bolti lopás? mit tehetek?


Okoslány # 2014.05.26. 17:09

Kell-e attól tartanom, hogy pl közúti ellenőrzéskor megfognak? Mert ugyebár a kocsim alapján mert tudnak azonosítani... vagy az alapján küldenek idézést??

Véleményem # 2014.05.26. 17:29

Okoslány

Számomra ez az írás egy nagy káosz, nehéz kibogarászni az egészet, hogy mi a fenéről szól ez a "tagolt" írás.

mintha egy robogós biztonsági őr mászkált volna (Van ilyen?)

érdekes, de ilyen kétlem hogy lenne...

mi a fenéért kellett címkét leszedni, árat, meg vállfát eltenni

Lényegében visszavitt egy fehérneműt amit ott hagyott és eltett egy másikat zsebre amit nem fizetett ki. Ez lopás.

Talán üldözési mánia rejlik a válaszban amire vár.

Lehet tesznek feljelentést, ha volt lopás és erre bizonyíték van, a tesco nem gyanúsít senkit. Ennek a lopásnak ha jól értem az volt, annyi hátránya lehet, hogy lelkiismereti problémák és üldözési mánia lesz úrrá attól a perctől kezdve amikor legközelebb a tescoba megy. A tescoba bemehet, felkeresést várhat, de lehet nem keresi fel senki...

Okoslány # 2014.05.26. 17:40

Köszönöm a választ!Így ugyebár csak ismeretlen tettes ellen indíthatnak eljárást...hacsak nem a kocsim alapján azonosítanak be....

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.26. 18:03

Okoslány: csűrhetjük-csavarhatjuk, ez akkor is lopás :) az írás 90 %-a meg lényegtelen hantázás...

Okoslány # 2014.05.26. 19:06

akkor legyen az csupán a következményre vagyok kíváncsi!!

Véleményem # 2014.05.27. 14:06

ennek lehet nem lesz semmi következménye, de a lopásnak tetten érést követően miután meg volt a felelősségre vonás lehet, figyelmeztetés, bírság, elzárás...

főnix75 # 2014.05.27. 14:09

TISZTELT FÓRUM!TESCOBA JÁRTAM ÉS VÁSÁROLTAM 5 EZER FT ÉRTÉKBEN ,AMIT TISZTESÉGGEL KI IS FIZETTEM.AZONBAN VÁSÁRLÁSI SZÁNDÉKOM VOLT EGY TINTAPATRON IRÁNT IS,AMI 12-EZER FT VOLT,DE UTKÖZBEN ÉSZREVÉTELEZTEM,HOGY LIFEG RAJTA AZ A SZÜRGE ÁRUVÉDELMI AKÁRMI ÉS EGY LAZA CSUKLÓMOZDULATTAL EL IS TÁVOLITOTTAM ÉS ELRAKTAM :( FIZETTEM A PÉNZTÁRNÁL ÉS KIFELE MENET BE IS SÍPOLTAM BIZONY,MERT A TERMÉKBEN BENT IS VAN A DOBOZBAN VALAMI JELZŐ.ODA IS JÖTT A BIZTONSÁGI ŐR ÉN NEM KÉSLEKEDTEM AZONNAL MÉLY BOCSÁNAT KÉRÉSEK KÖZEPETTE MONDTAM MENJÜNK ODA A PULTHOZ MERT EREDETI SZÁNDÉKOM IS AZ VOLT MEGVESZEM CSAK MEGFENEKLETTEM UTKÖZBEN:(.ÍGY IS TÖRTÉN MEGVETTEM ,KIFIZETTEM A TERMÉKET,DE JEGYZŐKÖNYV VOLT,RENDŐRSÉG MEG MINDEN.OTT BENT A JARDON KIHALLGATTAK,RABOSÍTOTTAK,HÁZKUTATÁST KÜLDTEK A CÍMEMRE AZ IS MEG VOLT.....ÉS MOST MINDEN BIZONNYAL BÍRÓSÁGI TÁRGYALÁST VÁROM,MÉG HA JÓL HALLOTTAM VÉDŐT IS RENDELNEK KI.RETTENETES VOLT ÉS NAGYON SZÉGYENLEM MAGAM,DE EZ VOLT NEM HAZUDTAM MINDENT ELMONDTAM,MEGBÁNTAM,ENNYI.JAH ÉS DOLOG ELLENI SZABÁLYSÉRTÉS LOPÁS VÉTSÉGE -EZT ÍRTÁK A PAPIRRA OTT.AZT OLVASOM 2 ÉV IS KINÉZHET,MOST NEKEM? MIRE SZÁMÍTHATOK KB? SOHA MÉG EGY KÖZLEKEDÉSI KIHÁGÁSOM SEM VOLT.KÖSZÖNÖMA VÁLASZT ELŐRE IS.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.27. 15:58

a következménye ez lesz: örök életedre kitiltanak az összes tescoból, miután megetetnek veled 10 kg tesco túró rudit a többi vásárló előtt, evés közben egy "soha többet nem lopok bugyit a tescoból" feliratú táblát kell majd viselned. :) lopni bűn :) most látom, hogy már a tesco honlapján is fent vagy.

groszfater@gmail.com # 2014.05.27. 16:07

:) lopni bűn :)
a bűn filozófiai-erkölcsi fogalom a lopás fizikai tett.

peti19940130 # 2014.05.27. 17:48

Jo napot
El követtem szabálysértést 90.000ft értékbe még két éve csekken ezt az összeget ki fizettem
Börtön büntetés nem volt
A kérdésem az erkölcsi bizonyitványt mennyi idö elteltével adják ki? Vagy van priuszom? Ha igen meddig? Mert ugy hallotam ez elévül egy idö után

Agent Cooper # 2014.05.28. 06:24

Kedves peti19940130!

Milyen büntetést kapott pontosan? Ugyanis attól függ.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

noviubee # 2014.10.09. 19:31

Jó estét!
Ma, 2014. 10. 09.én a dm nevű drogériában. elloptam egy 1200 Ft-os körömlakkot. ezt a biztonsági őr észrevette.. és felvették a jegyzőkönyvet, bevallottam mindent és visszaadtam a körömlakkot is. és azt mondták elküldik a rendőrségnek. 20 éves vagyok.. soha sem csináltam ilyet.. nagyon sajnálom! ilyenkor mi a teendő? mit fognak csinálni? bezárni ugye nem fognak.. vagy közmunkára ítélni, ugye bírósági ügy sem lesz belőle..
kérem segítsenek!

Agent Cooper # 2014.10.10. 13:38

Tisztelt noviubee!

Bezárni nem fogják. Ha a termékről nem távolított el áruvédelmi eszközt, abban az esetben most még pénzbírsággal (5 000 - 30 000 Ft) megússza. Hogy lesz-e bírósági ügy belőle, az a szabálysértési hatóságon múlik.

Tisztelettel:


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

aaliyahh # 2014.11.04. 20:34

Üdvözlöm! tanácsát kérném,mire kell számítani,ha ez a 4.vagy 5.bolti lopása az illetőnek minden esetben kb 5000 Ft értékben,volt már pénzbüntetés,ezek rendezve lettek,viszont most a kapitányságról hívtak,hogy ott van a párom és szállítják a gyorskocsi utcai fogdára 72 napra maximum.Ha ez a maximum akkor mi a leghamarabbi idő amikor hazajöhet,és mennyi az esélye,hogy nem jön haza?

Véleményem # 2014.11.05. 12:09

aaliyahh

Őrizetbe vették, valószínű gyorsított eljárás keretében ( 3 napon belül) fogják tárgyalni majd az ügyét és a lopásait.

A bíró dönt majd, hogy közérdekű munkát szab ki, vagy pénzbüntetést vagy elzárást. A bíró fog mérlegelni személyi körülményeket figyelembe véve stb.

aaliyahh # 2014.11.05. 13:02

Köszönöm Véleményem.Személyi körülménynek mondható mondjuk,hogy van egy 2 éves gyerekünk ill. dolgozik vezető beosztásban?Nem tudja vki hogyan szoktak ilyen esetben dönteni?

Dr. Jégember # 2014.11.05. 14:17

1./
A vezető beosztás a pont nem enyhítő körülmény, ugyanis jobban kellene tudni, hogy a boltból fizetés UTÁN lehet a dolgot elvinni.

2./
Szerintem az üzletszerűség sem lesz enyhítő körülmény. (Ha az eddigi ügyeket szabálysértésként bírálták el az ügyész óvást nyújthat be és megállapíthatja az üzletszerű elkövetést.)

3./
összességében sem fogják a fejét venni, de glóriát sem kap.

Dr. Jégember

aaliyahh # 2014.11.05. 14:38

Köszönöm Dr Jégember!
72 óra leteltével hazajöhet,vagy számítsak rá,hogy viszik tovább?

Véleményem # 2014.11.05. 15:00

Nem tudja vki hogyan szoktak ilyen esetben dönteni?

Szoktak, így is, úgy is... Függhet a helytől, a bíróságtól. Mik a helyi esetleg megyei, városi, bírói gyakorlatok az adott helyen ahol tárgyalják, de a bírónak van kb. 3 lehetősége milyen büntetést szabjon ki. A rendőrség képviseli az egyik oldalt az is kérni fog egy büntetést meg az eljárás alá vontnak (barátja) is lesz egy védője az meg az ellenkezőjét fogja kérni. Aztán a bíró, dönt. Innét a fórumról tippelgetni lehet de értelme nincs.

A vezető beosztású emberek nem szoktak lopni. Érthetetlen, hogy miért teszi ezt akkor. Az ügyet az előzőeket is beleértve nem ismeri itt a fórumon senki, így ezért sem lehet konkrét egyértelmű választ adni.

A tippelés lehetőségével élve, az elzárás nem valószínű, a közérdekű munka vagy a pénzbírság esélyeit tippelném.

A jövőben pedig változtatni kellene a jogkövető magatartás irányába, mert ez az út ahhoz vezet most, hogy majd elveszti a munkáját és elindul a lejtőn az életben.

aaliyahh # 2014.11.05. 15:31

Köszönöm a válaszát,teljes mértékben egyetértek Önnel.

Anika1239 # 2014.12.06. 18:04

Elnézést ha nem pont ide illő amit írok de tanácsot szeretnék kérni.
A lányom és a barátnője 2014.12.04.-én lopott az egyik pláza boltjából.Elkapták őket kaptak egy jegyzőkönyvet amiben az áll hogy együtt működtek és hogy az áruban nem esett kár és az összeg 40.500ft.A kérdésem a következő nagyjából mikor kapjuk ki a levelet mekkora büntetés összegre számítsunk és mivel nem külön írták meg nekik a jegyzőkönyvet hanem egybe vették őket így a büntetést is felosztva kapják?Nem különítették el hogy ő ennyit a másik meg annyit lopott.Büntetlen előéletűek 18 és 19 évesek. Ha valaki részletesen leírná hogy most mi is fog történni azt nagyon megköszönném.

Dr. Jégember # 2014.12.08. 18:53

Tisztelt kérdező!

Nem mindegy, hogy hogyan lopták el a ruhát. (ez nem derül ki a leírásából) Ha volt rajta áruvédelmi eszköz és azt leszedték akkor bűncselekmény, ha csak "simán" kivitték volna fizetés nélkül, akkor szabálysértés.

Mivel ketten "együttműködve" (jogilag szándékegységben) követték el a cselekményt, ezért társtetteseknek minősülnek. Mindegy hogy ki melyik részét, vagy mennyi értékű ruhát vitt ki, a kettőjük által okozott kárt együtt nézik. (egyetemlegesen felelnek)

Mivel a kár megtérült, gondolom "első áldozók", fiatal felnőttek és vélelmezem megbánták a tettüket és mindent elismertek nem fogják a fejüket venni sem a szabálysértési, sem a büntetőeljárásban. Az hogy mi lesz a jogkövetkezmény és az mikor következik be attól is függ milyen eljárásról van szó, de ezt nem tudjuk. Jó esetben intézkedéssel megússzák bcs. esetén is.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.08. 20:54

Dr.Jégember!
Nem volt rajta "csipogó" csak árukód azt szedték le.
Leginkább az érdekelne mikor kapják meg a levelet.

Dr. Jégember # 2014.12.09. 13:03

Tisztelt Anika1239!

Ebben az esetben ez "csak" szabálysértés, aminek az eljárási határideje -az általános szabályok szerint- 30 nap, ami további 30 nappal meghosszabbítható.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.22. 16:11

Dr.Jégember
Lenne még egy kérdésem ha tudna benne segíteni nagyon megköszönném!
Ma volt állásinterjún a lányom fel is vették,bejelentették.A kérdésem az lenne hogy a munkahelyén ezt az "incidenst" megtudják?