TB fizetés


sonosa # 2011.08.11. 22:12

Tisztelt hozzáértők!

A cégemnél hatodmagammal be vagyunk jelentve.

A TB vagyis EÜ. hozzájárulást a cég fizeti mindannyiunknak. Mégis, én, CSAK én, (tavaly is, és most is) kaptam egy NAV levelet, pótlékszámítási listát, amelyben a jegybanki alapkamatot taglaják, és késedelmi pótlékfizetésre szólítanak fel.

tavaly befizettem személyesen, idén is ezt fogom tenni, pedig nem én fizetem csekken a TB-T, hanem a cég. de most nem hagynám annyiban mégsem.

Hol tudok panaszt tenni illetve érvényes lenne-e a panaszom ezügyben?

A TB-t (EÜ hozzájárulást vagyis jelenleg az 5100 ft-ot) a cégem fizeti mindannyiunk után, soha senki nem kapott ilyen levelet, rajtam kívül.

köszönöm a hozzászólást.

balazze # 2011.08.11. 21:50

Sziasztok.
Egy olyan problémám van ami már felmerült a fórumban :S
A következő lenne : 08.07.-én kaptam az APEH-tól 3 vastag borítékot . 2,5 évnyi Tb tartozásról van szó : 30csekk 145.000 Huf. A mellékelt levélben a címzés ideje 08. 02. ( 1hét alatt ért hozzám? )
Szüleimmel élek , ők aktív munkavállalok , nekem és testvérememnek nincs jövedelmünk .Én 2 éve vagyok munkanélküli. Kérdésem az volna h még hány napom van reagálni és hogyan ????? Nem tudok ennyi pénzt befizetni :S
Válaszotokat köszönöm

C a s a b l a n c a # 2011.08.08. 06:01

A TB-kártyától teljesen függetlenül fix díja van a jogosítványhoz kapcsolódó orvosi alkalmassági vizsgálatnak!

Nyugodtan elvégezheted bármelyik háziorvosnál, maszeknál stb, de kint külföldön is, csak az drágább...

Scipió. # 2011.08.07. 22:00

crazygee!
Ha megszünt az ellátása, akkor ezt követően még 45 napig jár neki az orvosi ellátás. Ezt követően saját maga után kell fizetnie, havi 5100 forintot, feltéve, ha magyar állampolgár....

Marcsip74 # 2011.08.07. 18:52

A párom már 4 éve nem fizeti a tb járulékokat maga után, most úgy néz ki, hogy sikerül munkát vállalnia külfördön. Mennyi esélye van, hogy érvényesítik a rendszerben?

végrehajtó1 # 2011.08.05. 19:34

Azt akartam írni hogyx kiszámlázhatják.De kap.
Bocs

végrehajtó1 # 2011.08.05. 19:28

Nem kap mert ehhez fizetnie kell.

Dr.Attika # 2011.08.05. 19:15

Kap ingyenes orvosi ellátást. Ez alanyi jogon megilleti.

crazygee # 2011.08.05. 18:46

Sziasztok jó estét

azt szeretném kérdezni hogy a párom több mint egy éve munkanélküli már nem kap munkanélküli segélyt kb 2 hónapja és mivel még mindig nincs munkája és nem kap semmi féle segélyt igy van-e tb-je kap e ingyenes orvosi ellátást??

M.Gabi # 2011.08.05. 14:16

Köszönöm a gyors választ,
szerintem kell az érvényes TAJ
legalábbis az egyik autósiskola oldalán ezt találtam:

Az orvos vagy a bizottság nem végzi el a vizsgálatot, ha...
...az alkalmassági vizsgálatra jelentkező nem rendelkezik a Társadalombiztosítási Azonosító Jelét tartalmazó hatósági bizonyítvánnyal, vagyis TAJ-kártyával. Trükközni nem érdemes, ugyanis a TAJ-szám érvényességét az egészségügyi alkalmasságot végző orvos, illetve szakértői bizottság minden esetben ellenőrzi az Országos Egészségügyi Pénztár (röviden OEP) elektronikus nyilvántartása alapján. Amennyiben TAJ-kártyánk érvénytelen, a vizsgálatot nem végzik el. Ilyenkor a biztosítási jogviszony rendezése érdekében, regisztráció céljából haladéktalanul forduljunk a lakó- vagy hivatalos tartózkodási hely szerint illetékes regionális egészségbiztosítási pénztárhoz, ugyanis az esetleges járulékfizetési mentességet csak a pénztár adhat. Ilyen esetekben konzultáció történik az OEP és az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) között a jogviszony tisztázása érdekében. ......

Várom a további válaszokat
Köszönöm

Rexor # 2011.08.05. 14:01

Szerintem a jogosítvány kiállításáért mindeképpen fizetni kell az orvosnak, szóval teljesen mindegy, hogy biztosított vagy e vagy nem.

M.Gabi # 2011.08.05. 13:31

Sziasztok
gyors segítségre lenne szükségem,remélem tud valaki segíteni.
2 és fél éve költöztünk férjemmel és kisfiammal Németországba,itt biztosítva vagyok a férjem után,otthon tavaly decemberig voltam TB biztosított (akkor töltötte a fiam be a 3 évet).
Olyan helyzetbe kerültem,hogy sürgősen jogosítványt kellene csinálnom (otthon szeretném Magyarországon)
Tudja-e valaki hogyan kaphatok orvosi alkalmasságit?
TAJ kártyával rendelkezem,de nem fizetem magam után a TB-t.
Ha csekken fizetném magam után,akkor mikortól lennék jogosult arra hogy kiállítsák nekem az orvosit,illetve utána még meddig kellene fizetnem a TB-t?
Nagyon sürgős lenne!
Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv:Gabi

Süniii # 2011.07.06. 07:28

2011.06.16-án záróvizsgáztam és július 2-án vettem át BA oklevelemet. Mikor és hol kell bejelentenem hallgatói jogviszonyom megszűnését, mikortól kell tb-t fizetnem? Még nem találtam munkát, így jogosult vagyok valamilyen támogatásra, amíg nem alkalmaznak? Van még esetleg valamilyen teendőm?

boribubu # 2011.07.04. 11:32

Az lenne a kérdésem, hogy a férjem most 43 éves 5 éve tartózkodik Magyarországon előtte 18 éves korától kisebb-nagyobb megszakításokkal külföldön élt. Az utolsó 3 évben gyesen volt itthon ez januárban lejárt. Most bejelentkezett, hogy szeretne járulékot fizetni maga után-itthon sosem volt munkaviszonya, most sincs- és büntetéssel fenyegetik. Mennyi időre visszamenőleg és mire számíthat büntetési tételként?

anne01 # 2011.06.19. 21:40

Ha semmilyen jogviszonya nem volt jogosan fél.
http://www.apeh.hu/…ek_2011.html

catpip # 2011.06.19. 20:39

Hello Mindenkinek!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy az egyik ismerősöm régóta nem fizet tb-t. Nemrégiben azonban balesetet szenvedett, kórházi kezelésre szorult, meg kellett műteni.
Az ismerősöm attól fél, hogy jelentős összeget kell majd kifizetnie a tb tartozás,illetve nem fizetés miatt.
A kérdésem az lenne, hogy más tb számlájára a költséget át lehet-e ruházni, ha pedig nem, akkor mi a teendő ebben az esetben? (utólagos visszafizetés részletekben, stb.).

Köszönettel

Sza... # 2011.05.11. 21:26

Üdv!
Október 31-én szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, így a TBmet az oktatási hivatal nem fizette tovább utánam. Én sem fizettem magam után.
Közben kijöttem külföldre(EU) munkátvállalni, bejelentett munkahelyem lesz, eu-s tb-vel. Kérdésem az, hogy novembertől idáig tartó időszakra nekem visszemenőlegesen ki kell fizetnem magam után a tb-met otthon? Amennyiben igen, van lehetőség online ügyintézésre, illetve utalásra? Mivel személyesen nem tudok eljárni ez ügyben.
Abból kifolyólag, hogy nem fizettem magam után a tb-met otthon, lehet bármiféle probléma az itteni tb ügyintézésekor?
Választ előre is köszönöm!!!!

berdee # 2011.05.06. 15:23

Üdv,

Előző kérdéshez hasonló lenne az enyém is. TB elmaradást arra az időszakra is be kell fizetnem, amikor regisztrált munkanélküli voltam, vagy csak a munkaviszony megszűnése és a munkanélküli regisztráció közötti időszakra?

Köszönöm előre is.

irokez4 # 2011.05.06. 09:52

Üdv

Az lenne a kérdésem hogy a fiam 18 éves és már nem tanul.
Munka viszonya nem volt neki.
Október ota van regisztrrálva a munka ügyibe.
Most kiakarta váltani az unios tb.kártyát és azt mondták neki hogy nem adják ki mert nincs fizetve a tb.je
Az lenne a kérdésem hogy a munka ügyinek nem kellett volna fizetnie,most nekem kell fizetni??És ha igen akkor kb mennyit,és hova??
A választ elöre is köszönöm.

Rexor # 2011.05.06. 09:11

Fiztenie kellene havonta az egészségügyi szolgáltatási járulékot (nem tudom, hogy mióta nem fizet TBt, de ezt célszerű lenne bepengetni). Az 50% cselekvőképtelenség azt takarja, hogy korlátozottan cselekevőképes és gondnokság altt áll?

Harmatka # 2011.05.06. 08:40

Szilvia67

Rokonon 5 hete kórházban van a pszihiátrián, és még hetekig várható a kezelése.
Kérdésem az, hogy mivel előtte munkanélkülin volt és azóta tb-t nem fizet, jár-e neki az ingyenes kórházi ellátás arra való tekintettel, hogy több mint 50 %-ban cselekvőképtelen.
Hozzátartozójának milyen intézkedéseket kell tenni és kinél annak érdekében, hogy ne kelljen a kórházi ellátásért fizetni.

Előre is köszönöm a választ.

gabor82 # 2011.05.04. 17:44

Üdv! A TB járulékot magam fizetem, immáron több, mint egy éve. Az lenne a kérdésem, hogy ezt be kell vallanom 1053-as nyomtatványon? Köszönöm.

Mousekiller # 2011.03.30. 11:23

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, ha van egy Bt-m, és mellette heti 20 órában közalkalmazottként foglalkoztatnak, akkor kell-e magam után (és ha igen mit, és kb. mennyit) fizetnem a Bt oldaláról? Köszönöm a válaszokat!


Éva

keke1 # 2011.03.26. 17:19

Még valami.
Minden állampolgárnak fizetni kell hozzájárulást,ha egy filér jövedeme sincs akkor is.
És lényegtelen hogy voltál orvosnál vagy nem,ez biztositási alapon működik.

keke1 # 2011.03.26. 17:11

Bogyex!

Nem kell forszirozni,ha lesz munkád automatikusan bejelentenek a TB-nél.
A multat nem lehet megváltoztatni,sok minden a levegőben függ,ráadásul most még alkotmányt változtatnak...ha nem jön össze a munka akkor bemész az iletékes adóhivatalba,ott kitöltesz egy ürlapot,és bejelentkezel mint TB hozzájárolás fizető.
Dátum a bejelentkezés időpontja.