Letiltás bérből


végrehajtó1 # 2010.01.08. 19:03

Nem úgy lenne, hogy a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj összeg részéig nem vonható letiltás alá a munkabér?

De így van.

Judit26 # 2010.01.27. 14:01

Sziasztok,a segítségeteket kérném.Jelenleg álláskeresési járadékban részesülök.Most fogok kezdeni egy tanfolyamot a munkaügyi központon keresztül és képzési támogatást fogok kapni mely havi 55 000 ft lesz.2 végrehajtásom van(egy otp faktoring 650 000 ft,és t-mobile 128 000 ft).Szeretném megtudni hogy a bírósági végrehajtó letilthat-e a képzési támogatásból és ha igen mennyit?

végrehajtó1 # 2010.01.27. 14:11

Csak akkor tudja végrehajtani ha a nevedre szóló számlára utaltatod.

Tittaaa # 2010.02.26. 13:50

Tisztelt Jogi Fórum!
Segítséget szeretnék kérni a kolléganőm nevében. A cégünknél felmondások voltak neki a fizetéséből két letiltás volt eddig eszközölve. Kérdésünk az, ha bejelentkezik a munkaügyi központnál munkanélküli járadék végett, a letiltást a járadékból is vonni fogják? Továbbá ha elmegy passzív táppénzre akkor a TB-ből is vonódik a letiltás összege?
Megtisztelő válaszokat előre is köszönjük!


Tittaa

végrehajtó1 # 2010.02.26. 14:12

munkanélküliből csak gyerektartást és jogalapnélkül felvett munkanélküliellátást vonnak

táppénzből csak gyerektartást és jogalapnélküli felvett táppénzt vonnak.

Béla44 # 2010.02.26. 15:35

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni Önöktől: A Bíróság megküldte a végrehajtást kérőnek és nekem is hogy a tartozásom jogerőre emelkedett és végrehajthatóvá vált. Nincs jövedelem, letiltani nem tudott a végrehajtható, illetve semmi sincs a nevemen, albérletben lakom, de nem ide vagyok bejelentkezve.
Ha már van jogerőre emelkedett és végrehajtható Bírósági végzés, akkor hova fordulhatok, hogy legalább részletekben fizessem meg a jogosan követelt tartozásomat? Illetve mi történik ez után, helyrehozható még ez?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Nagy Béla

végrehajtó1 # 2010.02.26. 15:47

írásban kell kérni vh-tól.

Béla44 # 2010.02.26. 16:04

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Már csak egy kérdésem van: az írásos kérelmet akkor a végrehajtást kérő Faktorház Zrt.-nek kell írnom, (Ő a végrehajtást kérő)vagy az Önálló Bírósági végrehajtónak?

Tisztelettel: Nagy Béla

ildi12 # 2010.02.26. 16:05

Tisztelt Fórumozók! Egy olyan kérdésem lenne egy utcabeli segitséget kért tőlem hogy volt férje elhagyta és 8 éve egy ft-gyermektartást sem fizet. Viszont jelenleg új kapcsolatban van az apa ahol 2 gyermek született. Kérdés hány százalék illeti igy a gyermeket? ugyanúgy a 20% ? Ez esetben az apának van bejelentett munkahelye szerencsére.Ja és itt is csak a 6 hónapra visszamenő követelés él?

végrehajtó1 # 2010.02.26. 16:09

Béla44

az Önálló Bírósági végrehajtótol.Majd el felejtettem kérhet a bíróságtól is.

végrehajtó1 # 2010.02.26. 16:14

Ja és itt is csak a 6 hónapra visszamenő követelés él?

igen

alapesetben20%.De szerintem a bíróság csökkenteni fogja mert van még 2gyerek.

Béla44 # 2010.02.26. 16:17

Mégegyszer köszönöm szépen!!!
Nagy Béla

ildi12 # 2010.02.26. 16:19

De vajon
hány százalékra?

Big-B # 2010.03.02. 20:29

Barátnőm adóstárs a szülei által - hitelből vásárolt - házban, amit a szülők nem fizettek, így az azóta otthonról elköltözött lányukra szállt, azt egy adósságkezelő inkasszó formájában a fizetéséből levonja.
A barátnőm sajnos így már nem volt képes a saját lakásának költségeit fedezni, így hazaköltözött, és azóta is vonják a fizetését.

Az eredeti adós - szülő - inkasszó által ismét törleszti az adósságot.

A kérdésem: köteles-e eltűrni a barátnőm, hogy az adósságot az eredeti adóson kívül a saját fizetéséből is inkasszó által elvonják?
Megoldja-e ezt esetleg az, ha elköltözik otthonról?

végrehajtó1 # 2010.03.03. 11:01

köteles-e eltűrni a barátnőm, hogy az adósságot az eredeti adóson kívül a saját fizetéséből is inkasszó által elvonják”?

Fizetésből nem inkassóznak.Letíltják.köteles tűrni

Megoldja-e ezt esetleg az, ha elköltözik otthonról”?

Mit oldmeg?Attól még letíltják .

Big-B # 2010.03.03. 20:22

Akkor a kérdésem az; mi oldaná meg ezt a problémát?

Krisztina69 # 2010.04.06. 10:24

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Férjem egy németországi cégnél dolgozik Magyarországon. A fizetését jelenleg 33%-os banki letiltás terheli. ( volt ez már 50% is!)
A munkáltató felajánlott neki egy németországi állást, amit elfogadott.
Az információk szerint a következő volt a felállás:

  • itthon kapja az étkezési utalványt és a létminimumot.
  • Németországban kapja euróban a ledolgozott órák után a fizetését.

Ma viszont egy pillanatra meglepődtünk és most nem tudjuk, hogy mi a helyzet.
Férjem itthon van és keresetigazolást kért a munkáltatótól, ott közölték vele, hogy még ők sem tudják, de valószinű, hogy a németországi fizetését is letiltás fogja terhelni.
Tudna nekem valaki nagyon gyorsan valami információt adni? a németországi fizetését itthon Magyarországon kapja meg euróban.

Köszönöm!!!

Krisztina69 # 2010.04.06. 10:24

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Férjem egy németországi cégnél dolgozik Magyarországon. A fizetését jelenleg 33%-os banki letiltás terheli. ( volt ez már 50% is!)
A munkáltató felajánlott neki egy németországi állást, amit elfogadott.
Az információk szerint a következő volt a felállás:

  • itthon kapja az étkezési utalványt és a létminimumot.
  • Németországban kapja euróban a ledolgozott órák után a fizetését.

Ma viszont egy pillanatra meglepődtünk és most nem tudjuk, hogy mi a helyzet.
Férjem itthon van és keresetigazolást kért a munkáltatótól, ott közölték vele, hogy még ők sem tudják, de valószinű, hogy a németországi fizetését is letiltás fogja terhelni.
Tudna nekem valaki nagyon gyorsan valami információt adni? a németországi fizetését itthon Magyarországon kapja meg euróban.

Köszönöm!!!

végrehajtó1 # 2010.04.06. 13:33

Tudna nekem valaki nagyon gyorsan valami információt adni?

Miről?

Krisztina69 # 2010.04.06. 17:26

Na ez szép volt. Tényleg nem írtam le, hogy miről is kellene nekem információ. Szóval azt szeretném tudni, hogy férjem külföldi béréből a bank tilthat-e le?
Németországi cégről van szó. Itthon Magyarországon a létminimumot kapja a férjem meg minden más juttatást mintha dolgozna. De kinn Németországban órabérben napi 16-18 órában dolgozik. Arról volt szó, bár nincs róla semmi papírunk, hogy kinn kapja kézhez a férjem a fizetését. Aztán azt mondták kinn neki, hogy itthon kapja meg euróban a magyarországi telephelyen.
Ma viszont a bérszámfejtésnél nem tudták megmondani, hogy ebből bérből amit valutában kellene megkapnia, hogy ebből lesz e levonása, illetve a bank ráteheti e a tiltást erre a pénzre is.
Tudnál nekem segíteni?

Köszönöm és bocsi!

Krisztina

sziszko07 # 2010.05.12. 10:44

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, anyósomék nyugdíj letiltása miatt! Van 2db személyi kölcsönük a Mezőkeresztesi takarék szövetkezetnél. Egyiket maguknak vették másikat a lányuknak. Más kérdés, hogy mindkettőt ők fizetik.
A lányuk felvett a saját nevére egy másik személyi kölcsönt ennél a banknál( vagyis egy kirendeltségnél Mályi településen), anyósomék a kezesek. Az történt, hogy nem fizették a kölcsönöket, anyósomnak ígérték, hogy rendezik nyugdíjon meg. Ebből az lett, hogy jelen pillanatban a nyugdíj intézet tiltja a nyugdíjukból ami a takarékszövetkezetbe érkezik.
Az lenne a kérdésem, hogy a bér 100%-ból szokták tiltani a 33%-ot, ha nincs abból más levonás! Jól tudom? Az ő bankszámlájukról havonta 36.000ft-ot vonnak le kölcsönre és így a kezesség miatt +22.800ft-ot ami ugye az 58.800ft. Nekik így marad 40.000ft egy hónapra amiből képtelenség megélni! Ez ellehetetlenítés ami történt! Mit lehet ilyenkor tenni?
Köszi: Szilvi

nagchampa # 2010.05.12. 11:12

Szép napot, sziasztok!
1 tanácsot szeretnék kérni!
Az "előzmények" röviden: a Pannon le akart húzni, nem fizettem.. Bíróság, behajtó.. Múlt hónapban a behajtó zároltatta anyum folyószámláját (oda ment az Én munkanélkülim is), és levonták anyum nyugdíjának a 33%-át..
Ma bementem a bankba, a behajtó lehúzta anyum nyugdíjának a 60%-át!!!
Hogyan lehetséges ez???
Ilyen a magyar igazságszolgáltatás, ennyi a magyar a jogrendszer???...

ingatlanok # 2010.05.12. 11:15

A behajtó mióta tilthat le fizetésből?

nagchampa # 2010.05.12. 11:21

A behajtó?
Zárolhatja bárki folyószámláját, ha 1 számlára 5 ember fizetése megy, mind az 5 ember fizetésének 33%-át levonja (ha egyikük adós)...
Mindenféle jövedelemből (fizetés, m.nélküli, nyugdíj...) vonhat...
Elkobozhat, árverezhet bármit...

kadaj01 # 2010.05.12. 11:28

Persze, a Pannon "csak akart húzni"... hogyne.