KATA fizetés


Jani00134 # 2022.03.21. 23:18

Köszönöm a gyors segítséget

Majordomus # 2022.03.21. 20:05

Per/hó

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.21. 17:56

És csak 25K lenne a KATA.

Szomorú örökös # 2022.03.21. 17:18

Jani00134

ha pl.: a szerződéses munkaviszonyból megkeresem az évi 8 millió forintot, akkor a katás vállalkozás kerete 4 millió forintra csökken együtt alkotva 12 milliót vagy a munkaviszony el lesz határolva és a szerződéses munkától függetlenül marad a katás keret 12 millió?

A KATA-s vállalkozásod elkülönülten kezelendő a munkaviszonyodtól, nem vonják össze.

Jani00134 # 2022.03.21. 17:04

Üdv,

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani. Informatikai szolgáltatások nyújtásában merülne ki a vállalkozás tevékenysége. A vállalkozást egy meglévő munkaviszony mellett szeretném űzni, pl.: délutánonként. Ahogy tudom, amennyiben a jövedelmem mint egyéni vállalkozó meghaladja az évi 12 millió forintot, áfát kell fizetnem. A kérdésem az lenne, hogy ha pl.: a szerződéses munkaviszonyból megkeresem az évi 8 millió forintot, akkor a katás vállalkozás kerete 4 millió forintra csökken együtt alkotva 12 milliót vagy a munkaviszony el lesz határolva és a szerződéses munkától függetlenül marad a katás keret 12 millió? A cégnek amely alkalmazottként foglalkoztat, nem számláznék ki semmit.

Előre is köszönöm,
János

drbjozsef # 2021.06.26. 12:11

Drew21,

Szerintem úgy, hogy TE nem kérsz érte pénzt. Bízd rájuk, támogatják-e, és mennyivel a gyermeket. Nem szokott ezzel gond lenni kis közösségen belül...

Drew21 # 2021.06.26. 09:39

Jó napot kívánok!
Érdeklődni szeretnék, hogy ha szüneteltetem a Katás vállalkozásomat, akkor milyen módon tehetem meg, hogy jótékonysági rendezvényen masszírozzak egy beteg gyerek javára?
Nincs alapítványuk. A szomszéd falu fogott össze a gyerek megsegítésére.

P.András # 2020.09.06. 05:33

Augusztus 31, vagy 08.03 nem mindegy , a járulék fizetés meg a tárgy hónap 10-e , és nincs rész hónap , azért nem szerencsés 31-n kezdeni ,mert az is egy egész hónapnak számít .

msamufazekas # 2020.09.05. 23:09

Sziasztok!
Ha a Katád vállslkozádom 08.31-én azaz aug. 3-én indítottam, akkor mikor kell először Katát fizetnem az NAVnak?

hátmostmitcsináljak # 2020.07.16. 14:26

Nők40 nyugdíjba beleszámítanak-e azok az évek, amelyek rehabilitációs ellátás mellett (B2 minősítés) történő KATA-s vállalkozásból származnak? Ezen rehab.ellátás mellett egyáltalán lehet valaki főállású KATA-s vállalkozó?

drbjozsef # 2020.07.05. 19:18

leweex,

2012. évi CXLVII. törvény

2. § E törvény alkalmazásában
[...]
8. főállású kisadózó: a kisadózó, kivéve azt a kisadózót, aki a tárgyhó egészében megfelel az alábbi feltételek bármelyikének:
[...]

  1. a köznevelési intézményben, a szakképző intézményben vagy a felsőoktatási intézményben, az Európai Gazdasági Térség tagállamában vagy Svájcban közép- vagy felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytat tanulmányokat, vagy az előzőekben nem említett államokban folytat ez előbbieknek megfelelő tanulmányokat, azzal, hogy 25. éves életévének betöltéséig ide tartozik a tanulmányait szüneteltető kisadózó is;

Szerintem egy OKJ tanfolyam nem tartozik a köznevelési törvény hatálya alá.

lajcsó # 2020.07.05. 16:44

Az OKJ tanfolyam max.felsőfokú szakképesitést nyújt és nem felsőfokú végzettséget, mint az egyetem vagy a főiskola.

leweex # 2020.07.05. 13:32

Sziasztok! Jelenleg főállású katás e.v. vagyok, de gondolkozom rajta, hogy beiratkozzak ősztől egy OKJ tanfolyamra, mert mostanra sikerült felhalmozni a vállalkozói tevékenységemben annyi pénzt, hogy lehetőségem van azt a továbbképzésembe fektetni.

Szeretném azonban megérteni, hogy az OKJ tanfolyam jogilag minek felel meg. Az egyértelmű, hogy ha valaki teljes főiskolai vagy egyetemi képzést végez és emellett dönt a KATÁ-s vállalkozás mellett, akkor ő főállásúnak nem minősülő kategóriába kerül, s így havi 50 ezer helyett havi 25 ezer a fizetendő havi adó. Azonban nem találtam azt a törvényt/rendeletet, amely egyértelműen eldöntené, hogy az OKJ tanfolyam is ugyanebbe a kategóriába tartozik-e. A feltételezésem az, hogy mivel diákigazolvány jár mellé, ezért valószínűleg igen, de jó lenne egy megerősítés erről.

Köszönöm!

Wolfram Wellmann # 2020.06.08. 19:04

Hát jó, egyéni vállakozást csinálhatnék persze, de hát akkor valószínűleg jobban járok ha most kifizetem a 25-ezret...

Szomorú örökös # 2020.06.07. 06:30

Wolfram Wellmann

Ha megszüntetem, akkor két évig nem csinálhatok újat, nem?

Az tudtommal csak KATA vállalkzásra igaz.

Wolfram Wellmann # 2020.06.06. 08:56

Rexor: Ha megszüntetem, akkor két évig nem csinálhatok újat, nem?

Rexor # 2020.06.05. 15:52

Meghosszabbítani nem lehet a szünetelést, csak ha aktív lesz ismét a vállalkozás, arra a hónapra tehát meg kell fizetned az adót, az önkormányzatnak is.

Rexor # 2020.06.05. 15:51

Lehetni lehet de-szerintem- sok értelme nincsen. Nem túl bonyolult egy egyéni vállalkozást regisztrálni manapság, tehát ha több mint 2 éve nincsen rá szükséged, akkor egyszerűbb ha hagyod megszűnni, és csinálsz egy másikat ha kell majd neked.

Wolfram Wellmann # 2020.06.05. 09:13

Sziasztok!

Van egy lassan két éve szünetelő katás vállalkozásom. Nem szeretném megszűntetni mert bármikor adódhat úgy hogy szükségm lesz rá. Van valamilyen mód hogy meghosszabbítsam a szüneteltetést vagy muszaj újraaktiválnom majd ismét szüneteltetnem?

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.22. 16:43

Akkor az valószínűleg nem cég. De ha már szóba került: nem lehetne gyorsan csinálni egy bt-t? Te kültag lehetnél, akinek nincs munkavégzési kötelezettsége. A férjed meg beltagként megbízásos jogviszonyban ügyvezetne.

aszika # 2020.04.22. 12:24

Egyéni vállalkozás

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.22. 12:22

Céges? Milyen cég?

aszika # 2020.04.22. 11:27

1 hónapon belül megszületik kislányom és jelenleg nem fő állású katásként reklámügynöki tevékenységet végzek. Hogy tudnám megtartani a katás vállalkozási formát úgy, hogy a CSEDről ne kelljen lemondjak?

Ha a férjemet papíron megbízom havi 30.000-40.000 Ft-ért, hogy helyettem járjon el a céges ügyekben az járható lenne?

Válaszokat köszönöm!

B.T.Andrea # 2020.03.27. 14:35

Köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv: Andrea

Szomorú örökös # 2020.03.21. 13:01

azt hogy egyébként mi a véleményed róla, elég ha magadban elmotyogod, nem tartozik ide

Mondom, az a fránya jó példa hiányzik. ;-)