Személyes adatokkal való visszaélés


_Wasp_ # 2009.08.25. 15:57

:) te is ritkán kelsz ki ennyire magadból


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr.Attika # 2009.08.25. 15:50

Sajnos lesznek még problémái, főleg a szüleivel. Aki a középiskolát nem a felnőtt életének megalapozása- egyébként nagyon kellemes- eszközének tekinti az elbukik. Ilyen "fasz" lesz világéletében. Remélhetőleg fiatalemberünk tanult e párbeszédekből és legalább a seggfej kifejezés tartalmát megismeri.

_Wasp_ # 2009.08.25. 15:38

Bevallom kicsit rosszul esett a sértegetés, mert úgy gondolom, hogy korrektül megválaszoltuk a kérdését, pedig az igazán csak vihar volt a biliben.

nem akarok semmi olyan leírni, amit később megbánnék, tehát kihagyom az "arcoskodó pattanásos kiscsávó" jellegű sekélyes visszavágásokat, inkább csak értetlenül nézek, hogy "mi van???"

nem haragszom, inkább csak sajnálom a kérdezőt. lesznek még gondjai ebben az életben - bár remélem tévedek.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr.Attika # 2009.08.25. 15:22

Wasp! A fiatalember kapott egy "ingyenszemesztert" jogi alaptan egy kis szegletéből. Megértette ő a mondanivalónkat, de mint 17 éves "lázadó kamasz" nem tudja köszönetét kifejezni. Sajnos látnunk kell oktatási rendszerünk hiányosságait. Hamarabb tanulja meg a "seggfej" kifejezést, mint a "köszönöm, hogy észheztérítettek" kifejezést. Ha megkérdeznéd tőle, hogy mit jelent és hogyan jött létre a magyar nyelben a "seggfej" szó bizonyosan állna, mint Bálám szamara.

_Wasp_ # 2009.08.25. 10:18

nincs mit.

És elnézést kérek a kollégák nevében is, hogy válaszoltunk a kérdésedre. Nem fog többé előfordulni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.25. 10:11

nincs mit


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Anonym5 # 2009.08.25. 10:10

1.Csak 4-en értettétek félre. Legalább tudok számolni ötig.:D
2. Én nem arról beszéltem hogy szeretnék megszabadulni szüleimtől. És ne te döntsd már el légyszíves hogy mire van szükségem és mire nincs. Jó? Azt hagyd meg inkább szüleimnek.
3. Imádom ezt a fórumot, lecsökkent jogászok okoskodnak és bizonygatják hú de okosabbak a náluk 20 évvel fiatalabbnál.:D:D Nincs jobb dolgotok? De szánalmas. Ne nekem bizonygassátok.jó?
Köszike .

_Wasp_ # 2009.08.25. 09:59

jelszóval van védve, nem ezt írtad?

nem feltétlenül a mi szövegértésünk rossz, ha mind az öten rosszul értettünk téged.

Igazán ne vedd magadra, de a "seggfejezés" sokat elárul arról miért van szükséged, még jó darabig szoros szülői felügyeletre.

Az, hogy nem értünk veled egyet, nem jelenti azt, hogy tévednénk.

Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor javaslom a kortársaiddal való vitatkozást a témában, ők biztos, két "seggfejek" felkiáltás után egyetértenek majd veled. Ettől persze nem lesz igazad, de legalább azt fogod hinni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Anonym5 # 2009.08.25. 09:54

Szerintem akinek ennyi idősen ilyen a szövegértése , rá kell néha nézni.
seggfejek. Én azt , hogy sérti a jogaimat , nem arra értettem hogy szüleimmel tudatják a jegyeimet. Hanem hogy felteszik az internetre.

_Wasp_ # 2009.08.25. 09:54

Attika, más hozzászóló más kérdésére válaszolt (egyébként korrektül) kbs

kiegészíteném egy büntetős tényállással, ha feljelentgetési kényszere lenne valakinek:

Visszaélés személyes adattal

     177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével
     a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,
     b) az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget,
     c) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,
     és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy
pénzbüntetéssel büntetendő.
     (2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt hivatalos
személyként, közmegbízatás felhasználásával, vagy jogtalan haszonszerzés végett követik el.
     (3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyes adattal visszaélést különleges személyes adatra követik
el.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr.Attika # 2009.08.25. 09:33

Ezt komolyan írtad Béla? Mit töröltessen , a szülői jogviszonyt?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 08:44

Pereld be őket, de úgy, hogy előzetes intézkedést is kérsz a törlés iránt.

pink89 # 2009.08.25. 08:33

Ma irtam meg a hatodik levelemet neki hogy vegyék le a képet,de válaszképp kirakták az emailem is az oldalra.
Mit tegyek?

Dr.Attika # 2009.08.24. 22:17

Sérti a jogaidat. Annyira, hogy ilyen jogsértést követően csak egyet tehetsz, kéred a bíróságtól, hogy tiltsa el szüleidet a gondoskodástól, az élelmezésedtől , a lakhatásod biztosításától, zsebpénz szolgáltatástól és minden ehhez hasonló magánéletedbe történő durva beavatkozástól. Ha pedig ennek ellenére szüleid arra vetemednének, hogy arra tesznek ajánlatot, hogy finanszírozzák felsőoktatási költségeidet bátran indíts személyiségjogi pert . Ez már tényleg türhetetlen, hogy egyes szülők ilyen jogsértésre ragadtatják magukat.

_Wasp_ # 2009.08.24. 22:09

aki nem tudja 17 évesen leírni a beleegyezést, arra rá kell néha nézni :)

elméletileg sértheti a leírt dolog a személyiségi jogaidat, de gyakorlatilag a személyiségi jogok nem mindenek felett álló abszolút fogalmak, hanem egy csomó minden sértheti őket, viszont össze kell vetni a védett érdeket és a sértést indokoló érdeket.

ebben az esetben nem látom az érdekeidet jelentősen sérülni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Feri29 # 2009.08.24. 20:34

Persze, hogy meg!
Ennyi erővel azt is megreklamálhatnád, hogy miért van ellenőrző. Végülis mi közük van a szüleidnek a jegyeidhez? :D

Anonym5 # 2009.08.24. 19:52

Sziasztok!
17 éves diák vagyok, és szeptember elsejétől iskolánkban úgynevezett internetes naplót vezetnek be, azaz a jegyeimet hiányzásokat stb feltöltik ebbe a naplóba. Szüleim majd kapnak egy kódot és így tudják figyelemmel kísérni mikor" megyek a mosdóba könnyíteni magamon." Szerintem ez undorító. Hol élünk basszus?
Szerintetek ez nem sérti jogaimat? Bele eggyezésem nélkül ezt megtehetik?

pink89 # 2009.08.24. 18:45

Már írtam nekik 3 mailt is, de semmi nem történt.Meddig várjak, vagy ezután mit lehet tenni?

Feri29 # 2009.08.24. 18:29

A weboldal üzemeltetőjét kell felszólítani, hogy távolítsa el a tartalmat.

pink89 # 2009.08.24. 17:41

Tisztelt Fórum!

Nekem olyan problémám lenne hogy valaki felrakott rólam egy képet egy internetes honlapra (internet pöcegödre),amire nem adtam engedélyt.Mit tudok tenni hogy lekerüljön onnan?

Sylvia1 # 2009.08.05. 17:12

Mindegy,de azért Köszönöm! Majd elintézem okosan ;)

_Wasp_ # 2009.08.05. 08:41

írj nekik egy levelet, hogy gyanúd szerint ők tették ezt, és ne tegyék, mert a következő ilyen esetben feljelentést kell tenned, és esetleges polgári jogi jogkövetkezmények is lehetnek.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Sylvia1 # 2009.08.05. 08:28

Igen,ez már meg volt!Ez egyértelmű,bár még nem törölték és még vissza se írtak. Csak igazából az a gond, hogy a volt barátommal több mint 3évig voltam együtt és sok képe van rólam,ami ki van írva egy DVD-re, és a gyanúm szerint a kedves húga rakott fel és még kitudja hova! Az is lehet, hogy ellopta ezt a DVD-t és vissza él vele!Pl A nevemben ír másoknak. Szóval,ha törölnek majd Myvipről,az nem garantálja azt hogy máshova nem fognak fel rakni!Akkor mi csináljak? :) Sok minden meg fordult már a fejemben az biztos:) nem lehet valahogy elintézni ezt jogi úton?
Válaszod köszönöm!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.04. 21:51

Írsz az üzemelettőnek, és megkéred, hogy törölje a profilt.

Sylvia1 # 2009.08.04. 21:25

Tisztelt Fórum!
Én egy 17 éves lány vagyok és az a gondom, hogy egy közösségi oldalra (myvipre) fel regisztráltak a saját nevemmel és képemmel,csak az a helyzet hogy én nem vagyok semmiféle helyen fel regisztrálva, nemhogy Myvipen! A képek (ami nem akt vagy meztelen, de van egy-két erotikus) az saját használatra voltak.Soha nem raktam fel ezeket a képeket sehova,szóval nem tudták lementeni vagy ilyesmi! Tudom, hogy ki(vagyis kik) tettét fel (a volt barátom )! Mivel senki másnak nem voltak meg ezek a képek.
Az a kérdésem, hogy ebben az esetben mit kéne tennem? Mert ez a személyiségi jogaimat sérti, és ha jól tudom ez büntetendő! Egy ismerősöm találta meg és már december óta van regisztrálva.
Válaszát előre is köszönöm!

Üdv. Szilvia