Kampánycsend!!!


Kacsa1111 # 2010.04.13. 18:19

Kedves guba,

én azért azt mondom, hogy ha a kabai cukorgyárat megérte volna üzemeltetni, akkor a multi nem zárja be, hanem üzemelteti...
hacsak nem akarsz összeesküvés elméletekkel előjönni:)

Ezért mondtam délelőtt, hogy a Jobbik témafelvetései nagyon is helyénvalók.

én ezzel részben egyet is értettem. annyi megszorítást tettem csupán, hogy többnyire jók.
a kínált megoldásaik röhögségesek.

A világot járt kedves kollégák figyelmébe ajánlom, hogy nézzék meg az árát ugyanannak a terméknek itthon és mondjuk Németországban a Lidlben. Meglepetésre ott olcsóbb mint nálunk.

az élelmiszer árak hol olcsóbbak, hol drágábbak...nem csak ország, de termék függvénye is.
Írországban és Angliában botrányosak a tej és a kenyér ára. Luxemburgban az alkohol volt olcsó, minden más kb ugyanannyi, mint itt...:)

A multik valóban fojtogatják a magyar termelőket

ezt valóban meg kell oldani...de nem úgy, ahogy az a jobbik lázálmaiban szerepel...

A külföldi befektetők felvásároltak hugyér-szarér mindent mert egy kínálati piac volt nyomott árakkal, és virágzó korrupcióval mellette.

antall józsef utólagos seggberugdosása, hogy idióta volt...
nagyon mást nem tudsz tenni.
egy anti-corruption rezsim megalkotása (USA mintára) nem lenne haszontalan...a retrospektív hatálya azonban aggályosnak tűnik.


Kacsa11

hunfrakk # 2010.04.13. 18:35

Kacsa, te honnan szerezted ismereteidet atekintetben, hogy hogyan is működik a gazdaság?
(pl. monetáris felségjogok, hitelezés)
A CEU-ban okítottak rá? Honnan vannak ismereteid?
Biztos nem az ELTE-ÁJK-ról.
*

Kacsa1111 # 2010.04.13. 18:44

Kedves hunfrakk,

ajánlom neked soros gyuri bácsi monográfiáit olvasásra...
meglepődnél, hogy mennyi minden tetszene neked.:)


Kacsa11

hunfrakk # 2010.04.13. 18:50

És te feltétlenül „hiszel” annak, amit Soros mond?

Én fenntartásokkal kezelném.

Agymosottnak nem szabad lenni ilyen irányban sem!

Többmillió ember szenved az ilyen alakoktól, akik kaszinóznak a pénzügyi rendszerrel - nagyobb bűnöket követ el egy ilyen spekuláns, mint ezer gyurcsány.

Vesszen a New World Order!

Kacsa1111 # 2010.04.13. 18:56

Kedves hunfrakk,

már említettem, hogy az én relációmban a "hinni" és "hit" szavak, nem értelmezhetőek.

olvasd el! gondold végig! fogalmazz meg kritikákat! az elfogadhatónak ítélt pontokat pedig tedd magadévá!

így kerülheted el az agymosást...ezt nem látom, hogy te megtennéd.

és akkor most kicsit bevezetlek a soros gyuri bácsi gondolataiba (csakhogy tudd mi ellen ágálsz, pedig...) egy tőle származó ídézettel, de nem tudom szó szerint, ezért a saját szavaimmal írom le:

"a jelenlegi pénzügyi rendszer és szabályozás legnagyobb kritikája, hogy az olyanok mint én (értsd: soros györgy) sikeres karriert futhattak be..."

nem vicceltem, szerintem neked tényleg tetszenének a gondolatai...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 18:57

és még egy adalék:
a CEU-n nem tananyag soros györgy...
na ezt kapd el!


Kacsa11

Legislator # 2010.04.13. 19:02

"Kedves Legislator,

nem tudom miért mondod, hogy rémhír…az elmúlt 8 évben szétverte az MDF-et…az utóbbi pár évben meg végképp röhej volt, amit művelt…
most meg örülhet, ha nem kerül majd kaptárba.

szerintem már 2002-ben mást kellett volna a helyére találni…"

Ha minden választást vesztett magyar politikus-pártelnök, miniszterelnök stb. lemondana, az a magyar közélet előnyére válna. Ez a kaptáras dolog honnan jön, mostanában nem olvasok híreket, más (jobb) dolgom van...

A nyilas barbi olyasmi, mint Klaus Barbie?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 19:03

Többmillió ember szenved az ilyen alakoktól

nem tudom...
vegyünk egy kurrens példát:
soros gyuri bácsi egyik hedge fund-ját majd' félmilliárdra büntették, mert shortolta az OTP részvényeit.
és kb. ennyi jutalékot kérhetne azoktól, akik 1500-on vettek OTP részvényt, és mostanra megnégyszerezték a pénzüket...


Kacsa11

cat981 # 2010.04.13. 19:11

én is ismerem soros írásait. Ez jellemző sorosra a szarkazmus... Ez egyébként valahol a pofátlanság csúcsa is, hogy még büszke is arra amit tesz, illetve nyíltan felvállalja, mert tudja hogy megfoghatatlan és senki nem tud úgyse tenni vele semmit.

Egyébként Kacsa sorosnak ezek a nyilatkozatai pont arra a pénzrendszerre és gazdasági rendszerre utalnak és soros elért eredméynei azt igazolják, amelyet te összeesküvéselméletnek hiszel. Direkt úgy írtam hogy hiszel és nem úgy hogy nevezel, mert te is úgy hiszel és ámítasz ahogy sokan mások itt a fórumban is, hiába vagy meggyőződve arról hogy nem.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 19:16

Kedves cat981,

Egyébként Kacsa sorosnak ezek a nyilatkozatai pont arra a pénzrendszerre és gazdasági rendszerre utalnak és soros elért eredméynei azt igazolják, amelyet te összeesküvésel­méletnek hiszel.

ezt kérlek fejtsd ki, mert nem tudom értelmezni...milyen pénzrendszer az, amit én összeesküvés-elméletnek hiszek?

lehet, hogy láttad a könyvei közül egyiknek a borítóját, de érteni nem értetted az idézetet, az tuti:)


Kacsa11

hunfrakk # 2010.04.13. 19:19

Kacsa, te meg olvasgass Drábik János műveket!
Kellene neked egy kis anti-Soros tanfolyam.
Avagy hallgattassék meg a másik fél is.
Vagyis a többség!

Mindenesetre jobb lenne az emberiségnek, ha ilyen cápák nem lennének.

A Zeitgeist is szépen elmondja mi a baj a Rendszerrel.
Meg David Icke is.

A fő probléma olvasmányaim szerint a pénkibocsátás kérdésköre (számlapénz, hitelek, adósságcsapda).
Szerintem is röhejes, hogy független Magyarországtól a Magyar Nemzeti Bank Zrt.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 19:28

Kedves hunfrakk,

úgy látom, nem fogtad fel.
Soros írásai pont arról szólnak, hogy miképpen kellene a pénzügyi rendszert és szabályozását aképpen alakítani, hogy az ilyen "cápák", de létezhessenek...

álláspontomat még nem alakítottam ki soros gondolatait illetően. egyelőre a kritikai fázisban vagyok...igyekszem belekötni a gondolataiba, de 2008 nyara óta ez nehezebb, mint korábban.

te viszont - anélkül, hogy tudnál róla - teljesen egyetértesz vele:)))
szóval nem tudom mire vélni az "anti-soros tanfolyam" iránti igényemet.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 19:29

typo:
igényemet=igényedet.


Kacsa11

cat981 # 2010.04.13. 19:34

Nem akarom elhinni Kacsa hogy nem érted. Pont amit Te beidéztél bár nem szó szerint de a lényeget abszolút jól szedted ki belőle, szinte bizonyíték. Ennek ellenére nem érted...

A kérdésedre a válasz: http://mek.niif.hu/01500/01560/

Nem rövid, 900 oldal... megtalálható word-be és pdf-be is. Sok egyéb vele összefüggő dologgal benne van a kérdésedre a válasz forrásokkal, érvekkel, bizonyítékokkal alátámasztva!!! Ha végigolvassa ezt az ember akkor rá kell döbbennie hogy ez nem mind mese... (sajnos)

hunfrakk # 2010.04.13. 19:37

nekem ezek a Drábik könyvek megvannak
nagyon jók

kár, hogy nem lesz ogy.képviselő az "öregből"
kár, hogy hanyagolták őt...ki is fakadt facebook-on emiatt:)

Legislator # 2010.04.13. 19:39

soros=soros
antisoros=soros
és ez rögtön 3 soros:-D

Vö. még: "Sor(o)s, Te nyiss nekem tért."


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.13. 19:50

Kedves cat981,

feladom...mondom, hogy nálad van a bölcsek köve:)))
azért annyi kritikai megjegyzést engedj meg, hogy 900 oldalon egy darab lábjegyzet sincs...;)


Kacsa11

hunfrakk # 2010.04.13. 20:00

nekem megvannak a könyvek

főként amerikai szakirodalmat vesz alapul Drábik

rengeteg angol kifejezést, nevet, adatot tartalmaznak művei (USA-ban volt jogtanácsos)

könyv végén van irodalomjegyzék (lábjegyzeteket nem használ)

ez egy kivonat, ami a CAT által beszúrt linken van

Legislator # 2010.04.13. 20:01

No igen. Minden rendes könyv három mondattal kezdődik, utánna lábjegyzet az oldal végéig. A minősítetten rendes könyveknél 3 szó van az első oldalon, minden szóhoz az egséz oldalt kitöltő lábjegyzet. De a csúcs V.CS. maga! Egy cikkben egy lappáron egy-egy sor főszöveg, a többi lábjegyzet:-D-olyan szép volt, mint egy gótikus szárnyasoltár, sokan elhűlve nézték... Rule!


Sunshine after the rain.

justizmord # 2010.04.13. 20:33

Amikor külföldön éltem, azzal jöttek oda hozzám, hogy hallottak már Magyarországról, és ismerik a magyarokat, és hogy mert Soros is magyar.

Nagyon nehezen sikerült nekik elmagyaráznom, hogy Soros nem magyar, csak tud egy kicsit magyar nyelven beszélni, mert korábban néhány őse (nem magyar őse)átmenetileg Magyarországon tartózkodott.

Természetesen a korábban minket megszálló orosz katonák, vagy azok gyerekei sem magyarok, mert apuka Magyarországon élt. Még akkor sem magyarok, ha tudják kicsit törni a magyart.


Iniuria non excusat iniuriam

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:40

Kedves justizmord,

ez nagyon primitív és tudatlan hosszászólás volt.

soros györgy budapesten született. folyékonyan beszél magyarul...
az apja soros tivadar szintén.
sőt az apja harcolt a keleti fronton és hadifogságban töltött pár évet...


Kacsa11

justizmord # 2010.04.13. 20:42

nem magyar


Iniuria non excusat iniuriam

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.04.13. 20:46

Kedves justizmord,

ja, az más!


Kacsa11