Közúti baleset okozása


Gergo888 # 2012.05.04. 17:10

Felebezés után kaphatok-e súlyosabb büntetést is, ha a megállapításokat vitatom, aztán esetleg elismerik, hogy igazam van és találnak ennek az egésznek más paragrafust?
Hogyha arra hivatkoznék, hogy nem bizonyítható, amit írnak akkor mi van?

Meglehet nem sok esély van rá, hogy olyat írok, amit el is fogadnak, de ez azért nem olyan mindegy. Egyébként két ilyen probléma van is a levélben: nem írnak le valamit, ami fontos lenne, a másik pedig az, hogy a paragrafus, nem teljesen arra vonatkozik, ami történt.

Véleményem # 2012.05.03. 21:41

Gergo888

Nagyon jó indoklás kellene ahhoz. hogy vissza kapd a jogsit. Gyalogosra ne hivatkozz. Más érvek kellenek. Amiket leírtál azok alapján sem fogják vissza adni.
Olyan esetről tudok ahol megélhetés volt az hogy sofőr volt az illető és az autó volt a munka eszköze. Ha elvették volna a jogsit, akkor kirúgják a munkahelyéről az embert. Egy ilyen jól meg írt indoklás után csak a pénzbüntetést kellet befieztni, a jogsit vissza kapta az illető.

Gergo888 # 2012.05.03. 16:13

Ma megkaptam a levelet: 30 ezer Ft pénzbírság és 3 hónap jogsi bevonás áll benne. Szerencsére nem olyan súlyos a büntetés, de még ez sem jön éppen jól. Azon gondolkodok, hogy lehetne-e a vezetéstől eltiltást mellőzni, vagy az időtartamát csökkenteni, és úgy néz ki, hogy én fogom megírni a kifogást.
Lehet-e arra hivatkozni, hogy jelenleg bejelentett munkanélküli vagyok és megnehezítené az
elhelyezkedésemet, ha bevonják a jogosítványomat és arra, hogy nem a gyalogátkelőhelyen ment át a gyalogos? Vagy ezeket leszarják?

Gabicsek # 2012.05.02. 19:22

Büntetőeljárás indul ellene közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt. A nyomozás során gyanúsítottként fogják kihallgatni. Remélhetőleg nem lesz maradandó a motoros sérülése.
Ha a sértett beleegyezik, közvetítői eljárást is lehet kérni ilyen esetben, szerintem akkor jár a legjobban, ha ez menne. Ez pénzébe fog kerülni, de nem lesz ebben az esetben bírói ítélet.
Ha nem lesz közvetítői eljárás, és a bíróság dönt, pénzbüntetésre és jogsi bevonására lehet számítani.

Transformer # 2012.05.02. 18:22

Tiszteletem Mindenkinek! Családtagom ma egy körforgalomban későn vette észre a közlekedő robogóst, behajtott a körforgalomba, a motoros megijedt (érthető módon), elcsúszott a motorral, és eltört a bokája. Rokonom kihívta a mentőket, rendőrséget, elismerte a figyelmetlenségét. Sofőr. Érdeklődött a robogós állapota felől, akkor műtötték a bokáját. Kétségbe vagyunk esve a következményektől... Mire lehet számítani?

Transformer # 2012.05.02. 18:16

Tiszteletem Mindenkinek! Családtagom ma egy körforgalomban későn vette észre a közlekedő robogóst, behajtott a körforgalomba, a motoros megijedt (érthető módon), elcsúszott a motorral, és eltört a bokája. Rokonom kihívta a mentőket, rendőrséget, elismerte a figyelmetlenségét. Sofőr. Érdeklődött a robogós állapota felől, akkor műtötték a bokáját. Kétségbe vagyunk esve a következményektől... Mire lehet számítani?

Transformer # 2012.05.02. 18:13

Tiszteletem Mindenkinek! Családtagom ma egy körforgalomban későn vette észre a közlekedő robogóst, behajtott a körforgalomba, a motoros megijedt (érthető módon), elcsúszott a motorral, és eltört a bokája. Rokonom kihívta a mentőket, rendőrséget, elismerte a figyelmetlenségét. Sofőr. Érdeklődött a robogós állapota felől, akkor műtötték a bokáját. Kétségbe vagyunk esve a következményektől... Mire lehet számítani?

Transformer # 2012.05.02. 18:03

Tiszteletem Mindenkinek! Családtagom ma egy körforgalomban későn vette észre a közlekedő robogóst, behajtott a körforgalomba, a motoros megijedt (érthető módon), elcsúszott a motorral, és eltört a bokája. Rokonom kihívta a mentőket, rendőrséget, elismerte a figyelmetlenségét. Sofőr. Érdeklődött a robogós állapota felől, akkor műtötték a bokáját. Kétségbe vagyunk esve a következményektől... Mire lehet számítani?

Véleményem # 2012.04.04. 22:01

Majd ha lezárul az ügy és pontosan kiderül hogy mi a büntetés, utána fellebbezhetsz ha akarsz és nem tetszik a hatóság döntése.

Gabicsek # 2012.04.04. 21:27

Szerintem a rendőrségen még meg fognak hallgatni. Ott még elmondhatod a mondandód.

Gergo888 # 2012.04.04. 21:21

Útkereszteződésben elindulásnál egy szabálytalanul közlekedő gyalogost elütöttem, aki könnyebb sérüléseket szenvedett és végül -szerencsére- nem vitte el a mentő. A gyalogosnak ugyan semmi keresnivalója nem volt ott, de a rendőr helyszínelés után azt állapította meg, hogy én voltam a hibás, mert nem vettem észre a gyalogost, mivel a mellettem lévő sávot néztem. Sajnos a helyszínelésből erre lehetett következtetni, amit el is ismertem, de bánom már.
Megkérdeztem hogy nagyságrendileg mire számíthatok és azt mondta hogy 30-40 eFT, de azóta már fölemelték, így lehet hogy a duplája, ezenkívül 6 hónap vezetéstől eltiltásra.

A kérdéseim a következők lennének:
Akkor valójában mekkora összegre számíthatok?
A járművezetéstől eltiltást meg lehet-e úszni?
Van-e értelme felebezni?

A válaszokat előre is köszönöm.

vizslakutya # 2012.03.07. 15:24

Üdvözletem!

Sajnos balesetet okoztam,kerékpárúton nem adtam elsőbbséget és elütöttem az arra járó kerékpárost.A felelősségem elismertem,alkohol 0 százalék,sebességem kb 30 kilométer volt(benzinkútról hajtottam ki).A sértett 8 napon belüli könnyű sérülést szenvedett.A helyszínlelő rendőr szabálysértésként adta tovább az ügyet.
Milyen elbírálásra ill büntetésre számíthatok?
Az számít e,hogy munkát végeztem ill munkavégzéshez kell a jogosítvány?
Előre is köszönettel.

Gabicsek # 2012.02.26. 21:57

Teljesen együttérzek a sértettekkel.

Pontosabban a hozzátartozóival.
És nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem volt hasonlóban részem (sértetti oldalról) a közvetlen családtagjaimnál.

Gabicsek # 2012.02.26. 21:56

guba!
:)))

Anda666!

Szanalmas a magyar igazsagszolgatas es az az ember, aki ilyet barmennyi penzert is megved

A Büntetőeljárási törvény szerint minden terheltnek joga van a védelemhez. Ezért vannak az ügyvédek. Más kérdés, hogy melyik ügyvéd milyen ügyet vállal el.
Teljesen együttérzek a sértettekkel.
Igaza van gubának. Egyelőre még nincs ítélet, kár előre idegeskedni. Ha nem sikerült bizonyítani az ittasságot, akkor is az a gyakorlat, hogy ha meghalnak a terhelt által okozott balesetben, általában letöltendő fogházat kapnak ittasság nélkül is. Ahogy guba írta, mostanában jól oda szoktak sózni. (Vannak persze kivételek, de az nagyon ritka)

Láttad egyébként a vádiratot?

Anda666 # 2012.02.26. 20:11

Igazatok van, oldja meg az elet... Meg aztan mindenki aki reszt vett benne magaval is :(

guba" # 2012.02.26. 08:34

Akkor biztos csak te nem tudod, hogyan tunik el az ittassag a vadiratbol...

Gabicsek talán pont azzal foglalkozik, amivel te a legkevésbé gondolnád. :)Te nyilván biztos forrásból tudod, hogy a volt férjed ittas volt, és jelen voltál a balesetet követő orvosi vizsgálaton is.

Merthogy egyebkent hogy neveznel egy olyan embert, aki elut 2 embert, utana kozvetlenul bemegy a benzinkutra es megiszik 2 jagert a biztonsagi kamera elott ijedtsegre hivatkozva. Merthogy tudja,h ivott elotte.

Ráivással sem lehet általában "eltűntetni" az ittasságot, mert a kétszeres vérvétel kimutatja így is.

Szanalmas a magyar igazsagszolgatas es az az ember, aki ilyet barmennyi penzert is megved.

Még nem született ítélet, csak a te fejedben. Egyébként az utóbbi évek tendenciája éppen azt mutatja, hogy a közlekedési bűncselekményekben súlyosabb ítéleteket hoznak, mint korábban. Tehát, ittasság nélkül is egy két ember halálával járó gázolás esetén én letöltendőt prognosztizálnék sztárügyvéddel, vagy anélkül is.

Anda666 # 2012.02.26. 06:45

Akkor biztos csak te nem tudod, hogyan tunik el az ittassag a vadiratbol... Mert en sajna igen, es sztem aki ilyen embernek hisz es vedi, az kopje arcon magat!

Csaladi gondjaink pedig nincsenek, mert szerencsere mar reg nem elunk egyutt, gyerekelhelyezesi gnd sincsen,mert nalam van a gyerek, es egy hidegveru gyilkosnak nem is adnam, de sztem mas sem..
Merthogy egyebkent hogy neveznel egy olyan embert, aki elut 2 embert, utana kozvetlenul bemegy a benzinkutra es megiszik 2 jagert a biztonsagi kamera elott ijedtsegre hivatkozva. Merthogy tudja,h ivott elotte.
Szanalmas a magyar igazsagszolgatas es az az ember, aki ilyet barmennyi penzert is megved. Remelem tisztaban van azzal, hogy legkozelebb az o gyereket, anyjat utheti el! Kivancsi vagyok akkor mi lenne a velemenyed,ha a te anyad-apad lett volna az aldozat (mert vminek artatlanul haltak meg a szulei, es ennek az embernek meg buntudata sincs)

Bocs, sztem rossz forumn kertem tanacsot,megyek a megfelelo helyre az igazsagerzetemmel. Koszi

Gabicsek # 2012.02.25. 20:53

raadasul ittas is volt (de az vhogy hamar kikerult a vadiratbol:(

Ha nincs a vádiratban, akkor nem volt ittas. Azt nem lehet elsumákolni, mert ha volt vérvétel, az benne van az iratban orvosszakértői véleménnyel együtt.

A gyermekelhelyezés pedig nem tartozik a büntetőügyhöz.

Ha nem voltál ott a bűncselekmény elkövetésekor, akkor nem tudsz mit tenni. Vagy úgy gondoltad, megkeresed az ügyészt és a fejére zúdítod a családi bajaitokat?

Véleményem # 2012.02.25. 15:45

A bíró dolga eldönteni a volt férjed sorsát...

Igazad van abban hogy mások kisebb bűnök miatt ülnek, egyesek megússzák kevesebbel is.

Ilyen az igazságszolgáltatási rendszer. Egy jó ügyvéd meg sokat számít.

Anda666 # 2012.02.25. 15:35

Ertem. Tehat ezek a hazugsagok akkor nem szamitanak. A semmi kozom az ugyhoz azert igencsak tulzas, mert sajnos a gyereket is felhasznalja aljas celjaihoz,ami gyomorforgato, es ennek az embernek a kezeben van a fiam elete is,amikor nagy ritkan vele van :( nem erzem vele biztonsagban, mit tehetnek akkor?

Ezen kivul 10eve is elutott mar egy embert,azt is meguszta. Sajnalom, h ilyen emberek kozott kell elnem.
Hogy ebben az orszagban minden elintezheto penzzel.. Ennel sokkal kisebb bunokert ulnek emberek.

ObudaFan # 2012.02.25. 12:49

Nincs értelme bármit tenned, de azt a bíróság büntető irodáján megmondják, hogy zárt-e a tárgyalás. Ilyen ügyben nem valószínű.

Véleményem # 2012.02.25. 11:26

Anda666

Semmi közöd az ügyhöz. Miért is szólnál bele...

Anda666 # 2012.02.25. 10:52

Udvozlom,

A segitseget szeretnem kerni. A volt ferjem 2010-ben 2 embert utott el a zebran, akik nem sokkal utana meg i s haltak.

Most kezdodott januarban a birosagi targyalas, allitolag zartkoru.
Honnan lehet megtudni, h zartkoru-e tenyleg, ki az ugyesz?

Borzaszto tudni azt, h ugy nez ki megussza (persze sztarugyveddel,rengeteg penzert), raadasul ittas is volt (de az vhogy hamar kikerult a vadiratbol:(

A birosagon azt hazudja, h gyerekunk elhelyezese ugy tortenik, h 3 napot vele van,4-et vele. Ez termeszetesen nem igaz, a valasi megegyezes szerint sem es valojaban alig latgatja, neha nehany orara.Azota is utazgat es persze nem erzi magat bunosnek.

Van-e ertelme barmit tennem... ? Keressem meg az ugyeszt? Nevtelenul is lehet esetleg?

Koszonom elore is segitseget.

Gabicsek # 2012.02.22. 20:31

Szívesen.

angyaldia # 2012.02.22. 12:53

köszönöm Gabicsek