Várásolt lakás Birtokbaadása


Majordomus # 2023.01.20. 20:22

Húsvétkor...

Péterkirály # 2023.01.20. 14:42

Igen, pont írni akartam, hogy majd küldjetek elérhetőséget a peterkiraly107@gmail.com címre az elérhetőségetekkel, és majd meghívlak a lakásavatóra :D

Majordomus # 2023.01.18. 21:32

Ha beköltözöl végre hivjál meg bennünket egy sörre...

Péterkirály # 2023.01.18. 14:02

Örülök! :)

Majordomus # 2023.01.17. 19:58

És így is volt helyes. Jó döntés.

Péterkirály # 2023.01.17. 19:34

Előbbre hoztuk.
Megegyeztünk az Eladóval, hogy 300ezerrel kevesebb végső vételárat fizetek és március 25. lesz a birtokbaadás napja. És addig albérletben leszek/leszünk.
A Vevőm meg ugye birtokba vesz január végén.
Lehet, hogy ha ragaszkodom a kötbérhez és az ügyvédi levélhez, és erélyesesbb vagyok végül, akkor az Eladó mégis kiköltözött volna január végén, de láttam, hogy ő is pocsék helyzeben van, és inkább a békés megegyezés. Az ügyvéd amúgyis több, mint 200ezer forintba került volna, hogy levelet küldjön meg kötbért követeljen. Ezt így éreztem helyesnek.

Majordomus # 2023.01.16. 20:12

Én sem.
Az ügyvéd szerintem mediátorként fog fellépni a felek között ez még jól is elsülhet.

Szerdán okosabb leszel. Vagy szegényebb!

Péterkirály # 2023.01.16. 17:55

"A bíró meg ha akarja, akkor úgy értelmezi a szerződést, ahogy neki éppen tetszik."
Akkor pl. te az eladó helyében meg mernéd lépni, hogy hagyod ezt a pert a vevőnek? Én nem.

Szomorú örökös # 2023.01.16. 16:58

Péterkirály

az ügyvéd közölte hogy szívesen ír az eladónknak levelet a kötbérről, stb. de sokba fog kerülni nekünk a részéről, és arra jutottunk, hogy ennyi erővel albérletbe is mehetünk, mert az a levél vagy segít vagy nem.

Szerintem azt a kötbért kénytelen lennél peres úton behajtani.
A bíró meg ha akarja, akkor úgy értelmezi a szerződést, ahogy neki éppen tetszik.

Péterkirály # 2023.01.16. 13:16

Hát az ügyvéd közölte hogy szívesen ír az eladónknak levelet a kötbérről, stb. de sokba fog kerülni nekünk a részéről, és arra jutottunk, hogy ennyi erővel albérletbe is mehetünk, mert az a levél vagy segít vagy nem.

Közben írtunk az eladónak is, hogy valami megoldást találjunk korábbi birtokbaadásra, megírtuk neki, hogy a többi ügyvéd mit mondott a kötbérről stb., aztán megírtuk a vett lakás adásvételijét írt ügyvédnek is,, hogy nem-e tudna segíteni, hogy korábban legyen meg a birtokbaadás, mint március 31, mert az erre szánt pénz már nálunk van péntek óta. Ez az ügyvéd utána pár órával megkeresett minket, hogy találkozni akar velünk és az eladóval, hogy "ismertesse a jogszabályokat". Nem tudom, hogy ez mit jelent, vagy, hogy mit akarnak közölni. Vagy jól leszidnak minket, hogy előbb akarunk birtokba venni, mint március vége, vagy nem tudom. Szerdán délelőtt lesz a talákozó, akkor majd kiderül. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz ez, "leszidás", vagy más...

Majordomus # 2023.01.15. 20:16

Majd számolj be utólag mire jutottál.

Péterkirály # 2023.01.15. 15:41

Igen, maradt a bérlés.

Majordomus # 2023.01.12. 20:24

Már lerágtad a gumicsontot tövig.
Két hónapra bérelj egy házat vagy lakást ahol elférsz bútorostól.
Nem kerül egy őkör árába!
Ezzel mindjét ügyfeled jól jár eladód és vevőd és mi is!

Szomorú örökös # 2023.01.12. 13:57

Péterkirály

Megkéri az engedélyt a banktól, aki mondjuk megadja, és visszalép

Félek, hogy csak azért nem fog engedélyt adni rá a bank, mert te csak márciusban akarod birtokba adni az ingatlant.

Péterkirály # 2023.01.12. 12:28

Akkor meg lehet biztosabb nem piszkálni a vevőt, hanem átadni nekik amikor akarják, majd menni máshová lakni addig.

drbjozsef # 2023.01.12. 10:57

Megtörténhet.

Péterkirály # 2023.01.12. 08:24

Átolvastam mégegyszer a Vevők adásvételijét, és van benne az elálláshoz egy ilyen írva:

"Eladók jelen szerződés teljesítésével késedelembe esnek, amennyiben jelen szerződésben rögzített bármely, elsősorban a tehermentesítési és birtokátruházási kötelezettségüknek nem tesz eleget. Eladó késedelembe esése esetén, a Vevőknek a késedelembe eséstől számított 5-dik, azaz ötödik napon megnyílik a jelen szerződéstől történő elállási joguk, melyet további póthatáridő tűzése, illetve érdekmúlás bizonyítása nélkül, egyoldalú írásbeli nyilatkozattal gyakorolhatnak. Vevők jogszerű elállása esetén Eladó haladéktalanul - legkésőbb az elállási nyilatkozat kézhezvételétől szármított 3 munkanapon belül - köteles a foglaló kétszeres összegét, és az elállásig megfizetett további vételárrészleteket kamatmentesen Vevők részére visszafizetni."

Gondolom, miután meg fogjuk kapni a Vevőnk bankjától a hitelüket, ők fogják írásban jelezni nekünk, hogy január végén adjuk nekik birtokba a lakást, mert ki vagyunk fizetve teljesen.
És mi van akkor, ha mi megváratjuk őket március végéig, és ők ezért 5 nappal január vége után Elállnak az egésztől? Nem fogjuk nekik tudni visszafizetni a kifizetet teljes vételárat, és a foglaló dupláját se fogjuk tudni nekik megfizetni.

Azt írtam, hogy a lakás vételárának egy részét banki hitelből fizetik, és jelzálog is kerül ez miatt a lakásra.
A szerződésben az van, hogy a hitel utalása után már egyik fél sem állhat el a szerződéstől. De van olyan lehetőség is írva, hogy az elálláshoz a Bank engedélyét kell kérni.

Tehát megtörténhet esetleg az, hogy ha szimplán nem költözöm sehova, és a vevő benyögi február elején, hogy Visszalép? Megkéri az engedélyt a banktól, aki mondjuk megadja, és visszalép és követeli vissza a teljes vételárat a 4 milliós foglaló duplájával...?

Szomorú örökös # 2023.01.12. 04:02

Péterkirály

Egyszerűbb, ha szimplán nem költözöl sehová. A te vevőd se fog tudni semmit csinálni március végéig, rendőrrel meg tuti nem fog kirakatni, neki is meg kell majd oldani a lakhatását, ha már így elbaltázta, hogy idő előtt akar kötelezni téged, főleg moratórium ideje alatt tehetetlen lesz, az tuti. Március végén átadod nekik és kész. Persze ezt nyugodtan előtte közölheted is velük írásban, hogy így lesz és készüljenek rá. A helyedben ügyvéddel íratnám a levelet. De tényleg ne rágjuk már tovább ezt a csontot, mert nagyon uncsi már.

Péterkirály # 2023.01.11. 22:00

Mármint úgy értem, ha albérletbe vagy panzióba megyek erre az 1-2 hónapra, akkor oda kell bejelentkeznem állandó lakcímmel? Ezt a tulaj engedni fogja nekem? Köszönöm az ingatlan.com -os tippet!

Péterkirály # 2023.01.11. 21:59

A bejelentett lakcímmel ilyenkor mi a teendő? Mert a birtokbaadás után a régi címemről ki kell jelentkeznem, de az új címre még a március 31.-i legkésőbbi birtokbavétel napjáig nem fogok tudni bejelentkezni.

Majordomus # 2023.01.11. 20:40

Ingatlan.com
Több mint ezer kégliből választhatsz.
De egyszerűbb ha egy házat érelsz a külső részeken ott ely an a bútoroknak és nem is túl drága

Péterkirály # 2023.01.11. 20:35

Tudtok ajánlani egy jót Budapesten, ami nem túl drága?

Majordomus # 2023.01.11. 20:24

Panzió 2 hónapra pont.....

Szomorú örökös # 2023.01.11. 17:00

Péterkirály

Ne rágjuk már tovább ezt a csontot, mert elfogyott róla az ennivaló. :-)

Péterkirály # 2023.01.11. 15:54

Tehát az a március 31.-i határidő nem a birtokbaadás napjához van írva, hanem a legkésőbbi fizetés napjához. A birtokbaadás napjának a fizetés napja van írva, egyeztett időpontban.