bolti lopás? mit tehetek?


Anika1239 # 2014.12.23. 10:18

Illetve még azt is szeretném megkérdezni hogy a lányom ma kapott egy levelet amelyben az áll hogy beidézték a bíróságra tulajdon lopás elleni szabálysértés miatt.Mi fog ott történni vagy mire számítsunk?

Véleményem # 2014.12.23. 11:23

A munkahely nem fogja meg tudni, ha csak nem mondja el a lány.

A bíró meghallgatja a lányt majd eldönti a büntetés mértékét.

Dr. Jégember # 2014.12.23. 16:56

Csatlakozom az előttem szólóhoz .)

Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.25. 14:51

Pénzbüntetésen kívül ugye másra nem kell számítanunk?
Köszönöm az eddigi segítséget!

Dr. Jégember # 2014.12.26. 03:04

Nem igazán, sőt még lehet hogy arra sem. Ha úgy látja a bíró, hogy elegendő megrovás is, akkor azzal is megúszhatja.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2015.01.04. 17:29

Még egy olyan kérdésem lenne hogy ilyenkor mi fog történni ha csak a lányom kapott idézést?A barátnője semmit nem kapott pedig az ő adatait is felvették és beleírták a jegyzőkönyvbe.A lányom lassan hogy egy hónapja kapta meg az idézést és a tárgyalás is nagyjából 2hét múlva lesz.Fog kapni a barátnője is idézést vagy ő ezt az egészet "megúszta"?

Véleményem # 2015.01.04. 18:35

Anika1239

Ezt innét a fórumról tippelgetni találgatni...
úgy vélem, hogy a lánya a saját idézésével törődjön és a saját tettéért feleljen, amit meg el kell mondani a bíró előtt azt meg mondja el. A többit a hatóságra kell bízni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 18:59

Az is lehet, hogy az idézést nem vették át, a barátnő az értesítőt eldugta...

LOLITA19 # 2015.01.05. 21:45

Tisztelt ügyvédúr!

A lányom egy nagyon nagy butaságot követett el. 2 éve Németországban egyetemen tanul, elég jó eredménnyel, de a múlt héten az egyik barátja rávette (bár mindenhez két ember kell), hogy a az egyik nagy áruházból lopjon. A kedves kislányom, akinek nem sok gyakorlata van az ilyesmikben, belement a bűncselekmény elkövetésébe. Szépen bement a boltba, 3-4 ruhadarabot a táskájába tett és mintha mi sem történt volna kiment a bejárati ajtón, ahol persze azonnal elkapták. Be is vitték a német rendőrségre, ahol a magyar lakcímét hamisan adta meg, de az ottani tartózkodási helyét tudja a rendőrség.
A bűnügyi rendőrség is 'kihallgatta', ahol megszületett az ítélet: 100-200 euró pénzbüntetés, de a csekket a hamisan megadott magyar lakcímre fogják küldeni.

Kérem segítsen! Elég komplikált az ügy, fogalmam sincs, hogy mire számíthatunk.

Várom válaszát,

egy aggódó anyuka

Anika1239 # 2015.01.07. 21:21

Még az én történetemhez hozzá szólnék.Nem kapott a lányom barátnője levelet és nem dugta el.Utólag kiderül hogy a biztonsági őr folyamatosan a lányomra terelte a "dolgot".Még egyszer feltenném a kérdést hogy létezik hogy a lányomnak kell egyedül elvinnie ezt az egészet? Vagy majd a barátnője megkapja hónapokkal később és neki külön tárgyalása lesz? Teljesen tanácstalan vagyok.

capisca # 2015.01.08. 07:49

Kedves LOLITA!

Javaslatom, ha van 100-200 eurótok bemenni és kérni a Hatóságtól, Bíróságtól, hogy befizethessétek a büntetést.

Mondjátok, hogy elvesztette a csekket és hamis címről hallgatni.

Nem hiszem, hogy a német hatóság ne állítana ki egy új csekket vagy, ha van (ezt nem tudom) valami pénztárba befizetni.

További javaslat az ilyen baráttal minden kapcsolatot megszakítani, a lánynak pedig 2 nagy anyai pofont lekeverni jobbító szándékkal.

Véleményem # 2015.01.08. 12:01

Anika1239

Létezhet, hogy a lány egyedül viszi a balhét. Az is lehet, hogy a másik máskor kap idézést de elég kicsi a valószínűsége. A lánya aki már kapott idézést a bíróságra, neki lehetősége van elmondani mindent, hogyan történt. A többi már a hatóságra van bízva.

AgiSoNo # 2015.01.11. 15:13

Kedves Anika!
Bár nem tudok jogilag érdemben hozzászólni, de nem gondolod, hogy a saját lányoddal kellene törődnöd nem a barátnővel?
Lelked megnyugodna ha a másik lányt is behívnák és megbüntetnék? Neked könnyebb lenne elviselni a helyzetet ha a "szomszéd tehene is megdöglik"?
Az, hogy pontosan mi volt ezt a lányok és az eljáró hatóság, biztonsági szolgálat tudja, lehet a lányodnál volt a 40 ezer forintnyi holmik 90%-a, és így nem meglepő, hogy rajta "csattan".

Anika1239 # 2015.01.12. 18:46

Agisono!
Szó sincs arról amit te most itt "kitaláltál" több éve ismerem azt a lányt is és a szüleivel is szintén nagyon jóba vagyok!Egész egyszerűen az ő sorsa is érdekel.Egyből a rosszat keresed.

asdtra # 2015.10.22. 22:28

Kedves Ügyvéd!

Teszkóban kasszásként édesanyámmal összejátszva 4 alkalommal összesen maximum 130000 Ft értékben követtünk el lopást. A biztonsági őrök által írt jegyzőkönyvben a bolti lopás, csalás, összejátszás szavak szerepelnek. Büntetlen előéletűek vagyunk, tettünket megbántuk. Mondták, hogy a rendőrség majd értesíteni fog.
Ebben az esetben milyen kimenetele lehet az ügynek?
Köszönöm!

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2015.11.06. 14:07

Tisztelt asdtra!

Nagy valószínűséggel kisebb kárt okozó, folytatólagosan (azonos sértett sérelmére - jelen esetben a Tesco -, rövid időközönként, többször elkövetett), üzletszerűen (rendszeres haszonszerzés végett) elkövetett csalás bűntettét, mint társtettesek követték el.

Ha még nem hallgatták ki Önöket gyanúsítottként, akkor az fog következni. Amennyiben már kihallgatták Önöket, és nem kell egyéb tárgyi vagy okirati bizonyítékot, tanúvallomást beszerezni, úgy vélhetően hamarosan lezárják a nyomozást.

Amennyiben már kihallgatták Önöket, és beismerő vallomást tettek, úgy szinte borítékolható, hogy megállapítják a büntetőjogi felelősségüket.

A csalásról kicsit bővebben:
http://lorik.hu/…_vedougyved/

folyami géb # 2015.11.06. 14:24

Én azért inkább ugyanazon kiváló szerző alábbi művét javasolnám inkább:

http://lorik.hu/…ntetougyved/

:)

Csalást nehezen tudok elképzelni az adott körülmények között. De a várható következmények ugyanazok.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2015.11.06. 14:36

Ha pl. drágább termékeket olcsóbbra átcímkézve "hoztak el" az csalás. :)

A pontos állásfoglaláshoz nyilván pontosabban is kellene ismerni a körülményeket. De valóban, lehet akar lopás is.

folyami géb # 2015.11.06. 16:34

Hát pedig én az alanti anyagban azt olvastam:

"A csalás csak akkor befejezett, ha a tévedésbe ejtő vagy tévedésben tartó magatartás hatására a passzív alany olyan vagyonjogi rendelkezést tesz, melynek eredményeképpen akár nála, akár tőle elkülönülten a sértettnél kár keletkezik."

Kérdezem én illő tisztelttel: átcímkézésénél ki lesz tévedésbe ejtve, és e passzív alany milyen vagyonjogi intézkedést tesz, aminek következtében a sértettnek kára keletkezik?

Dr.Attika # 2015.11.06. 16:44

Mivel a TESCO a sértett ezért a "Tolvaj tolvajának megbocsát az ég." népi bölcsesség is alkalmazható.

tiinaa # 2016.07.15. 14:09

Tisztelt Ügyvéd!

Bolti dolgozóként bizonyos termékeket nem ütöttem be a pénztárgépbe,az igy keletkezett többletet zsebre tettem.kb 10 -20 ezer forint értékben. A kamerák miatt megtudta a főnököm,azt szeretném kérdezni,hogy milyen büntetésre számithatok,ha feljelentest tesz,illetve ha nem,akkor jogában áll e, hogy a fizetésemet (alkalmi munkavallaloként) ne adja oda?
A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2016.07.23. 08:13

Ha még nem voltál büntetve, pénzbírságra számíthatsz. A fizetésedből a kár mértékének megfelelő összeget tarthatja vissza.

Betti70 # 2016.09.21. 17:14

Üdv!
A lányomat bolti lopáson érték, összesen 35 ezerforint értékben. A termékeket nem rongálta meg, a rendőrök pedig siettek, mert lassan vége volt a műszakjuknak, így a helyszíni bírságot 50 ezer forintra szabták ki. Annyi lenne a kérdésem, hogy erről külön kapunk értesítést, vagy a bolt elküldi postai úton a jegyzőkönyvet? Miután befizette a bírságot, egyéb következményei nem lesznek az ügynek?

Véleményem # 2016.09.27. 12:17

Betti70

Nem küld a bolt utólag jegyzőkönyvet. Nincs következmény a bírság befizetését követően.

Súgás # 2016.10.02. 07:14

Korrekt ügyvédeket biztosítunk a budapesti lakosságnak!