bolti lopás? mit tehetek?


vacsi # 2010.07.26. 07:36

LLL78!

A "bolti lopás" szerencsére a TESCO-ban történt, így egyszerű az eseted: a TESCO egész területe be van kamerázva, egyszerűen kérned kell, hogy játsszák vissza a belépésedtől a kimeneteledig eltelt időt! Igy tudod bizonyítani, hogy nem Te loptál, hanem az elem már a kocsiban volt!

vacsi # 2010.07.26. 07:41

_limbo_!

Akármi is történt, lefényképezni biztosan nem volt joguk! Én feljelentést tennék a rendőrségen, már csak azért is, hogy kiderítsék, mi lett a felvett adatok és a fénykép sorsa! Én rosszat sejtek...

LLL78 # 2010.07.26. 17:33

Köszi a tanácsokat.

Beszéltem a jegyzővel. Azt mondta, hogy megnézi a felvételt, és ha úgy látja, hogy nincs ellentmondásban a storymmal, és ő is látja a kocsi alján az elemet, akkor megszünteti ellenem az eljárást, mert nem bizonyítható a szándékosság.
Mellesleg nagyon korrekt és tárgyilagos volt, le a kalappal előtte; igazából sokkal rosszindulatúbb hozzáállásra számítottam.
A Tesco alkalmazottja szerint látszik a felvételen a kosár alján az elem (legalábbis nekem ezt mondta), igaz elég nehezen. Remélem a jegyző is úgy látja a felvételt, ahogy a Tescos, mert akkor végre tisztázhatom magamat.

Mégyegyszer köszi a hozzászólásokat.

Addig is marad az idegeskedés...

prilu79 # 2010.08.05. 20:58

üdvözletem! azt szertném kérdezni,hogy ittasan a kocsmában belenyultam egy kabátba és kivettem egy kocsi kulcsot és egy telefont ezt kivittem az udvara és eldobtam. haragosom volt azért tettem jöttek értem a zsaruk elvittek lopásért persze meglett minden a teló használhatatlan de kifizettem a kárt.próba idő alatt vagyok 5 hónapja szabadultam jövedéki orgazdaságért ültem.most ezért kaphatok ismét börit?őszinte beismerő va. tettem kártérítettem.megúszhatom ezt?várom a válaszát köszönöm.

kovacsz # 2010.08.06. 06:12

Számít a lopási kár is. Megúszni nemigen lehet, tanulni kellene már az esetekből.

ECHO40 # 2010.08.27. 13:23

Tisztelt Válaszoló!
Nagy szégyenemre a minap egy nagyobb üzlethálózat egyik boltjából valamilyen soha meg nem ismétlendő kósza ötlettől vezérelve megkíséreltem ellopni néhány apróbb dolgot. Amikor aztán vissza akartam tenni a polcra, még mielőtt a pénztárhoz értem volna,észrevették, és a biztonsági őr egy irodába vezetett, ahol jegyzőkönyvet vettek fel, 3500HUF az érték. Mivel semmilyen információt nem adtak, másolatot sem kaptam abból, amit aláírtam, kérdezném, mire számíthatok. Minthogy soha ilyen elő nem fordult velem, és soha semmilyen ügyem nem volt, fogalmam sincs mi fog történni ezután és eléggé meg is vagyok ijedve, hogy ilyen hülyeséget próbáltam csinálni. Nem tudom, van-e jelentősége annak, hogy nem hagytam el az üzletet, tehát, ténylegesen nem vittem ki semmmit sem a boltból - bár a jegyzőkönyvre akármit írhattak.... Köszönöm a választ előre is!

kulfoldi # 2010.09.04. 12:38

Sziasztok,
milyen az eljarast folytatnak a magyar hatosagok kulfoldi EU allampolgar ellen akit lopason ertek (5000 HUF), az aruhaz biztonsagi emberei jegyzokonyvet keszitettek vele ahol elismerte a lopast. Rendorseget nem hivtak ki. A kulfoldi Magyarorszagon dolgozik, lakcimkartyaval rendelkezik, viszont csak a kulfoldi szemelyi igazolvanyaval igazoltatta magat es a kulfoldi lakhelyet adta meg. Kiutasithatjak ezert Magyarorszagrol? Tudatjak ezt a munkaltatojaval?
Koszonom valaszotokat!
Kulfoldi

magyarz1111 # 2010.10.25. 15:33

Sziasztok azért fordulok hozzátok mert minap elkövettem egy nagyon-nagy hüly.... elmentem vásárolni egy ismert üzletbe és zsebre raktam egy oldspice shift-et a mágneses kapu elkezdett sípolni. Nem ellenkeztem visszaadtam az árút ami 999 Ft-volt felvették a jegyző könyvet aláírtamn és eljöttem hozzáteszem kárt nem okoztam mert visszaadtam és az árúcikk sem sérült! Mire számíthatok fizetnem kell valamit vagy mi lesz . Sűrgös lenne a válaszotok mert még soha nem csinálta ilyet hogy mire számíthatok ?!?
Előre is köszönöm !!!!

végrehajtó1 # 2010.10.25. 16:09

Az Eurósboltban csak 580ft.Máskor oda menj:)

jack # 2010.10.26. 15:52

Szeretném megtudni, hogy ha 2009. december 10-én a Budapesti Kerületi Bíróság határozata szerint lopás vétsége miatt 3 évre terjedő próbára bocsátást kaptam, akkor lehet e tiszta az erkölcsi bizonyítványom, melyet a munkáltatóm kérésére kell kikérnem.
Ha nem tiszta, akkor mi szerepel benne, ha kérem a kiadását.
Várom mielőbbi válaszukat. Köszönettel.

jack # 2010.10.26. 15:52

Szeretném megtudni, hogy ha 2009. december 10-én a Budapesti Kerületi Bíróság határozata szerint lopás vétsége miatt 3 évre terjedő próbára bocsátást kaptam, akkor lehet e tiszta az erkölcsi bizonyítványom, melyet a munkáltatóm kérésére kell kikérnem.
Ha nem tiszta, akkor mi szerepel benne, ha kérem a kiadását.
Várom mielőbbi válaszukat. Köszönettel.

kovacsz # 2010.10.27. 07:00

Kérd ki, aztán meglátod. Tiszta lesz.

nikojenn # 2010.11.19. 09:30

Üdvözlet!
40 éves anyuka vagyok,15 éves kislányom pár nappal ezelőtt..,hogy mi okból nem adoot rá kielégítő választ,ezért ugy gondolom e kornak egyszeri esetéről lehet szó...,egy szupermárketből eltulajdonított pár dolgot.Pénztártól való távozás után bekísérték egy ellenőrzésre.Ott a bizt.őr kérte pakolja ki a cuccait stb..A rongálási kár 6000 Ft volt.Engem mint törvényes képviselőt akkor értesítettek mikor már a rendőrség ott volt,és már a jegyzőkönyvet is elkészítették.Természetesen a kárt ott megfizettem.Kérdésem:Nem kellett -e volna megvárni a törv.képvielőjét(szülőt)mielőtt az adatait stb felveszik?Másik kérdés?A rendőrségnek meg kellett e olna várnia engem,szülöt mielött az adatokat a szerv" is felveszi?Harmadik kérdés?A vizsgálatot végző biztonsági őrnek joga van-e egy harmadik félnek(ez esetben egy kívül állónak)ki csak egy ismerőse,elmondani az esete?Valószínű nem tudhatta a bizt.őr,hogy a lányom volt osztálytársával oszt meg ilyen információt?
Természetesen mélyem le vagyok súlytva,hiszen ilyen nem fordult elő,remélem egy életre szóló tanulság lesz a következménye a kislányomnak.Én kiborultam,sőt az apuka is,fogalmam nem volt hogy viselkedjek.Még ma sem tudom,tanácstalan vagyok.
Nos a legfontosabb kérdés helyesen jártak -e el a hatóságok,bizt.őr...??

ObudaFan # 2010.11.19. 10:37

A fiatalkorú törvényes képviselőjét a meghallgatásról, illetőleg a tárgyalásról értesíteni kell. Amennyiben a törvényes képviselő megjelenésének akadálya van, a gyámhatóság képviselőjét kell a fiatalkorú meghallgatásának időpontjáról értesíteni.
A fiatalkorú meghallgatására általában a törvényes képviselője jelenlétében kerül sor. A tárgyaláson megjelent gondozót a fiatalkorú életviszonyaira nézve minden esetben meg kell hallgatni, aki ezekre a körülményekre nézve a nyilatkozatot nem tagadhatja meg.

Éppen ezért szerintem meg kellett volna várni a törvényes képviselőt. Ettől azonban még, ha máshogy nem, a bizt. őrök vallomásával bizonyítható lesz a szabálysértés elkövetése, és az újdonsült kormánypártjaink által elfogadott szabs. törvény módosítás értelmében a fiatalkorú is büntethető elzárással is a 6e Ft-os ügy miatt is.

nikojenn # 2010.11.19. 11:15

Üdv Obudafan!
Tisztelettel köszönöm kimerítő válaszát!
Sokkal nem lettem okosabb,az új törvényt hallottam,de ha jól tudom,első esetre nem vonatkozik....legalább is remélem.Nem bűnöző,csak egy diák csíny,talán az emberek 90% ezen átesett vagy fiatalon,vagy azt követően.
Gondolom ezután kell még befáradni megadott időpontban a szabálysértési osztályra,vagy hova...ahol mind a hármónkkal elbszélnek...gondolom számíthatok pénz büntetésre.De ha rosszul tudom kérem javítson ki!
Tiszetelettel:nikojenn

guba # 2010.11.19. 11:38

A törvényes képviselő jelenléti, észrevételezési, indítványtételi és jogorvoslati jogára a védő jogai irányadóak. Ahhoz, hogy ebben az esetben tettenérés esetén felvegyék az adatait és jegyzőkönyvet készítsenek, nem kell bevárni a törvényes képviselőt.

kovacsz # 2010.11.19. 11:57

Törvényesen jártak el.

nikojenn # 2010.11.19. 15:54

Köszönöm mindenkenek a hozzáértő válaszát!
De arra még mindig nem kaptam választ,hogy a biztonsági őr,csak úgy,kiszolgáltathatja bárkinek ,hogy ezt és ezt a személyt elkapta!!!Mert így nevezik,ha jól tudom.Csak úgy heccből,vagy ezt szabad megtennie??Nincs erre vonatkozóan bármi ,ami megvédhetne egy 15 éves gyereket??Vagy túlzás ezt gondolnom?
Nekem mint szülőnek nem olyan egyszerű ez,védenem is és nevelnem is kell.
Üdv.

kovacsz # 2010.11.19. 17:09

Ez nem illendő.

Enya # 2011.10.15. 09:19

Sziasztok! Most derült ki, hogy felvettek a repülőtérre recepciósnak. Decemberben indul a munka, addig nemzetbiztonsági vizsgálat stb. 7 éve voltam kényszerbeteg és kétszer le is buktam bolti lopáskor. Ez 16-17 éves koromban történt. Következménye nem lett, papírt küldtek róla. Meggyógyultam persze, és vállalom a felelősséget, de akkor is megtörtént, mindegy, milyen okból kifolyólag. Ez kizáró oka lehet, hogy a reptéren dolgozzak vagy csak a "komolyabb" eseteket - kábítószerkereskedelem stb. - veszik figyelembe? A nemzetbiztonság utána tud járni mindennek, és ha a bolti lopás miatt nem vesznek fel mégsem, akkor nagyon szomorú leszek. Ideges vagyok most nagyon, tud valaki valami megnyugtatót írni vagy nézhetek új munkahely után?

ROBERT1989 # 2011.10.17. 18:58

Sziasztok!

Körülbelül fél éve egy bolti lopást követtem el. Az értéke 3800 Ft volt. Nagyon megbántam az egészet, soha nem csináltam ilyet előtte, nem tudom mi vitt rá. :-( A pillanatnyi lelkiállapot talán...de nem is ez a lényeg, hanem, hogy a minap kaptam egy levelet, hogy szabálysértési eljárást inditottak ellenem. Amikor tetten értek teljesen együttmüködő voltam, már a helyiségbe érve egyből át is adtam az eltulajdonitott árut a biztonsági őrnek. Milyen büntetésre számithatok? Elzárás is lehetséges? gondolom az számit, hogy előtte semmilyen kihágást nem követtem el ugye? Tisztába vagyok vele, hogy a büntetést teljes mértékben megérdemlem, csak félek az elzárástól illetve attól, hogy később hátrányom származhat ebből a botlásból.kérem ha van, aki ebben jártas segitsen válaszával mert teljesen kétségbe vagyok esve az ügy kimenetelét illetően.

Válaszotokat előre is köszönöm.

redsea # 2011.10.17. 20:03

max. pénzbünti

wotan # 2011.10.20. 12:57

Nem kapsz büntetést, hanem bírságot szabnak ki.
A szabálysértési nyilvántartóban 2 évig fogsz szerepelni

wotan # 2011.10.20. 12:58

Enya. reptéri munka esetén nem erkölcsit kérnek, hanem azt, hogy szerepelsz -e bűnügyi nyilvántartásban. Ez lényegesen hosszabb időtartam.

ROBERT1989 # 2011.10.20. 18:51

És ha szerepelek a szabálysértési nyilvántartásban az megjelenhet az erkölcsi bizonyitványomon?