Kampánycsend!!!


Kacsa1111 # 2010.04.13. 08:17

FYI
az önellátó gazdálkodás, mint koncepció, már a középkorban megbukott...
comparative advantage! ha nem tudod mi az, keress rá a wikipédiában!


Kacsa11

Berényi Miki # 2010.04.13. 08:28

Azért nem az éjjel-nappalikra kell gondolni :) Spar/Tesco méretű áruházakról is tudok, amiket kkt formában működtettek magyar magánszemélyek... csak nekik nyilván nem járt adókedvezmény. Így már a bíróságon látom hogy pereskednek...

Nem tudom mit jelent a "nívós" étterem, de azt azért kétlem, hogy pl Szilvásváradra a pisztrángot, vadhúst külföldről hozzák... és nincs vele semmi baj. Persze a narancsért nem szakad meg a szívem ha nem itthon termelték.

Rexor # 2010.04.13. 09:02

Miki korábban említettem, de megint megismételném. Adókedvezményt soha nem adnak ingyen, annak elég komoly feltételei vannak, amiket ha nem teljesítenek ugrik az egész (és masszív késedelmi kamattal kell visszafizetni). Egyébként nem kell annyira irigyelni őket, mert az adóhatóság jobban szereti a külföldi vállakozásokat cseszetetni, mert ezeknél nem fenyeget az a veszély, hogy a vizsgálat befejezése előtt eltűnnek...

Ugyanolyan feltételekkel kapnak/kaphatnak magyar és külföldi vállalkozók adókedvezményt.

websas # 2010.04.13. 09:49

Kedves Kacsa1111!

Elfogadom az áláspontodat.(meggyőztél)

websas

cat981 # 2010.04.13. 09:53

Kacsa1111,
képzeld el olvastam, de jóval többet tudok a Jobbikról a céljairól és programjáról, mint ami a programkiadványukban szerepel. És arra is válaszoltam, miért van sok hülyeség a programkiadványukban olvass vissza.

Rexor,
Én már több multinacionális cégnél megfordultam és láttam bele a "belügyeibe", hidd el tudom mit beszélek.
A legviccesebb - és most nem rajtad nevetek, mert kivülről, illetve aki nincs benne a buliba ezt nem látja - hogy a hatóságok a multikat szeretik ellenőrizgetni :))))). Hogy valójában mi zajlik a multik és a hatóságok között ide le sem írom, csak annyit hogy amikor megjön a "nagyon komoly" néhány százezres, vagy milliós bírság a havi több milliád bevételt produkáló multik igazgatójához röhögőgörcsöt kapnak az irodájukban. Persze hogy fellebbeznek hogy a nyilvánosság azt lássa ők jóhiszeműen jártak el, és mág ami legszebb az egészben hogy a gyakorlatilag blamából beadott fellebbezésükkel is sok esetben felezni, harmadolni tudják az egyébként is nevetséges összegű büntetéseket.

Kacsa1111,

"az önellátó gazdálkodás, mint koncepció, már a középkorban megbukott…
comparative advantage! ha nem tudod mi az, keress rá a wikipédiában!"
Ehhez képest pl. Németország és Japán éppen a nemzetgazdaságának köszönhette a példa nélküli 20 év alatti felzárkózást és élvolalra jutást, nem pedig annak, hogy minden tönkretett gyáraikat bagóért elprivatizálták,külföldől érkező nagytőkések kezébe adtak mindent.

Mint említettem sok baromságot tanítanak jó ideje már az egyetemeken is sajos. Ezzel nem leszólni akarok itt bárkit is aki az egyetemen, főiskolán keményen tanult - én is ebbena cipőben vagyok - de kezdjünk már el legalább kételkedni amikor abszurd logikátlan és összefüggéstelen dolgokról próbálnak minket meggyőzni. Egy ország számára nyilván az jelenti a biztonságot, ha nem önellátásra törekszik, hanem kiszolgáltatja magát, iparát mindenét a vele rivális országoknak.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 11:45

Kedves cat981,

szerintem nagyon gyorsan keress rá a wikipédiában, és akkor látni fogod, mekkora hülyeséget írtál:)


Kacsa11

cat981 # 2010.04.13. 14:09

Nem írtam hülyeséget, a kettő nem üti egymást, én csak arra akartam kilyukadni, hogy az elmúlt 100-200 évben Mo sokszor sok területen világélvonalmban volt, az erősségeinknek köszönhetően (magyar értelmiség, tudósok, kutatók, mezőgazdaság,termőfölt, élelmiszeripar, ipar stb.) de a mai állapot az nonszensz hogy gyakorlatilag minden előző zérón áll, még kínából szállítják ide a szar fokhagymát is...

websas # 2010.04.13. 14:20

Kedves cat981!

1980-ban jártam először az USA-ban vettem egy Magyar inget (máig megvan) 50 cent-ért. Az árukinálat kb. 70%-a Kínai volt.

websas

Kacsa1111 # 2010.04.13. 14:24

Kedves cat981,

de kezdjünk már el legalább kételkedni amikor abszurd logikátlan és összefüggéstelen dolgokról próbálnak minket meggyőzni

na! és ezt nem érezted a jobbik programjának olvasása közben???

Egy ország számára nyilván az jelenti a biztonságot, ha nem önellátásra törekszik, hanem kiszolgáltatja magát, iparát mindenét a vele rivális országoknak.

  • biztonságot mitől?
  • ha mindenki csak öneállátásra törekedni, akkor soha nem ennél pl. tonhalat...

Németország és Japán éppen a nemzetgazdaságának köszönhette a példa nélküli 20 év alatti felzárkózást

  • comparative advantage nem
  • nemzetgazdaságellenes...sőt! németország és japán is nagyon sok külső segítséget kapott...

Kacsa11

Rexor # 2010.04.13. 14:33

Két példa az "önellátó" országokra: Kuba és Észak Korea. Kubában jelenleg is az amerikaiak 50-es években otthagyott járgányait használják, Észak Koreában pedig nincs pontos adat arról, hogy az utóbbi 40 évben hányan haltak éhen...Nem hiszem, hogy bármely ilyen ország sikertörténetnek nevezhető. Németország és Japán a háború után óriási amerikai támogatást kapott, ennek köszönhető, hogy be tudták indítani a gazdaságot. Külső tőke nélkül ők sem mentek volna sokra.

Berényi Miki # 2010.04.13. 14:43

Azért ne essünk már túlzásba. Szó sincs arról hogy MINDENt csak itthon gyártani, ami meg nincs abból 50 év múlva is maradjon annyi, mint ma van.

Amit itthon is elő tudnak állítani azt ne hozzuk be külföldről, főleg ne úgy, hogy a külföldit támogatjuk...

Kacsa1111 # 2010.04.13. 15:04

Kedves Berényi Miki,

Amit itthon is elő tudnak állítani azt ne hozzuk be külföldről, főleg ne úgy, hogy a külföldit támogatjuk...

te álomvilágban élsz...halvány nemzetiszínű segédfogalmad sincs a gazdaság működéséről:)))


Kacsa11

Berényi Miki # 2010.04.13. 15:14

De arról van kék alapon sárga csillagos fogalmam, hogy a magyar gazdaság támogatása, a magyar piaci szereplők versenyhelyzetbe hozása nem lenne tragédia...

Megvalósítható? Lehet rajta vitatkozni...
Célul kell kitűzni? Szerintem vitathatatlan.

cat981 # 2010.04.13. 15:17

hagyjuk Kacsa, elbeszélünk egymás mellett, vagy nem akarjuk érteni egymást...
Rexor, pontosan így van, de aközött hogy a felvett kölcsönökből, támogatásokból a hazai vállalkozásokat és gazdaságot fejlesztették és aközött, hogy mindent külföldi kézre játszottak és a felvett kölcsönök Isten tudja mire mentek el óriási különbség van.
Csak egy példa, nézzétek meg Németországban mennyi hazai és nem hazai márkájú autó fut az utakon 10-90% az arány... ugyanez japánban. De ezt vizsgáljuk inkább az elmúlt 50 évben, ne most mert mára német autóipar is jóval alább adott más okok miatt, de még így is megközelítőleg a fenti az arány.
Vagy pl. az Ikarus gyár hova tűnt? A németeknek(!) jó volt az Ikarus, mert fele annyiba került és ugyan olyan minőségű volt mint a Mercedes-Benz buszok, de nekünk nem volt jó az Ikarus, inkább megvettük a külföldi drágább és rosszabb minőségű buszokat...
Erről beszélek, nem arról hogy Észak-Koreát vagy Kubát kövessük...

Legislator # 2010.04.13. 15:29

"másik:
a nívósabb éttermek kishazánkban külföldről szerzik be az alapanyagot…
szerinted miért??? flancból biztos…"

Nem össznépi probléma, de például a magyar bárányhúst az olaszoknak viszik. Báránybordát akartam tavaly venni. A kedves kereskedő, akivel a legtöbb étel-jellegű adásvételemet intézi (magyar családi vállalkozás, már a háború előtt önálló üzletük volt, az illető 50 éve kereskedő), jelezte, hogy csak új-zélandit tudna hozni, fagyasztottat, mondtam, én magyart és frisset szeretnék, akkor jelezte hogy próbáljam meg az x piacon. X piacon volt magyar bárányborda, szép is volt, akkora mennyiség volt csak már, amennyi nekem kellett, meg is vettem. Ebben az évben (2010)azonban olyan báránybordák voltak, amelyek ránézésre emberi fogyasztásra alkalmatlanok. A jót, a szépet kivitték az olaszoknak. És ezek várják el, hogy én jóindulatú legyek, és - bocsánat - olyan ócskaságot vegyek meg 5400 ft/kg áron, amit itthon csak a macskának adnék? Meg is értem az éttermeket, ha a rágós magyar 'tehénhús' helyett az argentín minőséget választják. (Kivétel ez alól a magyar szürkemarha, de annak a javát is külföldre viszik, bár én megveszem ugyanannyiért, mint a német ács, vagy a svejci paraszt, vagy az olasz futtató.) Kevés kivétellel azt tapasztalom, hogy a magyar kereskedők uneducated rabble. Persze, van még egy-két úriember kereskedő, de egy fél A/4-es lap sok lenne, ha a nevüket kellene leírni.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 15:41

Kedves cat981,

Csak egy példa, nézzétek meg Németországban mennyi hazai és nem hazai márkájú autó fut az utakon 10–90% az arány… ugyanez japánban.

lehet, hogy mert fejlett autóiparuk van?:)))

de a felvetésed tökéletesen értelmetlen...a németeknél és japánban futó autók nagy ré-szét nem is ott gyártják!
nálunk is hazai gyártású (suzmuki stift) az autópark igen nagy százaléka:)))

az ikarus-szal meg az történt, ami a zsigulival. megragadt a 60-as, 70-es évek technikai és technológiai színvonalán, és elvesztette versenyképességét...
a németek azóta nem vesznek ikarus-t...:)

Kedves Berényi Miki,

De arról van kék alapon sárga csillagos fogalmam, hogy a magyar gazdaság támogatá-sa, a magyar piaci szereplők versenyhelyzetbe hozása nem lenne tragédia…

valóban. de ez így csak üres lózung...

de ez az "amit-itthon-meg-tudunk-csinálni-azt-ne-hozzuk-be-külföldről" egy akkora fasz-ság, amit fel se lehetne rajzolni a szavazólapra...:)))

hogy ki mit hoz be, az nem állami döntés kérdése, hanem xy kereskedőé...ő meg azt hozza be, amit el tud adni.
ha a magyar szart csinál drágán, akkor nem fogja megpróbálni azt eladni, mert a magyar vevő nem fogja megvenni, hanem importál olcsón jót...

vegyünk egy érzékeny példát! BOR!
sokáig hittem azt, hogy világminőségű borokat állítunk elő olcsón, csak azért nem világ-hírű, mert rossz a marketingünk, vagy összeesküvés van a háttérben stb...
aztán kicsit kitágult a világ számomra, és amikor életemben először a 4 eurós francia borba beledugtam a csőrömet, majd a 35 eurós olaszba is… vagyis végre bort kóstol-tam:), akkor azt gondoltam, hogy ki kell vágni a tőkéket villányban, mert értelmesebb dolgokra is fel lehetne használni azt a sok földet, mint erőlködésre, hogy bornak csúfolt löttyöt készítsünk.
aztán persze lehiggadtam:)
most már úgy látom, hogy a magyar bor nem versenyképes a dél-amerikai és nyugati borokkal...egyelőre.
de vannak bíztató jelek. az egyik ilyen a teleki cabernet franc (a többi teleki még teszte-lés alatt, de az eredmény nem biztató egyelőre:))) ), amelyik azon kevés magyar borok egyike, amelynek ár-érték aránya (még mindig nem a minősége!) megközelíti pl. a por-tugál borokét.
Ezt csak azért mondtam el ilyen hosszasan, mert évek óta egy borkereskedőtől szerzem be a készleteimet, és ő évekig nem árult magyar bort épelméjű áron (5rugó alatt nem volt magyar bor, míg alig ezer felett olyan portugált vehettél, hogy ki akartam nyalni a palackot:))) )...és ez nyílván nem volt véletlen.
A magyar bortermelőket természetesen támogatni kell. Ez nem vitatható. De az abszur-dum, amit mondasz, hogy akkor ne engedjünk be külföldi borokat az országba. Most azon túl, hogy jogellenes, én magam is tiltakoznék ellene…én még akarok lello-t, figo-t vagy fado-t inni!!!


Kacsa11

Berényi Miki # 2010.04.13. 15:48

Lehet félreérthető voltam... :) persze hogy nem lehet, nem kell megengedni, hogy külföldit ne hozzanak be...

De ahol nincs minőségi különbség, és lehet versenyképesen is termelni, ott minden erővel azon kell lenni, hogy a magyar terméket hozzuk előnybe. Mind a termelők (gyártók), mind a a kereskedők (forgalmazók) tekintetében. Sajnos ennek most épp az ellenkezője zajlik...

Legislator # 2010.04.13. 15:52

"de ez az „amit-itthon-meg-tudunk-csinálni-azt-ne-hozzuk-be-külföldről“ egy akkora fasz-ság, amit fel se lehetne rajzolni a szavazólapra…:)))"

http://twitter.com/szavazzfasszal

Tényleg lemondott Dávid Ibolya, vagy ez csak rémhír? (A fenti honlapon írta az egyik bré-fan:-D.)


Sunshine after the rain.

pazs # 2010.04.13. 15:54

Tényleg lemondott, még a vasárnap esti sajtótájékoztatón jelentette be.

Legislator # 2010.04.13. 15:55

:-(, persze, ilyenkor ez a tiszta beszéd.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.13. 15:56

Szia, pazs, olyan ritkán jársz a JF-en.


Sunshine after the rain.

cat981 # 2010.04.13. 16:47

Kacsa ne haragudj, de a tájékozatlanságod sok területen hát hogy is mondjam hagy némi kívánni valót maga után...
akármelyik igénytelen szennyautósoldalra felmész és azonnal megtudhatod, hogy japán külön gyárt a világ és külön a hazai piacra különálló modelleket és a hazai piacra gyártottakat japánban gyártja. Az Ikarusról is hallatlan felületesek az információd a németek a 90-es évek elején vettek Ikarusokat már az új és akkor nem elavult sorozatból és vettek volna többet is.

Egyébként meg ajánlanám figyelmedbe (és mindenkinek) a "Japán története" című könyvet, sok olyan "hülyeségeket" megtalálsz benne melyekre én is utaltam az alábbi kommentjeimben és amelyektől Japán 20 év alatt feljutott a csúcsra. Mo-i gazdaság 20 év alatt (1990-től) az általad preferált modern gazdaságtudományi elképzelésekkel háromszoros államadósságot, zéró ipart, zéró mezőgazdaságot ért el hogy csak néhány területet említsek...

Kacsa1111 # 2010.04.13. 16:56

Kedves cat981,

meggyőztél, nálad van a bölcsek köve!
hajrá nyilas barbi!!!
:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 16:58

Kedves Legislator,

nem tudom miért mondod, hogy rémhír...az elmúlt 8 évben szétverte az MDF-et...az utóbbi pár évben meg végképp röhej volt, amit művelt...
most meg örülhet, ha nem kerül majd kaptárba.

szerintem már 2002-ben mást kellett volna a helyére találni...


Kacsa11

guba # 2010.04.13. 17:39

A külföldi befektetők felvásároltak hugyér-szarér mindent mert egy kínálati piac volt nyomott árakkal, és virágzó korrupcióval mellette. Aprópénzért árusítottunk ki egész üzletágakat. A multik legtöbbször nem termelői kapacitást akartak bővíteni, hanem olcsón piachoz jutni. Rengeteg példát lehetne erre hozni, pl. cukorgyárak, cementgyárak, téglagyárak, energiaszektor stb. Amiből egykor exportáltunk, abból ma behozatalra szorulunk. Nagyon jó példa erre a cukor. Hét cukorgyárból már csak a kaposvári működik, Kabát le is rombolták, felszántották és sóval behintették.

A világot járt kedves kollégák figyelmébe ajánlom, hogy nézzék meg az árát ugyanannak a terméknek itthon és mondjuk Németországban a Lidlben. Meglepetésre ott olcsóbb mint nálunk. A kérdés sokkal összetettebb annál, mint hogy azt ki lehetne jelenteni, hogy ha kimennék az élelmiszerláncok, akkor olyan árak lennének mint az éjjel nappaliban. A multik valóban fojtogatják a magyar termelőket, és amikor meghalt a magyar termelő is, megvették és leállították a magyar feldolgozóipart is, akkor semmi akadálya, hogy behozzák a saját termelésű/gyártású termékeiket, és hazai konkurencia híján diktálják az árat. Ezt azért már lehet tudni, még csak közgazdásznak sem kell hozzá lenni, elég tájékozottnak lenni.

Ezért mondtam délelőtt, hogy a Jobbik témafelvetései nagyon is helyénvalók.