Árvaellátás ügyben segítség kérése


gyertya # 2012.01.25. 19:13

aniko.m

Nem kell kérnie, a volt rokkantsági nyugdíjasok meghatározott körének kell.
Az Ön következő felülvizsgálata 2012. 10. hónapban lesz, ahogy írta.

Üdv: Gy.

aniko.m # 2012.01.24. 19:01

Üdvözlet! A kérdésem a következő: Édesapám halála óta, 17 éves koromtól részesülök árvaellátásban, 67% 3. csop.rokkantsági címen mivel betegségem születésem óta változatlan, 38 éves vagyok. 2007ben voltam felülviszgálaton, 2012 októberében kell mennem legközelebb. Az új törvények szerint kérnem kell most a felülviszgálatot, vagy továbbra is kapom az ellátást? Válaszukat elöre is köszönöm!

gyertya # 2012.01.22. 09:14

dytke29

Azért mert Ön házasságot köt, gyermeke árvaellátásra való jogosultsága nem szűnik meg.
Feltételezem, hogy Önnek folyósítják az ellátást, ezért a nevének megváltozását a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak jelentse be.

Üdv: Gy.

dytke29 # 2012.01.20. 07:14

TISZTELT SZAKÉRTŐK!NEKEM LENNE EGY OLYAN KÉRDÉSEM,HOGY A KISFIAM ÉDESAPJA BALESETBEN MEGHALT 2005-BEN 2006-ÓTA KAP A KISFIAM ÁRVAELLÁTÁST!AZ LENNE A KÉRDÉSEM ,HOGY HA ÉN MOST FÉRJHEZ MEGYEK AZ VALAMIT VÁLTOZTAT EZEN?ATTÓL,HOGY LESZ HÁZASTÁRSAM ÉS NEM LESZEK EGYEDÜLÁLLÓ A KISFIAMNAK FOG-E?JÁRNI TOVÁBBRA IS AZ ÁRVAELLÁTÁS?ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

gyertya # 2012.01.19. 19:00

bevi22

Amennyiben továbbra is tudja igazolni az árvaellátásra jogosító tanulói/hallgatói jogviszonyát, akkor dolgozzon amennyit csak bír. :)

Üdv: Gy.

arvagyurma # 2012.01.19. 17:36

Tisztelt szakértők,Gyertya!

Tudom,hogy az esetemet kicsit túlbeszéltük csak egyetlen dolog még.

Kaptam olyan zöldes,fehér papírt a Nyufig-tól amelyben leírták,hogy az árvaellátásom tavaly x ft volt idén(2012) januártól y ft lesz.Az SZJA besorolásom mentes a papír szerint.A hátoldalán volt néhány fontosabb mondat az új törvényből is meg régebbiekből.
Elképzelhető,hogy tényleg nem kapok olyan rémisztő behívót komplex felülvizsgálatra?
Normál vagy rokkant árvaellátás ezek szerint mindegy nekik?

Tisztelettel arvagyurma

bevi22 # 2012.01.19. 08:17

Tisztelt szakértők!

Érdeklődnék, hogyha dolgozok diákmunkában valahol attól még kaphatom az árvaellátást?

arvagyurma # 2012.01.12. 20:39

Tisztelt Gyertya(Gy)!

Értem és köszönöm a válaszokat,a segítséget!

Tisztelettel arvagyurma

gyertya # 2012.01.12. 20:23

arvagyurma

Mindent leírtam ami jelenleg hatályos, ennél többet hozzátenni nem tudok.

Üdv: Gy.

arvagyurma # 2012.01.12. 18:55

Tisztelt Gyertya(Gy.)!

Köszönöm a válaszát.Bíztató.Arra még kiváncsi lennék,hogy hol említik a törvényben azt,hogy a rokkant árvaellátásosokat tulajdonképpen "békén hagyják".A harmadik csoport az rokkantság mégiscsak igaz?
Nem tudok megnyugodni.Igaz ez az én bajom.
Azt még esetleg megkérdezhetem,hogy önnek mi a szakterülete?
Kicsit bizalmatlan és nagyon szorongó vagyok.Kérem ne haragudjon.

arvagyurma

gyertya # 2012.01.11. 20:41

arvagyurma

A jelenleg hatályos jogszabályok szerint, igen.
Aztán, hogy holnap módosítanak-e a szabályozáson, beláthatatlan.
Ezért inkább csak halkan örüljön.

Gy.

arvagyurma # 2012.01.11. 20:37

Tisztelt Gy.(gyertya)!
Köszönöm a válaszát.Még valami:(aggodalmaskodom ugyanis)
Akkor ez egy kedvező hír a számomra egészen a következő felülvizsgálatig(2014) igaz?
Vagyis kapom tovább az árvaellátást,a teljes összeget(60%)(2014-ig)?

Örülhetek,merjek örülni?

arvagyurma

gyertya # 2012.01.11. 18:09

arvagyurma

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló 2011. évi CXCI. törvény az árvaellátásban részesülőkre nem hatályos.
Azonban ismerve a kormány álláspontját a rokkantsági alapon folyósított ellátásokkal kapcsolatban, feltételezem, hogy a következő felülvizsgálata már szigorúbb feltételrendszer (komplex felülvizsgálat) szerint fog lezajlani.
Ameddig az életben lévő szülő megváltozott munkaképességű (rokkant) addig Önt "teljes összegű" árvaellátás illeti meg. Ha az életben lévő szülő betölti a rá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt, ez az árvaellátás összegét már nem befolyásolja.

Üdv: Gy.

arvagyurma # 2012.01.10. 16:38

Üdv kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.Két kérdésem lenne árvaellátással kapcsolatban.

Fiatal korom óta(19) kapok árvaellátást rokkantság címén.
Állítólag az árvaellátást nem érinti az új rendelet.Akkor sem ha a harmadik csoportú rokkantság miatt jár?(egyébként III.csoporthoz volt mindig is kötve a "rokkant árvasági")

Legutóbb 2011 januárban voltam felülvizsgálaton.Akkor megkaptam az 59%-os egészségkárosodást,ami harmadik csoportnak felelt meg.
Egyesek szerint az árvaellátás mindenféleképpen jár valaki szerint nem.

A másik kérdés:Marad a 60%-os összeg akkor is ha az életben lévő szülő 61 éves és rokkant nyugdíjat kap?Állítólag védett korban van és marad a 60%-os pénzkifizetés.De itt is vannak eltérő vélemények.

Mindenkinek kitartást kívánok!

arvagyurma

gyertya # 2012.01.10. 16:14

kormar

Véleményem szerint ez családjogi kérdés, próbálja meg a kérdését célirányos topicban feltenni.

Üdv: Gy.

kormar # 2012.01.08. 19:03

Üdv!
Én egy bonyolult ügyben szeretnék tanácsot kérni.
Édesanyám meghalt, hivatalosan félárva vagyok, de édesapámról semmi információm sincsen.(Egyéjszakás kaland) Egy kitalált név került be a születési anyakönyvi kivonatomba, nem volt se lemondó nyilatkozat, se apasági vizsgálat, semmi hivatalos nyom arra vonatkozólag, hogy nekem ki az apám. Emiatt természetesen semmilyen anyagi támogatást sem kaptam az ő részéről.
Most felsőoktatásban tanulok, és folyamatos problémám, hogy hogyan igazolhatnám apámat. Melyik hivatalos szervnél állíttathatnék ki olyan papírt, hogy én teljesen árva vagyok? Közjegyzőnél már jártam egy másik ügy miatt, de ott csak csodálkoztak a kérdésemen.

gyertya # 2011.12.30. 08:17

bevi22

Amennyiben korábban az oktatási intézmény a hallgatói jogviszonyát igazolta, az árvaellátást jogszerűen vette fel.
Ha a hallgatói jogviszonya megszűnik, a megszüntetést követő naptól az árvaellátást jogalap nélkül veszi fel. Ezt az összeget vissza kell fizetni.
Tehát a kérdésére a válasz: azért mert a tanulmányait megszakítja, a 4 félév alatt felvett árvaellátást nem kell visszafizetni.

Üdv: Gy.

bevi22 # 2011.12.30. 07:22

Tisztelt olvasók!

4. féléve járok egy főiskolai szakra, tanulmányaimat a félév végével megszakítom mert külföldön kaptam egy munkalehetőséget és szeretnék vele élni. Ezalatt a 4 félév alatt végig kaptam az árvasági támogatást (2005 óta félárva vagyok). Azért mert nem fejezem be az iskolát, vissza kell fizetnem az árvaságit erre a 4 félévre visszamenőleg?

Előre is nagyon köszönöm a hozzáértő választ.

gyertya # 2011.12.15. 16:30

FüzessyNikoletta

13. havi árvaellátás 2009. márciusa óta nincs, az idén sem lesz.

candyyluw

Az árvaellátás a tanulói jogviszony, valamint az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén folyósítható.

Üdv: Gy.

Gabicsek # 2011.12.15. 13:46

orvoshoz kell menni és kezelni, valamint bármilyen nappali tagozatos iskolába kell járni 25 éves korig.

candyyluw # 2011.12.15. 13:23

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék hogy el e vehetik az árvaságit ha iskolába járok,de gyakorlati hely váltás miatt jelenleg gyakorlatra nem.Mert sajnos a mai világba sok helyen össze keverik a "csicska"és a tanulo szot.:(

FüzessyNikoletta # 2011.12.14. 16:37

Segítséget szeretnék kérni, hogy 2011 decemberében megkapjuk a 13. havi árvaellátást vagy sem? És, hogy pontosan mit lehet ezzel kapcsolatban tudni?

Hegyipatak # 2011.12.09. 08:38

Segítséget szeretnék kérni árvaellátás ügyben.
Elváltam férjemtől már 5 és fél éve. 5 évre előre beszámítottuk a gyerektartást,így csak fél éve, július óta kellett, hogy fizesse önkéntes alapon a gyerektartást. Nem fizette rendszeresen, az utolsó két havit nem már kaptam meg.November végén meghalt, a nővérénél lakott haláláig, rokkant nyugdíjas volt,51 évesen eltemettük. Fiam, közös gyermekünk szeptemberben töltötte be a 16. évét, most középiskolás.
Az a kérdésem, hogy kaphatok-e fiam után árvaellátást.
A segítséget előre is köszönöm.

Icus-cicus # 2011.11.11. 10:04

Szeretnék segítséget kérni,árvaellátás ügyben :engem 1989-ban megműtöttek gerinc ferdüléssel 15-évesen .1992-ben édesapám meghalt ,akkor kértük az árvaellátás,amit meg is kaptam .mivel 3fokú rokkantságot és hogy az állapotom végleges .De később kértük volna a rokkantsági nyugdíjat ott csak az orvos szakértő megállapította ,hogy csak 67%és munkaképesség csökkenés 50%.és nem vagyok rokkant.most nem tudom hogy mi van mert szeretem volna elmenni dolgozni és azt tanácsolták egyes helyeken .hogy az első papírokat adjam oda mert jogtalanul vettem fel az árvaellátás.Ésmost én nagyon félek attól hogy se dolgozni nem tudok elhelyezkedni sem az árvaellátást nem kapok ,sőt lehet hogy vissza kell fizetnem .erre szeretnék mielőbbi választ kapni hogy most mit tegyek???

gyertya # 2011.11.03. 11:54

rokonfajta

Azt kizártnak tartom, hogy a határozat indokolási része nem tartalmazza az elutasítás okát. Ez a határozat egyik legfontosabb része.

Egyébként pedig rokkantsági járadékra az jogosult többek között, aki más nyugellátásra nem jogosult.
Amennyiben tehát rokkantsági járadékra és árvaellátásra is jogosultságot szerez valaki, akkor a rokkantsági járadékra való jogosultsága megszűnik.

Megjegyzem egyébként, hogy véleményem szerint árvaellátásra azért nem jogosult, mert a jogszerző elhalálozása nem az öccse 16. életéve előtt következett be.

Azért tanácsolom, hogy fussák át újra az indokolást.

Üdv: Gy.