Szocpol kérdés


gabor7 # 2012.08.22. 09:52

sajnos kérdésem kicsit speciális, erre vonatkozó leírást nem találtam.
Egypetéjű /tehát egy megzatburok, egy placenta, egy amnionhártya/ terhes a feleségem.
Ez csak azért fontos mert minden más esetben más az eljárás.
A 20. Héten egy ritka fejlődési rendelleneség miatt /tehát nem genetikai/ egy speciális műtéttel az egyetlen lehetséges megoldással az egyik magzat köldözsinórját elvágták, hogy a másiktól ne vegye el az élethez szükséges véráramot. Így csak egy magzat él tovább, a halott magzathoz nem nyúlhatnak az egypetéjűség miatt. Ő ott marad a szülésig, ami előreláthatólag a 32-36 héten fog bekövetkezni.

2006 ban vettünk fel 2gyermekre vállalt megelőlegző kölcsönt/2.4 millió ft/
A feltételeknél a 26. Hét utáni halva születést veszik figyelembe.

Kérdésem ezeknek a háttérinformációk alapján a 32-36 héten születendő 1 élve s egy 1 halva születendő gyermekünk esetén mi a jogszabályos eljárás? Vissza kell e fizetnünk a megelőlegző kölcsönt a 2. gyermek után.

Köszönöm megtisztelő válaszukat.

emma # 2012.08.07. 15:46

andrea123456-nak:

Új szocpolt házastársak, valamint bejegyzett élettársak vehetik igénybe, egyedülállók nem, illetve fontos még tudni, hogy használt lakásra sem lehet igénybe venni, csak új lakás vásárlása, építéses esetén.

Golden75:

A te esetedben nem kell visszafizetni a szocpolt.

ginnyke:

A ti esetetekben valóban vissza kell fizetni a megelőlegező kölcsönt, de kamatot nem számolnak fel, ezért kell "csak" a tőkét. Bizonyára a bank hitellé fogja átalakítani a megelőlegező kölcsönt, ott érdeklődjétek meg, ahol megigényeltétek korábban.

emma # 2012.08.07. 15:46

andrea123456-nak:

Új szocpolt házastársak, valamint bejegyzett élettársak vehetik igénybe, egyedülállók nem, illetve fontos még tudni, hogy használt lakásra sem lehet igénybe venni, csak új lakás vásárlása, építéses esetén.

Golden75:

A te esetedben nem kell visszafizetni a szocpolt.

ginnyke:

A ti esetetekben valóban vissza kell fizetni a megelőlegező kölcsönt, de kamatot nem számolnak fel, ezért kell "csak" a tőkét. Bizonyára a bank hitellé fogja átalakítani a megelőlegező kölcsönt, ott érdeklődjétek meg, ahol megigényeltétek korábban.

ginnyke # 2012.08.04. 04:49

Tisztelt Szakértők!

2004-ben megelőlegező szocpolt vettünk fel 2 gyerekre, új lakásra. 2008-ban kezdtük el az első lombikot. Idén júliusban fejeztük be az 5. sikertelen beavatkozást. Az igazolásokat beszereztük a törvény előírásai alapján. Most hívták fel a figyelmünket arra, hogy a törvény azt írja elő: "a megelőlegező kölcsön tőkeösszegét vissza kell fizetni"

Kérdésem: Ez mit is jelent? Most mégis fizetnünk kell? Mennyit? Volt már rá példa, hogy valakinek nem kellett visszafizetni?

köszönöm

Golden75 # 2012.08.03. 18:40

Üdvözlöm!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy 2009-ben vettünk a párommal egy ingatlant! 3 gyermek után vettünk fel szocpolt. A 2 nagyobbik gyerek a párom előző párjától voltak és 1 közös gyermekünk van! Nos, a Párom, 2012-ben Sajnos, Tragikus hirtelenséggel elhunyt! A Párom 2 gyermeke az Édes apjukhoz került és csak az 1 közös gyermek van velem! Szóval azt szeretném megtudni, hogy a szocpollal ilyenkor mi a helyzet? vissza kell fizetnem? A Lakás hitelünk van ami az én nevemen van! A Párom adós társ volt. Az ingatlan 1/2-1/2 tulajdoni jog van kettőnk nevén.

Előre is köszönöm.

andrea123456 # 2012.08.03. 13:13

sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy egyedül állo anya vagyok van 2 éves és egy 4 éves gyerekem és fel szeretném veni a szocpolt hogyan tudom ezt elintézni és mik a feltételei?? Elöre is köszönöm a hozzászolásokat!!!!!

gyurmicsek # 2012.08.01. 07:46

T. Szakértők!

Mi 2010.10.19-én kötöttönk hitelszerződést. A szocpol kérelmünket a Bank és később a Kincstár is a követlezőkkel utasította el:

  1. Akkor a 12/2011.(I.31.) Korm. rendelet volt hatályban és nekünk minkét gyemekünk már megvolt a szerződéskötéskor, tehát nem vagyunk jogosultak szocpolra.
  2. A használatba vételi engedélyt 2011.12.13-án kaptuk meg és mi utána igényeltük a szocpolt.

Ebben igazuk van, de azért nem igényeltük, mert nem volt rá lehetőség.
3. A régi lakásunkat eladtuk 7MFt-ért, de a telket csak 5MFt-ért vettük, tehát maradt 2MFt-unk.
Ezt nem teljesen értem, hiszen utána építettük a lakást egy vállalkozóval és vállalkozási szerződést kötöttünk, sok számlát le is adtunk a Banknak stb., tehát beépíttettük azt a pénzt.

Igazuk van a 1. 3. pontban?

Köszönöm
Zsolt

Szusz # 2012.07.14. 11:15

Udv Mindenkinek!

Tortenet:
2005-ben akkori elettarsammal kkozosen vasaroltam lakast. Erre en igenybe vettem a felszocpolt (nem kozos a gyermek es akkor meg nem is voltunk gyakorlatilag elettarsak mert a kozosen vett lakasba kivanyunk egyutt bekoltozni).
A kapcsolat veget er es mar jo par eve probalok megegyezesre jutni vele a kozos vagyon megosztasa erdekeben.
A szocpolt mar nem kell visszafizetni eladas eseten.
A lehujabb az ex reszerol az, hogy a szocpol felet a sajatjanak tekinti ami neki jar, mert azt kozosen kaptuk.
Nem ertem igazan. A gyermek nem az ove, az igenylolapon sem szerepel az ex neve. Ugymond az en onreszemet novelte a vasarlaskor. Mar mi a turoert jarna neki a fele abbol az osszegbol? Az a penz neki soha nem lett volna, ha nem velem velem vesz lakast.

emma # 2012.07.05. 10:42

Attól tartok, ezúttal nem tudok segíteni...
A jogszabály nagyon szigorúan meghatározza, hogy új ingatlan építése esetén 2010. január 1. utáninak kell lennie az építési engedélynek. A jogszabályban nincs semmi kivétel, az egyetelen megoldás az lehet, ha módosítják a szabályt...

Crag # 2012.07.05. 10:09

Senki? :(

Crag # 2012.06.29. 16:00

Tisztelt Szakértők!

2009-ben kezdtünk hozzá, egy családi ház
felépítéséhez.
Fundamenta lakás-előtakarékosság igénybevételével kölcsönt fogunk
felvenni terveink szerint idén, de sajnálatunkra az új szocpol
határozat alapján csak a 2010.01.01-től kiadott építési engedélyekre
igényelhetőek a rendelkezésre álló összegek.
Az építési engedélyünket 2009.07-ban kaptuk meg és csak ez az egyetlen
akadálya, hogy a szocpol által nyújtott lehetőségeket kihasználjuk.
Egyéb feltételek megfelelnek a követelményeknek.

Mit tehetnénk, hogy megigényelhessük a szocpol támogatást?

Tervmódosítás nem segít mert az hivatkozik az eredeti tervre.

emma # 2012.06.25. 18:02

Robi79:
Igen, az első gyermeket a szerződés megkötésétől számított 4 éven belül kell vállalni.

Emesi:
Az új szocpolt új ház építésére, vásárlására lehet felvenni. Korszerűsítésre kamattámogatott hitelt lehet csak felvenni.

Emesi # 2012.06.25. 08:39

Tisztelt Szakértők!

Érdeklődni szeretnék, hogy szocpolt lehet-e felvenni ház felújításra, korszerüsítésre?

Emesi # 2012.06.25. 08:39

Tisztelt Szakértők!

Érdeklődni szeretnék, hogy szocpolt lehet-e felvenni ház felújításra, korszerüsítésre?

Robi79 # 2012.06.22. 12:52

Tisztelt Szakértők!

Mi 3,5 éve kötöttük meg a lakásvásárlási szerződést hitellel és két gyerek vállalására megelőlegező szocpollal. A bank most hívott fel minket, hogy ideje lenne az első babát felmutatni, mert annak a vállalási ideje 4 év. Én átnéztem a lakáskölcsön szerződést és a jogszabályt is, de nem találtam erre semmilyen utalást. Csak azt íra a kormányrendelet, hogy „ a megelőlegezés időtartama egy gyermek esetében 4 év, két gyermek esetében 8 év”. Ezt én úgy értelmezem, hogy a 8 éven belül bármikor megszülethet a két gyerek. Kérhetik tőlem az első gyereket 4 éven belül?

MajorDomus # 2012.06.13. 19:42

Érdemes előbb a banknál érdeklődni.

emma # 2012.06.13. 05:12

Attól függően jár, hogy a gyerekek után vettetek-e igénybe már szocpolt (lakásépítési kedvezményt, fiatalok otthonteremtési támogatása). Ez a mostani tulajdonjogtól független, a gyerekek után jár a kedvezmény.
Ha már vettetek igénybe, nem jár még egyszer, ha még nem, akkor lehet igényelni. És igen, a mostani ingatlan eladását követően.

LosBanditos # 2012.06.08. 20:34

T. Szakértők,

Van egy saját tulajdonú lakásom, a feleségem nevén nincs lakás. Van 2 gyerekünk.
Szeretnénk eladni a jelenlegi lakásunkat, és új házat venni.
Érdeklődnék, ha a szocpolt a jelenlegi lakás eladása után, de az új megvétele előtt igényeljük, akkor jár-e a szocpol.

Köszönöm!

emma # 2012.05.29. 06:15

Kedves Szeszély!

Javaslom, hogy a megelőlegező kölcsön továbbvitelének problémáját a banknál kérdezzétek meg, ahol a kölcsönt felvettétek. Ők járulhatnak hozzá, hogy továbbvihetitek-e másik ingatlanra, ha a mostanit eladjátok.

Szeszély # 2012.05.27. 05:39

Tisztelt Szakértő/Fórumozók!

Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni:
2008 októberében vásároltunk a férjemmel új építésű lakást 12.100.000 Ft-ért, valamint szocpolt vettünk föl előre 2.400.000 Ft értékben, 2 gyerekre. A gyerekek sajnos még nem születtek meg (de ez egy másik történet), viszont a lakás törlesztőrészlete annyira megemelkedett, hogy nem fogjuk tudni tovább fizetni, pláne, ha gyerekünk lesz, nem fogunk tudni megélni. Így azon gondolkodunk, hogy családdal összefogva, mi is és szüleim is eladnánk lakásunkat/családi házunkat. Szüleim vételárából kipótolva vissza tudnánk fizetni a most már 16.000.000 Ft-ra emelkedett lakáshitelünket, viszont kérdésem:
a szocpolt tovább tudjuk-e vinni, egy közösen vásárolt ingatlanra? Tehát gond lehet-e, hogy szülőkkel közösen megyünk tovább, illetve új ingatlanra lehet-e kizárólag továbbvinni?
Ha kifizetjük hitelünket, a közös ház vásárlásához nem elég szüleim vételárból megmaradt pénze szerintem, tehát arra minimálisan, de hitelt kell fölvennünk, azt akkor én és a párom tudnánk megtenni.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy egyáltalán kivitelezhető lenne-e ez az egész?

Köszönöm!

kicsimaki # 2012.04.18. 19:07

Kedves Fórumozók!
Érdeklődnék,h kinek milyen tapasztalatai vannak a mostani szocpolról....
nekünk folyamatban van,de mindig kitalálnak vmit,amivel húzzák az időt.Reméljük,nem az lesz a vége,hogy nem kapunk semmit,mert nagyon nagy szükségünk lenne erre a támogatásra.
Kérlek,írjátok meg,hogy hogyan alakult a helyzetetek!

Ha ez nem az a fórum,ahol ezt meg tudom beszélni,akkor mindenkitől elnézést kérek.

Előre is köszönöm szépen!!!

bébi54 # 2012.04.18. 10:50

Tisztelt Fórumozó,

Tanácsot szeretnék kérni hogy van egy kisunokám én vagyok a gyámja a szülők nem törődnek vele erért vettem ki az intézetből , a Polgármesteri hivatalhoz 2009-ben beadtam a szociális lakásra a kérelmet de az a kifogás hogy vannak nehezebb helyzetüek, és nincs 3 gyerek a gyámhivatal azt mondta ők akkor irhatnak ha meg keresi a lakás osztály őket.
kérdésem kihez fordulhatok hogy segíteni tudna.

várom tanácsukat Üdvözlettel: nagymama


Tanácsát kérném én vagyok a kis gyerek gyámja ha az anya gyesen van kérhetem e a gyerektartást és mi a menete

Kornel82 # 2012.04.13. 07:19

Köszönöm a tanácsot!

Más választásom úgysem nagyon lesz.

További szép napot mindenkinek!

wallis # 2012.04.13. 07:18

emma,

Nem vesz új lakást. Abban bízom hogy mivel a volt férj tartozása olyan csekély (kb 150 ezer ft) megoldható lesz az ügy az általad leírtak szerint (letét a takarékszövetkezetben vagy kincstárban)

Köszi!

emma # 2012.04.13. 07:03

Kornél 82: a te ügyet bonyolultabb. Javaslom felkeresni a területileg illetékes Kincstár megyei igazgatóságát, ott lehet, hogy tudnak segíteni.