Tartozás behajtása rajtam - mire számíthatok?


végrehajtó1 # 2009.10.12. 15:02

Érdeklődni szeretnék, hogy mitől függ, hogy mikor inditják meg egy lakás ill ház elárverezését(mert volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy fél millió FT-ig nem indithatják meg, de nem tudom, hogy ez az információ valós-e)

Nem valós .Ez csak az Apehos vh-ban van.(Lásd:ART.)De ott sem teljesen így.

Egyébbként végrehajtási szakaszban van az ügy?

Flasch # 2009.10.13. 06:28

Még nincs végrehajtási szakaszban, előzetesen érdeklődöm, hogy mi a teendő, illetve mire lehet számitani.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.13. 06:41

A tartozásokkal mindig egyértelmű a teendő: ki kell őket fizetni.

Flasch # 2009.10.13. 09:26

hm, ezzel most nagyon hasznos tanácsot kaptam!
ha kiltásba lenne ez a lehetőség, biztosan élnék vele, és nem itt kérnék véleményt, tanácsot, gondolom ez nyilvánvaló.
csak sajnos nem mindenkinek van fél millió rendenlekésre álló pénze...

monalisa1 # 2009.10.13. 19:49

Ha férj-feleség bár jogilag nincsenek elválva, de az életközösség megszakadt köztük, nem tartoznak felelőséggel egymás anyagi dolgaiért.

Az előadott történetben azonban szerintem valami nem kerek, mert nincs olyan közműcég "aki" 10 évet is várna számlatartozáskor - rég kikapcsolták volna a gázt-, a vizet- a villanyt stb.

Majd elárverezik a házat., mondjuk a 10 M Ft értékű házat megveszi valaki 6-7 M Ft-ért, ebből levonásba kerül az összes tartozás és a járulékos költségek, neked meg megmarad a "félháznyi" készpénz mint örökség...

Külön írom: ha gyorsan tudnál szerezni (...) annyi pénzt amennyi a tartozás stb., abból azt lerendezve elmarad a végrehajtás. A házat te adod el jobb áron., a kölcsönpénz vissza - és még mindig több pénzed marad mint a fentebbi variánskor.

Édesapádnak mind kevesebb szenvedést!...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Flasch # 2009.10.14. 06:10

Kedves Lisa, köszönöm a hozzászólásod.
természetesen nem vártak 10 évet, mert már jó ideje nincsen villany, gáz addig sem volt, mivel fával történt a fűtés.
a házat eladni...számomra ez volna a megoldás, ha a településen nem volna még 30! eladó ház ezen kivül. de egyébként már meg volt hirdetve is.

De még egyszer köszönöm, amit irtál!

Flasch

Peti120 # 2009.10.26. 18:28

Hellósztók! Van nekem 4db személyihitelem ebböl már 2db felmondtak fizetésemet most fogják tiltani! Nevemen nincs ingatlan csak az élettársam nevén van ahol élünk!Érdeklödnék hogy ahoz hozzá nyulhat a bank? 2éve élünk egy háztartásban! Nekem semmi sincs a nevemen akkor mit tehet a bank vagy behajtóiroda? Köszi sürgös lenne!

ObudaFan # 2009.10.26. 20:31

Nevemen nincs ingatlan csak az élettársam nevén van ahol élünk!Érdeklödnék hogy ahoz hozzá nyulhat a bank?

Nem.

Nekem semmi sincs a nevemen akkor mit tehet a bank vagy behajtóiroda?

Foglalhat szinte mindent, ami a tiéd, minden jövedelmed felét le lehet tiltani.

_PiLLangó_ # 2009.11.02. 11:35

Tisztelt fórumozók !
Ha valaki tudna válaszolni a kérdésemre, azt megköszönném, ugyanis bármerre "keresgélek" érdembeni választ nem találok.
Problémám az lenne, hogy az utóbbi 1 évben ennek a fránya gazdasági hanyatlásnak következtében munkahely nélkül maradtam, csak párom dolgozik, van 2 gyermekünk, és igazán kemény idöszakon vagyunk túl. Aminek következtében, gázszámla tartozásunk miatt (217 ezer ft.) levágták a gázóránkat . Nagy gond ezzel még nincs, volt a házban régi fafütésü kazán, most azt használjuk, gond inkább az, hogy nincs miböl egyenlitsük a tartozásunkat a TIGÁZ felé, és félek, hogy esetleg végrehajtót küldhetnek-e ránk ? Veszélyben van-e a ház a fejünk felett ??? Nem tudom, mit csinálnék, ha a 2 gyerekkel az utcára kerülnénk.Próbáltam haladékot kérni, de csak részletfizetést ajánlottak fel, azt is maximális 3 részletben, amiböl az első alkalom a végleges adósság 50 %-át kell tartalmazza... Nos , az akárhogy veszem, több mint 100ezer ft. Nekem annyi jön be egész hónapban, amiböl fent kell tartani egy 4 tagú családot. Kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz, mennyit várhat a TIGÁZ az adósság visszafizetésével? 2 felszólitást kaptunk, az elsőt Augusztusban. Mi a legroszabb amire számithatok ?
A segitségüket elöre is köszönöm

Gaius # 2009.11.02. 18:59

Egy másik topicban erre már válaszoltam.

gatyi # 2009.11.05. 11:38

szépnapot azuraknak is!!!!:)

kérdés.

van egy kis tartozásom telefonos cégeknél lényegtelen nemtudom kifizetni pedig nemsok.:)

egy telken lakok egy kisfaviskóba.bátyámtelkén.
a nevemen egy szál gyertya nincs meg nem is igen lessz.
küldték a papírthogy küldik a végrehajtókat.
mikor rádöbbenek hogy nincs semmim (még a házbase egy ágyon kívűl) mivel fognak trükkösködni???????
nincs munkahelyemse de azt már tudják valószínűleg:D
választ előre is köszönöm!!!!!legyen szép a napod

ObudaFan # 2009.11.05. 12:05

Valószínűleg leszüneteltetik a végrehajtást, és ahogy lesz valamid, majd azt viszik.

2009 # 2009.11.06. 16:49

Tisztelt Fórumozók!
Tud valaki válaszokat adni.

Nagyrészt az én tulajdonomban levő kft-nk tartozni fog az apehnek (első fok után járunk, fellebezés alatt - vissza fogják dobni új eljárásra, de valószínűleg megállapítanak a végén pár millió Ft adót+birságot. Egyébként igazságtalanul, de ez másik történet.).

A kft-nek nincs vagyona, mert még az első fokú határozat előtt kölcsönt vettem fel a házipénztárban levő pénz terhére - több mio Ft-ot, más gyakorlatilag nincs.

A felszámoló, ehajó, végrehajtó vissza tudja szerezni tőlem, a magánszemélytől a kft-től kölcsön vett pénzt, ha ez következne a 2. fok után jogerőre emelkedés után?

Ha a házamat eladom, akkor behajthatnak valamit?

Üdv!

végrehajtó1 # 2009.11.06. 17:37

Mekkora volt a tulajdonirészed?

2009 # 2009.11.06. 18:06

90% - még most is annyi. Működök még.

végrehajtó1 # 2009.11.06. 18:11

Akkor szerintem kicsit zűrös .Szerintem a magán vagyonoddal felelsz,vagy kérhetik a hitelezők hogy a bíróság ezt állapitsa meg.

Kiváncsian várom jogászok véleményét

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.06. 18:11

Azon nem múlik semmi. Ha viszont vezető tisztségviselő volt, és bíróság megállapítja, hogy a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben nem a hitelezők érdekeinek elsődlegességével járt el, akkor kötelezhetik a hitelezői igények kielégítésére.
Magam részéről hadd tegyem hozzá, itt lenne az ideje néhány ilyen ítéletnek.

Sose gondoltam volna, hogy valaha is bármilyen téren példaként fogom emglegetni Romániát. De ahogyan a lófuttatóval eljártak csődbűntény ügyben, azt lehetne tanulni nálunk is.

végrehajtó1 # 2009.11.06. 18:12

Kedves KBS köszönöm a megerősítést:)

2009 # 2009.11.06. 18:21

Köszönöm!

"Ha viszont vezető tisztségviselő volt, és bíróság megállapítja, hogy a fizetésképtelen­séggel fenyegető helyzetben nem a hitelezők érdekeinek elsődlegességével járt el, akkor kötelezhetik a hitelezői igények kielégítésére."
Az is ilyen cselekedet, ha (apeh) első fokú határozat előtt kölcsönt vettem fel a kft-től?
Ha most eladom a házamat az elvehető az új tulajdonostól?

végrehajtó1 # 2009.11.06. 18:28

Ha most eladom a házamat az elvehető az új tulajdonostól?

Nem de ne közeli hozzátartozónak(PTK682?)

2009 # 2009.11.06. 18:36

Köszönöm végrehajtó 1!

Ha most visszafizetem az összes kölcsönt a kft-mnek és leadózva kiveszem, akkor az már vagyonkimenekítés és magánvagyonnal tartozom érte?

Üdv!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.06. 18:47

Az is ilyen cselekedet, ha (apeh) első fokú határozat előtt kölcsönt vettem fel a kft-től?
Az még nem. De ha nem fizeted vissza, az már igencsak.

2009 # 2009.11.06. 19:54

Köszönöm KBS!

Jól értem? 15 éves futamidőre kölcsönszerződéssel kölcsönt vettem fel a kft-mből apeh határozat előtt, az apeh adó+birság miatt felszámoltat. Nincs vagyon a kft-mben, nincs saját vagyonom, viszont valamennyit keresek ezután is valahol, akkor a fizetésemből tiltatják le a tartozást (a kölcsönt, amit felvettem a kft-mtől)50%-ig, amíg le nem fogy (ezer évig...)?

Végrehajtó 1 - szerinted is így megy?

végrehajtó1 # 2009.11.06. 19:58

33%-ig alapesetben.Vagy ingó-ingatlan vh is szóba jöhet.

Kiki74 # 2009.11.06. 21:31

Tisztelt Fórum Olvasók!

Információra lenne szükségem a következő problémával kapcsolatban:

Anyósomhoz bejelentkezett állandó lakcímre a testvére és annak férje, bár nem laknak ott. A napokban, a férj nevére kiment egy "végrehajtó" levél, mert nem fizeti a személyi kölcsönét.
A kérdésem az, hogy ebben az esetben terheli-e bármilyen felelősség anyósomat, kell-e számolnia végrehajtással? Mind a lakás, mind pedig az ingóságok anyósom nevén vannak.

Válaszukat előre is nagyon megköszönöm.

Tisztelettel,
Fekete Krisztina