Fórum segítségkérés régebbi elöl     új hozzászólás

Intrum Justitia

kler65 # e-mail 2018.10.13. 12:23

ok

Dr.Attika # e-mail 2018.09.08. 09:29

Tudni kell, hogy az ilyen hölgyek vagy egyetemisták vagy kisgyermekkel otthon lévő kismamák 500,- Ft órabérért. A jogról sem, de a személyes jogokról végkép nincs tudomásuk.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

bermuda háromszög # e-mail 2018.09.07. 20:15

nem én voltam :)

drbjozsef #   2018.09.07. 18:16

https://24.hu/…ivni-fogjuk/

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drbjozsef #   2018.09.07. 15:07

bermuda háromszög,

csak nem Te írtál egy vicces blogot erről folyamatosan?

Ha igen, az király volt, ha nem, olvasd el, a maga nemében mókás.

ObudaFan # e-mail 2018.09.07. 14:17

Amíg csak hivogatnak, addig sok tennivaló nincs. Egyébként a távközlési tartozások elévülési ideje egy év és gondolom itt eltelt ennyi idő írásos felhívás nélkül.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

maresz75 # e-mail 2018.09.07. 13:18

Tisztelt Fórumozók!
Engem illetve páromat is folyamatosan keresnek egy 2016. októberi Telenor tartozás miatt, 2012. januártól van előfizetésünk náluk. Elküldtük az 2012 január és 2018. január között összes befizetett csekk másolatát, illetve a banki átutalási megbízás igazolását. Minden egyes hónap időben ki lett fizetve,minden egyes csekk meg lett őrízve és be lett mutatva mind a követeléskezelő, mind a Telenor részére. A Telenor azt írja a követeléskezelőhöz fórduljunk az a jogosúlt. A követeléskezelő azt írja a Telenor-hoz forduljunk mert ők adták el a tartozást. Megy a mutogatás.
Mikor telefonon hívott a SVEA nevű követeléskezelő vagy 5-ször, és elmondtu nekik (és írásba is adtuk), hogy nem ismerjük el a tartozást, indítsanak Fizetési meghagyásos eljárást és a perben eldől, akkor következőben a Creditline hívott minket és ez így megy azóta. Most már vagy 4. követeléskezelő cég hívogat minket ugyanezen tartozás miatt.

bermuda háromszög # e-mail 2018.09.07. 12:42

Engem hét évig üldözött egy másik ugyanilyen cég, miközben tisztában voltak azzal, hogy nem az én tartozásom.
Azt mondták, hogy nekik egyszerűbb engem zaklatni, mint megkeresni azt aki valóban csinálta a tartozást.
Telefonon is folyamatosan hívtak, ingyen konfliktus kezelési tanfolyamot csináltam magamnak ebből a szokásukból. Mindig más-más módon álltam a problémájukhoz.
Volt, hogy este 9 előtt pár perccel hívtak - még egy ráijesztés, hogy ne tudjak aludni - aminek az lett a vége, hogy 20 perc múlva könyörgött a hívó, hogy neki már negyed órája lejárt a munkaideje, tegyük le had menjen haza :)
Ha nincs tartozásod, ne idegesítsd magad, csupán arra figyelj, hogy fizetési meghagyással ne bukd be. Mást nem tehetsz és nem is érdemes tenned.

drbjozsef #   2018.09.07. 10:59

Nem. Mindenkinek joga van fizetési meghagyást kérni bárki ellen. Természetesen nem visszaélve a joggal, naponta kettőt (bár ahhoz jó sok felesleges pénz is kell). De pár havonta ha küld egyet, azzal ellentmondáson kívül nem tudsz mit kezdeni. De ha ellentmondasz, előbb utóbb vagy peresítik, vagy leszállnak rólad. De azért résen kell lenni.

Sőt, nem létező követelésre is minden további nélkül lehet fizetési meghagyást kérni. A közjegyzőnél csak fizetni kell, igazolni semmit.

bochumil # e-mail 2018.09.07. 07:42

Igen, épp ezeket szeretném elkerülni, főként úgy, hogy tényleg befizettem a számlám. A számlakivonaton szerepel a tétel. Ezekkel tényleg nem lehet semmit tenni, főleg ha valóban tiszta vagy? Nyilván ha tartoznék befizetném és annyi, de jogtalanul kis összeget sem akarok fizetni.

drbjozsef #   2018.09.07. 07:17

Sajnos nincs ingyenebéd, az meg hogy Te mit szeretnél, rajtad kívül senkit nem fog érdekelni.
Ha kifizeted, valszeg békénhagynak eztán, de még ez se biztos (ahogy semmi sem). Ezen kívül nem tudod "előre" lerendezni. Leveleket fognak küldözgetni, aztán fizetési meghagyást is, akár többet is, hátha benézed és nem mondasz ellent, akkor végrehajthatóvá válik, és bukod. Arra kell figyelni, mást nem tehetsz, azt nem akadályozhatod meg, hogy küldözgessék.

bochumil # e-mail 2018.09.07. 07:12

Köszönöm a válaszokat. Csak azért "aggódok", mert nem szeretnék semmilyen kellemetlenséget, nem szeretnék sehova mászkálni, szeretném még az elején lerendezni, persze nem úgy, hogy a jogtalan követelést befizetem, ha 4200 forintról is van szó.

nonolet # e-mail 2018.09.07. 01:50

bochumil

Semmit nem kell tenned, ne foglalkozz velük
ADDIG AMÍG !!!!!
nem érkezik esetleg egy "Fizetési meghagyás" a MOKK közjegyzőjétől.

NA annak mondj ellent

• 15 napon belül
  • írásban
  • a közjegyzőnél!!!

A többi már automatikus ...

ius latratus # e-mail 2018.09.06. 17:44

De ha csak pár hozzászólást lettél volna szíves visszagörgetni, akkor a megfelelőbb válasz is meglenne.

ius latratus # e-mail 2018.09.06. 17:41

Nagy valószínűséggel elévült ügyről van szó.

bochumil # e-mail 2018.09.06. 16:09

Szép napot kívánok!

Én is belekerültem abba a körbe, akik kaptak egy szép levelet az IJ-tól Telenoros tartozás miatt. Telefonon már többször egyeztettem velük, akkor derült ki, hogy milyen állítólagos tartozás ez. Kértem tőluk a számla részletezést, hogy milyen tartozás ez, akkor derült ki, hogy Telenor. A számlát egyértelműen kifizettem, bankomtól kikértem a 2013-as bankszámla kivonatot, azon szerepel a tétel. 2013 januári számla, ami gondolom 12 decemberre vonatkozik. December 12-ig voltam telenor előfizető, onnan számhordozással Vodafone előfizető vagyok.
Legutóbb ma beszéltem velük, hogy hol tart a számlám kiküldése, amire természetesen nem tudtak érdemben semmit mondani. Kérdésem hogy mit tegyek? Elküldjem nekik a számlakivonatom másolatát, remélve, hogy meggyorsítom az ügyet és lezárásra kerül? Számlakivonatról kitakarjam a számlaszámot, egyéb tételeket?

Elnézést a hosszúra sikerült levélért és köszönöm a válaszokat.

Dr.Attika # e-mail 2018.09.06. 06:35

Nem is rossz ötlet Baltásék megkeresése a kérdező által. Tértis levélben meg kell keresni Baltásékat, leírni a problémát, mellékelni másolatban az okmányokat. Igaz, hogy Baltásék nem vállalhatják a jogi képviseletet, de az Intrum oldalán sem járhatnak ek, így az ÍJ nézhet más ügyvéd után.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

nonolet # e-mail 2018.09.06. 02:22

Ilex_Aq

Minek ahhoz jogi képviselő?

HA valóban adós vagy és még nem évült el, akkor

• vagy fizess szó nélkül
  • vagy alkudj belőle és fizess
  • vagy köss megállapodást a részletfizetésre

- -

HA NEM vagy adós vagy már elévült, akkor pedig várd meg a "Fizetési meghagyás"-t és aztán annak mondj ellent szabályszerűen.
(15 napon belül, írásban a közjegyzőnél)

A többi kialakul...

Burn Out # e-mail 2018.09.05. 21:11

ius latratus:

Ne szivasd szegényt :)

ius latratus # e-mail 2018.09.05. 20:54

A Baltás ügyvédi irodát ajánlom.

Ilex_Aq #   2018.09.05. 17:29

Üdv Mindenkinek!

Intrum ügy miatt jogi képviselõt keresek Baján, vagy a közelében.

Van itt olyan, aki tud ajánlani?

Elõre is köszönöm!

wers #   2018.08.01. 14:57

Rekaaaa! A végrehajtási jog alatt van egy ugyanilyen című topik.
Érdemes beleolvasnod.

Rekaaaa # e-mail 2018.08.01. 14:49

Gerbera, köszönöm! :D :D

gerbera317 # e-mail 2018.08.01. 14:48

van hivatalos formaja az elevülesre valo hivatkozasnak, vagy nincs?
Van. Úgy kezded a mondókádat, hogy "Hivatalos tisztelettel közlöm, hogy..."

Rekaaaa # e-mail 2018.08.01. 14:31

Sziasztok! Elöre is elnezest az ekezetek mellözese miatt! Szeretnek valasz levelet irni az Intrum Justicianak, mivel egy allitolagos Pannon Gsm tartozast akarnak bevasalni rajtam. Mivel az ügy mar egyebkent is elevült, erre szeretnek valaszlevelemben hivatkozni. Az lenne a kerdesem, hogy van hivatalos formaja az elevülesre valo hivatkozasnak, vagy nincs? Ha van, hogy nez ki, ha nincs mit irjak bele? Köszönöm a segitseget! Üdv. Reka