Kampánycsend!!!


Egyjogász # 2010.04.11. 18:02

Most hallgatom a rádióban, hogy az OVB elnöke 19:15-kor (!) bejelentette, hogy 19:00 órára visszamenőleg mégsem szűnt meg a kampánycsend, és az bizonytalan ideig tart....

Azt a helyzetet, hogy úgy egyébként 19:15-ig az összes TV és rádiócsatornán, valamint az interneten rég megjelentek az exit pool adatok, majd elemzik....
(Ja, egyébként a Kossuth rádió most is éppen adatokat közöl....)

Arra sem mondott nagyon semmit az elnök úr, hogy ha már reggel kialakultak az adott választókerületekben a több órás várakozást jelentős sorok, miért csak 18:00 óra után kaptak észbe???

Jól gondolom, hogy szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban a 20:00 órás hírekben már az OVB elnökének és a helyzetért felelős embereknek a lemondását jelentették volna be???

De ez Magyarország, nálunk ilyentől persze nem kell tartani................

cat981 # 2010.04.11. 20:15

nem kell... mégpedig mert ez a birka nép úgyis mindent tűr és tűr és tűr...

justizmord # 2010.04.11. 20:42

A Fidesz-KDNP nyerte a 2010-es parlamenti választásokat, 52,77 százalékot kapott, a szavazatok majdnem teljes, 99 százalékos feldolgozottságnál. Az MSZP 19,3 százalékkal a második lett. A Jobbik 16,7 százalékkal harmadik helyet érte el, és bejutott 7,4 százalékkal az LMP. Az MDF kiesett a parlamentből, miután csak 2,65 százalékot ért el.


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2010.04.11. 20:50

Úgy túnik, hogy a második forduló után meglesz a 2/3-os többség.

A népszerűség, a szavazati arány messze nem tükrözi a székek arányát, tehát 53%-os szavazati aránnyal igenis lehet 66%-os székhez jutni.

Magyarország színekben a győztesek színére beszínezve a választási körzetet:

http://www.valasztas.hu/…evker_19.jpg


Iniuria non excusat iniuriam

cat981 # 2010.04.11. 21:02

ezentúl nem lehet majd lesöpörni a képernyőről az igazságot. Számomra az a megdöbbentő, hogy Öszöd és ami utána jött utána még mindig van ennyi ba.rom van aki rájuk szavazott.

justizmord # 2010.04.11. 21:11

Részemről nagyon örülök, és gratulálok a FIDESZ-nek, és remélem, meglesz a 2/3-a a székeknek!


Iniuria non excusat iniuriam

cat981 # 2010.04.11. 21:21

én is nagyon örülök, bár én a Jobbik miatt. Innentől kezdve nincs megállás, győzni fog az igazság!

justizmord # 2010.04.11. 21:24

Ja, és természetesen, magától értetődik, hogy a KDNP-nek is gratulálok, hiszen a két kormánypárt a FIDESZ és a KDNP!!!


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2010.04.11. 22:01

Jelen pillanatban 100%-ra biztos a FIDESZ-KDNP székeiből 206. Ez a pillanatnyilag már eldőlt székek száma az első forduló után.

A második fordulóban még 57 egyéni választókerületi szék kiadó. Jelenleg mind az 57-ben fideszes politikus vezet, ha tehát a papírforma érvényesül a második fordulóban, akkor ez az 57 is a FIDESZ-hez kerül.

206 + 57 = 263 szék

márpedig ez a 386 összes székből már így is 68%, és ekkor még nem számoltuk az országos kompenzációs listáról kapható székeket, ami 60 kiadó szék.

Abból túl sokat nem tudhat elhozni a FIDESZ, hiszen a FIDESZ-nek nem nagyon lesznek töredék szavazatai, mert majd minden szavazata nyert, de ha még onnan is jön 2-3 szék, akkor

BŐVEN

meglesz a 2/3-a a székeknek.


Iniuria non excusat iniuriam

Kacsa1111 # 2010.04.11. 22:23

én meg gratulálok a közvéleménykutatóknak, akik majdnem megtippelték az LMP eredményét...

ki a faszom hiszi, hogy lehet más a politika??? tényleg ennyi liberális bölcsész lelkű ember van kishazánkban?

Kedves justizmord,

nem vezet mind az 57-ben a fidesz...

52-t be kell rántani...nem lesz az olyan egyszerű.
szóval vinni kell még egy embert...:)))

az MDF mit hitt?
egy olyan embert raknak miniszterelnök-jelölti pozicióba, akinek a keresztneve: Csomag.

Kedves cat 981,

ne örülj annyira a jobbiknak...jobb helyeken ennyi ökörrel már szántanak.


Kacsa11

prometheusz # 2010.04.11. 22:50

Azért ne személyeskedjünk!

A Jobbik még nem tett semmi rosszat.

Ellentétben a Csomag névre hallgató úriemberrel és megbízóival...

Legislator # 2010.04.12. 05:58

Én nem hiszem, hogy lehet más a politika: 21 éve ugyanolyan. (Ami előtte volt, arról ne is beszéljünk.) Ezt az egész magyar politikai 'elitnek' kell megköszönni, és annak a népnek, amely nem gondolkodik, hanem minden hazugságot bevesz, bárhonnan is jöjjön az.


Sunshine after the rain.

cat981 # 2010.04.12. 06:54

De igen lehet más a politika, csak azt nem LMP-nek, hanem Jobbiknak hívják. De majd elválik. Én 10 év óta most vagyok először optimista a politikát illetően. A rendszerváltás óta most van először esély valóban rendszert váltani.

Kacsa,
Valóban sajnos sok ökör van a Jobbik táborában is, ismétlen IS. Ha az értelmiségiek döntő része nem fejethajtó, alattvaló lekenyerezhető korrupt, pénzért szájukat befogó becsetelen emberek lennének akkor nem kellene "ökröknek" kezébe venni az ország irányítását...
Az hogy ide jutott az ország az elsősorban az értelmiségi elitnek a felelőssége.

Én azt vallom inkább egy ökör, mint egy buta, nem gondolkodó, közömbös, tehetetlen engedelmes birkanyáj. Másrészt pedig, tönkretenni, csődbevinni, eladósítani, kiárúsítani egy országot, ehhez még ökörnek sem kell lenni, ennél egy tisztalelkű ökör is jobb eredményeket képes felmutatni.

Legislator # 2010.04.12. 07:12

Kacsa,

nem emlékszel, melyik topikban tippeltünk a választási eredményekre?


Sunshine after the rain.

guba # 2010.04.12. 07:34

Ezzel a Lehet Más a Politika elnevezéssel azért lesznek még gondok. Rendkívül hamar fogja aktualitását veszíteni. Most jópofának tűnhetett egy két kiábrándult komcsi szavazó számára, de két három év múlva már jogosan teheti fel a kérdést bárki, hogy mi is az a "más", és mihez képest más. Mikor más, mindig más?
Nem is beszélve arról a csupán elméleti lehetőségről, hogy az LMP kormányra kerülése esetén a következő választásokon mihez viszonyítaná a másságát. (Talán a heteroszexuálisokhoz, vagy a magyar többségi társadalom tagjaihoz...)

Kacsa1111 # 2010.04.12. 07:51

Kedves cat981,

ami az értelmiséget illeti, egyet értek...

de ha te elhiszed, hogy egy történész (vona) képes normálisan elvezetni az országot, akkor tévedsz.
volt már történész miniszterelnökünk...az ő "bölcsességét" szívjuk ma is...

de akkor is tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem a zsíros bödönhöz akartak csak odaférni meglátván a politikai űrt és igényt az igénytelenek részéről, hogy ilyen is legyen a politikai palettán...

vagy ennyire ostobák, vagy ennyire opportunisták...a következő 4 évben eldől...én mindkettőre tippelek:)


Kacsa11

guba # 2010.04.12. 08:14

Ezeknek az általánosításoknak nincsen semmi értelme. Az azért semmit nem von le Vona politikusi képességeiből, hogy más történészek hogyan politizáltak korábban. Gondolom, "kutyaütő" jogászként azért ezt még te is belátod, Kacsa. Jogásszal is tele van a parlament, van köztük ilyen, is olyan is.
A Jobbikkal van egy csomó problémám nekem is, de ilyen érvekkel, amelyeket te felhoztál, a lépcsőházon kívül már nem lehet érvelni.
A Jobbikból egyelőre hiányoznak a politikusi személyiségek, és még sok egyéb, de a problémafelvetéseik jók, van helyük a parlamentben. Ez a 17 % tökéletes, a Fidesz kétharmada mellett szerintem is egy jó színvonalú parlament elé nézünk. Én legalábbis ebben bízom.

Kacsa1111 # 2010.04.12. 08:33

Kedves guba,

a jobbik probléma felvetései bizonyos pontokon jók.

azonban a kínált megoldásai röhögségesek. nem először írom le: olvastam a programjukat. sőt! elolvastam...
először röhögtem, aztán rájöttem, hogy ez komoly, és akkor már sírhatnékom volt.

szóval vannak lépcsőházon kívüli érveim is a jobbik ellen. és nem szimpátia problémáim vannak (már azt is írtam, hogy aki azt hiszi, hogy az országgyűlési választás szimpátia szavazás, az megragadt a Big Brother szintjén...), hanem objektíve faszságokat írnak le "program" címszó alatt...


Kacsa11

guba # 2010.04.12. 08:37

a jobbik probléma felvetései bizonyos pontokon jók.

azonban a kínált megoldásai röhögségesek.

Ezzel egyetértek, de még mielőtt bármit csinálnának, ne vonjuk meg tőlük legalább a kötelező bizalmat.
Egyik kedvencem tőlük: a büntessük a politikusokat kétszeres tételkeretben...:-)))) A populista faszság csúcsa ez, de a szándék mögötte értékelendő.

Legislator # 2010.04.12. 08:39

"mihez viszonyítaná a másságát. (Talán a heteroszexuáli­sokhoz, vagy a magyar többségi társadalom tagjaihoz…)"

GubXD


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.12. 08:43

Valaki nem emlékszik, hogy melyik topikban jósoltunk a választás eredményeit illetően?


Sunshine after the rain.

guba # 2010.04.12. 08:48

Vagy a viccek, vagy az offtopik volt szerintem.

sió # 2010.04.12. 08:49

"Az hogy ide jutott az ország az elsősorban az értelmiségi elitnek a felelőssége."

Ezt átfogalmaznám: a felelősség minden állampolgáré, aki így gondolkodik.
Értelmiségi elit? Miről beszélsz?
Értelmiség? Ugyan hagyjuk!

guba # 2010.04.12. 08:50

Mit szóltok Kubatov Gábor politikusi zsenialitásához? Kb. mint Zuschi, mindig tudja, mivel, hol érdemes poénkodni...

Legislator # 2010.04.12. 08:53

guba: köszi. Mit vársz egy autószerelőtől? (Ez nem lekezelés, de komolyan...) Havas Henrik is autószerelő volt. Meg az egyik főnököm a levéltárban anno. Van valami ebben a szakmában, nem?

Ha van is értelmiségi elit, a nagy része volt MSZMP tag, MSZP-s, vagy (volt) SZDSZ-es...


Sunshine after the rain.