Kampánycsend!!!


Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

monalisa1 # 2010.04.13. 20:47

Soros György (= Schwartz György) Budapesten született 1930. augusztus 2-án, azaz magyar származású amerikai pénzember.

hunfrakk # 2010.04.13. 20:51

magyar?
haha

Kacsa1111 # 2010.04.13. 22:02

Kedves hunfrakk és justizmord,

tegyük fel egy pillanatra, hogy bármi szavatok van abban, hogy ki magyar és ki nem...

definiálnátok azt, hogy ki magyar?


Kacsa11

justizmord # 2010.04.13. 23:04

Kedves Kacsa, igen!

Akinek a szülei magyarok, az magyar. Akinek nem magyarok a szülei, az nem magyar. Akinek a szülei olaszok, az olasz. Ugyanakkor egy magyar, akinek a szülei magyarok, az hiába állítja magáról, hogy olasz, attól még nem lesz olasz.

Mondok egy példát, hogy megértsd.

Vegyünk egy átlagos hétköznapi nevet, legyen mondjuk Faith Balázs. Most csak példa kedvéért, bármilyen más nevet is mondhattam volna. Ha, tegyük fel, mondjuk egy Faith Balázs nevű ember létezne, és a szülei teszem azt zsidók lennének, akkor ő hiába állítaná magáról, hogy cigány, attól ő még NEM cigány, hanem zsidó.

Cigány nyelven az ilyeneket Biboldónak nevezik.


Iniuria non excusat iniuriam

guba # 2010.04.14. 06:30

Hát, ugye egy dolog az, hogy ki tartja magát magyarnak, meg egy másik, hogy az, hogy mások őt annak tartják-e. Én arra hajlanék, hogy senkitől ne vitassuk el a magyarságát (és egyéb nemzetiséghez, vagy etnikumhoz való tartozhatóságát) aki annak tartja magát, állampolgárságtól függetlenül.
Emlékezzetek, húsz éve hogy a tenyerünkön hordoztuk Habsburg Ottót, aki úton útfélen hangoztatta magyarságát. Nekem már akkor sem tetszett ez, de nem vitatnám el tőle ezt a jogát.

cat981 # 2010.04.14. 06:53

A belinkelt anyaggal kapcsolatban: Hunfrakk leírta, hogy ez egy kivonat, külön irodalomjegyzéket nem tett bele a pdf-et összeállító (sajnos), de ahogy Hunfrakk is mondja a könyveiben megtalálható. De én arrais céloztam, hogy a szövegben is megad olyan információkat (neveket, újságszámokat, könyveket, tanulmányokat, idézeteket, beadványszámokat, végzésszámokat (asszem még ez is van benne ebbena kivonatban is)) ami alapján bárki utána tud nézni/ellenőrizni pontosan ezeknek az iratoknak, vagy ha elmész egy előadására és kéred Tőle, elhozza Neked. Arról nem is beszélve hogy számtalan ott leírt utalásra, "feltevésre" való "bizonyítékot" a saját bőrödön is érzel, benne élsz.

Soros nemhiszem hogy valaha is magyarnak vallotta, vagy vallaná magát (őszintén), sőt ezt kizártnak tartom.

Legislator # 2010.04.14. 06:56

gub: A Habsburgoknak van egy "magyar ága", akik őszintén magyarnak érzik magukat 8ez József nádorral kezdődött talán...). Lent a Nádori Kriptában meg lehet tekinteni a sírjaikat is.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.04.14. 07:00

"Hát, ugye egy dolog az, hogy ki tartja magát magyarnak, meg egy másik, hogy az, hogy mások őt annak tartják-e. Én arra hajlanék, hogy senkitől ne vitassuk el a magyarságát (és egyéb nemzetiséghez, vagy etnikumhoz való tartozhatóságát) aki annak tartja magát, állampolgárságtól függetlenül."

Én ezzel egyetértek. Soroshoz csak annyit, hogy van a wikipedián egy kategória: "Hungarian Jewish", ez korrektül elmond mindent.


Sunshine after the rain.

pazs # 2010.04.14. 07:30

off: Legislator, én inkább olvasok, mint írok, de azért sűrűn járok erre.

Rexor # 2010.04.14. 08:27

Justizmord és Hunfrakk érdekes az álláspontotok. Ezek szerint az a külföldi aki magyar állampolgárságot kap, az nem magyar. Ha neki itt születnek gyerekei Magyarországon ők már magyarok? Gubának igaza van, nagyon egyszerű dolog ez, aki magyarnak érzi magát az magyar, aki nem az nem.

Berényi Miki # 2010.04.14. 08:45

Hogy magyarnak érzi-e magát, azt csak ő tudja. Hogy amikor erről nyilatkozik, akkor igazat mond-e, szintén. Nekünk az egyedüli mércét cseledetei jelentik.

Ha a külföldi magyar állampolgárságot szerez, jogilag "magyarrá válik", de mi itt nem ezt a kérdést boncolgatjuk... esetünkben, van aki igen magyar. Van aki a büdös életben nem lesz az.

Kacsa1111 # 2010.04.14. 08:48

Kedves Berényi Miki,

értem.
de mi a mérce?


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.14. 08:53

illetve felteszem másképpen a kérdést...(merthogy mérce a tett)
akkor károlyi mihály sem magyar?
görgey artúr sem magyar?
lendvai ildikó sem magyar?

mert, ha a tett a mérce, akkor ugye még fokozatokat is csinálhatnánk...
te pl. mit tettél azért, hogy magyar legyél???

soros györgy apja legalább elment a keleti frontra orosz-rulettet játszani...(pedig, ha jól értem a "logikádat", akkor meg is tagadhatta volna a katonai szolgálatot)

akkor ő magyarabb nálad is!:)


Kacsa11

Berényi Miki # 2010.04.14. 09:24

Mindennek vannak negatív és pozitív oldalai is... a cselekedeteknek is. Ha a rosszat a hazája ellen teszi, nos, lehet hogy a sajátos ideológiája folytán ő ugy érzi hazájáért tette. A lényeg hogy cselekedeteit motiválta a magyarsághoz, Magyarországhoz fűződő érzelmi (nem üzleti!) viszony. És igen, kell egyfajta etnikai/életviteli kapcsolódás is.

Ha ez egy könnyen eldönthető kérdés lenne, nyilván ott lenne az értelmező szótárakban a definíció, de ugye nincs ott...

Az meg, hogy az apja elment a frontra de meg tagadhatta volna... nem tagadhatta volna meg, mert ott jogi értelemben beszélünk a magyarságról... mi meg itt szerintem erkölcsi/érzelmi oldaláról közelítjük meg a témát.

Az erkölcs meg szuibjetktív: bárki vallhatja magát magyarnak, és ezt mindenkinek jogában áll elfogadni/elutasítani... de ez csak a saját kis világában "érvényesül". Az objektív igazságokra ott van a genetika és a jog.

Kacsa1111 # 2010.04.14. 09:33

Kedves Berényi Miki,

Ha ez egy könnyen eldönthető kérdés lenne, nyilván ott lenne az értelmező szótárakban a definíció, de ugye nincs ott…

nem lehet, hogy azért, mert ez egy olyan kérdés, amivel faszság foglalkozni???


Kacsa11

Berényi Miki # 2010.04.14. 09:41

Akkor most mi mind faszok vagyunbk? :)

Feltétel nélkül magyarnak kell tartanom pl az etióp születésű futót aki nem beszéli a nyelvet de itt él X ideje, mert Etiópiában nincs esélye hogy olimpikon legyen de itt tárt karokkal várják? (tudom ez a katariaknál jellemző de a példa okán mondom)

Akár tetszik akár nem az etnikai és jogi magyarság-definíció mellett mindenki tudatalattijában ott lapul egy harmadik is.

Ha pl magyar akkor nem amerikai? Vagy lehet egyszerre mindkettő?

Kacsa1111 # 2010.04.14. 10:59

Kedves Berényi Miki,

magyar apa (legyen a neve: szittya botond, vallása: kaotikus és igaz (suttyó) magyarként nem is beszél idegen nyelvet!) és német anya (inge gürtelfuchsenhausen, vallása protenstáns, és csak németül beszél)

gyermekük magyar vagy német??? (addenda: a gyermek felnővén mindkettőnek érzi magát...)

Akkor most mi mind faszok vagyunbk? :)

te mondtad, nem én...


Kacsa11

justizmord # 2010.04.14. 11:09

Akkor azok is faszok, akik egy biboldó Faith Balázsról eldöntik, hogy nem cigány, hiába hazudja magát cigánynak, attól még egy biboldó?


Iniuria non excusat iniuriam