Tulajdonjog változását a földhivatal nem jegyzi be ügyvédi ellenjegyzés nélküli megállapodás alapján. (Hacsak nincs közokiratba foglalva.)
Jogi tanács kérése
Mikor elváltunk,én hagytam ott neki a lakást annak fejében,h fizesse.Ez benne van a bírósági végzésben is.Mikor váltunk,valóban készült egy ilyen házastársi vagyonközösséget megszüntető szerződés.De annak már 2 éve.Az persze ellenjegyezve volt.Most ő úgy gondolja,h nem akarja tovább fizetni,így lemond a tulajdoni részéről a javamra.Na most akkor kell vagy nem ellenjegyeztetni ezt a megállapodást?
Jobb lenne rám nézve,ha igen,igaz?
Köszönöm!
Segítenél még abban,hogy akkor most ennek van valamilyen hivatalos neve ennek az iratnak,vagy elég csak egy nyilatkozat részéről,hogy lemond a lakás tulajdoni illetőségéről?
Akkor nem.
Akkor is házassági vagyonjogi szerződés, ha már elváltunk 2 éve,de ő most akar kiszállni?
Igen, de mivel ez házassági vagyonjogi szerződés, ügyvédi ellenjegyzés kell rá.
Igen, de mivel ez házassági vagyonjogi szerződés, ügyvédi ellenjegyzés kell rá.
Köszönöm KBS válaszod!
Ezt a megállapodást pedig vihetjük majd bíróságra,hogyha mégis meggondolná magát a másik fél?
Egymás között megállapodhatnak, de ez a bankot nem kötelezi semmire. Adott esetben ugyanúgy követelheti a kölcsön megfizetését a férjtől is.
Üdvözlet!
Remélem jó helyen járok..
Van férfi és egy nő.Házasok.Vesznek egy lakást de úgy, hogy ezen a lakáson teljes jelzálog van, 100%-osan.Az ingatlan 1/2-1/2 ed tulajdonú hányadú.A két fél elválik egymástól.Férfi ki akar szállni a lakásból,nem akar fizetni törlesztő részletet,nem kell neki semmi a lakás árából,tehát teljesen le akar mondani róla.Megteheti-e ezt vmilyen papír megírásával?Az lenne a lényeg,hogyha lejár a hitel,neki nem kell semmi a tulajdoni részéből,sem a vétálárból,ha esetleg el lenne adva.Létezik erre valamiféle lemondó nyilatkozat?
Köszönöm!
Eszerint nem kell a két szülő együttes beleegyezése?
Mert gondolom, ha apa beleegyezett a fotó felhasználásáva, akkor a felhasználó céggel nem lehet mit kezdeni.
Alapvetően nem is a cégge felé szeretnék eljárni, hanem apa felé, ha van rá mód!
Már ha jogellenesen használta fel. Amgí nincs döntés a gyermekelhelyezésről, addig bármelyik szülő engedélyt adhat a felhasználásra.
Polgári pert lehet indítani a fotót jogellenesen felhasználó cég ellen.
Tisztelt Fórumozók!
A következőben szeretnék tanácsot kérni:
Közeli ismerőseim az eset szereplői:
Apa, Anya, 4 éves kisgyerek.
A szülők nem élnek együtt, az Apa hűtlensége miatt. A gyermekelhelyezési per folyamatban, eközben rengeteg fenyegetés, erőszakos dolog elhangzott. De most nem ez a lényeg.
A minap láttam egy üzletben kirakva egy puzzle-t és egy pólót a gyermek fotójával ellátva. A üzlet azt akarja ezzel jelezni, hogy vállalják hasonló termékek elkészítését, természetesen más fotóval.
Tudvalevő, hogy az adott üzletet birtokló cég egyik vezetője Apa jó barátja, míg Apa új barátnője profi fotós!
Kérdésem a következő: Ha jól gondolom, a gyermek fotóit reklámcélokra használták fel, amiért gondolom pénzt is kaptak! Nem kellett volna ehhez az Anya beleegyezése is? A pénz nem érdekel, bár úgy gondolom, az szintén a gyermeket illetné, ha a szülők nem tudnak megegyezni, akkor egy a Gyámhatósága által kezelt bankszámlán!
Mit lehet ezügyben tenni? Nem az első szemét húzása Apának, így itt lenne az ideje egy kicsit megf..gatni!
Előre is köszönök minden tanácsot!
Üdv,
Boy
Köszi a választ. Amúgy ez megváltoztatható, ha a közgyűlés megszavazza? Köszi: sjulianna
A jogszabály szerint tulajdoni hányadok szerint kell szavazni.
Tisztelt fórumozók, olyanban szeretnék tanácsot kérni:
10 lakásostársashz vagyunk, ebből 6 magántul., 4 honvédségi. A legutóbbi közgyűlésen 3 igen, 3 nem volt a közös ktg változtatásának aránya, a honv. rábólintott a változtatásra, mert a 3 igen-es közül 2 tul. nagyobb tul. hányaddal rendelkezik. 1/58 m2, 2/74m2, 3/59m2 van magántul-ban, 1/74m2 +3/59m2 a HM-é. Eddig tul. hányad alapján fizettük a közös ktg-et, most az 58 m2 fizet 158/m2-t, az 59/m2 155/m2-t, a 74/m2 138/m2-t. Még ezt a békát lenyeljük, viszont szeretnénk úgy szavazni, hogy egy lakás= 1 szavazat, van-e erre vmi jogszabály. Mivel a két nagy lakástul-os össze van melegedve az egyik 59m2-essel, mi kicsik(3-an) nem nagyon látjuk értelmét a szavazásoknak, és bármilyen békát le tudnak velünk nyeletni, ami nem mindegy, mert a kocsibeállót is szeretnénk motorizálni. Várom válaszuk: sjulianna
„KBS:Nem szakítja meg, lecsekkoltam. Gondolod, elhiszem bemondásra, vagy valami, ki tudja, honnan másolt népszerű ismeretterjesztésnek? Az csak végrehajtónak jogforrás. :)”
Az apeh.hu-n Kedves kbs.
De még segítek kedves kbs:
ART. figyelmesen olvasd el kedves kbs. Benne van.Ha tetszik neked kedves kbs ha nem!!
Nem szokásom szórakozni senkivel.
A baj nem az hogy te nem tudod hanem az hogy másnak is ezt írod...kedves kbs...
„A tulajdonos miért nem mondhatja fel”
Felmondhatja. A jogszerű felmondás következtében a használó joga meg is szűnik, köteles elhagyni a lakást. Ha azonban ennek a kötelezettségének önként nem tesz eleget, akkor nem kényszerítheted önhatalommal - az már bűncselekmény. Az erőszak alkalmazása - néhány kivételtől eltekintve - állami monopólium; az állam pedig csak végrehajtható bírósági vagy hatósági határozat végrehajtásához "adja kölcsön" neked ezt a monopóliumát.
természetesen a kérdés komoly! nem tudom ilyennel ki "viccelne"...
Köszönöm.
Flasch!
Ha komoly a kérdés, akkor az értékesítésben csak eljárhatsz. Szerezhetsz ügyvédet, vevőt, az adásvételi szerződést már édesapádnak kell aláírnia.
:) mert az erőszak, megfélemlítés, kényszerítés bűncselekmény.
Na de az önkormányzati bérlakásokat szerződéssel adják ki, ott elég tiszták a körülmények. Kilakoltatni pedig akkor szoktak, ha lejárt a szerződés, vagy a bérlő elmaradt a fizetéssel.
A tulajdonos miért nem mondhatja fel a ráutaló magatartással létrejött szerződését? Vehetjük úgy is, hogy határozott időre szólt, addig, míg a kapcsolat fennáll köztük. :))
Tisztelt fórumozók!
a kérdésem a következő lenne:
szüleim 30 éve házasodtak össze.
azonban 10 éve külön élnek, de el nem váltak.
édesanyámmal mi másik városba költöztünk, édesapám maradt a házban, ahol addig együtt éltünk, ami egyébként az ő szülői öröksége.
most szeretném eladni a házat. (édesapám betegsége miatt szükségünk lenne pénzre)
hogyan tudom ezt én megtenni?
gondolom neki előbb rám kéne ahhoz iratni, vagy eljárhatok úgy is, ha a papirokon az ő aláirása lesz, de a dolgokat én bonyolitom le(kórházban fekszik)
és még egy fontos kérdés:
mi jár 20 év együttélés, majd azt követően 10 év különélés(válás nélkül!!!) anyámnak?
jár-e valami egyáltalán?(én úgy tudom, ha nem folytattak azonos életközösséget akkor nem jár)
kérem, aki tud írjon számomra felvilágosítást!
Előre is nagyon köszönöm!
Rendelkezhet a tulajdonos, akkor is rendelkezett, amikor befogadta, vagy bérbe adta. A visszakövetelést is csak jogszerűen teheti.
Gondolj az önkormányzati lakásokra. Az önkormányzat sem teheti meg, hogy önhatalmúan rendelkezzen a kilakoltatásról.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02