Szocpol kérdés


MajorDomus # 2014.05.12. 21:43

Telefonos segítség OTP hitelcsoport

petruszselyke # 2014.05.12. 12:33

Sziasztok valaki tudna abban segiteni, vagy infot adni hogy szocpolt szeretnék felveni egy régi 1860 ban épült elég ramaty állapotban lévő családi házra. 1500000 ft ba kerül. Igaz tudom hogy még nem lehet használt lakás vásárlásra felveni, de a parlamentben gondolkodnak a dologról. Van2 gyerekünk és 1 nek még alá isi írnánk. Nincs házunk nemisvolt soha, van valami kötőtsége a sszocpolnak? Pillanatnyilag nem dolgozom gyesen vagyok itthol a gyerekeimmel. Hitelnélkül szeretném igénybe venni. viszont épitkeznékis majd idővel ide. Le lehet ezt bontani? Vagy egyáltalán ere a telekre a későbiekben lehet épiteni a haz mellé? Tudom hogy telekre sem jár meg a szocpol de ezen ház is van... 89 m2 és 613m3 es telken van.előreisk öszönöm a választ

MajorDomus # 2014.05.05. 20:40

Igen

ManófalviRozália # 2014.05.01. 07:49

Jó Napot!

A feleségem 8 éve vásárolt egy új ingatlant (akkor még hajadonként). 2 Éve házasodtunk össze, fél éve született kislányunk. (Tervezünk további gyermekeket is.) Most tervezem egy használt kis parasztház vásárlását. Az lenne a kérdésem, hogy bármilyen formában (akár a korábban vásárolt új ingatlanra, vagy a most vásárolandó használt ingatlanra) igénybe vehetjük-e a szocpolt? (Neki ez az első lakás a nevén, nekem még nem volt nevemen ingatlan.)

Köszönöm válaszát!

Üdvözlettel,
K

Szegedi04 # 2014.04.26. 17:55

Fenntartásom,helyzetünk a következő. Én 44 párom 53. Most van 7 éves Kisfiunk mozgássérült 25 éves lányunk mellett. Egy háztartásban élünk végre a saját kis 60nm2 házunkban. Ez az eleve hátránnyal indult helyzet hátrálatással segitség nélkül (mégis eggyütt), ápolási díjban részesülő család mit kezdjen? Szörnyülködve nézzük végig mások szinte ajándékként kapott otthonát mit lelaknak, mi pedig nyögve nyelve szeretnénk megteremteni a komfortot plussz egy szobával mielőtt még nyugdíjasok nem leszünk. Család szétszedve Apa messze,hogy haladjunk sok hálapénzt hátunk mögött hagyva. Számithatunk egyedi elbírálásra,hogy 25 éves lányomnak külön szobája legyen? Lesz valaha empátia rálátás???

krisztian987 # 2014.04.25. 15:26

Szia,

Csak vásárlás esetén élne a szocpol?
Hozzáépítés esetén nem?

Köszi:
K

MajorDomus # 2014.04.16. 21:31

Nem

krisztian987 # 2014.04.15. 17:50

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Bruttó 95m2-es régi családi házunk megyeszékhelyen.
Ha a házhoz hozzá szeretnénk építkezni, akkor jár-e bármilyen szocpol? A hozzáépítés után külső hőszigetlés + nyilászárócsere is lenne.

Köszönöm:
Krisztián

MajorDomus # 2014.04.07. 21:04

Atka
Én is ezt javaslom,de szerintem nem jár a szocpol.

emma # 2014.04.07. 11:30

Kedves Atka!

Ezt a kérdést érdemes lenne feltenni a bankban, ahol a hitelt és szocpolt felvettétek!

atka1976 # 2014.04.07. 09:31

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni.

2003-ban épült házamhoz jelzálogalapú hitelt vettünk fel volt feleségemmel adós-adós megjelöléssel. (használatba vételi eng.: 2004. aug.)
A hitel mellett megelőlegező szocpolt is igényeltünk és kaptunk.
Ennek feltételei 2006-ban és 2010-ben teljesültek.

Az ingatlan, amelyre a jelzálogjog és a megelőlegező szocpol, majd teljesülés után a lakásépítési támogatás bejegyzésre került, 1/1 tulajdoni hányadomat képezte és képezi most is.

2012-ben elváltunk. Az ingatlan továbbra is az én 1/1 tulajdonomban maradt, tulajdonos váltás nem történt. A volt feleség kiköltözött, a hitelszerződés adóskiengedéssel módosítás alatt áll.

Kérdésem:
Azóta új kapcsolatomból (nem bejegyzett élettársi) született vér szerinti gyermekem után igénybe vehető-e a szocpol? Mindhárman a hitellel terhelt ingatlanban lakunk.

Előre is köszönöm válaszukat.
Atka

MajorDomus # 2014.03.26. 21:02

2006.-

Éva1983 # 2014.03.26. 17:24

Tisztelt Jogi Fórum!
Az lenne az egyik kérdésem, hogy szocpol igénylésnél az aktuális helyzetet nézik arra vonatkozólag, hogy van e a nevemen lakóingatlan vagy visszamenőlegesen is megnézik, hogy volt-e már valaha lakástulajdonom?! Most van a nevemen egy lakás. Ha azt elajándékoznám édesanyámnak és pár hónap múlva igényelnénk szocpolt, akkor így megfelelnénk a kritériumnak, miszerint nem lehet a nevünkön lakóingatlan?
A másik kérdés, az hogy ha most veszünk egy olyan ingatlant a nevünkre, ami nagyon rossz állapotban van(romos, düledezik) és valószínűleg el fogjuk bontatni, akkor is jár a szocpol?Úgy olvastam, hogy ha bontási engedély van rá, akkor ezt nem veszik figyelembe lakóingatlanként, de szeretnénk egy megerősítést! Előre is nagyon köszönöm válaszát!

vakapeszi # 2014.03.26. 05:09

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni. 2003-ban építettük fel házunkat, ekkor kaptuk rá használatba vételi engedélyt, banki kölcsönt, és az első gyerekünk után szocpolt. 2002-ben a második gyermekünk után, majd 2006-ban a harmadik után kaptunk még 1-1 m Ft szocpolt, ami utólagosan született gyermekek után a hitel összegéből levonásra került. Az a kérdésem, hogy ha eladjuk a házunkat, akkor 2003-tól érvényes a 10 éves elidegenítési tilalom, vagy a legutolsó folyósított szocpol dátumától, tehát 2006-tól?

Válaszukat nagyon köszönöm!
Kata

MajorDomus # 2014.03.25. 22:15

a következő két gyermekedre már igénybeveheted

Kismama09 # 2014.03.25. 22:08

Tisztelt Kovács Úr!
Én tisztelettel kérdeztem. Ön felsorolt olyan eseteket, melyekben nincs visszamenőlegesség, vannak viszont olyanok is, amelyeknél a törvény lehetőséget biztosít. A kérdésem az volt, hogy ebben az esetbe lehetőséget biztosít-e? Egy "sajnos nem" válasz kevésbé megalázó a kérdezőre nézve, márpedig egy jogi oldalon elvárnám ezt a stílust. Kár, hogy nem beszéli ezt a nyelvet, amit én. A válaszát amúgy köszönöm!

shapemark # 2014.03.25. 15:03

MajorDomus: köszi a választ, valszleg ezt fogom tenni. Ha esetleg nem sikerül eladni addig a meglévő lakást, vagyis közben megszületnek az ikrek, akkor mi a helyzet? Tehát a kérdés továbbra is él: igényelhető-e a 2 gyerekre (60 nm felett) érvényes összeg 3 gyerek esetén is? Remélhetőleg 3 meglévő gyereknél sem kötelező 70 nm feletti lakást venni, hanem 3 gyerek esetén is lehetőség van a 2 gyerek utáni összeget kérni szocpol gyanánt. A 3. gyerekre járó részt pedig majd a következő lakáscserénél, ahogy Ön is írja.

Kismama09: nem, nincs félszocpol 2014 március 1.-től sem! Ez csak tervben volt, de rossz kommunikáció, vagy nemtom mi miatt most egy csomóan erről érdeklődnek, pedig az idei rendelet teljesen világos-: továbbra is csak új lakás vásárlásához, v. építéséhez igényelhető szocpol.
Íme: https://www.otpbank.hu/…20140315.pdf

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.25. 14:11

Azok a nők pedig, akik nem mehettek el régen 40 év munkaviszony után nyugdíjba, kérjék visszamenőleg a 40. munkaévük és a tényleges nyugdíjba vonulásuk közötti időre a nyugdíjat, hiszen másként hátrányosan lesznek megkülönböztetve azoktól, akik már élhettek ezzel a kedvezménnyel. Akik annak idején nem kaptak gyest, mert az biztosítási jogviszonyhoz volt kötve, most követeljék a három évi összeget, különben hátrányosan lesznek megkülönböztetve azoktól, akiknek már alanyi jogon jár.
Ugye?

Kismama09 # 2014.03.25. 12:39

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Bonyolult lesz a kérdésem, de remélem, egyszerű a válasz: Élettársammal két gyermeket nevelünk, első 2009 novemberében született, második 2012 februárjában, jelenleg a harmadikat várjuk szeptemberre. Első használt lakásunkat 2010 októberében vásároltuk, első lakástulajdon 50/50%-ban. Tehát ekkor már volt egy gyermekünk. A szocpol ez előtt nem sokkal szűnt meg, tehát nem tudtuk igénybe venni. Ezt a lakást 2013 januárjában eladtuk és banki kölcsön igénylésével vásároltunk egy házat (amit felújítottunk), nem új építésű. Én ekkor még 35 évet nem töltöttem be. Most úgy tudom, ismét létezik a félszocpol, de én közben betöltöttem a 35. évemet. Kérdésem: politikai intézkedések és változások miatt pont abban az időszakban nem létezett a félszocpol, mikor én a gyermekeimet szültem és lakást vásároltunk. Tehát, ha úgy vesszük, más állampolgárokkal szemben hátrányos helyzetbe kerültem az akkori kormány intézkedései miatt. Lehetőséget biztosít-e a mostani, visszaállított szocpol arra, hogy a kimaradt időszakra a mostani jogosultsági feltételek mellett (hiszen most ugyanazokkal a feltételekkel mások jogosultak rá, amivel mi nem voltunk) utólag megigényeljük az összeget két gyermek után? Köszönöm válaszát!B. Kata

MajorDomus # 2014.03.21. 21:44

szerintem sima ügy. a feleségedre nincs ráirva hogy ikreket vár.
bemutatod a gyerek szül.
kivonatát és a nejedet,s megigényled a két
gyerekes szocpolt.

fontos hogy késöbb a harmadik gyerekre is jár
majd,
a legközelebbi cserénél.

shapemark # 2014.03.20. 10:09

Üdvözlöm!

Feleségemmel egy 3 éves gyereket nevelünk, a párom ikrekkel állapotos, a babákat októberre várjuk. 3 gyerekkel a lakáscsere elkerülhetetlen. A jelenlegi lakás, ahol élünk, nem a nevünkön van, vagyis nem volt még ingatlan tulajdonunk és a legjobb tudomásunk szerint minden egyéb feltételnek is megfelelnénk (mi és a választott ingatlan) szocpol igénylése esetén.
Kérdésem a következő. Mivel az elmúlt 5 évben alig történt új ingatlan projekt kivitelezés, a meglévő új kínálat főleg "beragadt" lakásokból áll, meglehetősen szűkös a felhozatal, annak is a 90%-a 40-70nm között mozog. Arról nem beszélve, hogy nehéz 300.000 Ft/nm ár alattit találni, ha az ember nem a budapesti peremkerületekbe/agglomerációba kíván költözni. Mi most olyan lakás(oka)t néztünk ki, amelyek hasznos területe megközelíti, de nem éri el a 70nm-t (ugyebár erkély/terasz felét nem lehet hozzászámolni). Kérdésem, hogy ez esetben kaphatunk-e egyáltalán szocpolt 3 gyerekre, vagy "kötelező" 70nm feletti lakást venni? (nem tudunk 70 nm-nél nagyobbat venni, ugyanis hitelt NEM veszünk fel.) Azt reméljük, hogy nem ennyire agyrém a korlátozás és felvehető ilyen esetben is szocpol, csak legfeljebb 2 gyerekre igényeljük, ahol már 60nm-es lakás is vásárolható. Jó lenne legalább arra a 800.000 Ft-ra számítani. Tehát: igényelhető-e a 2 gyerekre érvényes összeg 3 gyerek esetén is? Az is kérdés, hogy mivel a lakáscserét fél éven belül szeretnénk lebonyolítani (ha sikerül), így a szerződéskötéskor még csak egy gyerekünk lesz - tudom, hogy létezik megelőlegezett szocpol is 40 éves korig, de érdeklődnék, hogy mi ilyenkor a jogi szituáció?
Korábban szó volt a támogatási összegek duplájára emelésére 2014-ben - ebből vajon idén még lesz vmi, vagy a március 1-től érvényes változások után már ne számítsunk semmi továbbira?
Köszönettel,
shapemark

MajorDomus # 2014.03.18. 21:52

de elöbb meggyőződni lesz e baba!

jnatasa # 2014.03.18. 16:00

Értem. De ha terhes leszek akkor màr igénybe vehető?

emma # 2014.03.18. 15:09

Bankban érdemes a szocpol felől érdeklődni...

jnatasa # 2014.03.18. 13:16

Szép jónapot mindenkinek! Szeretnék érdeklődni hogy a szocpol eléréséhez milyen lépéseket kell megtenni??? Pàr informàció rolunk:: friss hàzasok vagyunk a pàrommal, ingatlanunk nincs,baba sincs még! 2 babàt tervezzünk,mennyi időn belűl kell. Csak annak adnak akinek van baba vagy annak is aki tervezi. Hol kell ezt intézni? Köszönöm szépen előre is a vàlaszokat!!! Tovàbbi szép napot!!!!