Ittas vezetés


Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 16:03

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Macaroon # 2006.02.08. 18:53

Hát asszem az a motortúra nem fog elmaradni...határon kérnek jogsit? Én nem emlékszem...a rendőrnek meg majd én megállok...rendszámot nem adok, mert még a végén majd "utaznak" ránk:-)

Sirus # 2006.02.09. 05:32

Ha a "B", "C" jogsimból csak a "B" kategóriától tiltottak el, akkor "C" kategóriával hogy vezethetek, ha a jogosítvány az okmányirodában pihen?

+kérdésem:
Ha tárgyalás tartását kérem a kérelemben nem kell regélni ugye, csak azt kell írni, hogy az xy számú ügyben kérelmezem a tárgyalás megtartását?...

Köszi a választ! Üdv Nektek!

Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.02.09. 12:25

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Sirus # 2006.02.09. 12:39

Köszönöm Guiscardo a válaszaidat!

Macaroon # 2006.02.09. 13:45

Azt ki és hogyan és miért dönti el, hogy általánosságban tiltanak el vagy csak egy kategóriától ÉS mi ennek az értelme?

ObudaFan # 2006.02.09. 18:15

Ha pl. valaki a munkájához használ valamilyen járművet (mondjuk egy csak lassú közlekedésre képes traktort), ugyanakkor egy sportkocsival követte el a bűncselekményt, indokolt lehet csak a sportkocsitól eltiltani.

Macaroon # 2006.02.11. 07:58

Semmi esély nincs szerinted sem az A-ra vmi csökkentést kérni legalább?

Macaroon # 2006.02.11. 07:58

Semmi esély nincs szerinted sem az A-ra vmi csökkentést kérni legalább?

ObudaFan # 2006.02.11. 08:31

Ha már jogerős az ítélet, akkor nem.

xuxi # 2006.02.12. 17:09

Sziasztok!

Meg tudja-e mondani valaki, hogy reális-e, hogy 1 liter sör kb. 2 órával a vezetés előtti elfogyasztása miatt 35 ezer forint pénzbírságot és 4 hónap eltiltást szabtak ki? Késő éjszaka történt az igazoltatatás, korábban nem követett el az illető szabálysértést, a helyszínen elismerte az ittas vezetést.
A bírósághoz lehet még kifogást benyújtani, de arra lennék kíváncsi, van-e értelme, főleg az eltiltás időtartama tekintetében, vagy nem fognak rövidebb időt megállapítani.
Köszi!

Szlarti # 2006.02.13. 14:18

xuxi: olvasd el velem mi történi. azóta beadtam a kifogásolást .. amit elutasítottak.. de mivel nekem a melóhoz kell a jogsi, most tárgyalás lesz belőle... bár nem tudom menniy értelme van. max annyi, hogy még vagy 2 hónapig van jogsim, bár 70 ezer forintom fogja bánni, plussz a 45 ezer birság, ha minden a legrosszabb elvezsik a jogsimat 4 hónapra, plussz 70+45 ezer forint:(

ObudaFan # 2006.02.13. 18:22

NEm tűnik irreálisnak, de nem lehetetlen, hogyha egy olyan kifogást írsz, amiben - a vétkesség elismerése mellett - néhány személyes körülményt is előadsz, akkor valamivel enyhébb lesz a végső döntés.

xuxi # 2006.02.13. 18:38

Köszönöm!

xuxi # 2006.02.13. 18:43

Egyébként az ismerősöm hallgató, már a helyszínen elismerte a vétkességét, soha még csak hasonlót sem követett el, és előadta azt is a kifogásban, hogy milyen személyes körülmények - beteg családtag szállítása - miatt különösen fontos neki a jogosítvány és mellesleg nincs semmiféle jövedelme sem.
Én is jogalkalmazó vagyok, de nem szoktunk előzmények nélkül ekkora bírságot kiszabni... Bár tény, hogy egész más területen dolgozom. A másik viszont az, hogy azért a személyes körülményeket is figyelembe kellene venni, gondolom én.

ObudaFan # 2006.02.13. 19:00

A szabálysértési eljárásban erre azért korlátozott a lehetőség, de a kifogás orvosolhatja ezt is.

gagyimi # 2006.03.01. 09:02

Sziasztok,
nekem is kérdésem lenne.
Ittasan vezettem, megállítottak, a szonda 0,5 volt. Még nincs 2 éve, hogy már volt egy ilyen esetem, akkor 0,32 volt, 4 hónapra, és 40ezerre büntettek.
Most pénteken kell mennem a rendőrségre. Nem tudom, miért kell még.
Szterintetek, mire lehet számítani?

vendég # 2006.03.07. 10:34

Kérdésem az lenne,JOGSI NÉLKÜLI ITTAS VEZETÉS (1,02) esetén mikortól indul a büntetési tétel konkrétan???
a tettenérés napjától,vagy a már jogerős büntetés meghozatalát követően???
Tehát a kiszabott x eltiltás MIKORTÓL KETYEG..és mennyi lehet a büntetésiráta kb.???
Mindenki mást mond egyenlőre.
Hozzáértők válaszát megköszönném!

Macaroon # 2006.03.07. 16:51

A jogerőre emelkedés napjától. Olvasd el pontosan a levelet amit kapsz.

ObudaFan # 2006.03.07. 20:26

Attól függ, hogy büntetőeljárás, vagy szabs. Büntető esetén elveszik előre a jogsit, és ez bele is számít. Szabs. esetén viszont tényleg a jogerőtől.

vendég # 2006.03.08. 07:40

és az mitől függ,hogy büntetőeljárás,vagy szabálysértés kategória az ügy???
Jogsi nem volt,tehát nem volt mit elvenni?!

vendég # 2006.03.08. 14:13

Macaroon!Gondolhatod,hogy elolvasnám,ha nálam lenne,s nekem szólna!

Állítólag vádemelés van említve benne és az illető azt mondja úgy olvasta,hogy büntetőügyként van kezelve.Tehát akkor Obudafan köszi a választ!

ObudaFan # 2006.03.08. 17:27

Nincs mit. Egyébként attól függ, hogy volt-e befolyásoltság, ami meg főleg az alkoholszinttől függ.

Macaroon # 2006.03.09. 14:27

Hello Obuda,
nekem ezek a buzik (elnézést!!!) elvették a helyszínen azzal a dumával, hogy feltételezhető az alkoholos befolyásoltság. 0,5 körül volt, amire fél évet és !!! 80 rugót kaptam. Azért 80-at, mert a már kész orvosim csak bele volt téve a jogsiba és nem csináltattam azt meg. Tudom egy barom vagyok, de nem tudtam az ide vonatkozó jogszabályt, és amikor a rendőrök megállítottam SOHA nem is szóltak érte. Na nem is ez a lényeg. Hanem, amikor ezt megkaptam írtam a rendőségnek (már imádnak engem, két nőcinél vannak az ügyeim, úgy néznek rám mint a véres rongyra, mert ált. nem fizetek időben és ált. akkora vétségeim vannak, mint pl. egyszer nem forultam el a Szövetség utca felé, -busz sáv, meg néhány szabálytalan parkolás, és erre jött ez a rettenetesen részeg vezetés is) hogy kérem a csökkentést, meg a részletfizetést. Nem írtak vissza semmit, amikor meg felhívtam minősíthetetlen hangnemben közölte velem a nő, hogy miért nem olvastam el a határozatot, őt az nem érdekli, hogy én nem vettem át a jogsimat és vezethettem volna, majd a Bíróság határoz vmit, és majdnem rámtette a telefont. Utána itt kértem tanácsot, kaptam is, hogy vonjam vissza, megtettem, jogsi átvéve és érdekes még a részletfizetésre is megjött az engedély. Kérdésem, hogy a rendőrségnek nem kellett volna vhogy tájékoztatnia arról, hogy az ügyemet átküldte a Bíróságra? Fontolgatom, hogy nem túl erősen, de panaszt teszek már erre a nőre, mert azt hiszi rajtam gyakorolhat, a helyett, hogy a gyilkosokkal foglakozna...egyébként tényleg rettenetes hangnemben beszélt velem...
Köszi,
Mac.

Macaroon # 2006.03.09. 14:30

Alkohol szint...amit vérben mérnek az fújva nagyjából a fele. De a véralkohol számít, ami ha 0,8 felett van az már büntető eljárás. Azért írom, mert NEM a rendőrségen fújt adat számít, mert ha ott vki fúj egy ötöst pl. az már büntető. Jól mondom Obuda?