Tartozás behajtása rajtam - mire számíthatok?


Animani67 # 2011.03.10. 15:40

Tisztelt fórumozók!A segítségeteket szeretném kérni.A szüleim háza családi okokból 2009.áprilisában az én és a férjem nevére került,de továbbra is az édesanyám és a testvéremék laktak benne.A mérőórákat(víz,gáz,villany)nem irattuk át a mi nevünkre csak egy év múlva,gondolván úgyis azok fizetik akik eddig,akkor felesleges.Közben történt egy kis változás és a testvéremék elköltöztek,anyukámat pedig ott hagyták több száz ezer forint közmű tartozással.Ugyanis azalatt az idő alatt míg az órákat át nem irattuk a mi nevünkre ők ennyit halmoztak fel és azok a számlák az édesanyám nevére szólnak.Sajnos ő a nyugdíjából nem tudta kifizetni és a szolgáltatók bíróságra adták a tartozásokat.Rengeteg fizetési meghagyást kapott az anyukám és a vízdíj már jogerőre is emelkedett a többi még nem.A kérdésem az lenne,hogy szeretnénk kifizetni az összes tartozást,de fogalmunk sincs ,hogy kihez kéne fordulni,vagy kit kell ilyen esetben felkeresni.A területileg illetékes bíróságot,vagy meg kell várnunk míg a bírósági végrehajtó jön?Vagy esetleg a szolgáltatóhoz bemenni?Kinél kell ezt rendezni?És még egy kérdés.A házat közben mi is eladtuk.Ráterhelheti a bíróság a köztartozást másnak az ingatlanára?Vagy levonják anyukám nyugdíjából?Az szép lesz,mert akkor egy fillérje sem marad.A választ és segítséget előre is köszönöm szépen.

végrehajtó1 # 2011.03.10. 12:33

Miért venne meg bárki is olyan adósságot amit nem lehet behajtani..?

zoltuska # 2011.03.10. 10:06

Tisztelt szakértő 2010 be kölcsön adtam valakinek az autóm aki totál kárra össze törte.
Vita nélkül elismerte a kárt és jogerős bírósági végzésem van az összeg behajtásáról. A bíróság állttal kijelölt végrehajtó első nekifutásból nem tudott semmit sem behajtani az adóstól . Kérdésem az volna hogy láthatnék e én valaha is a kocsim árából némi pénzt ?
Van e olyan cég aki megvásárol fél áron ilyen típusú adóságot ? köszönettel Zoli

takács217 # 2011.02.17. 12:30

Tisztelt jogi fórum!
Az elmúlt években sajnos több tartozásom is végrehajtóhoz került amit ráterheltek az ingatlanomra.
Ennek a nagy részét már törlesztettem de van még bőven.
Át szeretném íratni a házam más nevére ebben kérnék segítséget. Az lenne a fő kérdésem hogy ha van bejegyzett jelzálogjog de az új tulaj átvállalja akkor így át lehet e íratni az ingatlant, a jelzálogjog pedig maradhat e rajta. Köszönettel Gábor

kovacsz # 2011.02.17. 12:16

Bár van egy olyan érzésem,hogy az eddigi hozzá szólók valami behajtó cég üzemeltetői!
Megkereslek! :-)

végrehajtó1 # 2011.02.17. 12:09

Ha mi komolytalanok vagyunk akkor a kérdéseid alapján komoly ember vagy?:)

PL:

3.MEneküljek el valamelyik úniós országba és kérjek menedék jogot?

:)

mellesleg megjegyezném,hogy nem nem így működik az UNIóban!

Valószinü, de Kínában sem .Ott már lehet hogy börtönben ülnél....

MIvel éveken keresztül én mint adós nem voltam értesítve!

Ha így van menjél be a végrehajtóhoz és nézz bele a végrehajtható okiratokba.

erdekodo # 2011.02.17. 11:55

Értem köszönöm a sok oldalú hozzá szólást!
Nekem ez egy komoly oldalnak tűnt!
Bár van egy olyan érzésem,hogy az eddigi hozzá szólók valami behajtó cég üzemeltetői!
köszönöm a válaszokat!
mellesleg megjegyezném,hogy nem nem így működik az UNIóban!
Sőt nincsenek behajtási cégek!
ott az "APEH" egy csoportja intézi!
Állami kézben vannak!
És én felháborítónak találom a magyar ejárási módot!
MIvel éveken keresztül én mint adós nem voltam értesítve!
De fizetek,Fizetek:D és fizetek
a Magyar nép nem tehet mást a sok ingyen élő miatt
csak fizetünk,fizetünk!
Nem kell válaszolni mivel a továbbiakban komolytalanak tartom az oldalon hozzá szóló egyének írását

köszönetel:Mónika

erdekodo # 2011.02.17. 11:49

Értem köszönöm a sok oldalú hozzá szólást!
Nekem ez egy komoly oldalnak tűnt!
Bár van egy olyan érzésem,hogy az eddigi hozzá szólók valami behajtó cég üzemeltetői!
köszönöm a válaszokat!
mellesleg megjegyezném,hogy nem nem így működik az UNIóban!
Sőt nincsenek behajtási cégek!
ott az "APEH" egy csoportja intézi!
Állami kézben vannak!
És én felháborítónak találom a magyar ejárási módot!
MIvel éveken keresztül én mint adós nem voltam értesítve!
De fizetek,Fizetek:D és fizetek
a Magyar nép nem tehet mást a sok ingyen élő miatt
csak fizetünk,fizetünk!
Nem kell válaszolni mivel a továbbiakban komolytalanak tartom az oldalon hozzá szóló egyének írását

köszönetel:Mónika

erdekodo # 2011.02.17. 11:48

Értem köszönöm a sok oldalú hozzá szólást!
Nekem ez egy komoly oldalnak tűnt!
Bár van egy olyan érzésem,hogy az eddigi hozzá szólók valami behajtó cég üzemeltetői!
köszönöm a válaszokat!
mellesleg megjegyezném,hogy nem nem így működik az UNIóban!
Sőt nincsenek behajtási cégek!
ott az "APEH" egy csoportja intézi!
Állami kézben vannak!
És én felháborítónak találom a magyar ejárási módot!
MIvel éveken keresztül én mint adós nem voltam értesítve!
De fizetek,Fizetek:D és fizetek
a Magyar nép nem tehet mást a sok ingyen élő miatt
csak fizetünk,fizetünk!
Nem kell válaszolni mivel a továbbiakban komolytalanak tartom az oldalon hozzá szóló egyének írását

köszönetel:Mónika

nandy # 2011.02.17. 11:15

félelmetes, hogy ennyire hiányos pénzügyi tudással rendelkeznek az emberek... ne csodálkozz, ha ilyen válaszokat kapsz.

A történetből annyi a lényeg, hogy a kölcsönt még ketten vettétek igénybe, a bankot pedig marhára nem érdekli, hogy ti a férjeddel hogyan állapodtatok meg. Te most is ugyanúgy adós vagy a bank felé, mint a férjed. Az más kérdés, hogy a megállapodásotok alapján te majd a férjedtől kérheted az általad kifizetett összeg megtérítését. De a bank felé felelsz.

A tartozás meg azért lett annyi, mert a kamatokon felül az ügyvédi, adminisztrációs, végrehajtási stb. költségek is rárakódtak. Nem kell ezen csodálkozni, meg Uniót emlegetni. Ez mindenhol így működik, nem csak nálunk.

A többi kérdésed meg enyhén szólva banális...
Tehát kérj részletfizetést a végrehajtótól, és fizess. Közben pedig kérd meg a kedves férjedet is, hogy fizessen neked.

erdekodo # 2011.02.17. 10:43

végrehajtó1 # e-mail 2011.02.17. 11:38

"A sok értelmetlen kérdés helyett fizess inkább."

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/20/14277#…
Ugye ön nem a jogi fórum képviselője hanem egy magán személy?

végrehajtó1 # 2011.02.17. 10:38

A sok értelmetlen kérdés helyett fizess inkább.

erdekodo # 2011.02.17. 10:15

Tisztelt Jogi fórum.

Kérdésem,érdeklődésem,nem ismeretlen ezen a fórumon!

  • 2006-ban OTP-nél egy bevásárló kártyát vettünk igénybe a volt férjemmel.
  • 2007-ben elváltunk mivel ott hagytam neki mindent ingatlant nem kértem semmit az évek alatt össze gyűjtött dolgokból.Így abban állapodtunk meg,hogy ő fizeti ki ezt a bevásárló kártyát!
  • én el költöztem
  • 2007-től egészen 2010 abban a tudatban voltam,hogy ő ezt rendezte!
  • 2010-ben meg próbáltam az A hitelemet aktiválni ahol közölték bár listán vagyok
  • Miután ezt meg tudtam fel vettem a kapcsolatot a volt férjemmel "kérdőre vontam" azt a választ kaptam rendezni fogja fél év el teltével egyre biztosabb vagyok nem fogja:(
  • most 2011-ben egy végrehajtótól kaptam egy levelet,hogy 511.321 ft tartozásomat fizessem ki!!!!
  • Na most itt jönne a kérdésem?
  • Az UNIO területén lehetséges ez,hogy a kamat nagyobb mint a tőke???

tőke tartozásom 152.000 ft
kamat 254.000ft
ez nem uzsora kamat?:(((

  • kérdésem lenne hogy mi történik velem,mint Magyar illetve UNIOS állampolgáral?
  • Tönkre ment az életem?
  • Elvisznek mindent?
  • Börtönbe megyek?

vagy mit tudnak velem csinálni??

  • 1.lehetőság.áljak szembe ezzel lépésel,mert ez nem jogszerű?
  • 2.lehetőség:vagy fizesek és menjek tönkre?
  • 3.MEneküljek el valamelyik úniós országba és kérjek menedék jogot?

Kérem segítenek mert kétségbe vagyok esve

Köszönettel Mónika.

végrehajtó1 # 2011.02.15. 15:03

Ha nem sokára nagyobb összeghez jutsz akkor addig semmi nem fog történni.

bia2007 # 2011.02.15. 14:28

jo napot!van az otpnel egy eleg nagy oszegu tartozasom mar 5 eve vettem fel es sajnos nem tudom fizetni. mar atadtak az otp fraktoringnak voltak megalapodasok de sajnos olyan nagy volt a havi torlesztes hogy nem tudtam fizetni.van a nevemen egy ingatlan.azt szeretnem megkerdezni hogy met tudnak csinalni velem es hogy legkesobb mikor?nem sokara nagyobb oszeghez jutok es abbol szeretnem kifizetni.koszonom

végrehajtó1 # 2011.02.15. 13:18

Gondolom előbb az adóstól próbálják bejtani a tartozás.

nem feltétlenül.Elöbb lehet a kezestől is.

Még egy kérdésem lenne,hogy ezt alkalmazzák vagy a fizetés letiltást?

Nem tudom. de lehet mindkettőt egyszerre is..

végrehajtó1 # 2011.02.15. 13:15

suvez

A behajtó alapból semmit sem.

De még ez esetben a végrehajtó sem

suvez # 2011.02.15. 13:07

Tisztelt fórumtársak!

Van az egyik banknál "A" hitel tartozásom, amit a bank hamarosan átad/átadott egy behajtócégnek.
Munkahelyem nincs, jövedelmem nincs, nevemen nincs semmi.
Szüleimmel lakom, itt van a bejelentett lakcímem is.
Azt szeretném megtudni, hogy a behajtó mit vihet el? Én úgy gondolom, hogy ha a nevemen nincs semmi, akkor semmit. Szeretnék megbizonyosodni róla, hogy ezt jól tudom-e.

Köszönöm szépen
Üdv
Árpád

pilu1 # 2011.02.09. 17:16

T.végrehajtó1!

Köszönöm a válaszodat.Még egy kérdésem lenne,hogy ezt alkalmazzák vagy a fizetés letiltást?Gondolom előbb az adóstól próbálják bejtani a tartozás.Vagy ennek mi a menete?Előre is köszönöm a válaszodat.

végrehajtó1 # 2011.02.09. 14:11

pilu1

igen ,végrehajtható

végrehajtó1 # 2011.02.09. 14:10

kedves kovacsz!
ezekről a ‚költségekről‘ és a végrehajtás költségeiről találok jogszabály?
segítségét nagyon köszönöm

14/1994. (IX. 8.) IM rendelet

a bírósági végrehajtói díjszabásról

A bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (Vht.) 307. §-ának h) pontjában kapott felhatalmazás alapján - a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

I. FEJEZET

ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK

1. § (1) Az önálló bírósági végrehajtót (a továbbiakban: végrehajtó) a hatáskörébe tartozó végrehajtás foganatosításáért munkadíj és költségtérítés, az adós teljesítése esetén ezenfelül behajtási jutalék illeti meg.

(2) A munkadíjat és a költségtérítést a végrehajtást kérő előlegezi; ezeket az összegeket és a behajtási jutalékot az adós viseli. A végrehajtói kézbesítésért (Vht. 31/D. §; a továbbiakban: kézbesítés) járó díjat a végrehajtást kérő (kérelmező) előlegezi és viseli.

(3) A végrehajtót megillető munkadíj, egyéb díj, költségtérítés és behajtási jutalék e rendeletben meghatározott összege után általános forgalmi adót nem kell felszámítani.

(4) Az adós a Vht. 4. §-a alapján folyamatban lévő bírósági végrehajtási eljárás során adótartozását az adóhatóság részére akként teljesítheti, hogy az adókövetelés összegét az adóhatóságnak, a végrehajtót e rendelet alapján megillető díjat és költséget pedig közvetlenül a végrehajtónak fizeti meg.

(5) Ha az adóhatóság az adókövetelés behajtása iránt folyamatban lévő végrehajtási eljárást (Vht. 4. §) a saját érdekkörében felmerült ok miatt kéri megszüntetni, a végrehajtót az adóhatóságtól kizárólag a felmerült és igazolt költségei (munkadíj és készkiadás) illetik meg.

2. § Ha a végrehajtási eljárást ugyanazon végrehajtható okirat alapján több végrehajtást kérő javára kell lefolytatni, a munkadíjat és a költségtérítést a végrehajtást kérők az érdekeltségük arányában - ha ez nem állapítható meg, egyetemlegesen - kötelesek az eljárás kezdetén a 17. § szerint megfizetni.

3. § A munkadíjat, a költségtérítést és a behajtási jutalékot e rendeletben foglalt bírósági végrehajtói díjszabás (a továbbiakban: díjszabás) alapján kell megállapítani és várható összegéről a végrehajtást kérőt és az adóst (a továbbiakban együtt: feleket) tájékoztatni kell. A kézbesítés várható díjáról külön értesítést nem kell küldeni a kérelmezőnek; a díj összegét a kézbesítés iránti kérelem előterjesztésére szolgáló nyomtatványon kell feltüntetni.

4. § A végrehajtó az e rendelet alapján általa készpénzben felvett összegről az azt befizetőnek végrehajtási bevételi bizonylat egy példányát adja át.

4/A. § Ha ugyanabban a végrehajtási ügyben több végrehajtó jár el, az eljárás kezdetén megfizetett költség, munkadíj, a 16. § szerint felszámított költségátalány és a behajtási jutalék összegét megegyezésük szerint osztják meg. Megegyezésük hiányában a végrehajtókat egyenlő arányban illetik meg az ezen a címen befolyt pénzösszegek.

II. FEJEZET

MUNKADÍJ

Közös szabályok

5. § (1) A munkadíjat minden végrehajtási ügyben külön kell megállapítani, ez irányadó az egyetemlegesen felelős adósok ellen vezetett végrehajtási eljárásokra is.

(2) Ha az ügyviteli szabályok szerint több végrehajtási ügyet egyesítettek, ezek az egyesítés után a díjszabás alkalmazása szempontjából egy ügynek tekintendők.

6. § A végrehajtót a munkadíj e rendelet szerint illeti meg.

Munkadíj az ügyérték alapján

7. § (1) Ha a végrehajtás pénzfizetésre irányul, a munkadíj a végrehajtható okiratban feltüntetett főkövetelést, járulékot és költséget magában foglaló együttes összeghez (a továbbiakban: végrehajtási ügyértékhez) igazodik.

(2) Közös tulajdonban lévő vagyontárgy árverés útján történő megszüntetése esetén a végrehajtási ügyérték számítása szempontjából a főkövetelés a végrehajtható okiratban megállapított vételár összege.

8. § (1) A végrehajtási ügyértékhez igazodó munkadíj összege

100 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 4000 Ft

100 000 Ft feletti, de 1 000 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 4000 Ft és a
100 000 Ft feletti rész
3%-a

1 000 000 Ft feletti, de 5 000 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 31 000 Ft és az
1 000 000 Ft feletti rész
2%-a

5 000 000 Ft feletti, de 10 000 000 Ft-ot meg nem haladó ügyérték esetén 111 000 Ft és az
5 000 000 Ft feletti rész
1%-a

10 000 000 Ft feletti ügyérték esetén 161 000 Ft és a 10 000 000 Ft feletti rész 0,5%-a.

(2) Ha az ügyben több végrehajtó jár el, az (1) bekezdésben foglalt munkadíjon felül mindegyik további végrehajtó eljárásáért 2000 Ft munkadíj jár.

(3) Ha a végrehajtási kérelem kizárólag az adós pénzforgalmi számláján lévő összeg végrehajtás alá vonására irányul, a munkadíj összege a végrehajtási ügyérték 0,5%-a, de legalább 4000 Ft.

(4) A végrehajtási kérelem elkészítéséért és a bírósághoz való továbbításáért (Vht. 12/A. §) járó munkadíj összege a végrehajtandó követelés járulékok nélkül számított összegének 1%-a, de legalább 2000 Ft.

(5) Ha a végrehajtási kérelem kizárólag az adós végrehajtható okiratban megjelölt fizetési számláján lévő összeg behajtására vagy az adós végrehajtható okiratban megjelölt munkabérének letiltására irányul, a munkadíj összege a végrehajtási ügyérték 0,5%-a, de legalább 4000 Ft; ezt az összeget a végrehajtást kérő kérelme alapján egyéb vagyontárgyakra tovább folytatott eljárásért az általános szabályok szerint járó munkadíj összegébe be kell számítani.

Munkadíj az eljárásra fordított idő alapján

9. § (1) Ha a végrehajtás meghatározott cselekmény elvégzésére vagy meghatározott magatartásra, tűrésre, abbahagyásra (a továbbiakban: meghatározott cselekményre) irányul, a végrehajtót megillető munkadíjat az eljárásra fordított idő alapján kell megállapítani.

(2) Ha a meghatározott cselekménnyel összefüggésben vagy a meghatározott cselekmény helyett pénzösszeget kell behajtani, a pénzösszeg behajtásáért a végrehajtási ügyértékhez igazodó munkadíjat kell megállapítani.

10. § Az eljárásra fordított időhöz igazodó munkadíj összege minden megkezdett óráért 4000 Ft.

Egyéb munkadíj

11. § A végrehajtási ügyértékhez, illetőleg az eljárásra fordított időhöz igazodó munkadíjon felül a végrehajtót

  1. a székhelyén kívül teljesített végrehajtás foganatosítása esetén minden megkezdett óra után a 10. § szerint megállapítható munkadíj,
  2. a személyes kézbesítésért [Vht. 37. § (2) bek.] kézbesítésenként 1000 Ft kézbesítési munkadíj

is megilleti.

11/A. § A kézbesítés munkadíja 6000 Ft.

III. FEJEZET

KÖLTSÉGTÉRÍTÉS

Készkiadás

12. § (1) A végrehajtó a végrehajtás foganatosításával kapcsolatban készkiadásként számíthatja fel a következő költségeket:

  1. ellátási költségként: a köztisztviselőt megillető napidíjat, ha a székhelyétől 6 óránál hosszabb ideig volt távol,
  2. szállásköltségként: számla alapján a ténylegesen felmerült költséget.

(2) A végrehajtó utazási költségként a székhelyén teljesített végrehajtás foganatosítása esetén 1500 Ft, a székhelyén kívül foganatosított eljárási cselekmény végzése esetén 2000 Ft utazási költségátalányt számíthat fel.

13. § A végrehajtó készkiadásként számíthatja fel

  1. a lefoglalt ingóság átszállítása esetén a szállítási (fuvarozási) költséget,
  2. a lezárt helyiség felnyitásának és újbóli lezárásának költségét,
  3. a végrehajtási eljárásnál jelen levő tanú költségtérítését,
  4. - ha a végrehajtási ügy iratainak másolatát a végrehajtási üggyel összefüggő intézkedés megtétele vagy döntés meghozatala érdekében a bíróságnak vagy bírósági végrehajtónak meg kell küldeni -, a fénymásolat készítésének költségét, mely oldalanként 30 Ft,
  5. a végrehajtás foganatosításával felmerült más költséget (tolmácsdíj, postai költség stb.).

14. § (1) A végrehajtó saját javára nem számíthatja fel az utazási költségátalányt és a szállítási költséget, ha az utazás, illetőleg a szállítás bármelyik fél járművén vagy költségén történt. A végrehajtó csak egyszer számíthatja fel az utazási költségátalányt, ha azonos helyszínen (lakásban, ingatlanon) egyidejűleg foganatosít több ügyben eljárási cselekményt.

(2) A végrehajtást kérőnek az (1) bekezdésben említett esetben felmerült költségét - mint végrehajtási költséget - az adós viseli.

15. § (1) Ha a végrehajtó a helyszíni eljárás alkalmával saját személygépjárművén szállít lefoglalt ingóságot, csak utazási költségátalányt számíthat fel, szállítási költséget nem. Ha tehergépjárművén szállít lefoglalt ingóságot, választhat, hogy utazási költségátalányt vagy szállítási költséget számít fel.

(2) Ha a végrehajtó az (1) bekezdésben említett esetben a tehergépjárművén történő szállítás költségének elszámolását választotta, az eljárási cselekményről készített jegyzőkönyvben köteles feltüntetni

  1. az indulás és az érkezés pontos helyét,
  2. a köztük levő távolságot,
  3. az indulás és az érkezés időpontját,
  4. a felszámított költséget.

15/A. § Az egyetemlegesen felelős adósok ellen vezetett végrehajtási eljárások során a készkiadásokat akkor lehet külön felszámítani, ha azok különböző eljárási cselekmények során külön-külön merültek fel.

Költségátalány

16. § (1) A 12. és 13. § szerinti költségeken felül a végrehajtót a munkadíj 50%-a költségátalányként illeti meg.

(2) Ha a végrehajtási ügyben több végrehajtó jár el, az (1) bekezdésben foglalt költségátalányon felül a költségátalány összegének 50%-a mindegyik további végrehajtó tevékenységéért felszámítható.

(3) Ha a végrehajtási eljárás szünetelését követően az eljárást folytatni kell, a végrehajtót az (1) bekezdés szerinti költségátalány ismételten megilleti.

(4) A kézbesítés foganatosításával kapcsolatban a végrehajtó a készkiadásait nem számolhatja fel, költségátalány pedig csak különleges kézbesítés végrehajtása során illeti meg. A költségátalány kézbesítési kísérletenként

  1. 3000 Ft, ha a kézbesítés helye a címzett lakóhelye, tartózkodási helye vagy munkahelye,
  2. 6000 Ft, ha a kézbesítés helye a címzett lakhatására szolgáló egyéb helyszín, vagy olyan helyszín, ahol a címzett csak alkalomszerűen tartózkodik.

(5) A fizetési meghagyás kézbesítése során sem számíthatók fel készkiadások, a kézbesítés foganatosításáért pedig - a kézbesítési kísérletek számától függetlenül - 1500 Ft költségátalány jár. Megkeresés esetén a 8. § (2) bekezdését is alkalmazni kell és a megkeresett végrehajtó eljárásának költségei fejében is meg kell fizetni az 1500 Ft költségátalányt.

(6) A 8. § (3) és (5) bekezdésében foglalt eljárásban a végrehajtót a munkadíjon felül a munkadíj 10%-a illeti meg költségátalányként.

IV. FEJEZET

AZ ELJÁRÁS KEZDETÉN MEGFIZETENDŐ KÖLTSÉG

17. § (1) A végrehajtót az eljárása kezdetén a munkadíj és a költségátalány részeként ügyenként megilleti

  1. pénzkövetelés behajtása esetén - kivéve a b) pontban foglalt eljárásokat - a pénzfizetésre irányuló végrehajtási eljárásban felszámítható munkadíj összege és a költségátalány 50%-ának megfelelő összeg, de legalább 4000 Ft, legfeljebb 75 000 Ft,
  2. tartásdíj, munkabér és kártérítési összeg behajtására irányuló eljárásban a pénzfizetésre irányuló végrehajtási eljárásban felszámítható munkadíj összege és a költségátalány 50%-ának megfelelő összeg, de legalább 4000 Ft, legfeljebb 60 000 Ft,
  3. biztosítási intézkedés végrehajtása esetén a teljes munkadíj és költségátalány összege,
  4. meghatározott cselekmény végrehajtása esetén 4000 Ft, a Vht. 184/A. §-ának (2) bekezdésében foglalt ideiglenes intézkedés esetén az eljárás várható idejének megfelelő munkadíj és költségátalány összege,
  5. ha az ügyben több végrehajtó jár el, az a)-d) pont szerinti összeg és eljáró végrehajtónként további 2000 Ft, legfeljebb azonban további 10 000 Ft,

f)

(2) A végrehajtó a Vht. 4. §-a és 225. §-ának (3) bekezdése alapján átvett ügyekben az (1) és (5) bekezdés szerinti költség eljárás kezdetén történő megfizetése nélkül jár el.

(3)

(4) A biztosítási intézkedés végrehajtásáért megfizetett munkadíj és költségátalány összegét be kell számítani a kielégítési végrehajtás lefolytatásáért megfizetendő költség összegébe.

(5) A végrehajtó az eljárása kezdetén költség megfizetésére tarthat igényt a várhatóan felmerülő készkiadás összegének erejéig is.

(6) Az eljárás kezdetén megfizetett (1) és (5) bekezdés szerinti költséget a munkadíj, a költségátalány, illetőleg a készkiadás összegébe be kell számítani.

(7) A végrehajtó az ügy iratainak megérkezése után haladéktalanul köteles a végrehajtást kérőt az (1) és (5) bekezdés szerinti költség megfizetésére felhívni olyan határidővel, hogy az eljárási cselekményeket előreláthatólag határidőn belül tudja elvégezni; a végrehajtó a felhívástól eltekinthet, ennek tényét és időpontját azonban a végrehajtási ügy irataiban köteles feltüntetni. A felhívás mellőzése esetén a végrehajtó nem állapíthatja meg az eljárásnak a Vht. 52. §-ának e) pontja miatti szünetelését, hanem köteles a végrehajtás foganatosítását az adott ügyben irányadó szabályok szerint megkezdeni és elvégezni; a felhívás mellőzése továbbá nem mentesít a végrehajtási költségek megfizetésének kötelezettsége alól.

(8) Az eljárás kezdetén megfizetett (1) és (5) bekezdés szerinti költséget a végrehajtó által kiállított, költségfelhívásra szolgáló jegyzőkönyv alapján kell megfizetni, amely a jegyzőkönyv általános tartalmi kellékein túl (Vht. 35. §) tartalmazza:

  1. a végrehajtó adószámát,
  2. a végrehajtást kérő értesítését arról, hogy a végrehajtó az ügyet a bíróságtól, közjegyzőtől a végrehajtás foganatosítására átvette,
  3. a végrehajtási ügyértéket és a végrehajtónak járó díj várható összegét (az utóbbit a munkadíj, jutalék, általános költségátalány, költségátalány, készkiadás szerinti részletezésben),
  4. tájékoztatást arról, hogy az eljárás kezdetén megfizetett (1) és (5) bekezdés szerinti költséget a végrehajtást kérőnek vagy költségmentesség esetén a bírósági gazdasági hivatalnak e rendelet rendelkezései szerint, a jegyzőkönyv kézhezvételétől számított, az abban megállapított határidőben kell megfizetni a végrehajtó részére,
  5. a költség összegét a munkadíj, a költségátalány és a várható készkiadás szerinti bontásban,
  6. a költség megfizetésének módját (átutalás esetén az arra szolgáló számla számát és a számlavezető hitelintézet nevét, továbbá az átutalási megbízáson feltüntetendő közlemény tartalmi elemeit),
  7. tájékoztatást arról, hogy

ga) a végrehajtó intézkedése ellen a Vht. 217. §-a szerinti végrehajtási kifogást lehet előterjeszteni,

gb) a végrehajtás foganatosítása a költség befizetését követően veszi kezdetét (kivéve a gyermektartás behajtása iránti ügyeket),

gc) ha a befizetés a jegyzőkönyvben megjelölt határidőben nem történik meg, ettől az időponttól a végrehajtás szünetel, illetve megkezdődik az a határidő, amelynek elteltével a végrehajtás megszűnik [Vht. 52. § e) pont, 54. § (2) bek.].

(9) A kézbesítés munkadíját és költségátalányát (legalább 2 kézbesítési kísérlet költségátalányát) a kérelmezőnek külön költségfelhívás nélkül, a kézbesítés iránti kérelem előterjesztésével együtt kell megfizetnie. Ha kevesebb helyszíni eljárásra került sor, mint amelynek költségátalányát az eljárás kezdetén költségként megfizették, a fel nem használt összeget a végrehajtó a kérelmezőnek visszafizeti.

(10) Ha a kézbesítendő fizetési meghagyást a végrehajtó a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara által működtetett, a kézbesítendő okiratok végrehajtók részére történő megküldésére szolgáló informatikai alkalmazása útján kézhez vette, a kézbesítés foganatosításának megkezdése szempontjából úgy kell tekintenie, hogy a kézbesítés díja megfizetésre került. A kézbesítések díját a Magyar Országos Közjegyzői Kamara - havonta egy alkalommal, összesítetten - átutalja a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara részére, amely gondoskodik az eljáró végrehajtó elszámolási számlájára való átutalásáról.

V. FEJEZET

BEHAJTÁSI JUTALÉK

18. § Ha a végrehajtási eljárás teljesen vagy részben eredményes, a végrehajtót behajtási jutalék illeti meg.

19. § (1) Pénzkövetelés esetén a behajtási jutalék összege a végrehajtható okiratban feltüntetett teljes összegből (7. §) behajtott összeg alapulvételével a következő:

5 000 000 Ft-ot meg nem haladó összeg esetén 10%

5 000 000 Ft feletti, de 10 000 000 Ft-ot meg nem haladó összeg esetén 500 000 Ft és az
5 000 000 Ft feletti rész
8%-a

10 000 000 Ft feletti összeg esetén 900 000 Ft és a 10 000 000 Ft feletti rész 5%-a.

(2) A végrehajtó az egyetemlegesen felelős adósok ellen vezetett végrehajtási eljárásokban az egyes adósok ügyében csak azon összeg alapulvételével számított behajtási jutalékot számíthat fel, amelyet az adós teljesített, vagy ami tőle behajtásra került.

(3) Az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény 32. §-ának (4) bekezdése szerinti, az adóhatóság visszatartási jogának gyakorlásából eredő követeléscsökkenés e rendelet alkalmazása szempontjából nem minősül behajtásnak, ha a követelés csökkenéséről az adóhatóság tájékoztatja a végrehajtót.

20. § (1) Ha a végrehajtás meghatározott cselekmény teljesítésére irányul, teljesítés esetén a behajtási jutalék összege 25 000 Ft.

(2) A kézbesítés foganatosításáért jutalék nem számolható fel.

V/A. FEJEZET

EGYÉB VÉGREHAJTÓI DÍJAK, KÖLTSÉGEK

20/A. § Közös tulajdonban lévő ingatlan végrehajtási értékesítése esetén a nem adós tulajdonostárs részére járó vételárból a nem adós tulajdonostárs tulajdoni hányadának értékesítéséért járó költségként a vételár-rész 2%-ának megfelelő összeg vonható le.

20/B. § (1) A zálogtárgy egyszerűsített végrehajtási értékesítéséért az ügyérték alapján járó munkadíj és költségátalány 50%-a számítható fel; végrehajtási ügyértékként a zálogtárgy kikiáltási ára veendő alapul, a jutalék alapja pedig a zálogtárgy vételárának vagy a kötelezett teljesítésének értéke.

(2) Ha az ingóságok tételes felsorolását tartalmazó jegyzőkönyv elkészítésére irányuló helyszíni eljárás (ingóságok leltározása) két óránál többet vesz igénybe, vagy ingatlan esetében az árverést követő kilakoltatásra kerül sor, a végrehajtó az eljárásra fordított idő alapján számít fel ezért munkadíjat.

(3) Ha az eljárás kezdetén a zálogtárgy kikiáltási ára még nem állapítható meg, az eljárás kezdetén a munkadíj fejében megfizetendő költségrész 25 000 Ft.

20/C. § A végrehajtó részére megfizetendő másolati költségtérítés összege oldalanként 100 Ft, az adatok törlésével készült másolat esetében oldalanként 400 Ft.

20/D. § Az árverezők elektronikus nyilvántartásába történő bejegyzés díja 6000 Ft, a nyilvántartásban szereplő adatok módosításának díja 3000 Ft, a nyilvántartásból történő törlés és a nyilvántartásba tévesen bejegyzett adatok módosítása pedig díjmentes.

VI. FEJEZET

DÍJJEGYZÉK

21. § (1) A végrehajtó a végrehajtási ügy érdemi vagy ügyviteli befejezésekor, meghatározott cselekmény végrehajtása esetén a cselekmény elvégzését vagy elvégeztetését követően az általa felszámított munkadíjról, költségtérítésről, behajtási jutalékról és az őt esetleg megillető egyéb összegről díjjegyzéket állít ki, amelyet a feleknek, végrehajtási kérelem elkészítése esetén a kérelmezőnek kézbesít. A díjjegyzéknek tartalmaznia kell azt a tájékoztatást, hogy a díjfelszámítás ellen végrehajtási kifogást lehet előterjeszteni.

(2) Ha a díjfelszámítás helyességét az adós vagy a végrehajtást kérő, illetőleg a végrehajtási eljárásban közreműködő jogi képviselő vagy más érdekelt vitatja, végrehajtási kifogást terjeszthet elő a végrehajtó székhelye szerint illetékes helyi bírósághoz.

(3) Ha a meghatározott cselekmény foganatosítását követően a végrehajtási költséget az adós a végrehajtónak nem fizette meg, a végrehajtási eljárás ezt követően a díjjegyzékben foglalt költségre, mint pénzkövetelésre folytatódik.

(4) Ha a végrehajtás során befolyt összegből a végrehajtó az eljárás befejezését megelőzően számol el végrehajtási költséget, köteles erről részdíjjegyzéket készíteni a díjjegyzék készítésére vonatkozó szabályok megfelelő alkalmazásával. Ha a befolyt összeg letiltásból származik, részdíjjegyzéket legfeljebb az összesen 10 000 Ft-ot elérő végrehajtási költségről kell készíteni.

22. § (1) Ha a díjjegyzékben foglalt díjfelszámítás ellen végrehajtási kifogást terjesztettek elő, a végrehajtó a díjjegyzéket a végrehajtási ügy irataival együtt bemutatja a székhelye szerint illetékes helyi bíróságnak. A bíróság a kifogást elbírálva a díjjegyzéket végzéssel módosítja, ha a költségfelszámításban számítási hiba, elírás található, vagy azt a díjszabás rendelkezéseitől eltérően készítették.

(2) A bíróság a végzést a feleknek, a végrehajtónak és a végrehajtási kifogást előterjesztőnek kézbesíti, egyúttal felhívja a végrehajtót a szükséges intézkedés megtételére.

(3) A felek és a végrehajtó az (1) bekezdésben említett végzés ellen korlátozás nélkül fellebbezhetnek. A végrehajtási kifogást előterjesztő jogi képviselő és más érdekelt a végzésnek az őt érintő része ellen fellebbezhet.

22/A. § (1) Egyszerű kézbesítés esetén az ügy befejezésekor külön díjjegyzéket nem kell készíteni; azt a költség megfizetésének a kézbesítés iránti kérelem előterjesztésére szolgáló nyomtatványon történő feltüntetése pótolja.

(2) Az (1) bekezdés szerint kell eljárni a különleges kézbesítés során is, ha a befizetett költségátalány összege nem jár vissza a kérelmezőnek; ilyen esetben a kézbesítés eredményéről történő tájékoztatásba kell belefoglalni a díjjal történő elszámolást. Egyéb esetekben a díjjegyzéket a kézbesítés eredményéről történő tájékoztatással egyidejűleg kell megküldeni a kérelmezőnek. A további eljárásra a 21. és 22. §-ok rendelkezései megfelelően irányadóak azzal, hogy a díjjegyzékben, vagy a kézbesítés eredményéről szóló tájékoztatásba foglalt díjfelszámítás ellen a kérelmező terjeszthet elő végrehajtási kifogást.

VII. FEJEZET

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

Utaló szabály

23. § A végrehajtó ügyviteléről és pénzkezeléséről szóló rendelkezések a díjszabás alkalmazása során megfelelően irányadók.

Hatálybalépés

24. § (1) Ez a rendelet 1995. január 1-jén lép hatályba.

pilu1 # 2011.02.09. 13:21

Tisztelt Mindenki!

Érdeklődnék,hogy az élettársamnak jött egyfizetési felszólítás mert az adós nem fizetett és Ő volt a kezes.Azt szeretném kérdezni ,hogy behajtás esetén van egy jelzáloggal vásárolt lakás a nevén és ezt elvehetik e?
Előre is köszönöm a választ

rizikos # 2011.02.09. 12:48

...és jogos a bíróság feletti rész számláról leemelése?

rizikos # 2011.02.09. 12:45

kedves kovacsz!
ezekről a 'költségekről' és a végrehajtás költségeiről találok jogszabály?
segítségét nagyon köszönöm

kovacsz # 2011.02.09. 12:37

Valószínűleg: 28.000 + kamat + költség. A végrehajtásnak pedig megvannak a saját törvényes költségei, amit nem lépnek túl.