Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

elállás ingatlan adásvételtől

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.03.19. 13:47

Akkor nem módosul a szerződés.

www.kbs-ugyved.hu

Ancsikka # e-mail 2019.03.19. 13:30

Kedves Fórumozó. A következőben szeretnék segítséget kérni. Ingatlan adás vétel. Született egy szerződés amit most a vevő szeretne módosítani. Mi nem szeretnénk semmilyen módosítást. Mi történik ha nem írjuk alá a módosítást. Kaptunk foglalót. A maradék két részletet fura módon egy dátumra írták a szerződésben, de mondjuk ez még nekünk nem is lenne baj. Szóval mivan ha nem írjuk alá a módosítást? Köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # e-mail 2019.03.17. 21:53

Csalódnék,ha nem lenne benne valami biztosíték neki.

drbjozsef #   2019.03.17. 19:59

Milyen következményekkel jár az elállás?
Semmilyennel. Ingatlanra csak írásban lehet szerződni érvényesen, az előtt bárki bármikor elállhat. Jogilag ez még csak nem is "elállás". Nem történt semmi.

Mi jár ilyenkor az ingatlanosnak? /Nem kizárólagos/
Pontosan az, ami a szerződésében szerepel ilyen esetre.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

vami # e-mail 2019.03.17. 19:43

Telek /külterületi/eladási szándék: ingatlanos hozott egy vevőt, de az eladó meggondolta magát, el akar állni az adásvételtől. Nem történt még sem előszerződés, sem előleg vagy foglaló, csak adatcsere email-n.
Milyen következményekkel jár az elállás?
Mi jár ilyenkor az ingatlanosnak? /Nem kizárólagos/

ObudaFan # e-mail 2018.08.18. 12:22

Extrém esetben esetleg minimális biztatási kár kifizetése fordulhat még elő.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

ObudaFan # e-mail 2018.08.18. 12:17

Ingatlan átruházására érvényesen csak írásban lehet szerződni, tehát mindegy, hogy tudják-e bizonyítani.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

pécs79 # e-mail 2018.08.18. 12:10

Ha akarnak, okozhatnak nekem bajt? Nagyon kellemetlen, mert időt kellett volna kérnem, de annyira mondták, hogy belementem. Hitelt vennének fel,ami legalább egy hónap és nem biztos az sem hogy megkapják és közbe beesett egy azonnali készpénzes vevő.

pécs79 # e-mail 2018.08.18. 11:58

A vevővel volt két rokona, akik jelenvoltak, mikor igent mondtam...

nonolet # e-mail 2018.08.18. 11:57

Ha vevőnek sincs bizonyítéka... akkor meg.

Mert nem tudja a szóbeli szerződést bizonyítani.

pécs79 # e-mail 2018.08.18. 11:49

Kedves fórumozók! A tegnapi nap folyamán szóban igent mondtam egy vevő ajánlatára. Most több oknál fogva mégsem kívánom eladni neki ingatlanom. Nem volt foglaló, sem bármi amit aláírtam volna "csak" kézfogás. Kellemetlen,de megtehetem következmények nélkül? Válaszokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # e-mail 2018.08.01. 12:09

Kedves Sanyi 85!
Az eladó már eladta, Önök megvették. Az ingatlan-nyilvántartási bejegyzési kérelem ha be lett nyújtva , akkor kész. Mi van a vételárral? Az hogyan kerül kifizetésre? Miért nem az ügyvédet keresi meg a problémával? Nála jobban senki nem tudja a történést.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.08.01. 12:08

És ez még jogi kérdés? A "hogyan tud nekem keresztbe tenni"?

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.08.01. 11:16

Pacta sunt servanda. (A foglaló nem bánatpénz.)

www.kbs-ugyved.hu

nonolet # e-mail 2018.07.19. 11:24

HA NEM azt kapod,
amiről az eredeti szerződésed szólt,
akkor nyilván 2 lehetőség van csak!

1.
Belemész a változásba >> szerződés módosítás
Ez járhat új áralkuval is.

2.
Nem fogadod el az új tervet-ingatlant.
Azaz elállsz az építési megbízástól.
Ez elszámolással jár.

Ez esetben, mivel a beruházó miatt hiúsul meg az építési szerződés a foglalód kétszerese jár neked.
És/Vagy ez előleg jár vissza.

Egyébként,

Foglalót adtál vagy előleget?! a szerződés szerint.

Nagyon nem mindegy!

Sherlock # e-mail 2018.07.19. 10:50

Ezzel nem lehet mit kezdeni.

www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/

csipetke56 # e-mail 2018.07.18. 21:54

egy kis kiegeszites: a sufnik 1934-ben epultek a mi sufnink a kozos falhoz volt epitve, tehat nem tudtam, hogy atlog a telkemre. eloszerzodesunk van meg csak alairva. az ingatlan arat nem kaptam meg teljes mertekben,( csak kevesebb mint 1/3-t kaptam kezhez) a maradekot tartotta meg foglalonak.

csipetke56 # e-mail 2018.07.18. 21:35

Volt egy bontando hazam nagy telekkel amit eladtam egy vallalkozonak aki most ikerhazat epit ra, a kisebbiket nekem. Elkezdtek az epitkezest, amikor feltunt, hogy nincs meg a szerzodesben eloirt 135 cm hanem csak 97 cm maradt a bejarashoz. a komuves jelezte az epitesznek, aki azt mondta, hogy 1 ponton megfelel a meret, kezdjek az epitkezest. a kivitelezo akivel szerzodesben allok szinten tudott rola. engem senki nem tajekoztatott, csak veletlen jottem ra. kiderult, hogy a szomszed haz ( 2 tulajdonos + 3 onkormanyzati berlok) 5 db sufnija atlog az en terfelemre 35 cm-t, ahol nekem a bejarati ajtom lenne.Lebontani a sufnikat es ujra epiteni kb. 3 millio. Onkormanyzat nem foglalkozott velem mikor ezt jelentettem. Most le kell bontani a falat -kivitelezo sajat koltsegen vallalta - uj tervet keszitettek, megcsereltek az eloszobat a wc-vel,stb. hogy elorehozzak a bejaratot a keriteshez, hogy ne a sufniknal legyen. az uj terv nyomokban emlekeztett csak az eredeti elkepzelesre de nem volt mas lehetoseg. ilyenkor elallhatok-e a szerzodestol es visszakaphatom-e a penzemet, tobb mint felet kifizettem a vetelarnak. milyen jogi kovetkezmenyei vannak, ha emiatt visszalepek pl. az ikerhaz masik tulajdonosat is erintheti mert a haz igy nem lesz kesz hataridore. koszonom a segitseget

drbjozsef #   2018.06.10. 11:05

Szerintem adja be az, akinek érdekében áll. Ez az esetek 99%-ában a vevő. De ezek szerint nem mindig. És evidens, hogy van ok, amikor az eladónak (is) érdeke.

Ha ilyenem lenne, felhívnék egy ingatlanos ügyvédet, megkérdezném, lehet-e, beadja-e, mert ezt ugye még mindig nem tudom biztosra.

A pénzzel nem csinálnék semmit. Ha átutalta, átutalta, elvan az a bankszámlán. Ha végül vissza kell utalni, akkor visszautalnám az egészet, de írásban kérném utólag a költségeim megtérítését. Végső soron fizetési meghagyással, ha nem fizetik ki.

nonolet # e-mail 2018.06.10. 01:14

"Van valami időkorlát, határidő,"

30 nap rémlik.

kistudású # e-mail 2018.06.09. 23:39

A vételárat vissza utaljam vagy tegyem bírói letétbe?
Mit javallanak a nagytudásúak? (persze a laikus paraszt, dilettánsok véleménye is érdekelne)

kistudású # e-mail 2018.06.09. 23:37

Van valami időkorlát, határidő, ameddig be kötelező adni, vagy akkor adom be (ügyvédem) a földhivatalba, amikor csak akarom? A földhivatalt érdekli ez?
Bírság vonzata van esetleg NAV felől?

nonolet # e-mail 2018.06.08. 18:35

A bejegyzést

• ha jogszabály rendelkezéséből,

vagy

• a felek megállapodásából más nem következik

annak kell kérnie, aki ezáltal jogosulttá válik.

Azaz a vevőnek.

drbjozsef #   2018.06.08. 17:39

Tényleg. Jogos. Akkor szólhatő az ügyvédnek, hogy adja be? Vagy kereshet egy másik ügyvédet, aki beadja neki?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.06.08. 14:20

Kötelező a jogi képviselet.

www.kbs-ugyved.hu