Közúti baleset okozása


jack4 # 2009.09.26. 09:05

A tanukat a kiérkező rendőrőknek kellett volna felírni, a helyszínen röviden meghallgatni és a szabs. hatósághoz küldött feljelentésben adataikat szerepeltetni. Ha ez elmaradt, neked nagyon nehéz lesz felkutatni őket.

Szakértőt nem vontak be az eljárásba?

kicsiwuki # 2009.09.25. 19:46

És a tanukat kezdjem el keresni én?

ObudaFan # 2009.09.25. 19:42

Most kifogással kell élni, amire fogtok kapni egy határozatot még szintén tárgyalás nélkül, ami valószínűleg ugyanerről fog szólni, és arra kérjetek tárgyalást.

kicsiwuki # 2009.09.25. 19:11

Sziasztok,tanácsot szeretnék kérni.
Férjemmel és a 3 manokánkal junis 26,-án baleseteztünk.Első körben a párom hozták ki hibásnak,de szeretnénk élni a fellebezzés jogával.Igazából még semmi nem volt,se tárgyalás se meghallgatás csak tegnap kaptunk egy levelet hogy a párom hibás 50.000 ft a büntetés és 4 hónap jogsi bevonás.
Először is azt furcsállom,hogy a másik kocsi mind a két utasát meghallgatták,nálunk viszont engem nem csak a párom.Másodjára azt furcsállom,hogy a balesetkor hatalmas tömeg volt és még sincs egyetlen tanú sem.Kinek a feladata a tanú keresés?Nekünk kellett volna akkor megkérni embereket vagy a rendőrnek a dolga adat gyűjtés?És még abban is szeretnék tanácsot kérni,hogy az indokainkat azt jogszabályok szerint kigyűjtve írjuk le?
A baleset nagy vonalakban?nagy keresztezödésben voltunk,zuhogott az eső,lámpák sárgán villogtak.Nekünk stoptáblánk volt,és meg is álltunk.2*2 sávos ut mind a 4 irányból.Mivel a főúton lévö forgalom megállt mind a két irányból,hogy elengedjen minket és a többi autóst,mi szép lassan elindultunk.A mellettünk levő sávban egy buszos jött aki balra lefordult.Velünk együtt a gyalogos forgalom is megindult az utat keresztező zebrán.Egyszer csak megjelent egy autós,nagyon gyorsan ,jobbról kikerülte az épp ott álló autókat és berepült a útkereszteződésbe és telibe kapta a hátsó ajtónkat.Értem én,hogy miért a párom hozták ki,hisz nekünk stop táblánk volt.De a párhuzamos közlekedés szabályában benne van,hogy ha egy másik autós áll a zebra előtt neki is meg kellene állnia.Ez az egyik.A másik a gyalogosok mentek át előtte.A harmadik hogy azt vallotta,hogy a buszt látta de mi átrepültünk hirtelen előtte.Meg azt is vallotta,hogy szabályosan 50el ment.De hát zuhogó esőben,sárgán villogó lámpánál,nem fokozott figyelemmel,lassan kell haladni?Szóval ne fogadjuk el,hogy párom lenne a hibás!Hisz ő kétszer is megállt.A stop táblánál is,és mivel ott hév sínek is vannak,a sínek után is megállt-És a főutat keresztező összes forgalom elindult!A véleményetekre vagyok kíváncsi és még arra is,betudjuk e bizonyítani mi az igazunkat?Elfogadja e a rendőrség az érveinket?

ObudaFan # 2009.09.24. 12:38

Ha rám hallgatsz, hagyd dolgozni az ügyvédedet.

Pgréta # 2009.09.24. 05:44

Segítsetek! Édesanyámat 2007-ben elütötte egy autó, azóta már megállapították, hogy a személygépkocsi volt a hibás, a bíróság elítélte. Ennek ellenére a mai napig csak a munkabérkülönbözetett fizették meg. Még csak fel sem ajánlottak kártérítési összeget. Az ügyvédünknek azt mondták, hogy addig nem fizetnek, míg a beteg állapota végleges nem lesz, és a bíróság is csak ennek alapján ítélne, ha perelnénk polgári úton. Nos ez évekig is eltarthat, mivel most is kórházban vagyunk újabb műtét után. Sőt protézis beépítésére éveket kell várni. Ugyanis mindkét kéz és láb teljesen tropa lett. Az ügyvéd milliós nagyságú kártérítési igényt nyújtott be. Még se kaptam eddig semmit. Mit tegyek? köszi

guba # 2009.09.17. 06:35

A közúti veszélyeztetés akkor sem áll meg, ha kielőzted a rendőrt, és esetleg a szembejővőnek e miatt le kellett húzódnia.
Egyébként meg, arra hivatkozz, hogy nem is kellett lehúzódnia, ha egyszer úgy történt.

sunny88 # 2009.09.16. 19:53

értem!és mire hivatkozzak vagy mit tudok tennni h ne legyen gyanu?

ObudaFan # 2009.09.16. 19:09

Hogy a szabálysértési határozatban nincs erről szó, az nem csoda, az lenne furcsa, ha lenne. A kihallgatáson nagyjából ki fog derülni, hogy mi a gyanú.

sunny88 # 2009.09.16. 17:34

hát ezt nem értem megkaptam a szabálysértés papirt ebben levolt irva pontosan minden de erröl egy szo sem volt h én közuti veszélyeztettem!!de kit?állitolag van kamera a motoron és ott látszik h kielöztem a rendőrtés h a szembejövö forgalmat irányvcáltoztatásra késnyszeritettem de ez nemigaz nem mentem át a felező vonalon!nemtom mit tegyek!most meek majd kihallgatásra és utánna döl el h pert inditanak e!persze tagadni fogok mindent!!remélem ezt kell tennem?:DD

ObudaFan # 2009.09.16. 16:54

Önmagában a rendszám nélküli vezetés nem közúti veszélyeztetés.

sunny88 # 2009.09.16. 16:27

üdv!ma hivtak a rendőrségről h menjek be kihallgatásra közuti veszélyezetés miatt!!elözöleg rendszám nélkül mentem motorral és megprobálam elmenni de végül megálltam kaptam is papirt szabálysértésről megis kaptam a büntetést!!erre ma hivnak h veszélyeztetés miatt menjek be kihallgatásra!!de én ezt nem ismerem el mert sztem nem veszélyezettem senkit!!mit tegyek mit mondjak a kihallgatáson h a javamra döntsenek!!irjatok üdv

ObudaFan # 2009.09.15. 17:06

A legvalószínűbb, amit el tudsz érni, hogy csak járműfajtáól, vagy kategóriától tiltsanak el, ha többféle kategóriára van jogsid.

csgabor # 2009.09.15. 09:33

Segítséget szeretnék kérni!Egy velem szemben szabályosan közlekedő motorosnak nem adtam meg az elsöbbséget(kikanyarodtam elé).Sajnos az ütközés miatt(pedig ő és én is 20-25km/h sebességgel haladtunk)8 napon túli személyi sérülést okoztam.Ittas nem voltam!Hál isten a motoros már jól van,és azóta is tartjuk a kapcsolatot.Elismertem,hogy én voltam a híbás,és ezt már a helyi rendörkapitányságon jegyzőkönyvbe is vették.Kérdésem,csak az lenne,hogy mire számíthatok?Úgyanis bírósági ügy lesz belőle.A jegyzőkönyvbe beleirtuk,hogy most lettem munkanélküli,és a jogosítványomra családi okok miatt nagy szükségem lenne.Mit tehetnék még?

ObudaFan # 2009.09.09. 16:59

Ez így van, majd pedig a biztosított attól, aki ténylegesen vezetett.

jack4 # 2009.09.09. 16:56

A biztosító a biztosítottól követelheti vissza a kifizetett kártérítési összeget, mivel vele áll jogviszonyban. Több esetben is van rá lehetősége. Ilyen lehetőség, ha a gépjármű vezetője gépjárművezetésre jogosító engedéllyel nem rendelkezett, illetve a gépjármű vezetését ilyen személynek adták át.

ObudaFan # 2009.09.09. 15:28

Valószínűleg követelni fogja.

nem tündér # 2009.09.09. 08:42

Igen,volt,de ahogy a jármű,úgy a kötelező biztosítás is nem az én nevemen,jelen esetben pedig én voltam a károkozó(...).Ezek tükrében kérdezem: a biztosító (gondolom jogosan) követelni fogja-e az általa megtérített kárérték részemről történő megfizetését?

jack4 # 2009.09.08. 20:27

A bírságra lehet részletfizetést kérni. Az okozott kárt a biztosító rendezi (volt kötelező).

nem tündér # 2009.09.08. 12:36

Ismét köszönöm a válaszokat.
Érdekelne még továbbá,hogy van-e bevett szokás az esetleges bírságok részletre történő megfizetését illetően,illetve nagy összegű kár esetén,amit jelen esetben a biztosító valószínű követelni fog lehetséges-e a szintén részlet(ek)ben történő fizetés?
Válaszukat előre is köszönöm.

jack4 # 2009.09.07. 18:54

Engedély nélküli vezetés szabálysértés elkövetése miatt azonban az átengedő 100.000 Ft-ig terjedő bírsággal sújtható.

guba # 2009.09.07. 18:37

A jogosítványa nincsen veszélyben, nem ő vezetett. A megtérített kárt a biztosító a biztosítotton fogja követelni, ő pedig esetleg a károkozón.

nem tündér # 2009.09.07. 17:45

Tisztelt guba!
Először is köszönöm a gyors választ.
Ismét kérdés:Ha a biztosított tudatában volt annak,h az autót vezetői engedély nélkül fogják használni,az milyen kihatással van rá nézve,tehát mennyire veszélyezteti az ügy az ő vezeti engedélyét?Továbbá minden esetben a biztosítottat terheli az adott esetben behajtandó károkozás összege?Hogyan mentesíthető ő ezalól?
A válaszokat előre köszönöm!

guba # 2009.09.07. 17:20

Ha volt érvényes kötelező biztosítás a kocsira, a biztosító követelni fogja az általa megtérített kárt a biztosítottól, amennyiben a vezetőnek nem volt jogosítványa, kivéve, ha alapos okból feltételezhette a biztosított, hogy a vezető rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel.

nem tündér # 2009.09.07. 16:59

Üdv mindenkinek!
Szeretnék választ kapni a következő kérdéseimre.
Az előzmény:jogosítvány nélküli vezetés közbeni közúti baleset okozása(az autó is más nevén..),majd rendőrségi feljelentés.Az okozott kár elég tetemes,ellenben a biztosítás még friss.Az okozott kárt vajon milyen módon,és kin akarják majd behajtani?Továbbá milyen következményei lehetnek az ügynek,annak tudatában,h más nevén szereplő kocsival jogosítvány nélkül történt az eset?
Valószínű lesznek még kérdéseim,a válaszokat előre is köszönöm.