Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Kisajátítás

bszabo28 # e-mail 2020.06.05. 01:28

A bérleti díj lenne tulajdonképpen a legkorrektebb, köszi szépen az információt, ennek utánanézek!

MajorDomus # e-mail 2020.06.04. 20:30

El nem vesztetted,sőt akár bérleti díjat is kérhetsz.

bszabo28 # e-mail 2020.06.04. 20:05

Köszi szépen a válaszod!

Azzal, hogy engedélyeztem, hogy felépítsék lényegében elvesztettem a tulajdonjogom és semmit nem tehetek az ellen, ha nem akarják megvenni?

MajorDomus # e-mail 2020.06.03. 18:20

A kisajátitás azonnali és teljes kártalanitáshoz kötött.
Hiba volt engedni az épitkezést a pénz kifizetése elött.
Most már sürgesd mielőtt megfeledkeznek róla.

bszabo28 # e-mail 2020.06.02. 23:20

Üdv!

Van egy telkem, amin az önkormányzat szennyvízátemelőt létesített. Nekem úgy kommunikálták, hogy kisajátítják a területet (pontosabban a részkisajátítással a telek egy részét) különben nem épülhetne meg a csatorna. Engedélyeztem, hogy megépítsék a kisajátítás alatt lévő telek részen az átemelőt, erről írtunk egy nyilatkozatot is. Az adásvételi szerződést a polgármester a következő hétre ígérte - ennek már 5 hónapja. Írásbeli ajánlatot nem kaptam a telkemre - gondolom nem is fogok soha amíg én nem megyek utána határozottabban. A nyilatkozat viszont a kisajátítás alatt lévő telekre vonatkozik, ami úgy tudom, hogy csak akkor indul el, ha nem fogadom el az ajánlatot, így azt gondolom, hogy az átemelőt sem építhették volna meg addig.

Mivel kb 400 ezer Forintről van szó, így nem fordultam ügyvédhez.
Azt szeretném megtudni, hogy ez a szituáció átlagos, ennyire lassan működik a közigazgatás vagy ez annál több?

És még lenne egy kérdésem, szennyvíz átemelőre (kb 20m2) vonatkozik valamilyen szabály milyen távolságra lehet lakóháztól?

Előre is köszönök minden választ!