elnok@allamkincstar.gov.hu

Lásd még: https://nyugdijbiztositas.tcs.allamkincstar.gov.hu/hu/

Telefonon, illetve email-ben az alábbi elérhetőségeken érdeklődhet:

06-1-323-6030

06-1-412-9600

Email: onyf@onyf.allamkincstar.gov.hu

isti53 # 2018.02.04. 11:03

Tisztelt Sortie!
A problémám az 1985-ös évre vonatkozó nyugdíj megállapítás ahol az 1975 évi. II.törvény 271.§ táblázata alapján számolták ki a nyugdíjamat.Én 6120.-ft/hó nyugdíj járulékot fizettem, de a NYUFIG a táblázat alapján 12000.-ft/hó jövedelmet vett figyelembe ami 1200.-ft/hó nyugdíjjárulék az 1985-ös évi adózott jövedelmem 500000.-ft.
Válaszát előre is köszönöm.

Tec12 # 2017.11.09. 08:28

Tájékoztatást szeretnék kérni, a nök 40 éves munka utáni nyugdijába beszámít-e, ha megbizási szerzödéssel foglalkoztatják? Válaszukat előre is köszönöm!

Yulika # 2017.11.03. 13:35

Szeretnék érdeklődni, hogy a nők kedvezményes nyugdíja (40 év) csak magyar állampolgárságú nőkre vonatkozik, vagy Magyarországon élő, itt dolgozó, nem magyar állampolgárságú nők is igényelhetik ezt a kedvezményt? Németországból származom, német az állampolgárságom, de 1982 óta dolgozom Magyarországon. Előtte Németországban dolgoztam. 1957-es születési vagyok.
Előre is köszönöm a válaszát.

korrekt54 # 2017.10.20. 09:57

Azt szeretném kérdezni, hogy a 40 év munkaviszony számításánál figyelembe vesznek -e 1 gyerek után 1 év kedvezményt? 39 év munkaviszonyom lesz január 5-én, és 1 gyerekem van.

CHIP84 # 2017.10.13. 06:42

Van okom a pesszimizmusra. Mint írtam 33 évig vállalkozóként toltam a "dübörgő" gazdaság szekerét, és ez alatt több negatív hatás ért mint pozitív. Ennek ellenére még maradt annyi optimizmus, hogy egy ideig még tovább viszem a céget, nyugdíj mellett kiegészítő tevékenységűként.
A válaszát viszont nagyon köszönöm!

sortie # 2017.10.13. 05:46

Jaj, ez a pesszimizmus. Magyarország jobban teljesít, a magyar reformok működnek.

Ettől függetlenül a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 22. § (1) értelmében:

Az öregségi nyugdíj alapját képező havi átlagkereset összegét az 1988. január 1-jétől a nyugdíj megállapításának kezdő napjáig elért (kifizetett), a kifizetés idején érvényes szabályok szerint nyugdíjjárulék alapjául szolgáló kereset, jövedelem havi átlaga alapján kell meghatározni.

Tehát amilyen összeg után fizetett nyugdíjjárulékot azt az összeget kell figyelembe venni.

CHIP84 # 2017.10.12. 13:51

Tisztelt Szakértők!
Elértem a nyugdíjkorhatárt, már be is nyújtottam a nyugdíjigényemet.
Kérdésem az, hogy mivel 33 évig társas vállalkozóként dolgoztam, a tagi jövedelmem után fizetendő járulékokat nem a hivatalos bruttó bérem után kellett megfizetni, hanem egy ettől magasabb "felbruttósított" jövedelem után. A nyugdíj összegének kiszámításánál melyik jövedelmet veszik majd alapul. Nem lennék meglepve, ha a kisebb összeg lenne a számítás alapja.

Rexor # 2017.08.08. 14:16

Nincs ilyen.

Ashley03 # 2017.08.08. 13:33

Tisztelt Jogifórum!
2019.januárjában töltöm be a 63.évemet, ekkor fogok tudni nyugdíjba menni. Kérdésem, hogy van-e valamennyi idő, amit kötelezően meg kell adni előtte felmentésként? Amikor már nem kell bejárni, de még állományban van a dolgozó. Vagy ez abszolút a vezérigazgató belátásán múlik?

Köszönöm a választ előre is.
Zsuzsa

yonde # 2017.08.02. 15:21

Tisztelt jogifórum!

Egy évet dolgoztam egy gyárban közvetítő cégen keresztül. Tavaly decemberben ellenőriztem a személyes nyugdíjszámlámat és meglepődve láttam, hogy a közvetítő cég a nyugdíjjárulékomnak csak kb. a felét fizette be, sőt az időszak bejelentése sem stimmel. Panaszt tettem az online felületen a bérpapírjaimat feltöltve – a bérpapírok szerint a befizetésekkel minden rendben volt. Négy hónappal később kaptam egy E-mailt, hogy az ügyet átadták a Nav-nak és várjak. Azóta semmi hírt nem kaptam.

Igaz-e az, hogy ilyen esetben az időt beszámítják a nyugdíjszámításnál, de az összeg, amit a cég nem fizetett be, az elveszett. A cég hivatalosan még aktív, de nem működik: a weboldalán minden adat ki van törölve, nincs munkavállalója és aláírásra jogosult ügyvezetője egy ukrajnai személy.

Hova kellene fordulnom következő lépésként?

Köszönöm előre is a választ.

yonde # 2017.08.02. 15:21

Tisztelt jogifórum!

Egy évet dolgoztam egy gyárban közvetítő cégen keresztül. Tavaly decemberben ellenőriztem a személyes nyugdíjszámlámat és meglepődve láttam, hogy a közvetítő cég a nyugdíjjárulékomnak csak kb. a felét fizette be, sőt az időszak bejelentése sem stimmel. Panaszt tettem az online felületen a bérpapírjaimat feltöltve – a bérpapírok szerint a befizetésekkel minden rendben volt. Négy hónappal később kaptam egy E-mailt, hogy az ügyet átadták a Nav-nak és várjak. Azóta semmi hírt nem kaptam.

Igaz-e az, hogy ilyen esetben az időt beszámítják a nyugdíjszámításnál, de az összeg, amit a cég nem fizetett be, az elveszett. A cég hivatalosan még aktív, de nem működik: a weboldalán minden adat ki van törölve, nincs munkavállalója és aláírásra jogosult ügyvezetője egy ukrajnai személy.

Hova kellene fordulnom következő lépésként?

Köszönöm előre is a választ.

P.Erzsébet # 2017.07.10. 08:13

Köszönöm szépen a segítséget!

Lyonee # 2017.07.08. 08:50

Semmit nem kell tenned. Eddig is öregségi nyugdíjas voltál, csak kaptál egy kedvezményt, hogy az életkort nem vették figyelembe a nyugdíjazásodkor.

Vadsuhanc # 2017.07.07. 13:40

Kedves P.Erzsébet!

A NYUFI-t megkerested már ? Annál hitelesebb információt itt sem fogsz kapni és ott még azt is megmondják esetleg mit kellene tenned!

Nem értem miért kell félni egy hivatalos szervtől, akik ráadásul hiteles információt is adnak. Ha a válasz nem tetszik akkor írj, ide...

P.Erzsébet # 2017.07.07. 13:35

Valaki tudna nekem segíteni?

P.Erzsébet # 2017.06.26. 09:01

Tisztelt Szakértő!

2012 március 1-vel jöttem el 40 éves munkaviszonnyal kedvezményes nyugdíjba. Ebben az évben április 19-én betöltöttem a 63 évemet.
A kérdésem a következő.
Mit kel tennem, hogy öregségi nyugdíjba átsoroljanak?
Valami nyomtatványt kell-e kitölteném a nyugdíjfolyósító felé?

Tisztelettel:
P.Erzsébet

Notredam # 2017.06.17. 15:01

Tisztelt Szakértők!
A feleségem 1979.07.01-től dolgozik folyamatosan.Közalkalmazott a helyi egyetemen. Igénybe szeretné venni a 2 év múlva esedékes 40 éves nyugdíjazási lehetőséget.A jelenlegi 38 évében van 5 olyan év, amikor sugárveszélyes munkakörben dolgozott napi 3 órát. Ezt a munkahelye le is igazolta, amit megküldött a nyugdíj intézetnek. Kérdésem az lenne, hogy ez az 5 év jelent-e valamit 40 éves lehetőség igénybe vételénél?