Bizalmatlansággal új miniszterelnök


Kacsa1111 # 2009.04.25. 06:19

Kedves Impossible,

én tudok latinul és nem bántotta a fülemet...csak már az első órákon elsütötte ezeknek a poénoknak a felét a tanár...

asszem most már végérvényesen kijelenthetjük, hogy nincs humorérzéked...:(

Kedves Dr.Attika,

LegisLator (kapitalizált 'L' szándékos) és Rexor sem adnak mindig helyénvaló tanácsot (elnézést az érintettektől), cserébe viszont ObudaFan sem szokott nagyon mellé lőni...
és nem gondolom, hogy ez bármiféleképpen korrelálna a jogelméleti előképzettségükkel.

nem mellesleg, a jogelméleti tudás sem minden területen alapja a pozitív jog értésének...azon a területen, ahol én dolgozom, némi közgáz-pénzügyi műveltség százszor többet ér etekintetben.


Kacsa11

Dr.Attika # 2009.04.24. 21:05

Én nem így látom. A jogelméletnek van gyakorlati haszna, mert a jogelméleti tudás alapozza meg a jogpozitiv tudást. Itt a fórumon is láthatod, hogy jogelméleti "hiányos" jogpozitivisták mennyire nem tudnak helyénvaló jogi tanácsot adni. ( pl.ObudaFan) És jogelméletileg megalapozattak viszont igen. ( pl. Legistrator, Rexor) A latin nyelvű múveltség a jogászi hivatásban nem csak a társaságbeli "villogás", henem a könnyebb érvelést teszi lehetővé.

Impossible # 2009.04.24. 18:46

Erről jutott eszembe:

ki végez summa sum laude?

A zseni, a mázlista meg az autista.

A latin szerintem kicsit a jogelméletre hasonlít annyiban, hogy az ismeretének általában nincs közvetlenül gyakorlati haszna, de péládul egy kötetlen társalgás során nagyon jól veheti ki magát egy-egy latin mondás idézése is.

Egyjogász # 2009.04.24. 16:49

Még egy idézet:
"Értem én a viccet elvtársak, csak nem szeretem."

Nálunk meg az az elcsépelt fordulat volt közkedvelt az előadások helyett a vendéglátóipari egységeket látogató jogászjelöltek körében, hogy "én nem cum laude fogok végezni, hanem uni-cum laude".

A latin gyakorlati hasznáról meg annyit, hogy én egyszer próbáltam meg a bíróság előtt fitogtatni latinos műveltségemet, amikor is bíró néni közölte, hogy "megkérem a kollégát itt ne olaszul beszéljen, hanem úgy, hogy mindenki értse" (sic.)
Gondolom annyi maradt meg benne, hogy ezt a kacifántos nyelvet ott az olasz csizma környékén beszélték, azok meg biztos olaszok....

Ennél durvább már csak az volt, amikor az egyik peremben a másik felet az ELTE egyik neves római jog oktatója képviselte, és ehhez képest négy oldalas beadványának a fele latinul volt.
A bíró rögtön a tárgyalás elején közölte, megkéri a kolléga urat, hogy a beadványa tartalmát foglalja össze három értelmes magyar mondatban, és a jövőben a beadványait legyen szíves magyarul írni, a magyar bíróság előtt a tárgyalás nyelve magyar.

Jó latintanulást!:)

_Wasp_ # 2009.04.24. 15:14

no amennyi latint nekem tanítottak az egyetemen, az alapján vicces volt.

De nekem csak tanították, s nem tudok.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.04.24. 14:37

ugyanis hibás az egész...aki tud, annak bántja a fülét, az úgy nem poén, hogy ante portas=portás volt, merthát tudjuk, hogy a portas az nem portás...szóval én erre gondoltam latintudással kapcsolatosan.

Impossible # 2009.04.24. 14:36

igen, akik tudnak (valamit), de nem tudnak jól

Kacsa1111 # 2009.04.24. 14:13

Kedves Zákányi doktor,

szerintem ezeket a poénokat pont kizárólag azok tudják értékeleni, akik tudnak latinul...
nekem tetszettek, de ismertem őket:)


Kacsa11

dr Zákányi Csaba # 2009.04.24. 13:58

Jelentkezzen, aki szinte frankón tud latinul, és mégis tetszett neki a poénom!

Impossible # 2009.04.23. 16:02

Ja értem, de ezeket a "poénokat" azok tudják értékelni szerintem, akik szinte semmit sem értenek latinul. De pár liter sör után tudnék rajta röhögni, ez valószínű. :D

dr Zákányi Csaba # 2009.04.22. 19:51

Jaj, Impi, lazulj el egy kicsit! Csak vicceltem.
Mint a latintanár, mikor azt mondja, "Hannibál azelőtt portás volt" (Hannibal ante portas).
"Sic transit gloria mundi"="Így késte le Gloria Mundi a csatlakozást"

Impossible # 2009.04.22. 16:44

Kedves Csaba,

nem értem, miről beszélsz. :D Tényleg nem.

dr Zákányi Csaba # 2009.04.22. 16:42

Impi!
Hogy jön ide Gloria Mundi, meg hogy lekéste a csatlakozást?

Impossible # 2009.04.22. 12:49

Sic transit gloria mundi. De ez most hogy jött ide? Egyébként köszi a korrekciót.

Legislator # 2009.04.21. 18:04

OFF
Impi,

Az nem Nietzsche volt, hanem Marcel Proust, és ezt egy regényében írja le, tehát I./1-ben a főhősre kell vonatkoztatni (ő Swann néven fut). Ez a regény "Az eltűnt idő nyomában" (fr. Á la recherche du temps perdu), és a kisméretű Madeleine nevű, talán kagyló alakú édes, töltetlen teasüteményről van szó. Nietzsche az, aki 14 évesen a nagy esőben fedetlen fővel, méltósággal sétál haza, miközben mások rohannak (ezt 15 éves koromban Bibó István Nietzsche c. könyvében olvastam, de ez az idősebb, a filozófiatörténész Bibó, nem a jogászakadémikus politikai író és államminiszter. Így múlik el a világ dicsősége.
ON


Sunshine after the rain.

justizmord # 2009.04.21. 17:44

:)))) értettem, lezártam


Iniuria non excusat iniuriam

Dr.Attika # 2009.04.21. 17:40

Én indítottam a topicot és szeretném azzal lezárni, hogy az alp felvetésre alkotmányos jogászi válasz nem érkezett. Az, hogy egy liba tolvaj hogyan és miért lehet a mai Magyarországon miniszterelnök az nem jogi, hanem erkölcsi kérdés.

justizmord # 2009.04.21. 17:30

Nietzsche-nek sok minden más is eszébe jutott sokmindenről. Neki például eszébe jutott az Übermensch, nekem pedig nem. Nekem csak az jutott eszembe a lúdláb torta közepén, hogy ki lehet a ludas a 30 milliárd ügyében, mert az világos, mint a pecsenyeliba tolla, hogy valami nem kóser. De aztán este lefeküdtem a lúdtollas párnámra, és abbahagytam a gondolkodást. Elalvás előtt még ludakat számoltam, hogy könnyebben jöjjön álom a szememre.

Amúgy meg, ezért a jelenlegi gazdasági helyzetért elsősorban József Attila felelős...


Iniuria non excusat iniuriam

Impossible # 2009.04.21. 07:25

Friedrich Nietzsche volt az, akinek egy cukrászdában ülve egy sütemény illatáról eszébe jutott a gyerekkora, vagy valami ilyesmi...ugye?

Kb. ilyen ez a lúdlábtorta és a 30 miliárd is. :D

justizmord # 2009.04.21. 03:15

Ma lúdláb tortát ettem, és közben azon gondolkodtam, mi a túró lehet az az Oszkó Péteres Deloite-os 30 MILLIÁRD (nem millió) forint, amiről pereskednek. Mert, lássuk be, azért az olyan tiszta, mint a fehér pecsenye liba, hogy valami nem kóser az Oszkó Péteres 30 milliárd körül. Ugyanis még az is lehet, hogy neki tartozik azzal a 30 milliárddal az állam. Még a perben az foga végén kiderülni, hogy nem ő, hanem neki.


Iniuria non excusat iniuriam

Sz.Márton # 2009.04.20. 14:29

Sejtettem a költészeti hátteret, sajnos sok hozzá hasonló megszenvedte a múltat azoktól (...) akiknek a gyemekei, tanítványai ma a jelent akarják megmagyarázni és önmaguknak tovább biztosítani...

Legislator # 2009.04.20. 14:25

A Hamvas Béla-i hangulatot annak tükrében értettem, amiként a szerző "A bor filozófiája" című művében ír.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 14:23

Kedves Márton,

Nagyon is kár, hogy egy ekkora tehetséggel így bántak, de nem meglepő volt ez egy olyan korban, ahol a vármegyei rendőrfőkapitányok örülhettek, ha portások lehettek.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 14:23

Kedves Márton,

Nagyon is kár, hogy egy ekkora tehetséggel így bántak, de nem meglepő volt ez egy olyan korban, ahol a vármegyei rendőrfőkapitányok örülhettek, ha portások lehettek.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.20. 13:53

és azt bezzeg lehagyja, hogy már megint igazam van. :D