Tartozás behajtása rajtam - mire számíthatok?


atika1971 # 2011.03.30. 04:54

bbcsi Igen fent állt a vagyon közösség akkor még!!
De elváltak és a felesége azt nyilatkozta,hogy ő nem is tudott erről a kölcsönszerződésről és nem is írta alá sehol. És már külön is élnek.
Sajnos ugy érzem elég nehéz dolgom lesz bizonyítanom,hogy fedezet elvonást csináltak.
Egy ügyvéd szerint a házassági vagyon megosztás válás esetén nem minősül fedezet elvonásnak.
És ez megint mennyi idő lehet,hogy ezt bizonyítsam?

bbcsi # 2011.03.29. 18:12

Lali1971

Azt javasolnám,hogy próbáld meg a fizetési kötelezettséget kiterjeszteni a házastársa.A családjogi törvény erre részben lehetőséget biztosít.

" házastársnak a vagyonközösség fennállása alatt kötött, visszterhes ügyletét a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá"

A kérdés csak az,hogy amikor a szerződés létrejött fennállt-e a házastársi vagyonközösség?

Gabicsek # 2011.03.29. 17:28

Részlet a Szabálysértési Törvényből:

Az elővezetés
78. § (1) A szabálysértési hatóság vagy a bíróság rendelkezése alapján az eljárás alá vont személyt vagy tanút, aki a szabálysértési hatóság vagy a bíróság előtt, illetőleg más eljárási cselekményen a szabályszerű idézésre nem jelenik meg, s távolmaradását alapos okkal nem menti ki, a rendőrség útján - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vámszerve előtt folyamatban lévő eljárásban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vámszerve útján - elő lehet vezetni. Az elővezetés - az elrendelő hatóság rendelkezése alapján - útbaindítással is foganatosítható.

A SZABÁLYSÉRTÉS MIATT ELJÁRÓ HATÓSÁGOK
32. § (1) Szabálysértés miatt - ha a szabálysértést meghatározó jogszabály másként nem rendelkezik - a községi, városi, megyei jogú városi, fővárosi kerületi jegyző jár el.
(2) Ha az eljárás alá vont személlyel szemben a jegyző hatáskörébe tartozó szabálysértésen kívül más szabálysértés miatt is eljárás indul, a jegyző - a közlekedésrendészeti és a vámszabálysértések kivételével - az egyébként hatáskörébe nem tartozó szabálysértés miatt is eljárhat.

Tehát: Én ebből azt következtetem, hogy ha szabálysértési eljárás van ellened folyamatban és a szabályszerű idézéseken nem jelensz meg (tegyük fel kettőn), a szabálysértési hatóság (jegyző) elrendelheti az elővezetést azért, hogy ott legyél a meghallgatáson.

végrehajtó1 # 2011.03.29. 10:20

letsgo1487

nem.

Az elővezetéshez ügyészi engedély szükséges.

letsgo1487 # 2011.03.29. 10:09

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy az illetékes önkormányzat előállítathat-e egy tartozás megbeszélése miatt.
Előzmény:
2010.10 hóban igényeltem az önkormányzattól lakásfelújítási kölcsönt, amelyet megkaptam. Sajnos a munkáltatóm nem fizetett rendesen így nem tudtam fizetni, később emiatt fel is mondtam.
Ilyen esetben az önkormányzat kötelezhet, előállítathat?
Válaszukat köszönöm!
VL

lali1971 # 2011.03.28. 09:04

Akkor hiába megnyertem az első pert , végrehajtatni nem fogom tudni.
Ez nagyon jó!
Ezt is csak Magyarországon lehet megcsinálni!

végrehajtó1 # 2011.03.28. 07:56

lali1971

És ha nincs a nevén semmi. Nem fogom tudni behajtani rajta a tartozást? Hiába van bírói jog erős ítélet nálam? Amikor még kölcsön adtam neki ,mindene volt kocsi lakás vállalkozás! Segítsenek mit tudok most tenni?

Ahogy KBS írta:
Perben kell követelned, bíróságra kell adni a keresetett.évekig is tarthat.

lali1971 # 2011.03.28. 06:58

Legyenek szívesek válaszolni!
Köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.03.25. 17:23

egyik sem:)

Milyen tartozás?

lali1971 # 2011.03.25. 13:39

És ha nincs a nevén semmi. Nem fogom tudni behajtani rajta a tartozást? Hiába van bírói jog erős ítélet nálam? Amikor még kölcsön adtam neki ,mindene volt kocsi lakás vállalkozás! Segítsenek mit tudok most tenni? Köszönöm várom a válaszokat.

lali1971 # 2011.03.25. 09:22

És azzal hová forduljak? És az egy külön per??
Már elégé bele fáradtam ez is 1,5 évig tartott míg kimondták,hogy tartozik nekem.
Végrehajtó a volt felesége ingatlanjára nem tudja ráterhelni? Mert akkor még közös volt amikor kezdtük a pert és házasok voltak. De a felesége sajnos nem írta alá a papírt sehol csak az adósom. Persze nem tudom milyen része volt a férjének a házban .És ha én ezt meg támadom megint mennyi idő ez? Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.25. 09:14

A válást nyilván nem támadhatod, de a vagyonmegosztási megállapodásról megpróbálhatod bizonyítani, hogy fedezetelvonó jellegű.

lali1971 # 2011.03.25. 08:23

Üdv Én olyan után érdeklődnék. Megnyertem egy magántartozásos pert ami 2,5 millióról szol.
Én voltam a felperes. Az adósom mire vége lett a tárgyalásoknak el vállt és az egyéni vállalkozását is abba hagyta.Természetesen most munka nélküli.
Az el válásnál felesége nevére került az ingatlan.
Az adósnak nem maradt semilye papíron!
Mit tudok tenni most?
Szerintem a válása csak arra ment ki,hogy ne lehessen végre hajtani az adósságot rajta.
Ebben kérném segítségüket. Hová tudok fordulni?
Ja és a felesége kft ként folytatja a régi vállalkozásukat.Hogy tudom behajtani ezt a pénzt rajta?
És ez a válás megtámadható?
Amikor kezdtük a pert még házasok voltak és családi házuk is volt!
Várom meg tisztelő válaszukat.

végrehajtó1 # 2011.03.22. 13:40

Szóval kérdésem az lenne,hogy ez jogos -e!Mire számítsunk?Köszönöm a válaszokat!

Olvass vissza.A behajtókról már jó párszor leirtuk a véleményünket.

végrehajtó1 # 2011.03.22. 13:36

Nekem lehet gondom ebből?

jogilag nem.

laryah # 2011.03.22. 12:55

Tisztelt fórumozók!

Az alap szituáció az,hogy havi 95 ezret fizetünk lakáshitelre.15. ig kell befizetni minden hónapban... e hó 20án olyan smst kaptunk a behajtó cégtől,hogy mikor találkozhatunk szerződés felbontás miatt...köpni nyelni nemtudtunk...annyira kiakadtunk.A havi 95 öt általában úgy szoktuk befizetni,hogy fele fele arányban vagy hasonló ,tehát nem egyszerre hanem havonta 2-3x részletben..úgy is levonják a számláról... ezért előfordulhat,hogy 3 hónapja nemvolt 0ás a számla... de nagy tartozás sosem volt rajta... ma fizettünk be 40et tehát fennmarad még 50... a behajtó azt mondta ,hogy ezt holnapig fizessük be! ha nem akkor elveszik a lakást... és kijelentette továbbá azt is,hogy ha 5 forintos tartozás is marad akkor is!tehát mindenképpen fizessünk...és még hozzátenném,hogy az E...e bankkal kötöttünk szerződést de ők idáig egyetlen levelet sem küldtek,nem hívtak ..semmi...Szóval kérdésem az lenne,hogy ez jogos -e!Mire számítsunk?Köszönöm a válaszokat!

kumm # 2011.03.21. 17:56

Kedves Fórumozók!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de remélem itt is tudnak rá válaszolni.
A problémám a következő: 2008-ban engedtem egy kft-nek, hogy a lakásom címét székhelyként használja, mert a párom is tagja volt a cégnek. Azóta útjaik elváltak. A Kft székhelye azóta már más lett. Sokára sikerült elintézni azt, hogy a levelei már ne hozzám érkezzenek. Viszont a telefonszámla tartozására a felszólító levelek még mindig hozzám érkeznek. Kértem már sokszor a megmaradt tagot, hogy csináljon már vele valamit, de eddig nem tette meg. Nekem lehet gondom ebből?
Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.03.20. 16:13

Milyen végkimenetele lehet a legsúlyosabb helyzetben?

Nincs legsúlyosabb eset.Vagy ki fizeted vagy nem.Ha nem és nincs semmid akkor szüneteltetik a végrehajtást .

pazs # 2011.03.19. 15:32
  1. Nem.
  2. Hát azt, hogy végrehajtható lesz.
  3. Végrehajtás.
  4. Ki kell fizetni, kamatostul. Adósok börtöne már nincs.

Majd ha valaha lesz munkahelyed, bankszámlád, örökölsz, megnyered a lottó vagy nyugdíjba mész, behajtják.

alexyta # 2011.03.19. 15:29

Tisztelt KBS!
7 éve felvettem 3 db OTP Hitelt. Egy személyi kölcsönt :900ezer, egy A Hitel: 150ezer, és egy áruvásárlásii kártya: 150ezer ft. értékben.
7 éve már nem fizetem, különböző okok miatt, amikor tudtam ugyan fizettem, bejelentett munkahelyem nincs, semmilyen vagyontárgyam nincs. Kezes nem volt a hitelekhez. A kérdéseim a következők:

  • Édesanyámékon be tudják-e hajtani?
  • Kaptam fizetési meghagyást (900ezresre), ezzel mit tudnak elérni?
  • Az egyik 150ezresre kaptam bírósági végrehajtótól idézést. Ha minimum havi ezer Ft-osával fizetném, akkor mit tudnának tenni?
  • Milyen végkimenetele lehet a legsúlyosabb helyzetben?

Előre is köszönöm!

zolltomi # 2011.03.15. 20:15

Tisztelt bank betege!

ne vegye tolakodásnak, nem beleszólni szeretnék! Ahogy olvasom az Ön tartozása egy behajtó cégnél van jelenleg és nem végrehajtáson. A behajtó cégek megvásárolják a bankok által felmondott szerződésű ügyfeleiknek a tartozását és próbálják behajtani. Ők nem fognak kimenni, letiltani, elárverezni semmit! A kezükben csak a szép szó, aztán persze a fenyegetőzés eszköze van csak. Viszont ha végrehajtásra adják ( MOKK -on keresztül ) akkor még mindig kap lehetőséget a rendezésre ( ha jól tudom a fizetési felszólítás átvételétől számított 15 nap )de utánna már jöhet ( bármikor ) a végrehajtó és néhány törvényben meghatározottól eltekintve vihet szinte bármit...
Ha még csak a behajtó cég fenyegetőzik, javasolt velük egyezkedni pl. részletfizetésben. A behajtóknál is el szokott lenni egy ügy akár évekig is!

bank betege # 2011.03.13. 11:25

Tisztelt végrehajtó 1!

Kérdésem!! 2005 elején vettem fel személyi kölcsönt 600.000Ft-ot.
A válság mélyen érintette a családomat, mert a férjem építőiparban dolgozik!!
Tavalyi keresette az itthon rezsi számlákat, sem fedezte! Én gyesen vagyok. Nem tudtuk fizetni a banki törlesztést csak részben (töredéket a havi részletnek), így ki adtak minket a behajtócégnek, melytől ultimátumot kaptunk egy héten belül, fizessünk, vagy jönnek foglalni!
Férjemnek sikerült, bár külföldön elhelyezkedni, én a két kicsivel vagyok itthon.
Mennyi idő után jönnek foglalni?
Ha nem vagyok itthon, bejöhetnek e?
Ha itthon vagyok, milyen végzéssel kell rendelkezniük, hogy köteles legyek beengedni őket?

Köszönettel

végrehajtó1 # 2011.03.10. 17:02

Ha nincs a vh-nál akkor a szolgáltatókhoz.

Animani67 # 2011.03.10. 16:28

Szia!A ház adás-vétele most zajlik.Ügyvédnél vannak a papírok és abból szeretném kifizetni,ezért kérdezem,ha megvan a pénz 1-2 héten belül,akkor hova kell mennem kifizetni a tartozást.

végrehajtó1 # 2011.03.10. 16:15

Ha letiltják a nyugdíját akkor is marad neki.
Az eladott házból miért nem fizetted ki a tartozást?