Bizalmatlansággal új miniszterelnök


Kacsa1111 # 2009.04.20. 13:40

Kedves Rexor,

1)
a politika kérdéskörében mit tartanál értelmes érvnek?
mert szerintem olyan nincs.

2)
arra volt reakció, amit írtál...a többit a diszlexiádra bízom.:)

3)
mindig megtiszteltetésnek veszem, ha olyan nagy formátumú személyiségek oktatnak ki, mint te...:)))

és végül:
akinek nem volt elege az elmúlt 7 évből az egyszerűen egy birka...mint ahogy az is egy idióta, aki elhiszi, hogy az elmúlt 7 évben nem lehetett volna sokkal jobban csinálni...


Kacsa11

Impossible # 2009.04.20. 13:24

Rexor,

Kacsa nem idiótázott le téged, csak megkérdezte, hogy idióta vagy-e (ezt már ő is írta egyébként). :D

dr Zákányi Csaba # 2009.04.20. 10:27

Csatlakozom Rexorhoz, de előtte segítséget kérnék. Szeretnék tanácsot kérni, hogy Hamvas Béla melyik művét érdemes elolvasni olyan embernek, aki egyébként racionálisn gondolkozik. Én a "Scientia sacra"-t olvastam, de valakitől azt hallottam, ez hiba volt, mert van neki olyan is amit én is befogadhatnék.

Rexor # 2009.04.20. 10:00

Kacsa, Imp, egyjogász: alapvetően ezért mondtam az elején, hogy politizálni nem szerencsés, mert előbb utóbb úgyis pocskondiázássaá válik. Kacsa: érvelj ha más a véleményed, úgy mint egy értelmes ember, de hogy leidiótázz valakit, ahhoz azt hiszem nincs túl sok jogod. A második: nem tudom, hogy miért soroltál a közönyösök közé, de hogy teljesen őszinte legyek nem is nagyon érdekel :). Elmondtam már a véleményemet, ezt lehet cáfolni, de fikázáson és személyeskedésen kívül értelmes ellenérvet nem sokat hallottam még. Részemről ezzel zárnám itteni hozzászólásaimat :)

Sz.Márton # 2009.04.20. 08:13

Legislator!

Hamvas Bélának nem mindig jutott ki a jó, eleget nélkülözött és előfordult, hogy a fizikai munka is kijutott neki rendesen, ha ez is jó hangulat....

Legislator # 2009.04.20. 08:12

Persze értem én a kérdés iróniáját, csak ma sült kacsát:-) eszem ebédre s az lehet a lentebbi gasztronómiai fejtegetések oka.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.20. 08:07

OFF
Én a libát (és a kacsát-bocs, Kacsa) csak sütve szeretem vele sült burgonyával, vele sült almával, lilakáposztával. A szárnyasok ezen fajtáinak életmódja kevésbé köt le. Valami jobb borocska nem szokott mellé ártani. Ezt követően mokkatorta, vagy puncstorta, vagy fatörzstorta, majd feketekávé francia konyakkal (bár a cognac szükségképpen francia). Most teljesen Hamvas Béla-i hangulatba kerültem:-).
ON


Sunshine after the rain.

justizmord # 2009.04.20. 03:38

Nem tudom, van-e itt szakértője a témának.

Azt ugye tanultuk, és tudom is, hogy a fehér színű lúd (pecsenye liba) az ugye növényevő.

Azt viszont nem találtam meg sehol, még interneten sem, hogy vajon ez a lúd (pecsenye liba) szereti-e a piros színű szekfűt? Meg lehet-e etetni a fehér libával a piros szekfűt?

Próbálta már valaki? Megeszi? Vagy kiköpi? Vagy megeszi, de sírva?


Iniuria non excusat iniuriam

Legislator # 2009.04.19. 16:32

Szívesen.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.19. 14:19

Örülök, hogy tetszik. Köszi!

Legislator # 2009.04.19. 12:59

Vow, Imp, ez igazán penge lett.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.19. 11:25

Tudok jobbat, nemzetközi büntetőjog óra alatt találtam ki, mert kicsit unalmas volt.

Nemzetközi unalom

Nem élvezem a genfi jog védelmét,
Élvezném, ha tudnám az értelmét
Annak, hogy még mindig ezt hallgatom,
S hiába unom, mégsem alhatom.

Álmodnék hosszan, de nem a jogról,
Bármi másról, valami jobbról,
Elszakadnék e művelt táptalajtól,
A palántáknak trágya kell, nekem virágpor.

justizmord # 2009.04.19. 03:42

Buta liba elment a buliba, mert buja volt ez a liba,
remélte, összejön majd egy jó hapival a buliban
de nagy lett a búja szegény libunak, mert
nem akadt párja a buja buliban.
Szomorúan nézte az emberpárokat,
milyen buján bújnak össze
s miket csinálnak még
abban a butáknak
s libáknak
nem való
buliban.

Majd úgy döntött: elhúz csendesen,
nem áldozza fel magát
még pecsenyének sem!

Húsa úgyis rágós kissé,
úgymond: öregecske,
akit lecseréltetne minden férjjel
az egyik miniszter…

Csak arról nem szól még a Fáma,
mit csináljon öregecske férjével egy dáma…


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2009.04.19. 03:38

A liba hattyúdala
A tömzsi, totyogó tavalyi ludat
cserbenhagyta csúful a józan öntudat.
Fennhordta a csőrét, s nyújtogatva nyakát,
gyönyörű hattyúnak képzelte magát.

Társaitól búcsút sem vett, azt se mondta: "Gá!"
Kilépett a libasorból, s elment világgá.
A legelső pocsolyánál máris vízre szállt,
és hattyúi halálához egy dalt komponált.

Egy hattyúdalt, az egyetlent, a végsőt,
a halálhívó szent, nagy éneket,
a fagyos lánggal kilobbanva égőt,
mely lebegve száll idő s tér felett.
A hattyúdalt, mit életen át érlelt
a méltóságos csönd, a némaság,
a hattyúdalt, a vádat s elégtételt,
a semmivé lett vágyak halk dalát!

Gyötrődött, töprengett a hattyúi lúd,
és költött is végül szép dalt, szomorút.
Megvárta az alkonyt, úgy zendített rá.
Zengett a bús ének: "Gá-gá-gá-gá-gá!"

Várta a szép elmúlást, a hattyúvégzetet,
várta, várta hajnalig, míg meg nem éhezett.
Gyakran sóhajt fel azóta, ha kint legelész:

  • Gágogva élni könnyű - dalolva halni nehéz!

Iniuria non excusat iniuriam

Tomi01 # 2009.04.18. 21:49

Jómagam a régiben sem bíztam, meg az újban sem fogok. Egyikkel sem őriztem együtt libát.

justizmord # 2009.04.18. 21:46

Boros elmagyarázza (nem túl részletesen) ezen a filmen a 17.percben, hogy mi ez a 30 milliárd...

http://www.hirtv.hu/?…


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2009.04.18. 17:40

De, kedves mindenki, a 30 milliárd forint, pláne a 150 milliárd forint az ROHADT SOK PÍZ.

A whiskis rabló tátott szájjal járhatna szemináriumra, hogy hogyan kellett volna mindazt, amit ő csinált, büntetőjogilag feddhetetlenül, soxor akkora összegre végrehajtania.

Ezek után hadd kérdezzem már meg, hogy a whiskis rabló, aki megdézsmálta a Postabankot, csak máshogy, az miért nem miniszterelnök, és miért a börtönben ül?

Vagy annyi kimentett pénzzel, amit a whiskis elvitt, azzal még nem lehet valaki miniszterelnök? Még miniszter sem? Még portás sem a minisztériumban?

Jó nagy balfasz volt a whiskis, mert lehetett volna mindazt úgy is csinálni, hogy ne ütközzön a Btk-ba, lásd: Oszkó Péter cselekedete nem ütközik a Btk-ba, de rüvidesen ki fog derülni, hogy még a Ptk-ba sem.


Iniuria non excusat iniuriam

Legislator # 2009.04.18. 10:56


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.18. 10:48

Kacsa, te mekkora fiskális vagy:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.18. 10:24

Kacsa,

"Kedves Peace,

én nem minősítettelek.
nem állítottam, hanem kérdeztem."

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! :D

Egyjogász # 2009.04.18. 06:43

Kacsának:

Egy újághír:

"Újabb, meglepő szakaszához érkezett az a 150 milliárdos kártérítési per, amelyet a Postabank három könyvvizsgáló cége ellen indított az Orbán-kormány idején a magyar állam.
Az ügy nem csak azért különös, mert idehaza még nem volt rá példa, hogy könyvvizsgálók tevékenysége miatt eljárást folytassanak.
A rendkívüli az ügyben az, hogy a pénzügyi kormányzat – az adatok szerint – az állam képviseletében megpróbálja kimenteni az általa bíróságra idéztetett alperest: a Deloitte Kft.-t. A Fővárosi Ítélőtábla április 24-én hoz jogerős ítéletet."

Egyjogász # 2009.04.18. 06:41

Úgy látom a hivatalos kommunikációban a Gordonka-kormányt elnevezték "válságkezelő kormánynak".

A nem annyire hivatalos kommunikációban hallottam már a
"Fletóklón kormány"
"Milliárdos kormány"
"Offshore kormány"
"Közgazdászkormány"
"a reménytelenség kormánya" (by FIDESZ)
"haverkormány"
"országnyomorító kormány"
elnevezéseket is.
Vajon melyik lesz az igaz?

(Ha pl. a Magyar Állam eláll a Deloitte elleni perben a keresetétől, vagy kötnek egy "nagyon előnyös" perbeli egyezséget, az sokatmondó lesz...)

Kacsa1111 # 2009.04.18. 06:40

Kedves Justizmord,

én még nem is hallottam erről a perről, de ha igaz, akkor valszeg a Deloitte könyvvizsgálta a postabankot anno...


Kacsa11

justizmord # 2009.04.18. 05:59

Deloite 30 miliárd

http://www.hirtv.hu/?…

Ezen a felvételen maga Oszkó Péter mondja ki az összeget a saját szájával a felvétel 2. percének 0. másodpercénél egy bizottsági kérdésre válaszolva.

Ki tudja, hogy mi ez a 30 milliárd? Miből adódik? Mit csinált a Deloite, avagy mit nem a Postabank ügyben?


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2009.04.18. 04:53

A Deloitot az állam 30 milliárd (nem millió) forintra pereli a "Postabank ügy" miatt. Az államnak okozott kár miatt, a kár megtérítésére.

Tudja valaki, hogy mi az a kár, avagy az állam szerint mi az? Nyilván nem tudjuk, hogy Oszkó Péter minisztériuma jól és hatékonyan fogja-e követelni ezt a pénzt az Oszkó Péter által eddig vezetett cégtől, de mi a jogalap? Mi történt a Postabank ügynél, mit csinált a Diloit?

Mi ez a 30 MILLIÁRD FORINT, tudja valaki?


Iniuria non excusat iniuriam