Kommunális adó


Tomibvb09 # 2012.04.28. 16:44

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy kommunális adót, szemétdíjat a nevemre írhat-e az önkormányzat úgy, hogy nincs tulajdonrészem a házban, ahol lakom, csak ide vagyok bejelentkezve?
Előre is köszönöm!

Rexor # 2012.04.25. 07:46

Kedves Csilla,

  1. Nem, az egyik egy adó a másik egy közszolgáltatás díja.
  2. Nem fizettek két helyre.
  3. Adóhoz nem kell számla.
csilla1976 # 2012.04.24. 19:00

Jó lenne ha valaki érdemben tudna válaszolni!!! köszi

csilla1976 # 2012.04.18. 06:50

Sziasztok!

Ma kaptuk meg a kommunális adóról a határozatot és a csekket. Kérdések merültek fel bennem ezzel kapcsolatban, segítséget kérnék hozzájuk. (ha már leírtátok, elnézést, nem olvastam vissza) Zuglóban lakunk, 4 gyermekünk van.

  1. A kommunális adó=a hulladék, szemétdíjjal??
  2. Ha igen, akkor két helyre fizetünk? Ez törvényes? Tudtommal két helyről nem lehet beszedni így pénzt.
  3. Számla ellenében talán fizetnék, de azt nem kapunk! Van e erre vonatkozóan valamiféle törvény??

Várom gyors válaszotokat, Csilla

wedit # 2012.03.12. 20:36

Megyeszékhelyen élek , kommunális adót fizetek 8000 Ft-ot évente ,garázsra építményadót 3000 Ft körüli összegben , évek óta. Édesanyám egy városnak kinevezett faluban él, kisebb családi házban mint a miénk 19 125 Ft-ot fizet évente építményadót, amit az idei évben 50%-al akarnak emelni.Igaz márc. 12.-e van , még határozat nem érkezett.
Gondolom egy épületre egyszerre több adót nem lehet kiróni. Így a kommunális adó összege még mindig barátságosabb.

wedit # 2012.03.12. 20:36

Megyeszékhelyen élek , kommunális adót fizetek 8000 Ft-ot évente ,garázsra építményadót 3000 Ft körüli összegben , évek óta. Édesanyám egy városnak kinevezett faluban él, kisebb családi házban mint a miénk 19 125 Ft-ot fizet évente építményadót, amit az idei évben 50%-al akarnak emelni.Igaz márc. 12.-e van , még határozat nem érkezett.
Gondolom egy épületre egyszerre több adót nem lehet kiróni. Így a kommunális adó összege még mindig barátságosabb.

Rexor # 2012.02.29. 09:12

Igen, és ráadásul még a Döbrögi úr is.

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.28. 21:04

rexor
Pontosan! Mert akkor minek is a komunális adó, ha ilyen haveri újságokra milliókat költenek? És nem csak erre.
Jellemzően a fideszes vezetések nyúzzák a népet.

Rexor # 2012.02.28. 19:48

Kedves Nuky! Gondolom hozzászólásod szigorúan a kommunális adóra vonatkozott :).

végrehajtó1 # 2012.02.28. 19:15

csak 5 évre lehet kérni visszamenőleg

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.28. 18:17

Lószart, Papcsák!
http://hvg.hu/…ta_tamogatas

Gabicsek # 2012.02.24. 21:12

Gondolom, nem jeleztétek az önkormányzat adócsoportjának, hogy a nagymama meghalt. Azt is gondolom, nem évült el, mivel időközben ment egy-két felszólítás a nagymama nevére. Tehát be kell az örökösnek fizetni, illet volna az örökösnek az adóbevallását elkészíteni.

MrLaci # 2012.02.24. 18:33

Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hogy.
Nagymamán nevén volt a ház mire lett fizetve normálisan a kommunális adó.Ő 7 éve meghalt és a ház édesanyám nevére ment.Az adót utána is a halott nagymamám nevére kérték de az nem lett 7 éven keresztül fizetve.
Mire egyszer csak 7 év után édesanyámnak kiszámláztak 7 évnyi kommunális adót.Ezt megtehetik? Elvégre 7 éven keresztül nem édesanyámnak küldték az pénzkérelmet hanem a halott nagymamámnak. Válaszokat előre is köszönöm.

Lyonee # 2012.02.21. 23:11

A népköztársaság idején községfejlesztésnek hívták.

Gabicsek # 2012.02.21. 20:02

Nuky Limon!
Hát, nehogy azt hidd, hogy FIDESZ találmány.Tizenévek óta (MSZP 8 éves kormányzása alatt is) nagyon sok vidéki városban, községben van kommunális adó.
Mivel rég költöztem el Bp-ről, így nem tudom, hogy ott csak most vezetik-e be, de az biztos, hogy vidéken az emberek már régóta fizetik a legtöbb helységben.

Rexor # 2012.02.21. 08:38

Kedves Nuky Limon,

Ha nem haragszol a politikával kapcsolatos handabandázásba nem megyek bele, arra vannak más fórumok is, én csak a kommunális adóról beszéltem (mint az a fórum címéből is kiderül). Részemről kiszálltam, ami mondanivalóm volt a témával kapcsolatban elmondtam :).

Nuky Limon (törölt felhasználó) # 2012.02.20. 21:24

Rexor, nem kell itten a vetítés:)

vannak jó kis talpnyalók, akik védik a védhetetlent. Mi is volt a szociális népszavazáskor? És amikor 2 éve Zuglóban szóba került az építményadó? Tüzelték a tömegeket, és már az Áfát is volt pofájuk megemelni, de maguknak a habzsi-dőzsit is.

Roppant véletlen, hogy országosan is inkább a fideszes uradalmakban van kommunális adó, Bp.-en is csak a fideszes kerületekben vezették be.

Rexor # 2012.02.20. 21:08

Annyit akartam csak mondani, hogy aki 80 m2-nél nagyobb lakásban lakik, annak a közös költsége is társasház esetében alsó hangon kb. 15-20 ezer forint. Havonta. Plusz megélhetésre is kell költeni, plusz fűtésre, stb. Szóval igen , úgy gondolom aki megengedhet magának ekkora lakást annak nem hinném, hogy megélhetési problémákat okozna a kommunális adó megfizetése.

csuli # 2012.02.20. 20:41

Kedves Rexor!

Az általad példaként említett 80m2 feletti adó mint írtam 25.000-Ft egységesen. Magasabb sávokat nem is állapítottak meg. Tehát aki ilyenben lakik annak lazán ki kell tudni fizetni, ha jól értem?
Ha olyan ingatlanra gondolsz ahol a medence mérete is majdnem ekkora azt mondom igazad van. Sőt szerintem még többel is hozzájárulhatna, mert valahogy nem igazságos, hogy egy 200m2-es ingatlan után ugyanannyit kelljen fizetni mint egy 81m2-es után.

Folyt.köv.

Laura1000 # 2012.02.20. 15:24

2006-ban vásároltam vidéken üdülőt üdülő-övezetben azzal a céllal, hogy életvitelszerűen élek ott nyugdíjasként.
Üdülési hozzájárulás címén fizettem 19980.-Ft/év.
Ennek fejében, a szemetet konténeres gyűjtéssel heti 2 alkalommal szállították el, ősztől-tavaszig heti 1 rendszerességgel. Télen a havat traktorral elkotorták, szunyogriasztás 2-3 alkalommal és a polgárőrség rendszeresen átautózott az üdülő területén az esti órákban.

2011-ben az üdülési adó épitményadóra változott és megmaradtak a szolgáltatások.
A határozatban felsorolásra került:

  • a faluban 160.-Ft/m2 (gáz, csatorna és aszfaltos,múrvás utcák vannak.) + kommunális adó.
  • az üdülőtulajdonosoknak 620.-Ft/m2 (nincs csatorna és gáz)

2012-ben maradt a 620.-Ft/m épitményadó, viszont

  • megszünik a konténeres hulladékszállítás,
  • a havat csak 40 cm felett tisztítják,

viszont heti 1db 120 literes zsák megvételére köteleznek 381.-/Ft értékben, tehát 52x381.-, ami éves szinten 19812.- Ft többletkiadás.

Értetlenül állok: Ha már 5x annyi építményadót fizetek mint a faluban, ahol van közmű, akkor nekem miért nem csökkentik az épitményadómat arányosan és úgy kérnek kommunális adót. Ráadásul nyugdíjasok vagyunk férjemmel együtt, pontosan azért költöztünk vidékre,mert egy lakótelepi rezsít nem tudtunk volna vállalni. Gyakorlatilag 40 ezret fizetünk az eddigi cca 20-al szemben.

Rexor # 2012.02.20. 15:15

Kedves fagyöngy 1990. évi C. törvény 23-26. paragrafus. De olvasd el a lakóhelyed önkormányzatának rendeletét is.

Kedves bangabarom és csuli,

Én elhiszem, hogy minden adó fájdalmas akár 100 forintról, akár nagyobb összegről van szó. Csak azt akartam mondani, hogy vannak "fájdalmasabb" dolgok is, mint ez a nem túl jelentős adótétel (ami lehetne rosszabb is). Amit megjegyeznék, hogy aki 80m2-nél nagyobb lakásban lakik és tudja fizetni a közös költséget annak a kommunális adó szerintem a legkisebb problémája...

fagyongy55 # 2012.02.20. 15:08

Kérlek benneteket, ha valaki tudja linkelje be a kommunális adóra vonatkozó törvényt. Ugyanis arra lennék kíváncsi amit az este a az ATV én elhangzott, hogy a nyugdíjasoknak jár kedvezmény.

csuli # 2012.02.20. 14:14

Mivel én is zuglói vagyok, kis kiigazítást tennék Rexor hozzászólásához.

A 12.000.-Ft csak 40m2-es alapterületig érvényes. 40-80m2-ig 18.00
  • Ft, 80m2 felett egységesen 25.000.-Ft
Nyugdíjasok 30% kedvezményt kaphatnak. Más alapokon is lehet kedvezményt kérni.

Mindezek ellenére én tökéletesen megértem "bandabarom"
kifakadását, és egyáltalán nem gondolom, hogy csak a saját helyzete miatt fogalmaz ilyen keményen.

bangabarom # 2012.02.20. 14:01

Kedves Rexor!
Én nem elsősorban az összeg nagyságától vagyok kiakadva, hanem a lélektelen, talpnyaló,megfelelni akaró segédhajtók eljárásától!Egyébként már beadtam a méltányossági kérelmemet.Ami az összeg nagyságát illeti, kérdezzél meg egy kisnyugdíjast, ő is így gondolkodik e!

Rexor # 2012.02.20. 12:36

Kedves Bangabarom, kissé nagyobb füstöt tulajdonítasz ennek az egész témakörnek, mint a lángja. Éves szinten kb. 12000 Ft-ról (havonta 1000 Ft-ról van szó), amit jövedelmi helyzetre tekintettel mérsékleni lehet.

Nem hiszem, hogy ez a témakör ennyi felhajtást kívánna. Kb. annyi sorból, amennyi a hozzászólásodban szerepel megírhattad volna a méltányossági kérelmet is...