Tisztelt Joco100!
Ha a 15. napon adja fel a 15 napon belül megfizetendőnek előírt összeget, akkor határidőben van - a határidő a postára adás, illetve a kézbesítésről más módon intézkedés, azaz a feladás napjáig tart -, következésképpen nem történik semmi.
Meglátásom szerint akkor sem fog semmi történni, ha a határidőt a megjelölt csekély mértékben túllépi, ilyen kis összegnek meg még 100Ft sincs a kamata 1-2 napos időszakra vetítve, így azt nem kell megfizetni, már feltéve, hogy arról van szó, hogy az összeg a 15 napos határidő eltelte után kezd el kamatozni.
Ha a kamatkalkulator.hu oldalon lévő kalkulátorra gondol akkor igen, arra lehet alapozni, bár annak a számítása a bíróság vonatkozásában csupán tájékoztató jellegű adat.
A kamatszámítás metódusa egyszerű matematikai művelet, a kamatlábat (külön kikötés hiányában 0,9%) meg kell szorozni a tőkeösszeggel és le kell osztani az így kapott összeget 365 felé, majd az megszorozni annyival, ahány nap késedelembe esett, végül az így kapott eredményhez ha hozzáadja a tőketartozást, ami után a kamatot fizeti, megkapja, hogy pontosan mennyit kell kamatostul fizetnie.
Az Ön esetében - a törvényben előírt, 0,9%-os kamatlábat alapul véve - 4,4383561643835616438356164383562Ft a napi és 1620Ft az éves kamat.
Felhívnám végezetül a figyelmét arra, hogyha - máskor - előre látja a határidő tarthatatlanságát, akkor még a határidő letelte előtt a határidőt előíróhoz érkeztetendő kérelemben a határidő meghosszabbítását kérheti, egyébként pedig a határidő fel nem róható elmulasztása esetén, a mulasztás következményei alóli mentesülés érdekében egyidejűleg, de legkésőbb az akadályoztatás megszűnésétől számított 15 napon belül igazolási kérelemmel élhet, az igazolási kérelem helyt adólagos elbírálása esetén a mulasztott, határidőn túli cselekményt határidőben megtettnek kell tekinteni.