Szocpol kérdés


ObudaFan # 2016.01.02. 12:07

Sőt, mivel más lakástulajdona nem lehet az igénylőnek, a társasház össze sem fog jönni.

ObudaFan # 2016.01.02. 11:42

Társasházként lenne megoldható, de ezért csinálni egy kétlakásos társasházat, ahol mindkét lakrész tulajdonosa ugyanaz, elég meredeknek tűnik.

Kálmán Edina # 2016.01.01. 09:34

Tisztelt Válaszoló!

Három gyermekes család vagyunk, 80 m2-es házban lakunk, amelyről nemrég derült ki, hogy lehet rá emeletet építeni.
Az újonnan kijött kormányrendelet (455/2015., XII. 29.) szerint ez nem bővítésnek, hanem új építésnek számít, mert térfogatnövelő ráépítésről van szó, ugyanakkor egyáltalán nem világos, hogy melyik támogatásban részesülhetünk ez alapján. Nyilván a kényelmes az lenne, ha a meglévő lakórészt bővítenénk ki az emelet beépítésével 80 m2 erejéig, és nem új lakásként kezelnénk az emeletet.

Lenti válaszokból nekem nem egyértelmű, hogy ilyenkor mi a helyzet.

Tudna nekünk segíteni a válaszban?

Előre is köszönöm:
egy háromgyermekes anyuka

Immaculata # 2015.12.31. 03:34

A lakóegység fogalmán fog eldőlni. Ha önálló lakrész lesz, konyhával, fürdővel, akkor újnak számít.

pohicop # 2015.12.30. 22:17

Kell egy külön tetőtérre vezető külső lépcső és egy ajtó.....nem vészes többlet költség. + a papírozás.

MajorDomus # 2015.12.30. 21:40

Megoldható , ha uj hrsz alapján futtatja végig, esetleg társasházzá alakítja s uj albetétként jön létre.

ObudaFan # 2015.12.30. 15:14

A tetőtér-beépítés szerintem csak akkor számít új lakásnak, ha egy új helyrajzi számon futó lakás jön vele létre. Ha csak simán beépíted a meglévő házad tetőterét, az szerintem nem.

pohicop # 2015.12.30. 14:48

Ez van, lehet olvasgatni:

http://index.hu/…m_reszletei/

Meg kell várni a hivatalos törvény szöveget, aztán olvasni és értelmezni. Még friss. Ne várjátok már el, hogy bármelyik jogász azonnal profira képezze magát ebből miattatok és ingyen ossza az észt :D

Persze csak szerintem. Én nem vagyok jogász.

vanca # 2015.12.30. 09:08

Sziasztok!
CSOK-kal kapcsolatban kérdezném, hogy a tetőtérbeépítés az új lakásnak számít? Ez alapján kérdezem:
„8. új lakás: a meglévő épület vagy épületrész átalakítása kivételével:

  1. az alapozási munkáktól kezdődően teljes egészében újonnan épített, vagy emeletráépítéssel vagy tetőtérbeépítéssel

megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő
lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi vagy hatósági bizonyítvánnyal igazolandó
használatbavétel tudomásulvételi eljárásra köteles"
A 3 gyerekesekre vonatkozó érint, két nagykorúra már felvettük, a 3. meglévőre szeretnék különbözetet felvenni, ha lehet. Nem mindegy, hogy 10 millából kell számolni, vagy 400 ezer/gyerek.
köszönöm a válazt

Vesper3 # 2015.12.17. 06:52

Tisztelt Fórumozók!

2014. áprilisában vásároltunk hitellel A minősítésű használt ingatlant. Most várjuk első gyermekünket és 2-3 éven belül második gyermeket is szeretnénk. Kérdésem az lenne, hogy igényelhetünk-e bármilyen szocpolt, ha igen, akkor milyen feltételekkel? Ez alatt azt értem, hogy kaphatunk-e bármit a jelenlegi hitellel terhelt ingatlanunkra, vagy az igényléshez új ingatlant kellene vásárolnunk?

Vagy az a tény, hogy 2014 tavaszán pont nem volt érvényben a jelenlegi szocpol,mi ennek ellenére belevágtunk az ingatlanvásárlásba, már elve kizár bennüket minden kedvezményből, holott nekünk is jól jönne, ha csökkenne a hitelünk?

Köszönettel: Vesper

Borsó74 # 2015.11.06. 14:12

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi ügyben kérem segítségüket:
2007 szeptemberében költöztünk új házba, az első gyermekre szóló szocpolt ekkor igényeltük meg. 2009 év végén megszületett második gyermekünk is, melyre szintén igénybe vettük a szocpolt. Most eladni szándékozunk a házunkat, kisebb értékűt szeretnénk venni. A két ingatlan közötti különbözetből ki szeretnénk fizetni a hitelt, s talán még kis pénzünk is maradna. Kérdésem: Vissza kell-e és ha igen, milyen összeget, ha a mostani ház és az új között 5 millió Ft van, a visszafizetendő hitel pedig 3.3 millió Ft? Válaszukat előre is köszönöm!

vop2 # 2015.10.20. 06:41

Igen házrész. Egy 150 nm-es ingatlan, ami úgy van kialakítva, hogy 3 család lakhat ott, az udvar közös, a családok pedig elkülönülten élnek egymástól, mint egy társasházban, vagy egy ikerházban.

lewho # 2015.10.20. 06:19

házrész? ikerháznál esetleg. Ha a házrész önálló lakásként funkcionál, különben hogyan biztosítaná a család lakhatását?

vop2 # 2015.10.19. 21:20

Köszönöm. Magyarán ha a 6,5 millióból más lakást veszek, akkor nem kell visszafizetni egy fillért sem? Házrész vásárlásánál is fennáll ez?

lewho # 2015.10.19. 20:52

lehetséges. A vételárból levonhatod a végtörlesztett hitelt, és a maradékból vehecc másik lakást

vop2 # 2015.10.19. 20:42

Tisztelt Fórumozók!

Adott egy ingatlan, amit el szeretnénk adni 17,5 millió forintért. Ebből 11-et a banknak kell adni, hogy megszabaduljunk a hiteltől. A maradékból pedig házat akarunk venni, ami így is elég nehézkes. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy van rajta 2,4 millió forint szocpol. Ha ezt is levonom a 6,5 millióból, gyakorlatilag semmire sem elegendő. Lehetséges valamilyen úton módon a szocpol átvitele, vagy ezt is vissza kell fizetni?

Válaszukat köszönöm!

MajorDomus # 2015.10.16. 19:34

Rozália

Igen

lewho # 2015.10.15. 13:30

Birtokba is adjátok? Azt sem szabad 10 évig.

Benne kell lakni.Nem tudjátok átvinni másik lakásra?

Rozália87 # 2015.10.15. 07:17

Tisztelt Ügyvédúr!

Idén szeretnénk eladni szocpollal megterhelt ingatlanunkat melynek 10 éves elidegenítési tilalma jövő márciusban jár le.Kérdésem az lenne,hogy ha az ingatlanra idén kötünk adásvételi szerződést a leendő vevővel ,de a teljes vételár csak jövő év júliusaban kerül kifizetésre ,azaz a tulajdoni joga az új vevőnek még nincs bejegyezve, nekünk akkor is vissza kell fizetnünk a támogatás teljes összegét?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Rozália

MajorDomus # 2015.07.05. 21:48

Igazad van.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.05. 13:25

Nyilatkoznia kell, hogy nincs lakásingatlan tulajdona. Ha kiderül, hogy tudatosan valótlan nyilatkozatot tesz, csúnya vége lesz.

MMóni # 2015.07.05. 12:15

Megelőlegező kedvezményt szeretnénk igénybe venni, két születendő gyermek vállalásával. Ehhez a tájékoztató szerint a következő dokumentumra is szükségünk van: "Megelőlegező kedvezmény igénybevétele esetén a Kormányhivatal igazolása arról, hogy az egyéb lakáscélú állami támogatásról szóló jogszabályok alapján az igénylők lakásépítési kedvezményt megelőlegező kölcsönszerződéssel nem rendelkeznek."
Budapesten van az ingatlan, így Budapest Főváros Kormányhivatal az illetékes. Tud valaki segíteni abban, hogy ezen belül pontosan hova lehet fordulni?
Sajnos hiába keresgéltem az interneten nem találtam semmi konkrétumot, hogy pontosan hol lehet ezt beszerezni. Ötletem annyi, hogy esetleg a váci út 71. szám alatti MAK-tól.
Illetve ha valaki már járta ebben van-e az igazolás kiadásának költsége?
Köszönöm

MajorDomus # 2015.07.05. 10:55

Erről beszéltem.
Még nincs ingatlan a nevén.

A többi csak papírmunka

Bori Bori # 2015.07.04. 07:56

"ami nem az én nevemen van, nem vagyok haszonélvező sem csak a végrendelet szerint fele ház az enyém"

Tiéd a ház fele, tulajdonos vagy, a földhivatali bejegyzés csak idő kérdése.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.04. 06:39

Arról nem beszélve, hogy ha lehetne is, a támogatással szerzett lakást tíz évig eladni nem lehet.