Mintha csak Vh-ügyintézőt olvasnám... :-P
Letiltás bérből
Ja? Bocs.
De azért, ha a tartásdíjat is végrehajtással vennék meg rajta...
Nem tartásdíjat fizet, hanem végrehajtások folynak ellene. Eddig egy volt 33%-kal, most esett be a második, így már 50%-ot vonnak tőle.
Nem lehet tenni semmit.
Indíthatsz pert a tartásdíj csökkentése iránt, és a perben havi fix összegben fogják megállapítani a fizetendőt. De ez nem biztos, hogy kevesebb lesz, mint amit eddig fizettél. (Bár az új gyermekre tekintettel azért valószínű.)
Ami viszont a letiltást illeti, ha azért emelték 50%-ra, mert bejött valami újabb követelés is, akkor az bizony az esetleges tartásdíj-csökkentés ellenére is 50% marad.
Üdvözletem Mindenkinek!
A kérdésem a következő! Sajnos a keleti régióból fel kellett költöznöm Budapestre hogy el tudjam látni a családom! Eddig az albérlet mellett folyamatosan tudtam fizetni a 33%-os letiltást,de sajnos felemelték 50%-ra!:( A kérdésem a következő: mivel két kiskorú gyermekem van és a harmadik hamarosan megszületik,a párom GYES-en van,így 50%-os letiltással még az albérlet díját is nehezen tudjuk kifizetni nemhogy megéljünk. Van-e mód arra hogy újra 33%-os letiltást fizessek vagy egyenesen költözzek a családommal hajléktalan szállóba? Előre is köszönöm a válaszokat!
Köszönöm az infót!
hmmelinda
Nincsen méltányossági alapon kevesebb letiltás.
Ha a banknak 10 évig tart a végrehajtóval akkor 10 évig tiltja...
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni az alábbi kérdésben.
Ha a bank a követelt tartozást bírósági végrehajtással (munkabérből levonás) kívánja beszedni, ezt minden esetben a teljes tartozás erejéig megteheti? Tehát, ha a munkabér 33%-os letiltásával is kb. 10 évbe telne, mire a pénzéhez jut, akkor 10 évig letiltható a fizetés, vagy van ennek egy maximális határideje/elévülése?
Van esély arra egyedülálló anyaként, hogy kevesebb, mint 33%-ot tiltsanak le?
A segítséget előre is köszönöm!
Köszönöm a segítséget!
Nem létezik olyan megoldás, ami megtartja az eredeti sorrendet. Ezt buktad te is, meg a magánhitelezőid is. Egyébiránt, figyelmeztethetted volna a magánhitelezőidet, még mielőtt ez az újabb követelést beesett hozzád, hogy ideje lesz rendesen biztosítani a követelésüket veled szemben.
Semmi sem akadályoz benne, hogy továbbra is fizess a nem végrehajtott adósságra. A munkáltatót csak a végrehajtás körében köti a korlát, önkéntesen akár a teljes le nem tiltott bért átutaltathatod bárkinek.
Köszönöm a gyors választ!
Szeretném teljesíteni a magánszemélyek felé is a kötelezettségemet és azért is mutattam hajlandóságot. Viszont ha fm-et kérnek és vh. utána akkor a tartozás költségei ilyen-olyan jogcím alatt megduzzadnak, ezeket szerettem volna elkerülni.
Esetleg van erra valami megoldás? Pl. ha van fizetési meghagyás azt a magánszemély beadhatja a munkáltatónak, végrahajtó kihagyásával?
Teljesen jogosan. A végrehajtás nyilván megelőzi a te saját önkéntes rendelkezésedet. (Tudod, ha nem így lenne, akkor minden adós időben megkérné a munkáltatót, hogy a fele fizetését utalná már az anyósának - és akkor az egyéb hitelezők követelésére nem is maradna semmi.)
Annyiban még helyesbítenem kell, hogy nem is megelőzi, hanem két különböző kategória.
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában.
Van 2 db kölcsönszerződésem magánszemélyekkel. Megbeszéltük, hogy a fennálló tartozást a behajtási díjak elkerülése érdekében, ők kérik közvetlen a munkáltatómtól.
Ezt ők meg is tették, elküldték a kölcsönszerződést és hozzá egy levelet melyben kérik a béremből a letiltást, ezt egy tértivevényes formában a munkáltatómnak. Értesitettek, mondtam tudok róla tilthatják. Ezt azóta is tiltják már 4 éve.
Most a következő a gondom, szóltak a munkahelyről, hogy jött egy bírósági végrehajtói követelési ami be előzi a sorban ezeket és azt állítják elé levonásra. Így most a magénszemélyek nem kapnak pénzt.
Viszont amikor a békés megegyezés keretében beadták a magánszemélyek a letiltást, ügyvédtől kaptuk ezt a tanácsot, akkor ő arról tájékoztatott, hogy csak NAV vagy gyermektartásdíj előzheti be a kölcsöntartozásom.
Tehát most az a kérdésem jogosan jár el a munkáltató, hogy a végrehajtót előre veszi a sorrendben?
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást!
Kellemes estét kívánok mindenkinek!
Arra szeretnék választ kapni, hogy a végrehajtó egy adósságot letilthat-e úgy, hogy a munkáltató egyszer levonja a munkabérből s ezzel egyidejűleg a bank is levon az átutalt maradék jövedelemből? S ha igen ez
hány százalék lehet a munkáltatónál, hány a banknál?
Köszönöm a választ! :D
Az egy szabályrendszer, amely arról rendelkezik, hogy milyen fajta jövedelemből, milyen fajta követelésre, hány százalékot lehet levonni, illetve mi az a minimum, ami nem vonható végrehajtás alá.
A főszabály a 61-63. §§, a speciális szabályok a 64-74. §§. Elolvashatod például itt:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Sziasztok!
Mit jelent a bér létiltásánál a mentességi szabály?
Köszi a választ.
Álláspontom szerint, a mentesség mellőzésének 62. § (2) szerinti kötelezettségét - ha azt a letiltás-rendelvény nem tartalmazza - a végrehajtónak kell közölnie az érintett munkáltatóval. Ennek elmulasztása esetén a kezesi kötelezettségét perrel elháríthatja a munkáltató, a felelősség pedig a továbbiakban a végrehajtót terheli, ha időben érvényesítik ellene. Megjegyzem, ez csak elmélet. A gyakorlati előfordulás valószínűsége a nullához közelít.
Sziasztok! Mit jelent a letiltásnál mentességi szabály?
Majd tudni fog, amikor közlik vele, hogy a különbözetre kezes lett.
Mindkettő letiltható. Sőt, a 62. § (2) szerint arra a munkabérre, amelyiket később tiltottak le, a mentességi szabály sem alkalmazható (bár a munkáltató erről rendszerint nem tud).
A kérdésem az lenne, hogy két munkahely esetén, mind a két fizetésre vonatkozhat munkabér letiltás, vagy csak az egyik bérből lehet fizetést letiltani.
A gyedből igen.
Jó napot!
Tanácsot szeretnék kérni.Közalkalmazott vagyok és 50%-os letiltásom van a munkabéremből (apeh és t-mobil),nem az én számlámra megy és a családi sem az én számlámra megy. Van egy lányom de szeretnénk még egy babát. A kérdésem a következő: ha vállalunk még egy babát ezt a tartozást vonni fogják a táppénzből,gyedből és végül a gyesből is? Szeretnénk kistesót de ebben a helyzetben jól át kell gondolnunk mert a gyes feléből megélni hát nehézkes lenne... Köszönöm előre is a választ
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02